Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Khalifa

Евтин компютър,подлежащ на ъпгрейд

Препоръчан отговор

Здравейте. Може ли да предложите машина до около 500-525 лева,която да подлежи на ъпгрейд с видеокарта от рода на 7770,7790? Нещо като това : 

Дънни платки за INTEL ASROCK H81M-DGS, H81, DDR III 1600/1333, VGA, DVI, SATA III, USB 3.0, GLAN, LGA1150 1 82.34 82.34   лв. Процесори INTEL INTEL PENTIUM DUAL CORE G3220, 3.00GHz, 3M, BOX, LGA1150 1 114.41 114.41   лв. RAM памети за настолни компютри ADATA 4GB DDR III 1333 1 67.28 67.28   лв. Твърди дискове & Флопи SEAGATE 500GB 7200 16MB SATA III 1 94.26 94.26   лв. Кутии и Захранвания COOLER MASTER ELITE 342 BLACK, w/o PSU 1 53.72 53.72   лв. Кутии и Захранвания FORTRON FSP500-60APN, 500W 1 78.84 78.84   лв

Всичко с ДДС: 490.85

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да стане с този бюджет. За 500 лв. се взима конфигурация с вградено видео или нещо от рода на 7730. Можеш ли да използваш нещо от стария компютър? Тогава евентуално би се получило нещо по-прилично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз за вградено видео говоря.. което след това ще се замени с видео карта.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK FM2A75M-DGS BULK FM2
AMD A8-5600K X4/3.6GHZ/FM2/BOX
4GB DDR3 1600 A-DATA
CM K350 W/600W PSU
500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB

Обща стойност - 536.99 лв. с ДДС

Може ли да се използва нещо от старата машина(хард,кутия)?

След време добавяш видео карта,4ГБ рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е това вградено захранване?Сигурно ли е,някакъв тест с него?  От началото предполагам,че с АМД процесор игрите ще вървят по-добре,но след време,когато добавя външна видео карта няма ли с интел варианта да е по-добре? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"вграденото захранване" е част от един от най-предлаганите комплекти кутия+захранване.

AMD A8-5600K разполага с вградените графики Radeon™ HD 7560D

Написали сте ПС подлежащо на ъпгрейд-G3420 3.2GHZ/3M/BOX/1150 може да се упгрейдне примерно с I7-4771 .но трябва да се вземе и видео карта,а бюджета не го позволява.

Ето нещо за четене за двата процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е достатъчно качествено, за да няма проблеми с 7770/7790, даже и с по-мощни. Аз бих заложил на някой пентиум от 4-то поколение или даже на i3, ако ще ползваш някоя част от стария ти компютър. Че иначе с това FM2 дъно няма да можеш да ъпгрейдваш откъм процесор, а с Haswell ще можеш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ще се ползва компютъра - дали за работа, за игри и кои точно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обаче Pentium-a е двуядрен, а AMD-то предложено от колегата е с 4 нишки подобно на i3. По-бавен е от i3, но по-бърз от Pentium Gxxxx. Aко можеш да отделиш достатъчно за i3 ще е по-добре:

BIOSTAR B75MU3B LGA1155 BULK I3-3220 3.3GHZ/3MB/LGA1155/BOX 4GB DDR3 1600 A-DATA 500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB DELUX DLC-MG460 NO PSU NJOY 450RGE 450W Active PFC Обща стойност - 535.44 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако можете да ползвате нещо от старата машина ще е идеално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи,за игри ще се ползва.Не за тежки игри..  За леки игри. Людмил, може ли нещо подобно да се сглоби от sky.bg? И не,не мога да ползвам нищо от сегашната щайга..дори кутията.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реших да ъп-на темата.

BB код:

Обща стойност - 519.11 лв. с ДДС
Видях,че хард-а,който Людмил е предложил го няма и се чудех с този дали ще имам проблем..До колкото виждам са на една марка.. И тази кутия ми е по-симпатична на външен вид,но като размер е по-малка (не знам дали е значителна разликата)..http://nikem-bg.net/computer-components/1TB-WD-Caviar-Blue-7200rpm-64MB-SATA3-WD10EZEX също си мисля дали да не сменя харда и с този.. хм  :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който и хард да вземеш е все тая .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kутията?

