Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

проблемът е следния: кабелът за монитора ми се развали и когато сложих новия, доста неща се промениха. Стартовият "Welcome" екран ми излиза, не в центъра, а по-настрани, почти в периферията, също така и шрифта на всичко ми е различен, както и иконките... Много рових из настройки за резолюция и пр. , но без успех... На същата резолюция е, която беше преди смяната на кабела, но просто всичко е различно... 

Дали е възможно да е от самия кабел (но цветовете и всичко останало си е наред) или има някакви настройки, които не съм открил...

Благодаря предварително за помощта. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой кабел смени захранващия или видео кабела който отива към компютъра.Може да е от кабела може и нещо от драйверите да е,монитора трябва да има диск с драйвери пробвай да не е от тях

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой кабел смени захранващия или видео кабела който отива към компютъра.Може да е от кабела може и нещо от драйверите да е,монитора трябва да има диск с драйвери пробвай да не е от тях

Смених видео кабела. А колкото до драйверите, нямам идея къде е диска. Може да потърся в сайта на производителя, ако си сигурен, че там е проблема...

Редактирано от Nikolay Hristov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От настройките на монитора е. Нагласете картината от настройките (наляво, надясно, нагоре и надолу, накъдето се налага да се наглася). Аз имах същия проблем, нагласих си настройките и сега е ок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От настройките на монитора е. Нагласете картината от настройките (наляво, надясно, нагоре и надолу, накъдето се налага да се наглася). Аз имах същия проблем, нагласих си настройките и сега е ок.

Ами проблема със шрифта и иконките?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

натисни auto configuration бутона на монитора

ако шрифта ти се струва различен - увеличи sharpness-а на монитора.

Виж дали в мониторните настройки на уиндоуса ти засича модела на монитора, ако не го засича и ти показва standart monitor или Unknown --> изтегляш "драйвера" от сайта на производителя и инсталираш.

Редактирано от Атанас Пачов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

натисни auto configuration бутона на монитора

ако шрифта ти се струва различен - увеличи sharpness-а на монитора.

Виж дали в мониторните настройки на уиндоуса ти засича модела на монитора, ако не го засича и ти показва standart monitor или Unknown --> изтегляш "драйвера" от сайта на производителя и инсталираш.

След auto configuration  имаше лека разлика към по-добро, но не се оправи напълно.

А зa монитора - не ми пише марката и модела, а пише: Generic Non-PnP Monitor.

Драйвери не успях да намеря в нета. Модела е Hyundai  X93W .

Редактирано от Nikolay Hristov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, този монитор нямал драйвери - просто Plug and Play и уиндоус трябва да го разпознае. А за проблема с иконките - увеличи си sharpness-а от менюта на монитора и направи калибрация на текста в уиндоус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новия кабел случайно да е по мек или по тънък от стария?

Напомня на зле изолиран кабел.

Редактирано от saentist (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новия кабел случайно да е по мек или по тънък от стария?

Nапомня на зле изолиран кабел.

По-скоро обратното, по-твърд е... За дебелината не съм сигурен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

запойка или букса? ако е запойка нищо чудно да трябва да Чупиш ръцете на майстора. на мен ми се случва постоянно да намирам писти на късо в работата. нямаш на идея какви главоболия докарват докато ги намериш...

Редактирано от Jaxter (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.