Премини към съдържанието
indian

Смяна на видеокарта

Препоръчан отговор

Здравейте,видеокартата ми се прецака и ми трябва нова.Само дето незная каква да взема.Мога да потърся същата но ми се иска ако е възможно да е по добра.Моля дайте някои предложения защото аз не ги разбирам тези работи  :)

Видео - X4650/512MB/TV-OUT/DVI/PCI-E

Дъно - MB G31 s.775,FSB 800,DDR2,PCI-EX 16x,Audio 5.1,LAN10/100,S-ATA,USB2.0,m-ATX

Процесор - CPU INTEL CORE DUO 5300/2.6GHZ/2MB

Памет - 3GB/DDR2 800

Захранване - LPJ12 520W

Дано тази информация стигне защото само това пише на кутията.Незная още колко пари ще дам за видеокарта че ми пада изневиделица но и аз като всички не обичам да пазарувам много скъпо  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично за мен това е добро ,като за вашият процесор POWER COLOR AX7750 1GBK3-H  Обща стойност - 132.25 лв. с ДДС

Но пък,от друга страна захранването ви е притеснително.Хубаво ще е все пак да знаем,за какъв бюджет става дума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За този комп не си заслужава да даваш повече от 100лв. за карта даже са много. Втора ръка някоя 5770 с DDR5 или нова ще е нещо от този сорт POWER-COLOR-AX7730-1GBD5. Ако мислиш скоро да сменяш компа направо взимай някаква втора ръка за 50-60лв. с DDR3.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Процесора ти позволява това. Портмонето не знам. Онова отгоре е с DDR3 памет и не бих дал тия пари. 

ПП: Тия хора не спят. Винаги са готови с отговор, което е похвално. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо съм болен и си стоя вкъщи, че тук в Германия тея дни едни дъждове ужас! :(  Малко се отклонихме от темата.

По темата: нека автора да каже какви пари е отделил, но не виждам смисъл повече от 100-110лв. да дава за карта с тази машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо съм болен и си стоя вкъщи, че тук в Германия тея дни едни дъждове ужас! :(  Малко се отклонихме от темата.

По темата: нека автора да каже какви пари е отделил, но не виждам смисъл повече от 100-110лв. да дава за карта с тази машина.

Автора иска съвет какво да вземе. Моят съвет е да не се хвърля на по-скъпи видеокарти, освен ако не мисли да сменя конфигурацията в скоро време. Не че е невъзможно, но пък ще бъдат пари, хвърлени на вятъра. Защото ако кара с тая конфигурация още 2-3 години, то сега ако е дал +200 лева за видеокарта и не е получил кой знае какъв буст спрямо карта за 100 лева, след 3 години не само ще е на загуба, а и ще има много ядове с тия видеокарти, особено ако реши да играе нови игри, които скоро ще заплачат и за 8 ядра. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм фен на секънд хенд потреби,нов ще е  :) и засега не мисля да  сменям компа (върши ми работа) нищо че е старичък

Публикувано изображение

Процесора ти позволява това. Портмонето не знам. Онова отгоре е с DDR3 памет и не бих дал тия пари. 

Колкото до цените,тази ми се вижда добре.А ще имам ли пак евентуални проблеми със захранването при този модел?

Редактирано от indian (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм фен на секънд хенд потреби,нов ще е  :) и засега не мисля да  сменям компа (върши ми работа) нищо че е стаичък

Колкото до цените,тази ми се вижда добре.А ще имам ли пак евентуални проблеми със захранването при този модел?

Няма да има проблем. 520W каквото и да е захранването тази карта не е лакома и ще си върви перфектно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.