Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам проблем с процесора на компютъра на настолния ми компютър, не мога да разбера защо ми дава, че се използва постоянно по 70-80%, при положение, че компютъра не се използва и това се случва точно след преинсталирането на уиндоус ХП. Преди не съм го имал този проблем, не мога и да открия вирус, какъв може да е проблема ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отворете Таск Мениджъра и вижте кой процес товари.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А откъде виждаш, че процесора се товари на 80%?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Отворете cmd (Start - Run - cmd).

2. Въведете следното: tasklist /SVC /fi "cputime gt 01:00:00"

3. Копирайте output-а, и го поставете в следващият си пост.

Редактирано от programings (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Emokostov не виждаш ли долу 71% @programinks  http://postimg.org/image/jgchxox43/ нещо грешно ли пиша  

Редактирано от Glavorezo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@programinghttp://postimg.org/image/jgchxox43/ нещо грешно ли пиша

Странно. Рестартирахте ли машината от момента на пускането на темата?

С това натоварване на процесора, би трябвало виновника за load-а да е отнел повече от 1 час процесорно време, и филтъра трябваше да го отсее.

Изпълнете същите стъпки, но с тази команда: tasklist /SVC /fi "cputime gt 00:30:00"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пак не стана, компютъра работи точно от 1 час, процесора все още си се товари 70% от нищо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема откога се наблюдава? Да не би системата да е прясно инсталирана с калпав рилийз (домошаркоподобен) на Windows-а от торент тракерите (торенти, немаркирани с MSDN) ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я минете през антивирусният отдел,да видим там какво ще ви помогнат колегите.

А има ли някакви физически показатели на това товарене? По-мудно ли работи компютъра?

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я минете през антивирусният отдел,да видим там какво ще ви помогнат колегите.

Много вероятен сценарий, ако не говорим за прясно инсталирана OS.

В такъв случай, автора нека да изпълни в cmd само tasklist без никакви параметри, да постави двата прозореца на cmd и Task Manager-а един до друг, и да свери дали в tasklist случайно няма да се види някой процес на гадина, който не се вижда в Task Manager-а, и който е евентуалният виновник за невидимото товарене.

То това ще се види и от DDS, ако автора мине през антивирусният раздел, но нека първо проверим тук за да не се създава излишна работа на колегите, ако няма основателни съмнения.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами проблема е, че имаше вируси нещо в къмпютъра, цяло лято аз не съм го ползвал, знам само, че тази батерията на motherboard-а е заминала и при изключване на къмпютъра ми се забравят часа и датата, иначе пробвах 2 уиндоуса, мисля, че не е от тях, вирусите ги чистих с OTL и Malware bytes, отделно и с касперски туул минавах...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами проблема е, че имаше вируси нещо в къмпютъра, цяло лято аз не съм го ползвал, знам само, че тази батерията на motherboard-а е заминала и при изключване на къмпютъра ми се забравят часа и датата, иначе пробвах 2 уиндоуса, мисля, че не е от тях, вирусите ги чистих с OTL и Malware bytes, отделно и с касперски туул минавах...

Да, за антивирусният раздел сте. :)

Следвайте инструкциите в тази тема. Колегите ще помогнат.

Най-вероятно имате остатъчен зловреден код, който все още действа на системата.

Чистили сте със OTL ? Не използвайте специализирани инструменти, освен ако не ви се дава инструкция за това от експерти по премахване на зарази (в нашият форум потребителите, маркирани с ранг HJT Team)!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на двата скрийншота от таск мениджъра процесора не е натоварен изобщо - 0% товар. Къде ги видяхте тия 70-80%?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на двата скрийншота от таск мениджъра процесора не е натоварен изобщо - 0% товар. Къде ги видяхте тия 70-80%?

Най-отдолу под бутона "End Process" , лента на състоянието или там както се води на Task Manager.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам операционната система е XP, но един случай наскоро ме навежда на мисълта да попитам каква точно е конфигурацията. Роднини имаха едно "чудовище" с Пентиум 3, което по почти същият начин си стоеше на 70-80%, просто безбожно остаряла система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам операционната система е XP, но един случай наскоро ме навежда на мисълта да попитам каква точно е конфигурацията. Роднини имаха едно "чудовище" с Пентиум 3, което по почти същият начин си стоеше на 70-80%, просто безбожно остаряла система.

Имам античен компютър с пентиум 2 на 266мзх и си върви с XP и няма проблеми. Е да мъчение е, но не седи на 70-80% процесора, а на 20-30 без товар, така че не мисля, че е от процесора му а от някой вирус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.