Премини към съдържанието
rumeto80

Samsung Galaxy Fame-заслужава ли си?

Препоръчан отговор

Здравейте!

Понеже ми се иска да премина в царството на Андроидите(досега съм имала неумни телефони),а имам и един малък разбойник вкъщи...Трябва ми нещо,което не е много скъпо и не е много лъскаво.Та съм се спряла на този модел,който си има всичко(предна,задна камера 5 мп!,нова ОС-4.1.2,компактен размер).На него ще се говори по 10-на мин/дневно,ще се играе задължително Pou,ще се влиза в интернет около 10-20мин. и Фейсбук толкова.

Моля тези от вас,които го имат,да споделят мнение как се държи батерията,че само това ме притеснява в този телефон-1300 mAh си е малко за Андроид.Дайте съвет! ;):shy11::)

post-329334-0-94151800-1380900924_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, струва си. Но зависи и цената, на която ще го намериш. 

Може и Samsung Galaxy Young, единствената разлика е камерата и екрана (3,2 и 3,5 инча). Възможно е да е по-евтин.

Ето сравнение: http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5280&idPhone2=5279

Edit: Батерията не я гледай - така или иначе, ще се зарежда често.

Edit2: Въобще не видях предната камера, автофокуса и светкавицата. Значи по-добре фейма! :)

Редактирано от Туинг-off (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се купи втора ръка.Намира се за около 190 лв с остатъчна гаранция.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...

Не, не си струва. Отвратителен екран - TFT/320 x 480 пиксела. При такова разрешение, какво браузване? Някакъв излакутен браузър, който ще бъде отведен към съответния каталог от сайта.

Отвратителна батерия.

Подобен род телефони се продават с идеята реклама на Galaxy линията и биомасата да поеме топката.

За тези пари може да се купи килър машина на Huawei или на iOcean.

и на вас много здраве ...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не си струва. Отвратителен екран - TFT/320 x 480 пиксела. При такова разрешение, какво браузване? Някакъв излакутен браузър, който ще бъде отведен към съответния каталог от сайта.

Отвратителна батерия.

Подобен род телефони се продават с идеята реклама на Galaxy линията и биомасата да поеме топката.

За тези пари може да се купи килър машина на Huawei или на iOcean.

и на вас много здраве ...

Благодаря на всички за отговорите,насочих се и към други 2 телефона,освен този- samsung galaxy s duos и samsung galaxy ace 2.Знам,че те са с по-добри характеристики от Фейма,но и ми се струва,че ако детето ми пипне Андроида,телефончето ще стане на андроидчета...Затова ще избера този,за който най-малко ще ме е яд :shy11::shock11::clown:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...телефончето ще стане на андроидчета...

В такъв случай може да погледнете Samsung Galaxy Xcover 2. Изглежда здрав, модел е от тази година, има Андроид JB 4.1.x, 4" TFT екран 800x400 и за разлика от изброените досега телефони има следните екстри:

- IP67 сертифициран: 100% защита от прах и вода (издържа потапяне на дълбочина 1 m за до 30 минути) - Предпазители на капака на батерията за защита от изпускане и удари - Каишка за здраво и сигурно захващане - Бутон за директен достъп до камерата за лесно снимане дори и под вода

Ето ревю от GSMArena: Samsung Galaxy Xcover 2 review: Gone fishing (EN)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай може да погледнете Samsung Galaxy Xcover 2

Струва ми се, че това ще надвиши бюджета :) . Ако е така - Sasmung Galaxy Xcover S5690 също може да се има предвид.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Струва ми се, че това ще надвиши бюджета :) . Ако е така - Sasmung Galaxy Xcover S5690 също може да се има предвид.

Да, но този модел се намира вече доста трудно, на доста места е изчерпан. Но може да се потърси.

P.S. Сега погледнах, че Motorola Defy plus също е опция, ето справка за цените. Също като Xcover има разни защити (IP67). Жалко, че е малко старичък модел, но екранчето е добро: 3.7" 480 x 854, батерията - също...

Редактирано от nologo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Samsung Galaxy Fame и съм много доволен,но както много други телефони,и той си има недостатъци-понякога се случва да зацепва и някои игри от сорта на Subway Surfers имат бъг,смисъл такъв играча все едно върви назад,или пък е преобърнат и някакви такива неща,които би трябвало в следващия ъпдейт да се оправят. Според мен е по-добре да вземеш Ace 2. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но този модел се намира вече доста трудно, на доста места е изчерпан. Но може да се потърси.

P.S. Сега погледнах, че Motorola Defy plus също е опция, ето справка за цените. Също като Xcover има разни защити (IP67). Жалко, че е малко старичък модел, но екранчето е добро: 3.7" 480 x 854, батерията - също...

