Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Todor91

Син екран който се появява на 2 месеца, веднъж. XP SP3

Препоръчан отговор

Добър Вечер. Появява ми се син екран, на 2-3 месеца по 1 път. Дъмп файл в папката minidump няма. Появява се след като зареди Windows и преди да покаже екрана Welcome. Ето снимка от екрана: 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Системата е проверена за вируси с Avast 8 и Malwarebytes, няма резултати за наличие на такива. Хардиска е проверен за лоши сектори, също няма. 

Ето снимка и от напреженията и температурите на машината, при отворен браузър с 4 таба.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а този файл от първата снимка MEMORY.DMP съществува ли ?

файлове в Minidump няма,защото от падащото меню на write debugging.... не си избрал small memory....!

Редактирано от emil644466 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес екрана се появи по-време на зареждането на Window. Избрах Small Memory Dump 64k. сега?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в папката WINDOWS има ли memory.dmp или папка minidump?качи някъде файловете .dmp да ги видим.на първо четене е проблем с хардуера,по-често с плочките памет.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

start-run-eventvwr- дайте критичните грешки, ако са свързани с device manager отивате във вируси да се погледне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
в папката WINDOWS има ли memory.dmp или папка minidump?качи някъде файловете .dmp да ги видим.на първо четене е проблем с хардуера,по-често с плочките памет.

Папка има(minidump), файлове няма.

start-run-eventvwr- дайте критичните грешки, ако са свързани с device manager отивате във вируси да се погледне.

Application.txt

System.txt

Това дава ли Ви някаква информация? (от EventViewer е).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Папка има(minidump), файлове няма.

Публикувано изображениеApplication.txt

Публикувано изображениеSystem.txt

Това дава ли Ви някаква информация? (от EventViewer е).

Виждат се грешки във видео драйвера и грешки на диска, но не мога да видя грешките по диска, трябва да цъкнете на тях да ви покаже код. Ъпдейт на видео драйвера до последни налични, прегледайте кабелите на хард диска, използвайте програма от рода на HD tune  в секцията health да видите състоянието на харда. Ако може грешките на харда със самите номера.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дайте грешките от харда в event viewer, а и също на dcom грешката, с видеото какво стана?

Ето информацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За видеото по-нов драйвер няма. Аз съм с ревизия 13.1, а в сайта на AMD няма по-нов.

Ето:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DCOM е грешки за ъпдейт сървиса, едва ли ще предизвика рестарт

Ати драйвера - но можах да намеря напълно решен проблем - пробвайте пълна деинсталация на драйверите с Driver Sweeper и инсталация на ати драйвера без catalist - тук е описано как става.

Диска - може ли да го смените да е на друг порт на дъното вързан? А и един chkdsk /f да пробвате.

За видеото по-нов драйвер няма. Аз съм с ревизия 13.1, а в сайта на AMD няма по-нов.

Ето:

Редактирано от bluelight (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Деинсталирах драйвера за видеото. С Driver Sweeper се оправих, инсталирах новия драйвер без Catalyst Control Center, обаче грешката пак си я дава. Прехвърлих кабела на друг порт.

П.С. Грешката в диска е от 06. месец. Аз тогава имах проблем с него, доста грееше до 42-43 градуса. Някой път и забиваше, но проблема се оправи като го почистих от прах. П.С. 2 Синия екран почна да се появява от Септември месец.

Редактирано от Todor91 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, качи инфо или снимка от момента когато се е получил синия екран. Евентуално трябва да има "нещо" за виновника. В секцията систем търси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравей, качи инфо или снимка от момента когато се е получил синия екран. 

Ако питаш за снимка на синия екран, има в първия ми коментар. Екрана се появява рядко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако питаш за снимка на синия екран, има в първия ми коментар. Екрана се появява рядко.

Нека да видим дали ще се появява след смяната на порта на харда.  Може ли да направите контролно сканиране в секцията за сигурност и антивирусна защита?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не.

За Event Viewer секция System. Какво е регистрирано преди и след синия екран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

tcpip, DCOM, service control manager, tcpip е с удивителна, DCOM е с червен хикс, service control manager си е обикновено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич,този проблем съм го срещал най малко сто пъти и веднага ще ти кажа къде ти е грешката.

РАМ плочките ти са повредени.Ако се запиташ как се оправят,сменяш ги,или другия вариант е ако са повече от една да видиш коя е повредената рам плочка и да я махнеш.  :)

Повярвай ми аз съм специалист, пробвай и пиши.

Редактирано от Hoting (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откакто преместих кабела на друг сата порт не се е появявал и в EventViewer няма грешки. Колкото до RAM паметта, нямам програма за тестване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откакто преместих кабела на друг сата порт не се е появявал и в EventViewer няма грешки. Колкото до RAM паметта, нямам програма за тестване.

Много добре.Продължавайте обаче да следите дали пак ще има сини екрани.

Колкото до тестването на рам-та,бих ви препоръчал програмката MemTest http://hcidesign.com/memtest/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На страницата има линк "Download it now". Изтегляте архивираният файл и разархивирате в папка по избор.За да махнете програмата,просто изтривате.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.