Премини към съдържанието
lindroos1

Помощ при избор на дънна платка

Препоръчан отговор

Здравеите,реших да си взема  нова видео карта и си взех тази Asus radeon hd 7770 direct cu ,взех си и това захранване: fortron hexa 500 .След  това реших да си взема и дана платка,мислех  да не е с ител процесор  защото е по скап а да е с амд.Но  след доста търсене намерих платки но те подаржат само PCI-2.0, а аз тарся PCI-3.0 Така че ако можете да ми препорачате платка за околко 180лв и процесор за около 150лв.Ще  го използвам главно за игри 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесор AMD FX X4 4300, 3800MHz, 8MB, socket AM3+

Дънна платка Asus M5A97 EVO R2.0, socket AM3+

Малко над бюджета.

Поздрави!

Редактирано от totkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, тоя процесор не бих препоръчал дори на враговете си, щом става въпрос за игри. Разликата между FX6300  и тоя FX4300  е огромна, но не и в парите. 180 лева са надута цена. Преди около 1-2 месеца го бяха пуснали за 140 и аха да си го купя с едно евтино дъно. Естествено само за да го тествам и след това да се отърва от него, като се покачи цената, както в момента ;)

Здравеите,реших да си взема  нова видео карта и си взех тази Asus radeon hd 7770 direct cu ,взех си и това захранване: fortron hexa 500 .След  това реших да си взема и дана платка,мислех  да не е с ител процесор  защото е по скап а да е с амд.Но  след доста търсене намерих платки но те подаржат само PCI-2.0, а аз тарся PCI-3.0 Така че ако можете да ми препорачате платка за околко 180лв и процесор за около 150лв.Ще  го използвам главно за игри 

А ти как определи колко да струва платката и колко процесора?

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, тоя процесор не бих препоръчал дори на враговете си, щом става въпрос за игри. Разликата между FX6300  и тоя FX4300  е огромна, но не и в парите. 180 лева са надута цена. Преди около 1-2 месеца го бяха пуснали за 140 и аха да си го купя с едно евтино дъно. Естествено само за да го тествам и след това да се отърва от него, като се покачи цената, както в момента ;)

А ти как определи колко да струва платката и колко процесора?

Вярно е че процесорът не е кой знае какво решение, но за бюджета трудно може да се намери нещо по добро. Процесор за 150 лв. за игри? Трудно, но щом бюджета е такъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно е че процесорът не е кой знае какво решение, но за бюджета трудно може да се намери нещо по добро. Процесор за 150 лв. за игри? Трудно, но щом бюджета е такъв.

Има. Например Athlon X4... Аз не случайно попитах коелегата как е определил бюджета. 180 лева са много за дъно, което ще се ползва само за игри и обща работа. 25 лева отгоре е един FX6300, който е много по-добър от тоя орязан отвсякъде FX4300. Той е дори по-слаб от много процесори 2 поколения назад - Атлони и Феноми на същата фирма. Които пък са и по-евтини, че и на старо се намират за по-малко пари.

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+ ASROCK 970 EXTREME3/AMD970/AM3 Обща стойност - 342.08 лв. с ДДС

Благодаря за бързите отговори,но като гледам май най добре е да си взема FX6300 за процесор,но повече  ме интересува за даната платка.Тай като си взех карта която е с PCI-3.0 а всички дана  за амд процесорите подаржат макс PCI-2.0 ,та въпроса ми е това  от голяма важност ли е при игрите,тай като сега съм с дано което подаржа PCI-1 ,а картата все пак върви но се опасявам че не е с пълния си капацитет 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори,но като гледам май най добре е да си взема FX6300 за процесор,но повече  ме интересува за даната платка.Тай като си взех карта която е с PCI-3.0 а всички дана  за амд процесорите подаржат макс PCI-2.0 ,та въпроса ми е това  от голяма важност ли е при игрите,тай като сега съм с дано което подаржа PCI-1 ,а картата все пак върви но се опасявам че не е с пълния си капацитет 

Не е проблем това, че дънните платки предлагани от колегите са с PCI-E 2.0. Стандартите на този интерфейс са обратно съвместими.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А кутия имате ли?