В Технополис все още се продава на доста сносна цена,благодаря за информацията,ще й погледна характеристиките,а и не търся толкова нов,колкото многофункционален модел ;)

Аз ползвам Samsung Galaxy Fame и съм много доволен,но както много други телефони,и той си има недостатъци-понякога се случва да зацепва и някои игри от сорта на Subway Surfers имат бъг,смисъл такъв играча все едно върви назад,или пък е преобърнат и някакви такива неща,които би трябвало в следващия ъпдейт да се оправят. Според мен е по-добре да вземеш Ace 2. ;)

Хи-хи,не съм маниак на тема игри,но задължително ще се храни Тамагочи от рода на Pou,кажи колко горе-долу издържа батерията на това телефонче със средно ръчкане,т.е. без навигация,включен wi-fi не по цял ден и преглед на соц.мрежи... :ohmy::eek::help wanted4:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хи-хи,не съм маниак на тема игри,но задължително ще се храни Тамагочи от рода на Pou,кажи колко горе-долу издържа батерията на това телефонче със средно ръчкане,т.е. без навигация,включен wi-fi не по цял ден и преглед на соц.мрежи... :ohmy::eek::help wanted4:

Телефона,както повечето смартфони,издържа един ден при средно "ръчкане",макс 2. Всъщност,преди бях със Sony Xperia Tipo,който беше с по-силна батерия и по-малък екран,а по-бързо му падаше батерията спрямо Samsung Galaxy Fame. Днес,ако имам време,ще инсталирам Pou и ще ти кажа как върви. ;)

Редактирано от ivelin91993 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също имам Samsung Galaxy Fame , но според мен е страшно тъп,защото не може да пуска готини игри и най-вече забива при влизане във Facebook!

Не бих нарекъл този боклук хубав мобилен!

Не правете моета грешка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също имам Samsung Galaxy Fame , но според мен е страшно тъп,защото не може да пуска готини игри и най-вече забива при влизане във Facebook!

Не правете моета грешка!

Чак пък страшно тъп ? По-скоро е бюджетен смартфон за мен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак пък страшно тъп ? По-скоро е бюджетен смартфон за мен...

Пак казвам,че няма да се използва за игри това тел-че,така че Subway surfers,Asfalt нещо си и Temple run не ме впечатляват -ще ръчкам малко Facebook,малко поща,интернет,говорене за 5-10 мин./дневно и задължително Pou (:P).Другия вариант ми е S Duos,но той пък е с по-слаб процесор(поне така гледах тестовете-бенчмарк хи-хи).За съжаление,Фейма се намира много трудно по складовете на моя моб.оператор-ще търся компромис някакъв...Благодаря за отговорите!

Не правете моета грешка!

Пак казвам,че няма да се използва за игри това тел-че,така че Subway surfers,Asfalt нещо си и Temple run не ме впечатляват -ще ръчкам малко Facebook,малко поща,интернет,говорене за 5-10 мин./дневно и задължително Pou ( :P).Другия вариант ми е S Duos,но той пък е с по-слаб процесор(поне така гледах тестовете-бенчмарк хи-хи).За съжаление,Фейма се намира много трудно по складовете на моя моб.оператор-ще търся компромис някакъв...Благодаря за отговорите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак казвам,че няма да се използва за игри това тел-че,така че Subway surfers,Asfalt нещо си и Temple run не ме впечатляват -ще ръчкам малко Facebook,малко поща,интернет,говорене за 5-10 мин./дневно и задължително Pou ( :P).Другия вариант ми е S Duos,но той пък е с по-слаб процесор(поне така гледах тестовете-бенчмарк хи-хи).За съжаление,Фейма се намира много трудно по складовете на моя моб.оператор-ще търся компромис някакъв...Благодаря за отговорите!

Извинявай,че забравих за темата... :D Pou-то си върви перфектно,фейсбук също,но понякога засича...все пак е бюджетен телефон (нисък клас)... Батерията е стабилна,държи цял ден и остава даже...ако не го ръчкаш много държи даже 2 дена. И между другото,телефона се води 4GB,но само 2GB са използваеми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай,че забравих за темата... :D Pou-то си върви перфектно,фейсбук също,но понякога засича...все пак е бюджетен телефон (нисък клас)... Батерията е стабилна,държи цял ден и остава даже...ако не го ръчкаш много държи даже 2 дена. И между другото,телефона се води 4GB,но само 2GB са използваеми.

Честита Коледа!Надявам се,добрият Дядо да ви е оставил нещо технологично под елхата.Благодаря за отговорите на всички,аз ще се възползвам от вашето мнение и ще си напазарувам през януари.***Весели празници! * * *

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.