Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Writera

Нова конфигурация за игри до 700 лева

Препоръчан отговор

Здравейте , бях правил тема преди , но бюджета ми спадна и ще ви помоля да ми изготвите една конфигурация главно за игри (League of legends,Dota..) до 700 лева. Предпочитам да е интелска , но за тези пари предполагам , че i5 няма как да стане , затова давайте и АМД конфигураций. От старият компютър съм снимал частите който предполагам ,че могат да се използват за новата конфигурация. Старият ми компютър е на 7 години. Захранването е сменено преди 1 година. Ето го и него : post-340583-0-37112600-1380893286_thumb. Това е кутията знам само ,че е Delux post-340583-0-43043900-1380893393_thumb. Монитора ми е 19" , но в скоро време ще го сменя и него.Ако има още нещо което искате да знаете питайте ще преглеждам форума редовно.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4GB DDR3 1600 A-DATA TUL AX7770 1GBD5-HE AMD FX-4100 /3.63G/X4/BOX/AM3+ ASROCK 970 EXTREME3/AMD970/AM3 CM 250 SERIES W/500W PSU 500GB SEAGATE 7200/16M/REFURB Обща стойност - 712.51 лв. с ДДС надявам се тези +12 лв да не са проблем но за тези пари е това  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е гола вода, така че помисли и за неговата смяна! Сега нямам време да ти предложа конфигурация - довечера евентуално!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ще ви посъветвам да останете със същата кутия.Вярно ,че е китайска и нискокачествена,и вярно,че няма добри възможности за правилен въздушен поток.Аз в момента съм със същата.През лятото процесора загряваше до 43-44 градуса най-много.Но паричките за кутия могат да отидат в някоя друга част,която ще е по-важна за момента.

п.п.Като гледам снимката,май харда е със САТА интерфейс.Колко гигабайта е,и ако ще ви върши работа за сега,по-добре и от него да спестите някой лев.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-удачно ми се струва следното - взимаш това, като ще ползваш старата кутия, твърдия диск (който на снимката изглежда SATA според кабелите които си личат), и видеокартата докато събереш за нова и по-добра, а защо не и нова кутия за по-добър въздушен поток. Всичко това е по-добре от AMD конфигурация с вградено видео, тъй като ще имаш доста по-голяма възможност за ъпгрейд в бъдеще.

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ще ви посъветвам да останете със същата кутия.Вярно ,че е китайска и нискокачествена,и вярно,че няма добри възможности за правилен въздушен поток.Аз в момента съм със същата.През лятото процесора загряваше до 43-44 градуса най-много.Но паричките за кутия могат да отидат в някоя друга част,която ще е по-важна за момента.

п.п.Като гледам снимката,май харда е със САТА интерфейс.Колко гигабайта е,и ако ще ви върши работа за сега,по-добре и от него да спестите някой лев.

При мене стигаше и до 52-55 , но предполагам че е защото термопастата не е сменяна никога. Харда е САТА до колкото виждам на него сега 320 ГБ е , до сега не съм имал проблем с тази големина и да ще ми върши работа . Ще го снимам и харда за да видите и вие.  

Най-удачно ми се струва следното - взимаш това, като ще ползваш старата кутия, твърдия диск (който на снимката изглежда SATA според кабелите които си личат), и видеокартата докато събереш за нова и по-добра, а защо не и нова кутия за по-добър въздушен поток. Всичко това е по-добре от AMD конфигурация с вградено видео, тъй като ще имаш доста по-голяма възможност за ъпгрейд в бъдеще.

Поздрави !

Видеокартата ми е ATi Radeon HD 2600 256mb

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Видеокартата ми е ATi Radeon HD 2600 256mb

Дори и така да е, имаш и вградено видео в процесора - HD4600 мисля че беше, което ще ти е напълно достатъчно като за начало, а за Коледа/Нова година ще си събереш за нова карта, или ще се надяваш на подарък. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен остани с тази кутия, а и харда ти е на сата и за сега може да не се сменя. След време като събереш някой лев(100лв.) смени кутията.

Ето нещо което ще става за игри на прилично ниво:

AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+

ASROCK 970 EXTREME3/AMD970/AM3

PALIT GTX650TI BOOST 1GB D5

585,40лв. http://nikem-bg.net/cart/47524p1r45021p1r49695p1rf.html

+ kingston-4gb-1600mhz-ddr3 и cooler-master-gx-bronze-450w заедно с безплатна доставка 149,83лв.

Обща сума 735,23лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори и така да е, имаш и вградено видео в процесора - HD4600 мисля че беше, което ще ти е напълно достатъчно като за начало, а за Коледа/Нова година ще си събереш за нова карта, или ще се надяваш на подарък. :)

Това което ти ми предложи като цяло ме устройва доста защото за момента искам да закърпя положението защото съм с един лаптоп и на коледа ще си взема и видео карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ви и тези снимки,ако с нещо ви помагат

Публикувано изображениеPhoto-0070.jpg

Публикувано изображениеPhoto-0071.jpg

Да ясно.

Според мен остани с тази кутия, а и харда ти е на сата и за сега може да не се сменя. След време като събереш някой лев(100лв.) смени кутията.