да ето тази кутия си купих на скоро: http://prodavalnik.com/prodavam-kompyutrna-kutiya-i29700257

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разяснете какво имате.

За сега сте споменали:

-Видео карта

-Захранване

-Кутия

До колко разбрах ви трябва процесор,дънна платка и рам памет.

Редактирано от NextGen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разяснете какво имате.

За сега сте споменали:

-Видео карта

-Захранване

-Кутия

До колко разбрах ви трябва процесор,дънна платка и рам памет.

да точно така трябват ми процесор,дънна платка и рам памет.

да точно така трябват ми процесор,дънна платка и рам памет.

а като цяло имам кутия, видео карта и захранване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето моето предложение:

AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+ ASROCK 970 EXTREME3/AMD970/AM3 4GB DDR3 1600 A-DATA Обща стойност - 408.50 лв. с ДДС

да това изглежда най удачният избор аз като цяло това дъно  съм го гледал и ми хареса но тогава ме отказа това че е с PCI-2,защото бях чел някъде че ако а речем дъното ти е с PCI-2,а картата примерно с PCI-3,не че картата няма да работи но просто няма да е с палиния си капацитет,защото  ми се струваше  глупаво човек да си вземе добра карта и тя да не работи на пълния си капацитет,но след като казвате че с това няма да имам проблем това ще си взема 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Ако не му се занимава с по-солиден оверклок..Има и два модела по-евтини дънни платки на Гигабайт, с които цената пада с около 30 лева. Но те ще са подходящи, само ако са от последните им ревизии, а това не го пише в офертите им в магазина...Който е същият, от който препоръчва и колегата.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички   за помоща,ще си взема тези неща които предложи NextGen ,благодаря също че ми разяснихте за това PCI аз даже чета из разни англиски сайтове че разликата ще се усети чак при няколко видео карти,а аз нямам намерение засега да слагам толкова,още веднъж благоаря и чао за сега  

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички   за помоща,ще си взема тези неща които предложи NextGen ,благодаря също че ми разяснихте за това PCI аз даже чета из разни англиски сайтове че разликата ще се усети чак при няколко видео карти,а аз нямам намерение засега да слагам толкова,още веднъж благоаря и чао за сега  

Ти добре ще купуваш, ама без хард как мислиш да ползваш дадена конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти добре ще купуваш, ама без хард как мислиш да ползваш дадена конфигурация.

Все още не знаем дали и от каква машина точно пише колегата автор на темата. Оставам с впечатлението, че има все пак някакъв компютър, взел си е нова видеокарта и иска около нея да навърже нова машина, смятайки(защо?) че няма смисъл да я монтира(видеокартата) на наличната щайга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да това наистина е уместна но и доста умна забележка,така заначи машината ми е с дъно FUJITSU SIEMENS D2151-A1,и с процесор Intel Pentium 4 (3,40GHZ),а твърдият диск ми е 400 гб не съм погледнал марката но ще я погледна 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвсем определено на старата маркова машина няма смисъл да се измъчват нещата. Вероятно от нея може да се ползува твърдият диск. Така че, ако автора реши да събира нова машинка, като закупи другите компоненти, идеята е да премести диска в новата машина, ако няма пари да си позволи нов твърд диск. Ако има пари и определи нова рамка на бюджета, все пак това е по-добрият вариант е, да се вземе всичко липсващо за цяла конфигурация като нови компоненти, а старата машина да остане работеща, за по-обичайно домашно ползуване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвсем определено на старата маркова машина няма смисъл да се измъчват нещата. Вероятно от нея може да се ползува твърдият диск. Така че, ако автора реши да събира нова машинка, като закупи другите компоненти, идеята е да премести диска в новата машина, ако няма пари да си позволи нов твърд диск. Ако има пари и определи нова рамка на бюджета, все пак това е по-добрият вариант е, да се вземе всичко липсващо за цяла конфигурация като нови компоненти, а старата машина да остане работеща, за по-обичайно домашно ползуване.

да наистина така си мислех и аз само си мислех дали като взема друг твърд диск сигурно окло 1тб да не ги прикача и двата към даната платка  но се отказах няма смисал,все пак отново благодаря 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При условие че твърдия диск не е от старите PATA а е със SATA интерфейс което лично мен ме съмнява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.