Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

JackSparroww

Рестарт на лаптоп (без син екран)

Препоръчан отговор

И така... до вчера нищо му нямаше, буквално си работеше без никакви проблеми. Изключих го вечерта в добро състояние пак казвам - без проблеми.

Днес обаче - включвам го и обикновено десктопа ми зарежда за около 35-40 секунди, и изведнъж се рестартира без син екран, без нищо. Забелязах, че точно преди да се connect-не към wireless-a се рестартира. 

Нямам възможност да видя и проверя нищо, тъй като разполагам с около 1 минута и следва рестарт.

Ще се радвам ако има отзовали се за помощ :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е да е проблем с драйвера за безжичния адаптер.

Натиснете F8 няколко пъти след пускане на компютъра, докато се покаже това меню.

Публикувано изображение

От него изберете 'Disable automatic restart on system failure'. Следващият път, когато забие, няма да се рестартира, а най-вероятно ще покаже син екран, който може да подскаже какъв е проблемът.

Какъв точно е лаптопът?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма файда. Отново си се рестартира с "черен екран". 

Иначе лаптопът за работа бива: fujitsu lifebook ah531 

Intel® Pentium® Processor B950 (2M Cache, 2.20 GHz) 4 GB DDR3, 750 GB / SATA, windows 7 home premium

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма файда. Отново си се рестартира с "черен екран". 

Иначе лаптопът за работа бива: fujitsu lifebook ah531 

Intel® Pentium® Processor B950 (2M Cache, 2.20 GHz) 4 GB DDR3, 750 GB / SATA, windows 7 home premium

Я пробвай да махнеш едната плочка РАМ. Ако пак се рестартира пробвай с другата. Пиши дали има резултат. Случвало ми са е без син екран да се рестартира, а проблема се оказва в РАМ-та.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я пробвай да махнеш едната плочка РАМ. Ако пак се рестартира пробвай с другата. Пиши дали има резултат. Случвало ми са е без син екран да се рестартира, а проблема се оказва в РАМ-та.

Плочката е само една и като се махне, не може да се включи лаптопът.

Според мен проблемът не е в рам паметта, ами другаде, но не мога да отгатна къде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами опитайте другите опции,например да влезете в Уиндоус под Safe Mode. Учудващо е,че след махане на автоматичното рестартиране,то не се маха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видях, че е с 4ГБ и затова си помислих, че 2 по 2ГБ, защото повечето лаптопи са така. Какво ти е записал windows-a в Event Viewer?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами опитайте другите опции,например да влезете в Уиндоус под Safe Mode. Учудващо е,че след махане на автоматичното рестартиране,то не се маха.

Опитах и под Safe Mode да вляза и интересното е, че се рестартира още по-бързо, даже преди да съм си въвел паролата, което ме навежда на мисълта, че имам проблем с драйвер и по-конкретно с Wireless драйверът. :) 

Видях, че е с 4ГБ и затова си помислих, че 2 по 2ГБ, защото повечето лаптопи са така. Какво ти е записал windows-a в Event Viewer?

Нямам възможност да проверя, защото разполагам с 1 минута и се рестартира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитах и под Safe Mode да вляза и интересното е, че се рестартира още по-бързо, даже преди да съм си въвел паролата, което ме навежда на мисълта, че имам проблем с драйвер и по-конкретно с Wireless драйверът. :)

Нямам възможност да проверя, защото разполагам с 1 минута и се рестартира.

Няма как да е ясно,че всичко това се случва заради драйвер за безжична връзка.

Да опитаме нещо друго тогава,например опцията от менюто ,наречена "Last known good configuration).

Ако ли не стане,може би ще трябва с едно Live CD например Hiren's LiveCD да влезете в лаптопа и да тествате отделните компоненти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправи се с "Last known good configuration".

Сега остава само любопитството "къде е бил проблемът". :) Мислих се, че ще е нещо сериозно, но понякога и многото мислене не помага.

Благодаря на всички отзовали се.  :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтеглете програмата memtest86, с нея се тества рам-паметта.Колкото по-дълго тествате,толкова по-добре.

Изтеглете програмата HDTune.С нея тествайте диска за грешки,разгледайте и Health статуса му.

За видеокартата и за процесора не мога да ви препоръчам подходяща програма,нека тук колегите изкажат мнение.

п.п.Проблем може да е имало и в самият Уиндоус.Вижте в папката C:Уиндоусminidump какви файлове има.Вижте и в Event Viewer какво има записано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтеглете програмата memtest86, с нея се тества рам-паметта.Колкото по-дълго тествате,толкова по-добре.

Изтеглете програмата HDTune.С нея тествайте диска за грешки,разгледайте и Health статуса му.

За видеокартата и за процесора не мога да ви препоръчам подходяща програма,нека тук колегите изкажат мнение.

п.п.Проблем може да е имало и в самият Уиндоус.Вижте в папката C:Уиндоусminidump какви файлове има.Вижте и в Event Viewer какво има записано.

Папката е празна. Пък в Event Viewer, Critical пише нещо за Kernel-Power. 

П.С. Благодаря за програмките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.