Аз ви предлагам ето това.Така или иначе,бюджетът ви ограничава доста.Кутията ще върши работа.Вземете си и два вентилатора,за по-добър въздушен поток-един отпред,един отзад.

CM 120MM CASE FAN/ SLEEVE -Обща стойност - 11.41 лв. с ДДС

.

А след време,и по-добра карта ще можете да сложите,и по-силен процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тази сума много място за капризи и глезотии няма ми се струва.  Като тръгнеш да го взимаш тоя комп се обади и ги питай какво имат  реално на склад  да не се окаже ,че това дето го пише по сайтовете  е колкото да не е без хич.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и вариант с A10 процесор и вградено видео Radeon HD 8670D:

BIOSTAR A55ML2 FM2 BULK
AMD A10-6700 X4/3.7GHZ/FM2/BOX
4GB DDR3 1600 A-DATA
500G SG 3Y WARR SATA 6G/7200
CX-2G67

Обща стойност - 541.46 лв. с ДДС

Количка.

Дъното е микро а и кутията не е върха, но място за капризи в този бюджет няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тази сума много място за капризи и глезотии няма ми се струва.  Като тръгнеш да го взимаш тоя комп се обади и ги питай какво имат  реално на склад  да не се окаже ,че това дето го пише по сайтовете  е колкото да не е без хич.

Хм,ок,ще питам дали всичко им е налично. 

techmaniac,не е ли рисковано с това захранване? Все пак мисля след време да сложа външно видео.. :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм,ок,ще питам дали всичко им е налично. 

techmaniac,не е ли рисковано с това захранване? Все пак мисля след време да сложа външно видео.. :rolleyes:

Ами риск не риск, няма начин с този бюджет... Пък и за какво ви е външно захранване, след като имате APU процесор с достатъчно производителна вградена видеокарта. Ако ще е така по-добре някой Pentium-XXXX или i3-XXXX с вградено видео HD graphics за да може после да се добави по-производителна карта. Примерно така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
 Все пак мисля след време да сложа външно видео.. :rolleyes:

След време Захранване+Карта.Няма как да се вмести в бюджета качествено захранване без да се реже от нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BB код:

Обща стойност - 501.02 лв. с ДДС
Mисля,че е по-производителна от и3-тата от към игри.. :rolleyes: А,до колкото разбирам фартрона върви с вентилаторче и има бронзов сертификат..Обаче дали да не го заменя заhttp://nikem-bg.net/computer-components/NJOY-500WGX-500W-Passive-PFC Как ще е по-добре? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обаче дали да не го заменя заhttp://nikem-bg.net/computer-components/NJOY-500WGX-500W-Passive-PFC Как ще е по-добре? 

Не и с радио Нджой, въпреки че някои колеги го хвалят (ако ще е това поне да е Active PFC версията)... Нещо му нямам доверие...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искате на момента да играете игри,тогава по-добре някой 4-ядрен на сокет FM2,например този ATHLON X4 750K /BOX/FM2. И ще има парички и за видеокарта.Но пък,от гледна точка на възможност за бъдещ ъпгрейд,тогава по-добре някой Пентиум за сокет 1155,пък след време можете дори и i7 да сложите.

Ето нещо с Атлон.Имайте в предвид,че всичко е с крайни компромиси.

Обща стойност - 534.35 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искате на момента да играете игри,тогава по-добре някой 4-ядрен на сокет FM2,например този ATHLON X4 750K /BOX/FM2. И ще има парички и за видеокарта.Но пък,от гледна точка на възможност за бъдещ ъпгрейд,тогава по-добре някой Пентиум за сокет 1155,пък след време можете дори и i7 да сложите.

Ми аз искам и сега да мога да играя някои игри веднага. И след време да сложа да речем 7770..  Ако ги съпоставим така AMD A8-5600K X4/3.6GHZ/FM2/BOX +7770 срещу Intel® Pentium® Processor G3420 + 7770 (http://nikem-bg.net/cart/49640p1r43061p1r48132p1r49609p1r46457p1r1042p1rf.html ,с този пентиум остават и пари за  по-хубава кутия) бих избрал А8-5600К 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.