Премини към съдържанието
BMW Маниак

Съвет и предложения за врата за тераса.

Препоръчан отговор

Колеги просто съм в шах каква врата да сложа за терасата. Много ми се иска да ползвам пълната и ширина 2.8м но не знам как да го направя. Много не ми харесва идеята да има релси на пода но май няма да стане без тях или пък може да има вариант който аз не знам и да ми го предложите. С релса само горе и панти между крилата. По принцип искам да е с 4 крила и да се отваря през средата и да се събира като акордеон в двата и края (като на икарусите едно време) и от ширина на касата 2.8 поне да мога да имам пространство 2.4 м. но не  знам има ли такива релси за врати иначе дървенията ще ми я направят. Другия вариант е да е с три крила и три релси и да се събират в един от  двата края но това е краен вариант. Много ми се иска на пода да е без релса или в краен случай само една.

Има ли подобни джажи за врати по които да вървят крилата и от къде може да се набавят ?

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега. Нямаме идея какви магазини има на острова...Но вероятно имате също както и тук фирми занимаващи се с PVC и алуминиева дограма...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нещо такова ли имаш предвид : 

Публикувано изображение

или такова :

Публикувано изображение

механизми има много-зависи точно какво си решил да направиш, от какъв материал - дали ще е само стъкло, дали рамката ще е плътна, дали от дърво, дали от PVC или алуминий. 

Ето пример за подобен механизъм  wingline, на Hettich : 

Публикувано изображение

разгледай ако искаш  пълния им каталог -има интересни неща

http://www.hettich.com/fileadmin/content/mediathek/7017_FSB_Katalog2006_ENG.pdf

но това

е само една фирма - подобни механизми се произвеждат от стотици фирми

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега. Нямаме идея какви магазини има на острова...Но вероятно имате също както и тук фирми занимаващи се с PVC и алуминиева дограма...

PVC и алуминиева дограма са краен вариант. Аз не обзавеждам офис все пак !

нещо такова ли имаш предвид : 

Публикувано изображение

механизми има много-зависи точно какво си решил да направиш, от какъв материал - дали ще е само стъкло, дали рамката ще е плътна, дали от дърво, дали от PVC или алуминий. 

Ето пример за подобен механизъм  wingline, на Hettich : 

разгледай ако искаш  пълния им каталог -има интересни неща

http://www.hettich.com/fileadmin/content/mediathek/7017_FSB_Katalog2006_ENG.pdf

но това

е само една фирма - подобни механизми се произвеждат от стотици фирми

Точно това ми трябва ! Благодаря !

Сега само трябва да видя от къде да го набавя, тоест да си го поръчам. Най ми е удобно в eBay.com но не знам как да го търся.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Приятелче!

Идеята на доктора е много добра. Ето от мен малко, щото ми се иска и аз да ти помогна с нещо за къщата от разтояние.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
izabel1, хехе, идеята ти , а и предложенията стават за...Хавай ! По нашите географски ширини с тия чикии ще умреш от студ още в средата на септември...
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PVC и алуминиева дограма са краен вариант. Аз не обзавеждам офис все пак !

Точно това ми трябва ! Благодаря !

Сега само трябва да видя от къде да го набавя, тоест да си го поръчам. Най ми е удобно в eBay.com но не знам как да го търся.

Просто насока дадох. Ако има такива каквито споменах, 100% ще има и дърводелски фирми, още повече че си имате доста екзотична дървесина там, с качества дори по-добри от тези, с които ние се обзавеждаме. Не изтървай възможността да се осведомиш на място какво се предлага и ако евентуално няма какво да те задоволи, тогава се мятай на готови предложения от нета, които без да предлагат повече като качество, вероятно ще са на тройна, или още по-висока цена.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Висящата френска врата е доста трудна за изпълнение. Иначе имаш 100% WOW ефект, но ефективността е малка. Не знам как ще обезопасиш съоръжението, ако говорим за външна врата...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Висящата френска врата е доста трудна за изпълнение. Иначе имаш 100% WOW ефект, но ефективността е малка. Не знам как ще обезопасиш съоръжението, ако говорим за външна врата...

Заложил съм на аларма и над 20 видео камери и инфрачервени лъчи из двора. Аз даже и не смятам да си заключвам къщата понеже изпищи ли алармата имам охрана в урбанизацията на през 50м.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.