Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден, има ли някой от форума, който може да преведе ето тази ел. схема? ПП: извинявам се на потребителите ако темата не е пусната на правилното място. :)

Редактирано от Valeri Saynov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър ден, има ли някой от форума, който може да преведе ето тази ел. схема? ПП: извинявам се на потребителите ако темата не е пусната на правилното място. :)

И схемата е?

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Схемата Ви предствлвява регулируем изправител изграден на базата на интегралната схема LM317 и няма нищо общо с лазер, за който питате. Забележителното при този тип е това, че с помоща на тример потенциометъра вързан към средният край на схемата е възможно да се регулира изходното напрежение в големи граници. Пример /мин 3 волта, максимум до 12 волта/ като токът, който може да се черпи от нея не трябва да надвишава 1 ампер./ при положение, че LM317 е монтирана на малка охлаждаща повърхност. Цялата схема е елементарна и класическа за тези серии интегрални схеми - LM78xx, LM79xx,iи LM3xx.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Схемата Ви предствлвява регулируем изправител изграден на базата на интегралната схема LM317 и няма нищо общо с лазер, за който питате. Забележителното при този тип е това, че с помоща на тример потенциометъра вързан към средният край на схемата е възможно да се регулира изходното напрежение в големи граници. Пример /мин 3 волта, максимум до 12 волта/ като токът, който може да се черпи от нея не трябва да надвишава 1 ампер./ при положение, че LM317 е монтирана на малка охлаждаща повърхност. Цялата схема е елементарна и класическа за тези серии интегрални схеми - LM78xx, LM79xx,iи LM3xx.

Колега, малко доуточнение - тази схема конкретно е "генератор на ток" - регулира се само силата на тока през лазера, без да се интересува от напрежението върху лазера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за допълнителната информация :) Може ли някой от вас да ми направи тази схема на български, защото не съм много на "ти" с английския.Благодаря ви предварително.

Редактирано от Valeri Saynov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Мерси за допълнителната информация :) Може ли някой от вас да ми направи тази схема на български, защото не съм много на "ти" с английския.Благодаря ви предварително.

Електрическите схеми и на български, и на патагонски, и на английски представляват едно и също или вие говорите за превод на текста? Ако е за него, сам ще си го преведете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не мога да раэбера какво значи electrolitic в схемата. Става въпрос за 47uF и 100uF по 16V :ohmy:

Става въпрос за електролитни кондензатори с капацитет или стойност съответно 47 и 100 микрофарада. И двата кондензатора са с работно напрежение - 16 волта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става въпрос за електролитни кондензатори с капацитет или стойност съответно 47 и 100 микрофарада. И двата кондензатора са с работно напрежение - 16 волта!

Благодаря, темата може да се заключи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.