Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Андрей Ефтимов

Проблем с компютъра

Препоръчан отговор

здравейте,

вчера си вкючих настолния компютър.Влезнах в биуса и видях,ABSII темтературата НЕпада по--малко от 70-80градуса.

Какво може да пречини това, какво е това ABSII  и как мога да оправя проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното ви случайно да е на тайванската компания Soltek?

Напишете конфигурацията на компютъра, не сме врачки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже съм почти сигурен, че става въпрос за Soltek дъно, то най-вероятната причина е калпав BIOS, понеже съм имал вземане-даване с такива дъна. Компонентите, закачени към моето такова дъно грееха като луди без явна причина, и проблема се реши с ъпдейт на BIOS-а. Разбира се е строго специфично, само давам насока.

ABS II дава информация за отчетената температура от термалният диод, разположен на дънната ви платка. Това е най-точният сензор за Soltek дъната като цяло.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ставаше въпрс за мен... Да дъното е Soltek, значи трябва да се ъпдайтне биоса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало, да. Ако не знаете какво правите, препоръчвам сервиз. Ъпдейтването на BIOS не е шега работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.