Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, преди 2 дена си купих чисто нова AMD Radeon 6670. Инсталирах всички драйвери от сайта понеже не ми чете дискът който ми дадоха.Всичко мина както трябваше, но забелязах, че е по-зле сега дори и от старата ми видео карта която е HD 4350 която е в пъти по слаба от тази. Имах проблем по-време на инсталацията на драйвера ми изписа някакъв проблем с параметрите, разхрових се от нета и го поправих, деинсталирах и инсталирах наново драйвера с очакване да се е оправило, но резултатът беше същият! Немога да гледам HD клипове, даже ми забива на 360p quality. Мойте параметри са: дъно модел - d915psy_  , процесор- intel d core 3.33ghz, рам - 2 gb.

Самата карта не се вдига на повече от 30 градуса, нормално стой на 20, дори когато играя! 

Исках да попитам дали е възможно някой да ме посъветва дали е възможно картата да не се е разработила или уиндолса е твърде дефектен, или остава, че видео картата е дефектна? Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако видеокартата е дефектна няма да тръгне. Какво точно ти изписа по време на инсталацията? Каква грешка ти даде?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като се има предвид на колко стара конфигурация е монтирана видеокартата, не е чудно че има проблеми. Най-малкото процесорът е доста назад с поддържаните алгоритми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами по-време на инсталацията ми изписа следното: 

Windows - Drive Not Ready

Exception Processing Message c00000a3 Parameters 75b6bf7c 4 75b6bf7c 75b6bf7c

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами по-време на инсталацията ми изписа следното: 

Windows - Drive Not Ready

Exception Processing Message c00000a3 Parameters 75b6bf7c 4 75b6bf7c 75b6bf7c

Деинсталираш сегашния драйвер, почистваш регистрите (ръчно или с CCleaner), рестартираш и сваляш последните от сайта на AMD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами честно казано направих всичките стъпки освен почистването на регистрите, сега ще се заема и ще кажа резултата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пускаш бенчмарк за картата и търсиш какви резултати има при други.

Ако си със седмицата е нормално, слаба ти е машината за нея.

Никакви регистри не трябва да чистиш, не сваляш последните драйвъри от сайта на AMD, а четеш кои работят най-добре за тази карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за предложените решения! Говорих с друго момче който има същия проблем, и той е в старите части използвам едва 10-20% от мощността на картата заради процесорът. Някой може ли да ми даде някакъв съвет какво дъно и процесор да взема който да са съвместими с тази видео карта, нещо от порядъка на 300-400 лева :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BIOSTAR A55ML2 FM2 BULK 1 77.02 лв.  

ATHLON X4 750K /BOX/FM2

1 139.48 лв.  

2X4G DDR3 1600 A-DATA

1 138.90 лв.  

Междинна стойност: 355.40 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 3.94 лв. Обща стойност: 351.45 лв. с ДДС

количка.

Обаче, подозирам, че от старият компютър нищо няма да може да се вземе, така че упражнението ще е напразно.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@sliderum Благодаря ти, и да прав си тъй като още съм със АТА и захранването ми е 400w ще се наложи да сменя всяка една част сигурно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@sliderum Благодаря ти, и да прав си тъй като още съм със АТА и захранването ми е 400w ще се наложи да сменя всяка една част сигурно :)

Принципно за твърдият диск има преходник, но подозирам че обемът и скоростта му вече също не те задоволяват. Поотделно няма да стане. Просто събери още пари, за да се купи изцяло нова машина, или по-скоро за всички компоненти, от които се нуждаеш, без вече закупената видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за предложените решения! Говорих с друго момче който има същия проблем, и той е в старите части използвам едва 10-20% от мощността на картата заради процесорът. Някой може ли да ми даде някакъв съвет какво дъно и процесор да взема който да са съвместими с тази видео карта, нещо от порядъка на 300-400 лева :)

За 400лв, като ползваш старата кутия:

BB код:

GB F2A55M-S1 /FM2

4GB DDR3 1600 A-DATA

250GB SATAIII Caviar Blue 7200rpm 16MB

NJOY 450WGX 450W Passive PFC

ATHLON X4 740 /BOX/FM2

Обща стойност - 406.78 лв. с ДДС

Линк:

http://nikem-bg.net/cart/49910p1r45925p1r1001842p1r1045p1r47413p1rf.html

Мислех вариант с A8-A10 процесор, за да може да ползваш Dual graphic но излиза доста по-соленко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.