Ето нещо което ще става за игри на прилично ниво:

AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+

ASROCK 970 EXTREME3/AMD970/AM3

PALIT GTX650TI BOOST 1GB D5

585,40лв. http://nikem-bg.net/cart/47524p1r45021p1r49695p1rf.html

+ kingston-4gb-1600mhz-ddr3 и cooler-master-gx-bronze-450w заедно с безплатна доставка 149,83лв.

Обща сума 735,23лв.

Ето ти още една добра идея за размисъл...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за идеите! Бих искал да чуя още някоя идея и да реша :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и моето предложение (без кутия и хард диск) . Процесора и видеото са достатъчни за всички съвременни игри.

Дънна платка MSI 970A-G43, socket AM3+

Памет Kingston 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM HyperX Blu

Видео карта MSI ATI Radeon R7790, 2048MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E

Захранващ блок Nox Urano SX 500, 500W, ATX12V2.2

Общо 720 лв. с безплатна доставка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей! Ако не успееш да събереш парички или така нататък i5 се вмества спокойно в бюджета с изключение на кутия и харда - ще използваш старите като за начало. Дъното макар и да е H61M е достатъчно и ще запали всичко(естествено ако не си USB 3.0 привърженик ще трябва да отпуспеш 30 лв. отгоре за B75M-D3V). Захранването е с 5 години гаранция и качествено! След време ще добавиш още една плочка 4GB памет(за предпочитане от същата но не е толкова от значение) ако се нуждае системата. Видео картата е с 2GB видео памет а при монитор с резолюция 1920х1080p(Full HD {казал си че ще заменяш скоро 19"-ия) то игрите ще заемат повече видео памет от 1GB.

MSI H61M-P20 (G3), socket 1155

Intel® CoreTM i5 3350P, 3100MHz, 6MB, socket 1155

Kingston 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM HyperX Blu

MSI ATI Radeon R7790, 2048MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E

блок Cooler Master GX Bronze, 450W

Обща стойност: 740.66 лв. с безплатна доставка! Малко сме над бюджета но ако е от друг магазин с доставка излиза "~" на същата цена.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей! Ако не успееш да събереш парички или така нататък i5 се вмества спокойно в бюджета с изключение на кутия и харда - ще използваш старите като за начало. Дъното макар и да е H61M е достатъчно и ще запали всичко(естествено ако не си USB 3.0 привърженик ще трябва да отпуспеш 30 лв. отгоре за B75M-D3V). Захранването е с 5 години гаранция и качествено! След време ще добавиш още една плочка 4GB памет(за предпочитане от същата но не е толкова от значение) ако се нуждае системата. Видео картата е с 2GB видео памет а при монитор с резолюция 1920х1080p(Full HD {казал си че ще заменяш скоро 19"-ия) то игрите ще заемат повече видео памет от 1GB.

MSI H61M-P20 (G3), socket 1155

Intel® CoreTM i5 3350P, 3100MHz, 6MB, socket 1155

MSI ATI Radeon R7790, 2048MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E

блок Cooler Master GX Bronze, 450W

Обща стойност: 740.66 лв. с безплатна доставка! Малко сме над бюджета но ако е от друг магазин с доставка излиза "~" на същата цена.

Поздрави!

Извинявай колега ама i5 на дъно за 60лв. :help wanted4:  Дори няма SATA3 и USB3 това за 2013г. си е :beat:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 707.39 лв. с ДДС

Според мен е добре кутията да се смени. Хората (българите) рядко дават пари за нещо което не създава проблеми. "Защо да давам 100 лв. за кутия, като моята си върши работа." ... И в един момент изниква тема от рода на "Компютърът умря, помощ!" Разбира се, ако автора смята, че  ще може да смени кутията скоро, вече има достатъчно добри предложения. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай колега ама i5 на дъно за 60лв. :help wanted4:  Дори няма SATA3 и USB3 това за 2013г. си е :beat:

Какво му е на дъното? То може и дъно за 160 лв да се вземе но ако излезе дефектно? Никъде не е писано че дори и дъно за 500 лв. няма да излезе дефектно! Затова моля не заблуждавай автора с "Off Topic"-а си! Не говорим за система предназначена за клок(било то и по BCLK). За HTPC/Gaming система е достатъчно H61M(а предложеното си има един допълнителен PCIE слот ако потрябва). Дъно се купува според нуждите на автора най вече а не за фасон! Ако си някой ентусиаст е друг въпрос! Харда му е сата а може би няма да го заменя защото каза че му стигали 320GB! А и да го замени разлика между SATA 2 и 3 няма да усети. За 30 лв. отгоре съм му предложил ако иска USB 3.0 кое дънце ще му свърши работа! Повечето потребители от създаващите теми за конфигурации дори не използват все още флашки а да не говорим за USB 3.0...  :nono: Eто ти малко информация за да се информираш повечко - http://www.msi.com/product/mb/H61M-P20--G3-.html.

Отново да повторя: Дали ще е H61M, B75,M, H77,M за i5 3350p (тоест процесорите със заключен множител) все тая... но някои хора все още не го осъзнаха това нещо!

