Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, разполагам с една антика в къщи и тези дни реших да я постегна да става поне за браузване в нета - почистих всички компоненти, смених термо пастата, която между другото беше на поне 7-8 годинки. Реших да преинсталирам и уиндоуса, който също не е пипан от досто време. Става дума за Windows XP. Та сега се чудя, след преинсталацията от къде ще намеря драйвери за тези стари части. Питането ми е как да разбера какви драйвери ми трябват, и къде мога да ги намеря.

За параметрите на компютъра мога да кажа следното:

CPU: Intel Celeron 1.7 GHz

RAM: 512 MB, вероятно DDR2

HDD: около 20-30 GB

GPU: вградено

Чакам вашите мнения и предложения. Благодаря предварително на отзовалите се!  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, разполагам с една антика в къщи и тези дни реших да я постегна да става поне за браузване в нета - почистих всички компоненти, смених термо пастата, която между другото беше на поне 7-8 годинки. Реших да преинсталирам и уиндоуса, който също не е пипан от досто време. Става дума за Windows XP. Та сега се чудя, след преинсталацията от къде ще намеря драйвери за тези стари части. Питането ми е как да разбера какви драйвери ми трябват, и къде мога да ги намеря.

За параметрите на компютъра мога да кажа следното:

CPU: Intel Celeron 1.7 GHz

RAM: 512 MB, вероятно DDR2

HDD: около 20-30 GB

GPU: вградено

Чакам вашите мнения и предложения. Благодаря предварително на отзовалите се!  :)

Марката и модела на Дънната платка?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно рамта е DDR 333/400, едва ли DDR2. Препоръчвам ти да си дръпнеш "руския" диск с драйвъри, защото виждам, че ти е трудно да определиш модела на дъното.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дънна платка: Intel Ashland D845GLAD (4 PCI, 2 DIMM, Audio, video)

Чипсет: Intel Brookddle - G i845 GL

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами след като вече знаете името на дъното и модела му,просто го напишете в Гугъл.Първото ,което ще излезе,е сайта на Интел.И там вече си търсите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това показва AI

Ами след като вече знаете името на дъното и модела му,просто го напишете в Гугъл.Първото ,което ще излезе,е сайта на Интел.И там вече си търсите.

Вече пробвах, но ми излиза че странницата не може да бъде намерена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би има някакъв проблем с браузъра ви.Опитайте с някой друг браузър.

Или пък,изчистете кеша на браузъра,който ползвате сега.

п.п.Надявам се,че в търсачката изписвате само Intel Ashland D845GLAD

Редактирано от onogondur (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ползвам Google Chrome и никога не мие правил проблеми. Пък и на лаптопа който използвам в момента съм с i5 процесор и 8 GB RAM, и не би трябвало да има такива проблеми. Пробвах и със Firefox и със Еxplorer - се тая. Вижте: https://downloadcenter.intel.com/Error.aspx?ErrorMsg=No%20Results

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк

Чипсет

Звук

LAN

IDE: Intel Application Accelerator [iATA_ENU.EXE]

Graphics

В линка има и още драйвери.Започваш да инсталираш 1-во от чипсета.

Редактирано от SLI™ (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк

Чипсет

Звук

LAN

IDE: Intel Application Accelerator [iATA_ENU.EXE]

Graphics

В линка има и още драйвери.Започваш да инсталираш 1-во от чипсета.

Благодаря много! И последно да попитам всички драйвер от линка ли да инсталирам, защото има по няколко за отделните компоненти, или тези които сте извадели са ми достатъчни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези са достатъчни.За биос не барай нищо.Отделна видео карта има ли ? Защото Graphics е за вградената.

-Може след като инсталира драйверите да качиш снимка от Device Manager Windows XP да видим какво е положението.

Редактирано от SLI™ (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо нагласете точно каквато е вашата операционна система.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте и благодаря на всички отзовали се на вчерашното ми питане!

Изтеглих си нужните драйвери, но покрай преинсталирането ми възникнаха два нови въпроса на които се надявам до получа отговор. Реших че няма смисъл да отварям нова тема и за това ще Ви ги задам тук. И така:

1. Направих си буутваща флашка с MS Windows XP, но когато тръгнах да настройвам BIOS-а не видях да има опция за буутване от флаш памет. Възможно ли е BIOS-а ми да не подържа буутване от флашка?

2. След като започнах преинсталацията (от CD в крайна сметка) минах през целият инсталатор стъпка по стъпка и когато най сетне приключих с преинсталацията с изненада видях, че всичко си е по старо му - работният плот, програмите, драйверите, файловете и папките, всичко си беше там. Дори и отметките и историята на браузърът си бяха на мястото. Кога съм преинсталирал лаптопа си цялата информация от дяла в който се намира ОС си губи. А сега не става така. Възможно ли е това?

Поздрави и предварително мерси на отзовалите се!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Да.

