Премини към съдържанието
cherepa1992

ниска използваемост на видео картата при повечето игри

Препоръчан отговор

Здравейте приятели значи компа ми е intel quad core q9550 2,83 ghz gigabyte ati radeon 6770 oc 1gb 4gb ddr2 667 MB:asus p5ql-em

trust 570w проблема е такъв,че като тествам с някоя програма видео картата самата тя използва 100% от възможностите си (gpu usage) а когато играя например assassins creed 3 gpu usage не стига повече от 40% и играта ми лагва ужасно та искам да ви попитам дали се получава така нареченото bottleneck в моята система това се получава с игрите който "харчат" повече процесор (единият компонент от компютъра е по-бавен и забавя по-мощната част от него)? пък BIOS-а ми е много стар и има нова версия дали не е и от това!?темературите на видео картата не стигат повече от 55 градуса и на процесора също :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте приятели значи компа ми е intel quad core q9550 2,83 ghz gigabyte ati radeon 6770 oc 1gb 4gb ddr2 667 MB:asus p5ql-em

trust 570w проблема е такъв,че като тествам с някоя програма видео картата самата тя използва 100% от възможностите си (gpu usage) а когато играя например assassins creed 3 gpu usage не стига повече от 40% и играта ми лагва ужасно та искам да ви попитам дали се получава така нареченото bottleneck в моята система това се получава с игрите който "харчат" повече процесор (единият компонент от компютъра е по-бавен и забавя по-мощната част от него)? пък BIOS-а ми е много стар и има нова версия дали не е и от това!?темературите на видео картата не стигат повече от 55 градуса и на процесора също :)

Пробвай с по-нови драйвери на видеокартата като за начало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

колега благодаря за светкавичният отговор,но съм пробвал с най-новите до най старите :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

колега благодаря за светкавичният отговор,но съм пробвал с най-новите до най старите :)

Да не би да играеш на по-ниски детайли и настройки играта ? Нещо друго пипано ли е по драйверите, биоса ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би да играеш на по-ниски детайли и настройки играта ? Нещо друго пипано ли е по драйверите, биоса ?

Ами за биоса и да е имало нещо пипано днес направих ресет на CMOS-а,а драйверите са default

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж също доколко ти се товари и процесора, да не би той да е на 100% и да спъва видеокартата, защото не може да пресмята толкова бързо физическите изчисления за детайлите на играта, формата/големината  на сенките според околността, светлината и други ефекти и видеокартата не се товари заради него, защото доста бавно обработва информацията. Ако изключим процесора като проблем, то да не би да си барал настройки за оптимизиране на видеокартата/ по-ниско "потребление на енергия" / икономии ? Но и така да е - пак трябва да се товари на макс, то икономията действа като ти намаля волтажа към ядрото, а не да ти поставя една черта да можеш да я товариш до 40% например.

Най-вероятно е от процесора !

Редактирано от Атанас Пачов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора не е слаб колега, едва ли е от него макар и по-старо поколение. Съмнява ме някаква настройка, която не позволява да се използва на максимум видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Навсякъде в играта ли е така,или само на определени места? А и играта не е добре оптимизирана за карти АМД.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

значи на никоя играя не съм виждал на моят процесор повече от 80% натоварване (за сега),ами не навсякъде го прави като съм с екрана към повече детайли  фпс-а пада драстично,като дам камерата надолу към земята да се вижда само играча тогава фпс-а се качва на 45-60,но gpu usage си остава същият BTW от видео картата се чува някакво съскане с високи честоти :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

значи на никоя играя не съм виждал на моят процесор повече от 80% натоварване (за сега),ами не навсякъде го прави като съм с екрана към повече детайли  фпс-а пада драстично,като дам камерата надолу към земята да се вижда само играча тогава фпс-а се качва на 45-60,но gpu usage си остава същият BTW от видео картата се чува някакво съскане с високи честоти :(

Явно има доста текстури на земята. Камъчета, пясък, тревички..Ако повее и ветрец да ги разклати :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боже, чак сега забелязах, че си си описал конфигурацията...Мислех, че процесора ти е някакъв слаб... Ами естествено, че кадрите ще ти скачат щом като се наклониш към земята - все пак да ти чертае земята и героя е много по-малка физика, изчисления и струя данни, а когато "гледаш" напред - трябва да чертае и пресмята всичко наоколо ! 

Егати странното, щом като на всички игри го прави. Викаш, че имало съскане ? Да не би просто да е от някой "изтракан" вентилатор ? На мен ми се струва, че програмата ти е некадърно направена и не мери точно или има някакъв бъг !

Ееех, пак ме изпревариха...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не пиша пак отговор, че доста време ми отне да търся точните линкове, ето ти моя коментар в другата тема, където зададе същия въпрос.

ПП: Отговора ми е изтрит, което е голяма глупост. А аз писах тук няколко коментара с мисълта, че все пак който го интересува, е прочел поста ми в другата тема за дефектиралата HD6670. Поне да бяхте преместили отговора тук.  Язък дето изтеглих 22 GB  от маймунда, само за да разбера що за глупава тема е това. 3 часа се занимавам с глупости и накрая всичкия ми труд по дяволите. Браво на модератора-герой!

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не пиша пак отговор, че доста време ми отне да търся точните линкове, ето ти моя коментар в другата тема, където зададе същия въпрос.

