Премини към съдържанието
Nikko

Как да ползвам интернет с изключен рутер

Препоръчан отговор

Интересно ми е дали има начин при изключен рутер пак по някакъв начин да използвам интернета си? Глупав въпрос наистина, но пък знае ли човек :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но ще трябва да включиш кабела директно в компютъра си, след което да клонираш мак адреса и да настроиш dinamic ip/static ip/PPPoE в зависимост от това как ти предава доставчика. Иначе нямаш други алтернативи без рутер

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

Редактирано от totkov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съмнявам се, че има начин да се ползва нет без wi-fi или кабел. :D :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и това на което му казваш рутер - да се окаже модем :)

По добре дай точен модел , доставчик и начин на свързване .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи искаш да ползваш безжичен или кабелен интернет на няколко машини едновременно...със изключен рутер ? Ами нали точно това е предназначението му и затова са измислили рутерите, да можеш когато са включени да имаш безжичен интернет както и кабелен суич, точно това правят тези устройства и трябва да бъдат включени. Когато можеш да получаваш безжичен интернет със изключен рутер, тогава за кво ти е рутера ? 

Ако искаш със изключен рутер да имаш интернет само на едната ти машина - просто пъхни входният WAN кабел от доставчика в лан картата на компютъра ти, обади се на доставчика да спре мак-филтрирането и си настрой IP адресите на компютъра !

Редактирано от Атанас Пачов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По твоята логика и аз ще попитам.Как да имам ток с изключен бушон.

Цели квартали във всички големи градове, обитавани предимно от наши сънародници с по-тъмен цвят на кожата не само бушони, ми и електромери нямат, а си ползват ток. ;)

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нико, можеш да ползваш нет точно по същия начин, по който го ползват хората, които не притежават рутер. :clown:

Ако искаш умен отговор, не задавай глупав въпрос.

Може би искаш да попиташ как да си настроиш връзката за интернет на компютъра, ноооооо боба дето го хвърлих не ми показва точно, кафето също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.