Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Може ли да предложите машина до около 500-525 лева,която да подлежи на ъпгрейд с видеокарта от рода на 7770,7790? Нещо като това : 

Дънни платки за INTEL ASROCK H81M-DGS, H81, DDR III 1600/1333, VGA, DVI, SATA III, USB 3.0, GLAN, LGA1150 1 82.34 82.34   лв. Процесори INTEL INTEL PENTIUM DUAL CORE G3220, 3.00GHz, 3M, BOX, LGA1150 1 114.41 114.41   лв. RAM памети за настолни компютри ADATA 4GB DDR III 1333 1 67.28 67.28   лв. Твърди дискове & Флопи SEAGATE 500GB 7200 16MB SATA III 1 94.26 94.26   лв. Кутии и Захранвания COOLER MASTER ELITE 342 BLACK, w/o PSU 1 53.72 53.72   лв. Кутии и Захранвания FORTRON FSP500-60APN, 500W 1 78.84 78.84   лв

Всичко с ДДС: 490.85

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да стане с този бюджет. За 500 лв. се взима конфигурация с вградено видео или нещо от рода на 7730. Можеш ли да използваш нещо от стария компютър? Тогава евентуално би се получило нещо по-прилично.

Редактирано от No Pyro No Party (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK FM2A75M-DGS BULK FM2
AMD A8-5600K X4/3.6GHZ/FM2/BOX
4GB DDR3 1600 A-DATA
CM K350 W/600W PSU
500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB

Обща стойност - 536.99 лв. с ДДС

Може ли да се използва нещо от старата машина(хард,кутия)?

След време добавяш видео карта,4ГБ рам.

Редактирано от NextGen (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е това вградено захранване?Сигурно ли е,някакъв тест с него?  От началото предполагам,че с АМД процесор игрите ще вървят по-добре,но след време,когато добавя външна видео карта няма ли с интел варианта да е по-добре? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"вграденото захранване" е част от един от най-предлаганите комплекти кутия+захранване.

AMD A8-5600K разполага с вградените графики Radeon™ HD 7560D

Написали сте ПС подлежащо на ъпгрейд-G3420 3.2GHZ/3M/BOX/1150 може да се упгрейдне примерно с I7-4771 .но трябва да се вземе и видео карта,а бюджета не го позволява.

Ето нещо за четене за двата процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е достатъчно качествено, за да няма проблеми с 7770/7790, даже и с по-мощни. Аз бих заложил на някой пентиум от 4-то поколение или даже на i3, ако ще ползваш някоя част от стария ти компютър. Че иначе с това FM2 дъно няма да можеш да ъпгрейдваш откъм процесор, а с Haswell ще можеш!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обаче Pentium-a е двуядрен, а AMD-то предложено от колегата е с 4 нишки подобно на i3. По-бавен е от i3, но по-бърз от Pentium Gxxxx. Aко можеш да отделиш достатъчно за i3 ще е по-добре:

BIOSTAR B75MU3B LGA1155 BULK I3-3220 3.3GHZ/3MB/LGA1155/BOX 4GB DDR3 1600 A-DATA 500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB DELUX DLC-MG460 NO PSU NJOY 450RGE 450W Active PFC Обща стойност - 535.44 лв. с ДДС

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи,за игри ще се ползва.Не за тежки игри..  За леки игри. Людмил, може ли нещо подобно да се сглоби от sky.bg? И не,не мога да ползвам нищо от сегашната щайга..дори кутията.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реших да ъп-на темата.

BB код:

Обща стойност - 519.11 лв. с ДДС
Видях,че хард-а,който Людмил е предложил го няма и се чудех с този дали ще имам проблем..До колкото виждам са на една марка.. И тази кутия ми е по-симпатична на външен вид,но като размер е по-малка (не знам дали е значителна разликата)..http://nikem-bg.net/computer-components/1TB-WD-Caviar-Blue-7200rpm-64MB-SATA3-WD10EZEX също си мисля дали да не сменя харда и с този.. хм  :whist:
Редактирано от Khalifa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kутията?

