Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

2249

Проблем с достъп до домашен сървър

Препоръчан отговор

Здравейте.

Сглобих една машина с Win Xp SP3 и един хард 80 GB за проба дали мога да си пусна "домашен" сървър. Изтеглих и инсталирах XAMPP и направих една тестова страничка, която сложих където й е мястото. Интернетът минава през рутер и е със статично ИП. Сървърът е с вътрешно ИП и когато напиша вътрешното ИП през мрежата страничката се отваря. Когато напиша статичното ИП - страничката не се отваря. На сървъра съм отворил порт 80 и понеже се сетих за една препоръка от капитана в една друга тема помолих доставчика да пренасочи порт 80 към вътрешното ИП на сървъра /рутерът е на доставчика/. Хората казват, че са го пренасочили, но страничката не се отваря като напиша статичното ИП. Къде греша ? Кое не съм донаправил ?

Прилагам снимка на работещите процеси на XAMPP

post-212024-0-42765600-1381052666_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Сглобих една машина с Win Xp SP3 и един хард 80 GB за проба дали мога да си пусна "домашен" сървър. Изтеглих и инсталирах XAMPP и направих една тестова страничка, която сложих където й е мястото. Интернетът минава през рутер и е със статично ИП. Сървърът е с вътрешно ИП и когато напиша вътрешното ИП през мрежата страничката се отваря. Когато напиша статичното ИП - страничката не се отваря. На сървъра съм отворил порт 80 и понеже се сетих за една препоръка от капитана в една друга тема помолих доставчика да пренасочи порт 80 към вътрешното ИП на сървъра /рутерът е на доставчика/. Хората казват, че са го пренасочили, но страничката не се отваря като напиша статичното ИП. Къде греша ? Кое не съм донаправил ?

Прилагам снимка на работещите процеси на XAMPP

Публикувано изображениеxampp_cp.jpg

А пренасочено ли е в маршрутизатора (рутера)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пренасочено ли е в маршрутизатора (рутера)?

Достъвчикът ме увери, че е пренасочен порт 80 към вътрешното ИП. Напомням, че нямам достъп до настройките на рутера, защото е собственост на доставчика. Каквото те кажат - приемам го на доверие.

ПП: на снимката виждам, че се ползват и други портове /443, 3306/. Възможно ли е да е от това ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Достъвчикът ме увери, че е пренасочен порт 80 към вътрешното ИП. Напомням, че нямам достъп до настройките на рутера, защото е собственост на доставчика. Каквото те кажат - приемам го на доверие.

В такъв случай пробвайте да проверите дали порта е наистина отворен (от вън, не от вътре). Примерно с това: http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай пробвайте да проверите дали порта е наистина отворен (от вън, не от вътре). Примерно с това: http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/

Публикувано изображение

Публикувано изображение

77.78.0.60

Публикувано изображение Remote Address 

Port Number
Публикувано изображение Port 80 is open on 77.78.0.60.

ПП: а какво се получава при Вас, ако напишете 77.78.0.60 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПП: а какво се получава при Вас, ако напишете 77.78.0.60 ?

На жълт фон с червени букви пише "ПРОБНА СТРАНИЦА", изглежда всичко е наред с достъпа от вън

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре ще е да попитате доставчика дали са отворени и другите портове освен 80. Достъп до сървъра между другото има, но не знам защо при вас не се получава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На жълт фон с червени букви пише "ПРОБНА СТРАНИЦА", изглежда всичко е наред с достъпа от вън

Благодаря.

Явно всичко е наред, наистина. Просто аз съм част от вътрешната мрежа и най-вероятно затова не го отварям, макар, че ... Пробвах за отворя 77.78.0.60 през интервет през мобилен телефон с интеренет от мобилен доставчик, но страницата не се отвори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря.

Явно всичко е наред, наистина. Просто аз съм част от вътрешната мрежа и най-вероятно затова не го отварям, макар, че ... Пробвах за отворя 77.78.0.60 през интервет през мобилен телефон с интеренет от мобилен доставчик, но страницата не се отвори.

Добре а пробвахте ли по този начин:

77.78.0.60:80

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

77.78.0.60:80 също не отваря страницата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

77.78.0.60:80 също не отваря страницата

Явно има някаква настройка която не е правилна и ви ограничава. Попитайте доставчика дали могат да ви предоставят достъп до маршрутизатора за да проверите как са нещата там, но щом ние имаме достъп явно всичко изглежда наред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Достъп до маршрутизатора не мога да получа. За мен в момента е важно, че страничката се отваря отвън.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно има някаква настройка която не е правилна и ви ограничава. Попитайте доставчика дали могат да ви предоставят достъп до маршрутизатора за да проверите как са нещата там, но щом ние имаме достъп явно всичко изглежда наред.

Не, той е отвътре на мрежата и няма как (лесно) да получи достъп до външното ИП (което е НАТ-нато)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От доставчика ме информираха, че през външното ми ИП виждат стартовата страничка. Т.е. всичко е наред.

Благодаря ви за помощта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.