Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Glavorezo

Проблем с процесора на компютър

Препоръчан отговор

Имам проблем с процесора на компютъра на настолния ми компютър, не мога да разбера защо ми дава, че се използва постоянно по 70-80%, при положение, че компютъра не се използва и това се случва точно след преинсталирането на уиндоус ХП. Преди не съм го имал този проблем, не мога и да открия вирус, какъв може да е проблема ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отворете Таск Мениджъра и вижте кой процес товари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А откъде виждаш, че процесора се товари на 80%?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Отворете cmd (Start - Run - cmd).

2. Въведете следното: tasklist /SVC /fi "cputime gt 01:00:00"

3. Копирайте output-а, и го поставете в следващият си пост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@programinghttp://postimg.org/image/jgchxox43/ нещо грешно ли пиша

Странно. Рестартирахте ли машината от момента на пускането на темата?

С това натоварване на процесора, би трябвало виновника за load-а да е отнел повече от 1 час процесорно време, и филтъра трябваше да го отсее.

Изпълнете същите стъпки, но с тази команда: tasklist /SVC /fi "cputime gt 00:30:00"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пак не стана, компютъра работи точно от 1 час, процесора все още си се товари 70% от нищо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема откога се наблюдава? Да не би системата да е прясно инсталирана с калпав рилийз (домошаркоподобен) на Windows-а от торент тракерите (торенти, немаркирани с MSDN) ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я минете през антивирусният отдел,да видим там какво ще ви помогнат колегите.

А има ли някакви физически показатели на това товарене? По-мудно ли работи компютъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я минете през антивирусният отдел,да видим там какво ще ви помогнат колегите.

Много вероятен сценарий, ако не говорим за прясно инсталирана OS.

В такъв случай, автора нека да изпълни в cmd само tasklist без никакви параметри, да постави двата прозореца на cmd и Task Manager-а един до друг, и да свери дали в tasklist случайно няма да се види някой процес на гадина, който не се вижда в Task Manager-а, и който е евентуалният виновник за невидимото товарене.

То това ще се види и от DDS, ако автора мине през антивирусният раздел, но нека първо проверим тук за да не се създава излишна работа на колегите, ако няма основателни съмнения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами проблема е, че имаше вируси нещо в къмпютъра, цяло лято аз не съм го ползвал, знам само, че тази батерията на motherboard-а е заминала и при изключване на къмпютъра ми се забравят часа и датата, иначе пробвах 2 уиндоуса, мисля, че не е от тях, вирусите ги чистих с OTL и Malware bytes, отделно и с касперски туул минавах...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами проблема е, че имаше вируси нещо в къмпютъра, цяло лято аз не съм го ползвал, знам само, че тази батерията на motherboard-а е заминала и при изключване на къмпютъра ми се забравят часа и датата, иначе пробвах 2 уиндоуса, мисля, че не е от тях, вирусите ги чистих с OTL и Malware bytes, отделно и с касперски туул минавах...

Да, за антивирусният раздел сте. :)

Следвайте инструкциите в тази тема. Колегите ще помогнат.

Най-вероятно имате остатъчен зловреден код, който все още действа на системата.

Чистили сте със OTL ? Не използвайте специализирани инструменти, освен ако не ви се дава инструкция за това от експерти по премахване на зарази (в нашият форум потребителите, маркирани с ранг HJT Team)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на двата скрийншота от таск мениджъра процесора не е натоварен изобщо - 0% товар. Къде ги видяхте тия 70-80%?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на двата скрийншота от таск мениджъра процесора не е натоварен изобщо - 0% товар. Къде ги видяхте тия 70-80%?

Най-отдолу под бутона "End Process" , лента на състоянието или там както се води на Task Manager.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сканирайте с Malwarebytes за вируси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам операционната система е XP, но един случай наскоро ме навежда на мисълта да попитам каква точно е конфигурацията. Роднини имаха едно "чудовище" с Пентиум 3, което по почти същият начин си стоеше на 70-80%, просто безбожно остаряла система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам операционната система е XP, но един случай наскоро ме навежда на мисълта да попитам каква точно е конфигурацията. Роднини имаха едно "чудовище" с Пентиум 3, което по почти същият начин си стоеше на 70-80%, просто безбожно остаряла система.

Имам античен компютър с пентиум 2 на 266мзх и си върви с XP и няма проблеми. Е да мъчение е, но не седи на 70-80% процесора, а на 20-30 без товар, така че не мисля, че е от процесора му а от някой вирус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но вероятно системата е оптмизирана, за да върви така. Иначе съм съгласен вероятно е вирус :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.