Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

redji

мнение за следната конфигурация

Препоръчан отговор

Здравейте искам да ми дадете мнение за следната конфигурация http://cart.payments.ebay.co.uk/sc/add?ssPageName=CART:ATC&item=iid:360738361588,qty:1 процесор дъно и рам.Имам видео карта nvidia gforce gtx 550ti която е малко слабичка за такава конфигурациика но за напред ще я сменя...захранването ми е Seasonic S12 II Bronze SS-620GB APF 620W. дайте мнение дали е добра кофиг.и дали захранването ще стане за този тип конфиг.Ще се използва предимно за игри по тежички :):):) 

Поздрави от Лондон :д;д:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да ми дадете мнение за следната конфигурация http://cart.payments.ebay.co.uk/sc/add?ssPageName=CART:ATC&item=iid:360738361588,qty:1 процесор дъно и рам.Имам видео карта nvidia gforce gtx 550ti която е малко слабичка за такава конфигурациика но за напред ще я сменя...захранването ми е Seasonic S12 II Bronze SS-620GB APF 620W. дайте мнение дали е добра кофиг.и дали захранването ще стане за този тип конфиг.Ще се използва предимно за игри по тежички :):) :) 

Поздрави от Лондон :д;д :)

Снимайте набраната конфигурация и приложете екранната снимка. Иначе ще могат да ви отговарят само регистрирани клиенти на ибай

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На пръв поглед отключен i7 с клокърско дъно. РАМ-та е достатъчна, но за тежки игри с вашата карта няма да се получи много добре(но като за начало може да е достатъчна на по-ниски настройки). На другият ви въпрос захранването ви е отлично. Ако няма да правите клок вземете за същите пари i5+дъно(не за клок)+видео карта+РАМ и ще играете на воля каквото си поискате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не съм сигурен за по нататък може и клокна за това ми се иска това дъно и процесор.Добре тогава предложете карта за тази конфиг

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не съм сигурен за по нататък може и клокна за това ми се иска това дъно и процесор.Добре тогава предложете карта за тази конфиг

Добре а какъв Ви е бюджета ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен с колегата. Видеокартата не позволява високи настройки, нито висока резолюция при тежките игри, които се облягат предимно на графични изчисления от видеокартата. Но на средни настройки едва ли има нещо което да не тръгне. Все пак новите видеокарти ще излязат на пазара около, или малко след средата на месеца и си струва да се изчакат тестовете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата ви е достатъчна за начало, но най-новите игри няма да можете да ги играете на макс. настройки. Вие преценете, ако искате да има възможност за клок цената се покачва, но зависи колко пари сте отделили за проц+дъно+РАМ? Кажете това и ще измислим някой вариянт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми засега съм отделил само 450 паунда ако можете да ми направите кофигурациика за тез пари  и да цъкам на макс игри като БФ4 ще е ок а ако не ще  взема тези и след месец два мога да заделя за видео карта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel-Core-i5-4570-S1150-3-2GHz-6MB

ASRock-B85-PRO4-Motherboard-Socket-1150

3GB-MSI-Radeon-HD-7950-Overclocked

Corsair-Vengeance-Pro-8GB-2-x-4GB-Memory-Kit

Общо 458паунда. Без възможност за клок, но ще играеш каквото си поискаш без проблем доста време напред. Ако държиш на клок лишаваш се от картата и взимаш дъно+процесор+охладител+РАМ и след време правиш ъпдейт на картата.

Ето за клок с по-ефтино дъно от това което си пуснал:

Asrock-Z77-EXTREME4-Intel-Socket-1155

Corsair-Vengeance-Pro-8GB-2-x-4GB-Memory-Kit

Охладители

Zalman-CNPS12X-Ultimate-Performance

Noctua-NH-D14-Dual-Radiator

be-quiet-Dark-Rock-Pro-2-Silent

Thermalright-Silver-Arrow-SB-E-SE

Който и да избереш ще свърши перфектна работа, но зависи тук и от кутията ти.