2. Не сте форматирал дялът с Уиндоус.Много е вероятно и да сте направил просто Repair на старата операционна система.За по-сигурно погледнете в дялът на Уиндоус,какви папки има там.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново! Извинявам се за зачестилите питания относно стария ми компютър в последно време, но има доста проблеми за решаване (надявам се този вече да е последният и най накрая бракмата да тръгне). Благодаря за отговорите на предишните ми питания! В крайна сметка успях да разделя хард диска на дялове, да ги форматирам, да преинсталирам ОС и да инсталирам драйверите. И когато си мислех че всичко е приключило се появи нов проблем (честно казано на този компютър май изобщо не му върви да направя нещо по него като хората :D ) Та проблема е следният: Още след първото стартиране на машината след преинсталацията, около 1-2 минути след зареждането на ОС компютърът се рестартира. Помислих че първият път може да е нормално, но така сдаваше при всяко следващо стартиране. С голям зор и много чакане успях да инсталирам драйверите, т.к. мислех че отсъствието им може да е причината. Но спонтанните рестартове продължиха. Сега не мога дори да направя най елементарна диагностика, защото компютърът се рестартира преди да съм имал време да стартирам какъвто и да било софтуер. Проверих дали всички куплунги на захранването са здраво влезли на мястото си, проверих дали паметта е влязла до край в слота, всичко в кутията е наред. Чудя се дали може да е вирус, защото по време на преинсталацията бях забравил включена Интернет връзката към компютъра, а това изрично е забранено и е подчертано в една друга тема в този форум която четох. Смятате ли че ако пак (за трети път през последните 3 дни :D  поради невниманието ми разбира се) преинсталирам компютъра проблема ще се реши? В каво според вас може да се крие причината за проблема ми? Как да го реша?

Благодарности и поздрави на всички!

П.П. Попаднах на ето тези възможни причини за проблема ровейки се из Интернет. Какво мислите? Кои от тях са възможни в моя случай? ЦЪК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А има ли син екран ? То може и да има,но от бързия рестарт не можеш да го видиш.

Ето как да спреш Автоматичния рестарт при ХР 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А има ли син екран ? То може и да има,но от бързия рестарт не можеш да го видиш.

Ето как да спреш Автоматичния рестарт при ХР 

Не няма син екран. Просто включвам системата и точно след 1-2 минути след зареждането на уидоуса, дори да не пипам нищо и да си стои просто работният плот, компютърът се рестартира. Ако го остава включен цяла нощ може да се рестартира, да зарежда ундоус, да показва работният плот и след 1-2 минути да се рестартира без никаква външна намеса.В общият случай докато зареди браузърът и вече му е време да се рестартира  :D . Дори да не влизам в акаунта и да стоя в екрана за приветствие на уиндоус след определеното време е рестартира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не няма син екран. Просто включвам системата и точно след 1-2 минути след зареждането на уидоуса, дори да не пипам нищо и да си стои просто работният плот, компютърът се рестартира. Ако го остава включен цяла нощ може да се рестартира, да зарежда ундоус, да показва работният плот и след 1-2 минути да се рестартира без никаква външна намеса.В общият случай докато зареди браузърът и вече му е време да се рестартира  :D . Дори да не влизам в акаунта и да стоя в екрана за приветствие на уиндоус след определеното време е рестартира.

Не мисля,че проблемът е софтуерен,по вероятно е да е хардуер,пробвай да смениш захранването с някое подобно и виж дали ще има пак рестарти,ако да може да се наложи смяна на контактната паста на процесора и предварително го продухай с по-силничка сруя въздух от по-далечко да не стане някоя беля и пак пробе,не преинсталирай пак просто направи тези стъпки пък да видим какво ще покаже сабя.

Аз имах подобен проблем с един замрелец като твоя но в момента пиша от него и няма проблем освен този че е малко бавен но и това ще го оправя с малко по-голяма памет.

Редактирано от donvito69 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля,че проблемът е софтуерен,по вероятно е да е хардуер,пробвай да смениш захранването с някое подобно и виж дали ще има пак рестарти,ако да може да се наложи смяна на контактната паста на процесора и предварително го продухай с по-силничка сруя въздух от по-далечко да не стане някоя беля и пак пробе,не преинсталирай пак просто направи тези стъпки пък да видим какво ще покаже сабя.

Аз имах подобен проблем с един замрелец като твоя но в момента пиша от него и няма проблем освен този че е малко бавен но и това ще го оправя с малко по-голяма памет.

Благодаря за мнението колега! Оправих проблема с рестарта по начина описан от колегата в мнение #17. Сега имам други проблеми с компютърът, но те са заради един подут кондензатор на дъното, които все още не мога да се наканя да сменя...:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не отлагай работата си за утре,че е опасно така.Трябва да го разпойш много-внимателно защото през отворите странично има медно фолио което свързва пистите от едната страна на платката с другата и може да стане инфекция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.