Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ,от вече 2 месеца имам някакви дразнещи болки в червата.Отидох 5-6 пъти при личния ми лекар ,изписа ми лекарства и каза да спазвам диета поне 1 седмица.През тази една седмица се хранех само със сирене и хляб и почти се оправих.След това започнах да ям нормално и след 2-3 дена усетих киселини в стомаха и 15-20 минути след това започнаха същите болки.Отидох пак при личният ми лекар и отново ми изписа лекарства + много силен антибиотик.Отново 1 седмица се бях оправил и после пак болките в червата.Минах кръвни изследвания и ехограф ,но резултатите бяха отлични.Сега отново започна да ме боли и дори ,когато натисна мястото на болката ме болят и гърдите.Вече съм се отчаял и незнам какво да правя.Казах на майка ми ,че ме боли ,на нея й писна и каза ,че нищо ми няма.Моля за съвети !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поискай от личният си лекар направление за консултация със специалист по вътрешни болести. Ако още се мъчи, той да те убива с антибиотици и не ти даде направлението, го заплаши със съд.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен това отиди ЗАДЪЛЖИТЕЛНО при специалист-хирург, те могат заедно с интерниста да решат дали ще има нужда от допълнителни изследвания, като например фиброгастроскопия, КТ на коремни органи / евентуално с контраст / или допълнителни кръвни тестове. Никой от нас / под "нас" разбирай лекари / не може да ти постави диагноза по нета, без преглед и допълнителна информация.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А болките в червата съпроводени ли са с някаква локализация? Къде точно ви боли?  Ако трябва намерете някоя снимка от нета,и с някоя червена точка посочете мястото.Имате ли газове?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето тук са болките :

Газове - нормални

post-313176-0-89565600-1381074755_thumb.

Редактирано от markata99 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така или иначе,трябва ви преглед при специалист.Искайте направление.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам колко е добър личния Ви лекар, но първата работа която може да се сети човек без лекарско образование е най-обикновена настинка. Причинява абсолютно същите симптоми които не отшумяват бързо. Въпреки всичко прегледа е задължителен тъй като може да се касае и за някакво вътрешно заболяване, и не е шега работа да се протаква с времето.

Точно по тази причина е редно да се доверявате на хора с медицинско образование. Защото описаната симптиматика говори за много възможни проблеми, като настинката е на почти последно място. 

Към автора на поста- няма никаква гаранция, че болките идват точно от червата. В коремната област има много голям брой органи, като всеки един от тях моде да причини проблеми. Има доста голяма разлика във вида болка, която се причинява от тях- кухите / стомах, черва, уретери, жлъчни пътища и мехур / причиняват по правило коликообразни болки, повлияващи се добре от чисти спазмолитици като Бусколизин, Папаверин, Атропин, Но-Шпа и др. Останалите, т. нар. паренхимни органи- черен дроб, панкреас, слезка, бъбреци причиняват постоянна болка с различен характер. Точно затова е небходим преглед от добър интернист или хирург, за да може за начало поне да се насочи за кой орган става дума. А това става с подробен разпит и внимателен преглед.

Съвети от рода- "прилича на стомах", "май е настинка", "пий това или онова" са напълно безпредметни и дори вредни. Без да се обиждате. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се че трябва специалист, но аз говоря от личен опит... Нека отиде и се прегледа, че така по форуми не става работата.

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С майка ми решихме утре да запишем час за събота на гастроентеролог.Когато се върна ,ще пиша в форума.

Редактирано от markata99 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С майка ми решихме утре да запишем час за събота на гастроентеролог.Когато се върна ,ще пиша в форума.

Какво ти имаше?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оо не това на никого не трябва да се случва. Към автора - отиди на гастроентеролог и да ти прави ендоскопия може да имаш гастрит, ентерит, много възможни проблеми. Аз също имах твоите симптоми, а имам хроничен гастрит и лекарите дълго време не искаха ендоскопия да ми направят и ми казваха, че мога всичко да ям и други глупости. Ако не се открие причината няма да има успешно лечение. Аз от една година ходя по лекари и няма резултат.

Не знам колко е добър личния Ви лекар, но първата работа която може да се сети човек без лекарско образование е най-обикновена настинка. Причинява абсолютно същите симптоми които не отшумяват бързо. Въпреки всичко прегледа е задължителен тъй като може да се касае и за някакво вътрешно заболяване, и не е шега работа да се протаква с времето.

Ако се подозира настинка трябва да се докаже. По тази логика от една година се боря с настинка ли? Бил съм при лекари, които на предположения ми предписват лекарства без да са направили съответните изследвания, за да докажат предположениеята си. Аз не бих си играл със здравето на човек. Трябва си качествен преглед от лекар на когото му пука за пациента и си знае работата.

Точно по тази причина е редно да се доверявате на хора с медицинско образование. Защото описаната симптиматика говори за много възможни проблеми, като настинката е на почти последно място. 

Към автора на поста- няма никаква гаранция, че болките идват точно от червата. В коремната област има много голям брой органи, като всеки един от тях моде да причини проблеми. Има доста голяма разлика във вида болка, която се причинява от тях- кухите / стомах, черва, уретери, жлъчни пътища и мехур / причиняват по правило коликообразни болки, повлияващи се добре от чисти спазмолитици като Бусколизин, Папаверин, Атропин, Но-Шпа и др. Останалите, т. нар. паренхимни органи- черен дроб, панкреас, слезка, бъбреци причиняват постоянна болка с различен характер. Точно затова е небходим преглед от добър интернист или хирург, за да може за начало поне да се насочи за кой орган става дума. А това става с подробен разпит и внимателен преглед.

Съвети от рода- "прилича на стомах", "май е настинка", "пий това или онова" са напълно безпредметни и дори вредни. Без да се обиждате. 

Доверявах се, два месеца ми взимаха кръв без почистване на кожата с лъжливи обещания за ендоскопия, след това изредих и други лекари с техните предположения и в крайна сметка никакъв резултат няма. В днешно време човек НЕ трябва да се разболява, защото лекарите едва ли ще му помогнат. Ако имаш късмет ще попаднеш на правилния, ако нямаш - седиш си и страдаш.

Редактирано от frozener (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.