Процесор си избираш i7 или i5 с К и си прави клок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Примерна конфигурация без овърклок:

ASROCK H87 PRO4 /1150
I5-4670 /3.4G/6MB/BOX/LGA1150
4GB DDR3 1600 KINGSTON HYPERX
EVGA GTX760 SuperClocked 02G-P4-2765-KR ACX Cooler

Обща стойност - 1 093.51 лв. с ДДС

Количка.

Достатъчна за най-новите игри, но пък без възможност за овърклок.

Вариант 1 с възможност за овърклок + видеокарта:

GB Z87-HD3 /1150
I5-4670K /3.4G/6MB/BOX/LGA1150
EVGA GTX760 SuperClocked 02G-P4-2765-KR ACX Cooler

Обща стойност - 1 164.63 лв. с ДДС

Количка.

На този етап имаш възможност за овърклок и хубава видеокарта с която ще можеш да играеш новите игри на висока резолюция без проблем.

Вариант 2 за овърклок без видеокарта:

ASROCK Z87 EXTREME3 /LGA1150
I7-4770K /3.5G/8MB/BOX/LGA1150

Обща стойност - 1 001.94 лв. с ДДС

Количка.

Тук имаш по-хубаво дъно, i7 отключен процесор, 2x4 GB RAM но пък без видеокарта като за начало.

Извод: Преценката е лично твоя, и ако смяташ че можеш като за начало да жертваш видеокарта за сметка на i7 взимаш третия вариант, но ако смяташ че ще ти бъде достатъчен i5 следователно първия или втория вариант според това дали искаш процесор със заключен или отключен множител.

Разбира се колегите също ще ти предложат хубави конфигурации, тъй като всеки си има собствени впечатления, и вариантите могат да бъдат доста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво ще кажете за моята конфиг и тази видео карта http://www.ebay.co.uk/itm/GIGABYTE-ATI-AMD-RADEON-HD-6970-2GB-Tri-Fan-OC-Edition-/151124202432?pt=UK_Computing_Computer_Components_Graphics_Video_TV_Cards_TW&hash=item232fb453c0

най много 120 паунда мога да дам за видео с моята конфиг. а с вашите мога да вдигна до 150 но да бъде на асус или гигабаит..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом толкова си държиш на твойто i7 3770k вземи тази рам Corsair-Vengeance-Pro-8GB-2-x-4GB-Memory-Kit + това дъно Asrock-Z77-EXTREME4-Intel-Socket-1155 и спестяваш 50паунда и ги влагаш в тази карта 3GB-MSI-Radeon-HD-7950-Overclocked. Картата е по-добра от 6970 и е по-икономична. Забравяш, че щом взимаш компоненти за клок ти трябва охлаждане за тази цел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо толкова държиш на старата платформа? Ако искаш да овърклокваш ще ти трябва и охладител, че с фабричния нищо няма да направиш. i7 също е безсмислен за домашна конфигурация с ограничен бюджет, която ще се ползва за тежки игри. GTX 760 ще ти даде невероятна производителност в игрите и няма да се мъчиш с античната 550Ti.

MSI Z87-G43

Intel Core i5-4670K

Thermalright True Spirit 120 REV A [bW] (на първо време може и без него, а да го вземеш като решиш да клокваш)

Patriot Viper "Black Mamba" Generation 3 8GB (2x4GB) DDR3 PC3-12800C9 1600MHz Dual Channel Kit (PV38G160C9K)

До тук  £355 ако изпуснеш промоцията на паметта или 345 ако ги вземеш сега. Остават още 120+95 или £215 за видеокарта.

Asus GeForce GTX 760 DirectCUII OC 2048MB GDDR5 PCI-Express Graphics Card - £199.99 на промоция тази седмица. Предполагам, че ако се порастърсиш в магазините в Лондон може и още по-ниски цени да намериш. Не виждам причина да пазаруваш от ebay.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.