Ми дали са точните линкове. Ако ме питаш за доктор, офталмолог(очен лекар) не мога да окажа адекватна помощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://cherepa1992.snimka.bg/other/drugi.744646.31700302.big

вижте и другите снимки по-напред играта е dead space 3 99% gpu usage с 90 фпс :O

Редактирано от cherepa1992 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://cherepa1992.snimka.bg/other/drugi.744646.31700302.big

вижте и другите снимки по-напред играта е dead space 3 99% gpu usage с 90 фпс :O

Клокни процесора и виж резултата.  Аз писах в другата тема за Assassin's Creed 3, която е процесорнозависима. Твоята карта не е толкова слаба, за разлика от процесора, който въпреки четирите си ядра, е старо поколение и работи на ниска честота.

ПП: Казах да пуснеш таскмениджъра а не Aida 64 по простата причина, че покзва и четирите ядра. Достатъчно е едно ядро да се товари максимално и от там да идва спъването.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://cherepa1992.snimka.bg/other/drugi.744646.31700809

Клокни процесора и виж резултата.  Аз писах в другата тема за Assassin's Creed 3, която е процесорнозависима. Твоята карта не е толкова слаба, за разлика от процесора, който въпреки четирите си ядра, е старо поколение и работи на ниска честота.

ПП: Казах да пуснеш таскмениджъра а не Aida 64 по простата причина, че покзва и четирите ядра. Достатъчно е едно ядро да се товари максимално и от там да идва спъването.

пробвал съм да я клокна но нищо,разлика няма макар,че е оверклок версия :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отвори си таск мениджъра и кликни на "performance", а не отваряй ресурс монитора, от него няма да видим доколко се товари всяко ядро. ПП: Тез пък отстрани били...

Наистина "Кико" много правилно е казал. Може играта примерно да не ползва 4 ядра, а да ползва две ядра и двете ядра да ти се товарят на макс - а да си показва 50 %, защото той като по общ процент ти смята средностатистическа от всички ядра.

ПП: Сега видях. Ами ядрата ти се товарят що-годе равномерно. Значи проблема не е в процесора...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://cherepa1992.snimka.bg/other/drugi.744646.31700809

пробвал съм да я клокна но нищо,разлика няма макар,че е оверклок версия :)

Пробвал си да клокнеш какво? Аз говорех за клок на процесора, а не на видеокартата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвал си да клокнеш какво? Аз говорех за клок на процесора, а не на видеокартата. 

За процесора не знам как се клоква там волтажи ала бала :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За процесора не знам как се клоква там волтажи ала бала :(

Щом няма влияние при клок на видеокартата, значи е доста спъвана от процесора. Но това трябва да се засече точно с FRAPS,  за да се вадят някакви изводи. А натоварване над 80 % си граничи със спъването. Различно е при различните процесори.  Защо не им слагаш по едно име на тия снимки, че да се ориентираме по-добре кое какво е? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://cherepa1992.snimka.bg/other/drugi.744646.31700809 тук е процесора с игра assassins creed 3

http://cherepa1992.snimka.bg/other/drugi.744646.31700813 тук е процесора с игра dead space 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз казах каквото имах да казвам. Играта е тежка за процесора, дори с видеокарта като твоята. Това, което мога да направя е да изтегля и инсталирам тая игра, да имитирам долу горе производителността на твоята видеокарта и да ти кажа резултатите. Не искаш да клокваш процесора за проба, а това става лесно, ако прочетеш съвсем малко. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора и видеокартата са ти горе-долу едно поколение, даже процесора може да понесе и доста по-бързи видеокарти. Проблема може би е софтуерен. Инсталиран ли е последния DirectX, пробвал ли си с различни настройки на детайлите и на различна резолюция?Пробвал ли си на Win 7 как се държи в игрите? Само в AC3 ли наблюдаваш ниска производителност?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора и видеокартата са ти горе-долу едно поколение, даже процесора може да понесе и доста по-бързи видеокарти. Проблема може би е софтуерен. Инсталиран ли е последния DirectX, пробвал ли си с различни настройки на детайлите и на различна резолюция?Пробвал ли си на Win 7 как се държи в игрите? Само в AC3 ли наблюдаваш ниска производителност?

Ако три години и половина за теб са едно поколение, добре. Процесора може да понесе по-бързи видеокарти, но зависи при кои игри. А тук става въпрос за точно една процесорнозависима игра - AC3. Ако ставаше въпрос за нещо друго, съм съгласен. Колегата дава пример, как при друга игра картата се товари на 100%, което би трябвало автоматично да изключи някои предположения. 

И един глупав въпрос. Сигурен ли си, че вертикалната синхронизация не е включена?  И на какви детайли играеш играта? Пробвай да дадеш всичко на макс, включително резолюцията. И пусни един FRAPS  за да ти даде информация за това, дали все пак не играеш с вертикална синхронизация. Инсталирах сега някаква AC3  и тя си е стандартно с включена вертикална синхронизация. Засега не намерих начин да я изключа. 

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе човече. Людмил има знания колкото 50 колеги с твоите възможности. Не се ли умори да вадиш вода от камъните и да влачиш магарето през 9 моста. И пак почна с дългите коментари и обяснения и графики на които има всичко друго само не и играта за която се споменава за проблемна, или пък процесора който набеждаваш във виновност. Седни си на дупето и се умири малко!

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.