Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте  значи искам да  попитам как се изчислява резистор.Ще съм ви много благодарен ако ми помогнете.Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте  значи искам да  попитам как се изчислява резистор.Ще съм ви много благодарен ако ми помогнете.Благодаря предварително.

По закона на Ом. За какви цели?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По пирнцип съпротивления се изчисляват по закона на Ом, но все пак зависи от случая.

Закон на Ом за съпротивлението: Публикувано изображение

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятел седни и си прочети урока 100% ги има формулите , урока би трябвало да се казва "Закон на Ом". Трябва да научиш буквите какво означават : R-Съпротивление ; U-напрежение ; I-сила на тока.

Редактирано от VipKokata (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Приятел седни и си прочети урока 100% ги има формулите , урока би трябвало да се казва "Закон на Ом". Трябва да научиш буквите какво означават : R-Съпротивление ; U-напрежение ; I-сила на тока.

За какво са му, като умее да попита? Кажи на даската да си го сметне сам и да не те безпокои. Ако и даскала не знае как се изчислява, кажи му че има форум на име Калдата и ще получи отговор!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надявам се да не сте прави и човекът да не учи електротехника, ами просто любителски да се опитва да отремонтира нещо. Защото ако учиш електротехника и се затрудняваш на закона на Ом, е много, много лошо :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На човека може да му трябва да сметне резистор във верига на усилвател например.  Просто трябва да даде повече информация. Принципно освен съпротивлението на резистора ще трябва да се сметне и каква мощност ще се отделя в него, да се избере клас на точност и номинална мощност на реалния резистор който ще се ползва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.