Премини към съдържанието
Memory-Man

Windows Vista изисквания за нормална работа

Препоръчан отговор

Искам да знам дали ще ми върви добре Windows Vista ?

Да ми върви добре във смисъл да не ми забива Cs 1.6 и във интернет естествено 

Характеристики:

768мб рам възможни 1.5гб видео 64мб възможни до 256мб,харда ми е слабото място :(

Имам 43гб мога да сложа до 120гб.

Мисълта ми е дали със 768мб рам ще ми върви Виста и със 64мб видео.

И наи гадното за накрая процесора.

AMD Athlon 1.20 Ghz post-342271-0-06629700-1380875489_thumb.

Кажете си мнението благодаря предварително.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да тръгне ама на тоя дъртия кашон ще върви 100% по-зле от XP-то.

Освен това видео не е ясно какво е и дали изобщо има драйвери за Виста, а без тях

с драйверите на М$ забрави за игри.

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що точно Глиста си избрал?Това е най-бозавият от всички.На тая конфигурация не слагай нищо различно от XP!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows Vista е с кажи-речи изискванията на Windows 7, пък и е доста тромавичка. По-добре си стой с XP, защото няма да ти върви гладко ако това ти е целта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много стара конфигурация. Няма да ти върви на Виста. дори за XP е доста остаряла. Мисли за нов компютър или нещо по ново втора употреба ако не можеш да отделиш повече пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За XP си е идеална Емо, но за Vista/7 си е стара да. Имам една подобна машинка, която ползвам за стрийминг на медия/сървър, и да ти кажа XP си върви добре, единствено се препъва от стария IDE диск който е системен.

Поздрави !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, съгласен съм с колегите. Само XP, като може и да го пооптимизираш малко: Guide: Оптимизация на Windows XP. И се замисли за нов компютър, че...

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я свали cpu-z и дай шот да видим процесора, че подозирам, че е по-бърз, ама работи на 100 шина, вместо на 133 или 166. Иначе си стой с XP-то, че под по-нова ОС ще е трагедия.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я свали cpu-z и дай шот да видим процесора, че подозирам, че е по-бърз, ама работи на 100 шина, вместо на 133 или 166. Иначе си стой с XP-то, че под по-нова ОС ще е трагедия.

ок но колко по силен може да е този процесор ? 

Редактирано от Memory-Man (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправи си поста, че ще го изтрият, защото е на латиница.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да работи на 1,6Ghz или на 2.0Ghz.

Редактирано от VipKokata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да работи на 1,6Ghz или на 2.0Ghz.

А бе малчо,как може да твърдиш неща,които не знаеш и не си сигурен в тях?Той Людмил добре иска шот от CPU-Z,ама няма кой да го даде.Иначе до автора:момче,направо сменяй конфигурацията,хич не се занимавай с глупости,тука колегите могат да измислят за всеки джоб и нужди щайга и такива ми ти работи......

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бе малчо,как може да твърдиш неща,които не знаеш и не си сигурен в тях?Той Людмил добре иска шот от CPU-Z,ама няма кой да го даде.Иначе до автора:момче,направо сменяй конфигурацията,хич не се занимавай с глупости,тука колегите могат да измислят за всеки джоб и нужди щайга и такива ми ти работи......

Ok но възможно ли е да е 1.6гхз или 2.0гхз  ? Ако е как да го направя а за шот трябва да направя наистина за да погледнете ?И ако става да е поне на 1.6гхз ще съм много доволен и благодарен на вас :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако процесора работи сега на 100шина то би трябвало множителя да е 12x. Та смятай 166*12 и 133*12

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изкам да видите нещо дали ще върви иска 256мб рам минимум ас имам 768мб ?

А и ето шот  от CPU-z  да  видите какво може да се направи и дали този Windows ще ми върви добре ? Благодаря предварително :)

post-342271-0-91982500-1380962207_thumb.

post-342271-0-22417500-1380962241_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изкам да видите нещо дали ще върви иска 256мб рам минимум ас имам 768мб ? А и ето шот  от CPU-z  да  видите какво може да се направи и дали този Windows ще ми върви добре ? Благодаря предварително :)

Шината е на 133 при множител 9. Athlon » K7 microarchitecture » Desktop CPU » Up to 1.4 GHz » 256 KB L2 cache » 200 and 266 MHz FSB » 32-bit Socket A (462) Според мен това са му възможностите... Относно изискванията, казахме ти не 1 или 2 пъти. Стой си на XP-x86 (32 bit).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако процесора работи сега на 100шина то би трябвало множителя да е 12x. Та смятай 166*12 и 133*12

И да го смятам,и да не смятам, виждам едно-че математа ти не вървиии.Кво да говорим повече....

Редактирано от DrHAUZ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ok  но как да го ъпна на 1.4гхз не ми е мн ясно ? :) 

Искам да видя на снимки или нещо като клип :) 

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ok  но как да го ъпна на 1.4гхз не ми е мн ясно ? :)

Искам да видя на снимки или нещо като клип :)

Благодаря предварително.

И кат го ъпнеш?? кво-геврек,кръгла нула,нищо няма да спечелиш с повдигането на честотата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И кат го ъпнеш?? кво-геврек,кръгла нула,нищо няма да спечелиш с повдигането на честотата.

Добре за теб не значи нищо но за мен да ако може някой да каже ще съм му много благодарен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можеш на 1.4, това вече е овърклок, а като ти гледам познанията(без да се обиждаш) няма да се справиш. А Vista-та няма да можеш да я инсталираш нормално на тая стара кошница, ако изобщо тръгне.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тази машина и Lite ще ти бави. Оставай си на XP.

Редактирано от bgtechnologies (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре а на 2гб рам и 512мб видео ще върви ли Windows 7 ? Видео каратата е HD  и едноядрен процесор 2.20гхз ? 

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво казват от Майкрософт относно системните изисквания за 7-цата ? Хората са си го написали много точно и ясно  и не е необходимо да задавате тъпи  въпроси по форумите за толкова елементарни неща .

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да знам дали ще ми върви добре Windows Vista ?

Да ми върви добре във смисъл да не ми забива Cs 1.6 и във интернет естествено 

Характеристики:

768мб рам възможни 1.5гб видео 64мб възможни до 256мб,харда ми е слабото място :(

Имам 43гб мога да сложа до 120гб.

Мисълта ми е дали със 768мб рам ще ми върви Виста и със 64мб видео.

И наи гадното за накрая процесора.

AMD Athlon 1.20 Ghz Публикувано изображениеRam vbe.JPG

изискванията са такива че каквато и машина да имаш ще се влачи - просто се осраха яко с тоя вин... за цс 1.6 най добре си стой на хп... а забиването най вероятно ти е или от софтуерен или хардуерен проблем или и двете... глиста/7 няма да ти решат проблема, ако е хардуерен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.