Всичко зависи от това какво иска автора и колко лв. е готов да отпусне единствено за дъното!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То не че струва 60 лв., а главно поради липсата на каквато и да било функционалност, а вероятно и БИОС-а е резнат...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво му е на дъното? То може и дъно за 160 лв да се вземе но ако излезе дефектно? Никъде не е писано че дори и дъно за 500 лв. няма да излезе дефектно! Затова моля не заблуждавай автора с "Off Topic"-а си! Не говорим за система предназначена за клок(било то и по BCLK). За HTPC/Gaming система е достатъчно H61M(а предложеното си има един допълнителен PCIE слот ако потрябва). Дъно се купува според нуждите на автора най вече а не за фасон! Ако си някой ентусиаст е друг въпрос! Харда му е сата а може би няма да го заменя защото каза че му стигали 320GB! А и да го замени разлика между SATA 2 и 3 няма да усети. За 30 лв. отгоре съм му предложил ако иска USB 3.0 кое дънце ще му свърши работа! Повечето потребители от създаващите теми за конфигурации дори не използват все още флашки а да не говорим за USB 3.0...  :nono: Eто ти малко информация за да се информираш повечко - http://www.msi.com/product/mb/H61M-P20--G3-.html.

Отново да повторя: Дали ще е H61M, B75,M, H77,M за i5 3350p (тоест процесорите със заключен множител) все тая... но някои хора все още не го осъзнаха това нещо!

Всичко зависи от това какво иска автора и колко лв. е готов да отпусне единствено за дъното!

Като собственик на i5 с К тоест отключен съм напълно ясно какво говоря. Мисля че и колегите ти го казаха. :)  А за това дали ще даде дефект дъното никъде не съм споменавал незнам от къде го измисли. Аз съм се образовал доста преди теб и ако човека вземе това дъно след време ще си дърпа косите. Това че сега харда му е Сата2 не означава, че няма да си купи след време ССД и тогава :shock11: Разбирам, че искаш да му предложиш i5 + 7790, но няма как да стане в бюджет от 700лв(ти дори си го събрал за 740лв.). :no-no:  А до това, че ти не намираш разлика между H61,B75,H77 ще се въздържа от коментар. :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудя се между тези трите , най-много ми допада третият вариант на techmaniac , но ще помисля :)

Ще имаш ли как след време да даваш още пари за ъпдейт това е въпроса? Ако не ти се дават значи сега си вземи видеокарта, а след време да остане само кутия и евентуално хард ако ти потрябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудя се между тези трите , най-много ми допада третият вариант на techmaniac , но ще помисля :)

Зависи от теб.Варианта на techmaniac е чудесен,стига след време да закупиш хубава видео карта,ако пък не смяташ,първият вариант е най-удачният.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно предложение от мен:

Asus H81-PLUS, socket 1150
Intel® Core i5-4440, 3.1GHz, Haswell, 6MB, Socket 1150, Box

Seagate 1TB, 7200, 64MB, SATA3, ST1000DM003
Cooler Master GX Bronze, 450W

За 706 лева, със безплатната доставка. Вградената графика е достатъчна за споменатите игри и друг път съм го казвал, не се нуждаят и от толкова силен процесор, разбира се, но все пак. Дънната платка си е пълно размерна, та не й липсва нищо. Сложил съм и твърд диск, който е доста обемен, а и предостатъчно бърз спрямо другите в неговия ценови клас. Така, че бих си взел такъв диск, вместо кутия. Захранващият блок както знаят повече е с пет години гаранция, та и със дискретна видеокарта няма да има проблеми. Ако автора иска и кутия, взима 500GB твърд диск и си взима една кутия за 45 лева, със нея цената ще стане 730 лева, но все пак доставката оправдава тези тридесет лева. Или може да вземе нещо друго, като по-добър захранващ блок, или памет за дву-канален режим. Хладна, тиха и по-ниска като консумация конфигурация. 

Да, това е моят избор. След време си взимам нова видеокарта от тези на AMD, предполагам осма серия и всичко е идеално. 

Между другото. Не пиша в този раздел вече толкова, но като виждам, много ми харесвате. Все “умници“, продължавайте в същия дух, ама и парадирате със знания. Браво, браво, гордея се с Вас! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще имаш ли как след време да даваш още пари за ъпдейт това е въпроса? Ако не ти се дават значи сега си вземи видеокарта, а след време да остане само кутия и евентуално хард ако ти потрябва.

Зависи от теб.Варианта на techmaniac е чудесен,стига след време да закупиш хубава видео карта,ако пък не смяташ,първият вариант е най-удачният.

Точно това се чудя дали на коледа и нова година ще сабера достатачно пари за една стабилна видеокарта :/ А да ви питам втора ръка видео карта оферта ли е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това се чудя дали на коледа и нова година ще сабера достатачно пари за една стабилна видеокарта :/ А да ви питам втора ръка видео карта оферта ли е ?

НЕ е казано пък точно за НГ да се купува карта.Ще я купите,като можете.

Понякога изпадат добри предложения втора ръка,но там си е на риск.Добре ще е поне остатъчна гаранция да има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.