Аз ви предлагам ето това.Така или иначе,бюджетът ви ограничава доста.Кутията ще върши работа.Вземете си и два вентилатора,за по-добър въздушен поток-един отпред,един отзад.

CM 120MM CASE FAN/ SLEEVE -Обща стойност - 11.41 лв. с ДДС

.

А след време,и по-добра карта ще можете да сложите,и по-силен процесор.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тази сума много място за капризи и глезотии няма ми се струва.  Като тръгнеш да го взимаш тоя комп се обади и ги питай какво имат  реално на склад  да не се окаже ,че това дето го пише по сайтовете  е колкото да не е без хич.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и вариант с A10 процесор и вградено видео Radeon HD 8670D:

BIOSTAR A55ML2 FM2 BULK
AMD A10-6700 X4/3.7GHZ/FM2/BOX
4GB DDR3 1600 A-DATA
500G SG 3Y WARR SATA 6G/7200
CX-2G67

Обща стойност - 541.46 лв. с ДДС

Количка.

Дъното е микро а и кутията не е върха, но място за капризи в този бюджет няма.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тази сума много място за капризи и глезотии няма ми се струва.  Като тръгнеш да го взимаш тоя комп се обади и ги питай какво имат  реално на склад  да не се окаже ,че това дето го пише по сайтовете  е колкото да не е без хич.

Хм,ок,ще питам дали всичко им е налично. 

techmaniac,не е ли рисковано с това захранване? Все пак мисля след време да сложа външно видео.. :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм,ок,ще питам дали всичко им е налично. 

techmaniac,не е ли рисковано с това захранване? Все пак мисля след време да сложа външно видео.. :rolleyes:

Ами риск не риск, няма начин с този бюджет... Пък и за какво ви е външно захранване, след като имате APU процесор с достатъчно производителна вградена видеокарта. Ако ще е така по-добре някой Pentium-XXXX или i3-XXXX с вградено видео HD graphics за да може после да се добави по-производителна карта. Примерно така.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
 Все пак мисля след време да сложа външно видео.. :rolleyes:

След време Захранване+Карта.Няма как да се вмести в бюджета качествено захранване без да се реже от нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BB код:

Обща стойност - 501.02 лв. с ДДС
Mисля,че е по-производителна от и3-тата от към игри.. :rolleyes: А,до колкото разбирам фартрона върви с вентилаторче и има бронзов сертификат..Обаче дали да не го заменя заhttp://nikem-bg.net/computer-components/NJOY-500WGX-500W-Passive-PFC Как ще е по-добре? 
Редактирано от Khalifa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обаче дали да не го заменя заhttp://nikem-bg.net/computer-components/NJOY-500WGX-500W-Passive-PFC Как ще е по-добре? 

Не и с радио Нджой, въпреки че някои колеги го хвалят (ако ще е това поне да е Active PFC версията)... Нещо му нямам доверие...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искате на момента да играете игри,тогава по-добре някой 4-ядрен на сокет FM2,например този ATHLON X4 750K /BOX/FM2. И ще има парички и за видеокарта.Но пък,от гледна точка на възможност за бъдещ ъпгрейд,тогава по-добре някой Пентиум за сокет 1155,пък след време можете дори и i7 да сложите.

Ето нещо с Атлон.Имайте в предвид,че всичко е с крайни компромиси.

Обща стойност - 534.35 лв. с ДДС
Редактирано от onogondur (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искате на момента да играете игри,тогава по-добре някой 4-ядрен на сокет FM2,например този ATHLON X4 750K /BOX/FM2. И ще има парички и за видеокарта.Но пък,от гледна точка на възможност за бъдещ ъпгрейд,тогава по-добре някой Пентиум за сокет 1155,пък след време можете дори и i7 да сложите.

Ми аз искам и сега да мога да играя някои игри веднага. И след време да сложа да речем 7770..  Ако ги съпоставим така AMD A8-5600K X4/3.6GHZ/FM2/BOX +7770 срещу Intel® Pentium® Processor G3420 + 7770 (http://nikem-bg.net/cart/49640p1r43061p1r48132p1r49609p1r46457p1r1042p1rf.html ,с този пентиум остават и пари за  по-хубава кутия) бих избрал А8-5600К 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.