Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Таа гледах един човек си показваше компютъра в youtube и си беше сложил 16 ГБ рам и показа Аида64. Пишеше на видео картата: Памет-2 ГБ ; Споделена памет - 9 ГБ. После пък аз пуснах Аидата на моя лаптоп и пишеше че имам 512 МБ видео и 1,2 Споделена от рам. Влязох във Can I Run it?  и ми показа, че имам 1,7 ГБ видео. (Това обяснява Far Cry 3 :D ) Та въпроса ми е този човек 11 ГБ на видеото ли има? И ако купя хубава карта 1 ГБ Гддр5 и 8 ГБ рам и сложа от тях 3 ГБ (примерно)  видеото ми 4 ГБ ли ще бъде? и ще може ли да играя не толкова тежки игри на Full HD (при положение, че всичко друго е ок) ??? Мерси предварително. П.П Съжелявам, ако има грешки! :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Ако може някой да отговори няма да е зле :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като си купиш видеокарта,ако на кутията пише,че има 1GB DDR5 памет то никога неможеш да промениш това количество.Тя не се влияе от рамта ти и от нищо друго,защото е физически закрепена за платката на видеото.Плюс това видео памметта е в пъти по-бърза от рамта.Единственно вградените в дънните платки и процесори видеота използват рамта ти,защото си нямат своя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като си купиш видеокарта,ако на кутията пише,че има 1GB DDR5 памет то никога неможеш да промениш това количество.Тя не се влияе от рамта ти и от нищо друго,защото е физически закрепена за платката на видеото.Плюс това видео памметта е в пъти по-бърза от рамта.Единственно вградените в дънните платки и процесори видеота използват рамта ти,защото си нямат своя.

1. Meрси 2. Значи, вграденото видео може да ползва памет от рамта. Тоест ако имаме компютър с вградена карта на интел и5 примерно и 32 гигабайта и споделим 6 примерно видео 6 ГБ ли ще е е или само Споделената памет ще е толкова? мерси :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Meрси 2. Значи, вграденото видео може да ползва памет от рамта. Тоест ако имаме компютър с вградена карта на интел и5 примерно и 32 гигабайта и споделим 6 примерно видео 6 ГБ ли ще е е или само Споделената памет ще е толкова? мерси :)

Щеше да е добре да прочетеш първо, за какво се ползва паметта на картата, защото това не са картофи, два килограма не са два пъти повече от един, а торбата не побира по един тон.

Дори за външните карти си има опция за шерване, при която взема ram от инсталираната.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е тогава как да разберем колко може?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С четене, a не с гледане на клипове в тубата.

Ще го повтарям, докато четейки успееш да го схванеш.

Има 512мб карти, които мачкат без проблем новите боклуци, на които са сложили по 2-3GB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С четене, a не с гледане на клипове в тубата.

Ще го повтарям, докато четейки успееш да го схванеш.

Има 512мб карти, които мачкат без проблем новите боклуци, на които са сложили по 2-3GB.

Нормално е 8800gtx да е по-бърза от GT630,ама няма нищо общо видеопаметта.Не може да сравняваш така карти от най-висок клас от преди години и най-ниският клас сега.

Към автора:При шерване на памет не е като да прибавим към 512мб карта още 512мб памет и да стане 1гб.Няма такива филми.

Купиш ли си примерно Radeon 7850 1gb GDDR5,получаваш видеокарта с 1гб видеопамет и толкова.Неможе да решиш да и шернеш още 1кило рам от системата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря много :) а да имате информация за 7790 колко може да й се сподели?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от vlado123456789
      Здравейте!
      Не разбирам много от компютри затова искам да попитам тук за съвет, понеже от Dell явно ме отсвириха. Имам един компютър Dell OptiPlex 790 K1, 8 GB RAM с Win 10, но без видео. Искам да подкарам Adobe Premiere на него за видеомонтажи на 4К, но с вградената карта не може, насича яко и с проксита. Стигнах до извода че все пак ще трябва да налея малко пари в него за едно малко по-свястно видео. Но виждам че захранването му е 240W и е едно много специално тънко и дълго по дължината на цялата кутия. Вероятно няма да намеря такова по-мощно, а съм се спрял на GeForce GTX 1050 с надежда да я подкарам на моята щайга. Вие какво мислите, дали ще успея да я изгоря или дъното? Данните на компа според теста са: Intel(R) Core(TM) i7-2600 CPU @ 3.40GHz,  Total Physical Memory:    8.00 GB 4096 MB DDR3-SDRAM (1333 MHz); HDD Western Digital Model Number: WDC WD5000AAKX-00ERMA0; Intel(R) HD Graphics Vendor Name: Intel Corporation Interface: PCI Video Card Chip Type: Intel(R) HD Graphics Family Video Card Memory: 2.06 GB; Motherboard Manufacturer Dell Inc.Product 0D28YY  Chipset Intel PCH Q65; Standard SATA AHCI Controller Interface PCI; Intel(R) 6 Series/C200 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller - 1C2D; Network Card - Intel(R) 82579LM Gigabit Network Connection Vendor Name Intel Corporation Interface PCI; Sound Card - High Definition Audio Device
      Това са резултатите от теста на машината, дано съм улучил правилните моменти, а иначе за онези които разбират това са данните и: service tag 34K1D5J, service code: 06805867735. Писах за съвет в подръжката на Dell, но така и не получих съвет. Та според вас какво ще ме посъветвате? Да купувам ли картата? Чух че имало и такива с допълнителни пинове, които не ставали за моята машина. Захранването ще издържи ли на този хардуер, а и мисля да бочна още малко RAM. Ей това е част от дъното ми.

• от taika
      Здравейте, искам да попитам дали е проблем, ако видео картата ми (Nvidia GeForce GTX 1050Ti 4 GB) при натоварване, предимно при игри (от рода на GTA 5, Assassin's Creed Origin, Need For Speed Payback) е нормално и безопасно за нея да е натоварена на 99%?
      Процесор: i7-7770HQ 2.80 GHz
      RAM: 8 GB
      (Lenovo Legion Y520)
      Благорадя!
    • от El Shaarawy92
      Имам следната конфигурация - Pentium G2020, Nvidia GT9500, 4GB RAM, 500HDD, XFX TS 430W. Искам да си закупя по - добро видео. Компютърът  се използва за игри, като не е задължително най  - новите заглавия да се играят на най - високи изисквания, а просто искам добър FPS.Всъщност основно играя игри като LoL, CS:GO и Fifa, които не са толкова тежки. Въпросът ми е, какво трябва да е, защото процесорът е стар и изобщо има ли смисъл от ново видео. Може и втора ръка. Ако няма смисъл, то е време за смяна на дъното и процесора.
    • от Tosho55
      Здравейте,та искам да си сглобя някаква машинка,с която да мога да подкарам абсолютно всички игри в момента с бюджет около 1600 лева и също така имам въпрос,та вчера намерих този испански сайт от един приятел https://www.pccomponentes.com/sistemas-operativos и забелязвам,че дори видеокартите са нормални цени,както знаете в момента заради копачите цените на видео картите се е покачила драстично,та имате ли някакви мнения?Води се,че са чисто нови,но според вас дали има някакъв шанс да имат проблеми или случайно да ме измамят? Също така разполагам с монитор,имам и хард диск но е само 400 гб,което мисля,че не е достатъчно така че не смятам да го използвам.Благодаря предварително!

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.