Премини към съдържанието
bakottv

Търся програма, която да показва пълно инфо. на снимки?

Препоръчан отговор

Може и да има вече такава тема, но нещо не се ориентирах с търсачката. Интересува ме има ли безплатна програма за ХР, която да показва пълно инфо на снимки (с какво е правена, колко пиксела, каква светлочувсвителност, и др. данни свързани със снимката)? Имам XnView но с нея не намирам инфото на която и да било снимка! Под Линукс това е прекалено лесно. Просто с десен клик, информация и вече виждаш всичко това, а тук го няма, пък ми трябва такава програма. Благодаря :)

Редактирано от bakottv (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

XnViewMP показва повече инфо от XnView

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ето ви и от мен една добра програмка /безплатна и на български/ за тази цел и не само...

http://www.kaldata.com/modules.php?modid=1&action=show&id=913

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не се получава. XnViewМР нищо не показва. Пробвах и с FastStone Image Viewer 4.8 Freeно и с него показва празни полетата. А същата снимка под Линукс си показва цялото инфо!?

Публикувано изображение

Ето ви линк към оригиналното изображение (качено в picbg) да пробвате при вас дали ще се покаже инфото: http://picbg.net/img.php?file=5ceedd780dd0dad8.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Нещо не се получава. XnViewМР нищо не показва. Пробвах и с FastStone Image Viewer 4.8 Free, но и с него показва празни полетата. А същата снимка под Линукс си показва цялото инфо!?

Публикувано изображение

Ето ви линк към оригиналното изображение (качено в picbg) да пробвате при вас дали ще се покаже инфото: http://picbg.net/img.php?file=5ceedd780dd0dad8.jpg

Защото снимката ви е била обработена преди това. Направете снимка и всичко ще е нормално!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как така обработена, като е свалена от картата памет през четеца на лаптопа? А и защо под Линукс имам инфото, а тук го нямам? Както и да е, по-важното е, че има програма, с която да извеждам това инфо. Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не се получава. XnViewМР нищо не показва. Пробвах и с FastStone Image Viewer 4.8 Freeно и с него показва празни полетата. А същата снимка под Линукс си показва цялото инфо!?

Публикувано изображение

Проблема е в снимката, липсва EXIF

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, оправих се :D Оказа се, че има такова инфо след като я прехвърлих отново през четеца и директно я отворих с FastStone Image Viewer -а. Та бях забравил, че я качвах във фейса и от там я свалих да видя инфото, но защо под ХР не го показва, а под линукс го има нямам идея!? Важното е, че вече имам програма с, която да видя това инфо, когато се наложи. Още веднъж ви благодаря. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фейса яде exif-а и акъла на тези, които се логват там.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...

EXIF е метаданни прилепени към бинарния файл на изображението. По хостовете обаче имат практика да го режат с цел икономия на твърд диск. Има готови библиотеки като GD или Imagick, които с няколко реда код премахват метаданните.

EXIF е японска разработка, дело 2002г и се появява по-късно от раждането на ХР. Най-добрите програми за тази система са:

• Opnada Power EXIF
  • ShowExif

личен фаворит ми е Exif Viewer за Mozilla Firefox.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече си инсталирах KUSO Exif Viewer 3.0  и с него стават още по-лесно нещата. Само десен клик върху изображението, отвори с... и готово.

Даже ми показва много повече инфо от FastStone Image Viewer -а

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

оффт: Exif може да се гледа и с FxIF за Firefox

Да, де - ама като ти е снимката в компютъра, как да я отвориш през тази добавка, без да я качваш някъде в нета?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, де - ама като ти е снимката в компютъра, как да я отвориш през тази добавка, без да я качваш някъде в нета?

File->Open file

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Drag & Drop в браузъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.