Премини към съдържанието
Todor91

Струва ли си изучаването на OpenSuse?

Препоръчан отговор

Добър Вечер. Ако мястото на темата не е тук, моля екипа да я сложи в правилния раздел. Благодаря предварително. 

Въпроса ми е следния. Струва ли си да се занимавам с OpenSuse? Ако не, то ще ми предложите ли някоя по-добра дистрибуция на линукс или ако може по-добра ОС, за изучаване.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър Вечер. Ако мястото на темата не е тук, моля екипа да я сложи в правилния раздел. Благодаря предварително. 

Въпроса ми е следния. Струва ли си да се занимавам с OpenSuse? Ако не, то ще ми предложите ли някоя по-добра дистрибуция на линукс или ако може по-добра ОС, за изучаване.  :)

Струва си.RHEL, Ubuntu

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Струва си, ако мислиш като немец. С българското мислене, бързо ще се стигне до преинсталация. Open SUSE не търпи своеволия и глупаци с високо самочувствие, каквито сме повечето от българите.

За какво ти е необходима дистрибуцията. За изучаване или за ползване?

Почти всички базови дистрибуции имат подробна документация.

Има значение, обаче за какво ще я ползваш. Всяка дистрибуция си има предимства и недостатъци в различни области.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За изучаване или за ползване?

Най-много от първото.  П.С. Нямам никаква представа за какво се ползва линукс, ако някой може да ме светне...? За сървъри става ли?

Редактирано от Todor91 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-много от първото. 

П.С. Нямам никаква представа за какво се ползва линукс, ако някой може да ме светне...? За сървъри става ли?

Шегуваш ли се ?

Мога да ти кажа само най- общо за какво се използва. Трябва да си прочетеш и сам. Ползва се за сървъри /95% от всички сървъри са под Linux/, Десктопи /настолни машини и лаптопи/, мобилни устройства /таблети, телефони/, рутери /около 100%/, международни космически станции /100% от наличните/, "умни" телевизори, по- голямата част от суперкомпютрите и др. 

За съжаление, първо трябва да почетеш, после да решиш, за какво и дали ще ползваш Linux и след това пусни тема с конкретните нужди и възможности (наличен хардуер). Иначе, при условие, че питаш за нещо, което не знаеш за какво се ползва, само губиш времето на колегите.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което завърших, въобще не е свързано с компютри, нямам приятел/познат който да се занимава с това, и да ме насочи към правилното. Затова попитах тук, нали за това е форума..? По-опитните да насочат начинаещите...?  Като Ви губя времето защо просто не сложите едно ключе на темата и да приключим...?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложи си  PCLinux или Fedora .Пък после Gentoo  или великия ,легендата Slackware.

http://slackbook.geodar.com/120.html

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което завърших, въобще не е свързано с компютри, нямам приятел/познат който да се занимава с това, и да ме насочи към правилното. Затова попитах тук, нали за това е форума..? По-опитните да насочат начинаещите...?  Като Ви губя времето защо просто не сложите едно ключе на темата и да приключим...?

Стартирайте инсталация на СуСЕ, четете внимателно и мислете какво би било правилното. Като за тренинг ви препоръчвам да си инсталирате софтуер за правене на виртуални машини и да тренирате инсталацията във виртуална машина

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата е "Струва ли си изучаването на Open SUSE".

1. Защо ти е да я изучаваш?

2. Кое е продиктувало това желание? Желанията се диктуват от нужди. Каква е твоята ?

3. Имаш ли намерение да я ползваш?

4. За каква дейност?

5. Върху каква машина /параметри на хардуера/?

6. Самостоятелно ли ще я ползваш или заедно с друга OS  /примерно Windows/.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
1. Защо ти е да я изучаваш?

Хоби. 

3. Имаш ли намерение да я ползваш?

За изучаване, за друго надали.

Като за тренинг ви препоръчвам да си инсталирате софтуер за правене на виртуални машини и да тренирате инсталацията във виртуална машина

Върху каква машина /параметри на хардуера/?

Свалих и инсталирах VMWare Workstation. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хоби. 

За изучаване, за друго надали.

Свалих и инсталирах VMWare Workstation. 

и защо не си изтеглихте vmware player, който е безплатен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

VMWare Workstation не ми е искал ключ или нещо подобно.

П.С. В момента инсталирам Linux Suse

Редактирано от Todor91 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.