Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

bojoviki

Пускане на интернет от компютър към смартфон

Препоръчан отговор

Здравейте,изчетох доста теми,както тук така и в интернет,но не се справих с пускане на нет към телефона.Телефона е http://www.gsmarena.com/lg_optimus_2x-3598.php,компютъра е с ОС XP(може и да вметнете и за 7-ца).Да спомена докъде съм стигнал.Изтеглих  усб драйвери и ги инсталирах на компютъра,свързах двете устройства с усб кабел,показа се икона като лан карта с наименованието на телефона.Пробвах с опцията Bridge,но ми казва,че е възможно само при наличието на две активни лан карти.На телефона пуснах усб-то,показва си иконата за усб,но нет нямам на телефона.Ако някой може да удари едно рамо,мерси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо се занимаваш така, ами направо не си закупиш едно маршрутизаторче ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо се занимаваш така, ами направо не си закупиш едно маршрутизаторче ?

Извинявам се,но това не знам какво нещо е,нещо може би свързва двете устройства.Ще съм ти благодарен ако ми разясниш нещата.А иначе си мислих,че варианта с усб кабел ще най-елементарен,но........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се,но това не знам какво нещо е,нещо може би свързва двете устройства.Ще съм ти благодарен ако ми разясниш нещата.А иначе си мислих,че варианта с усб кабел ще най-елементарен,но........

Маршрутизатор = Рутер ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Маршрутизатор = Рутер ;)

Да,много ясно,хич ме няма  :shy11: .Ами и този вариант съм го мислил,но за момента отлагам заради нужните средства,които трябва да дам за читав рутер.Но ако е голяма галимацията да се настройва телефона или да се теглят разни програми,ще изчакам д апосъбера пари.Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,много ясно,хич ме няма  :shy11: .Ами и този вариант съм го мислил,но за момента отлагам заради нужните средства,които трябва да дам за читав рутер.Но ако е голяма галимацията да се настройва телефона или да се теглят разни програми,ще изчакам д апосъбера пари.Поздрави

Най-обикновен за 20 лв. ще ти свърши работа и ще си имаш нет у вас, че дори и навън (ако имате дворче де). Примерно:

D-LINK-WL-ROUTER-N-150-EASY

Не ти е нужен кой знае колко мощен за едно браузване само. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-обикновен за 20 лв. ще ти свърши работа и ще си имаш нет у вас, че дори и навън (ако имате дворче де). Примерно:

D-LINK-WL-ROUTER-N-150-EASY

Не ти е нужен кой знае колко мощен за едно браузване само. :)

Мерси за предложението,но тук ще изникне въпроса : изчаквах да събера пари за добър рутер,понеже ще включа две пц-та,евентуално по нататък и лаптоп,ще се прави вътрешна мрежа,може би-децата растат :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето Ви порция от малко рутери, който ще Ви вършат работа и са на ниски цени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за предложението,но тук ще изникне въпроса : изчаквах да събера пари за добър рутер,понеже ще включа две пц-та,евентуално по нататък и лаптоп,ще се прави вътрешна мрежа,може би-децата растат :).

Аз лично съм с този, а и всеки друг би ти свършил работа, но поне този мога да го препоръчам тъй като не ми е правил проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами,да взема да се ориентирам наистина към рутер с по-голяма скорост.Разгледах и другите,но може би когато имам парите,ще си задам въпроса в друг раздел.Както споменаваш,без мислено е да се тровя с усб кабел.

П.П.После може и с WI-FI-то да имам проблеми,ама ще видим.Мерси

Ето Ви порция от малко рутери, който ще Ви вършат работа и са на ниски цени.

Аз лично съм с този, а и всеки друг би ти свършил работа, но поне този мога да го препоръчам тъй като не ми е правил проблеми.

Мерси и на двамата,ще поразпитам и ще си избера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами,да взема да се ориентирам наистина към рутер с по-голяма скорост.Разгледах и другите,но може би когато имам парите,ще си задам въпроса в друг раздел.Както споменаваш,без мислено е да се тровя с усб кабел.

Осъзнаваш, че скоростта ти зависи повече от доставчика, от колкото рутера?

Аз хубаво мога да ти покажа моят рутер, взех го за към 80 кинта. ползвам едва 20-тина процента от възможностите му. наистина е чудесен, ползван е и в къща и в апартамент и то с N на брой устройства...

Защо не ни помогнеш, кажи бюджет и какъв сигнал (като радиус около ритера) очакваш и през какви препядствия (стени и други подобни) ще преминава.

Иначе това е най-доброто решение на проблема ти.

За 40-60 лв еднократно може да намериш средно добър рутер (говоря като нов).

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Осъзнаваш, че скоростта ти зависи повече от доставчика, от колкото рутера?

Аз хубаво мога да ти покажа моят рутер, взех го за към 80 кинта. ползвам едва 20-тина процента от възможностите му. наистина е чудесен, ползван е и в къща и в апартамент и то с N на брой устройства...

Защо не ни помогнеш, кажи бюджет и какъв сигнал (като радиус около ритера) очакваш и през какви препядствия (стени и други подобни) ще преминава.

Иначе това е най-доброто решение на проблема ти.

За 40-60 лв еднократно може да намериш средно добър рутер (говоря като нов).

Поздрави! 

Ами,добре.Да разшерим темата,стига да не е в разрез с правилата.В апартамент съм с три стаи,тоест препятствията са стени.До колкото съм запознат с рутери би трябвало да търсим N стандарта с около 300Mbps,бюджет все още се събира,но да кажем 70лв +,_.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами,добре.Да разшерим темата,стига да не е в разрез с правилата.В апартамент съм с три стаи,тоест препятствията са стени.До колкото съм запознат с рутери би трябвало да търсим N стандарта с около 300Mbps,бюджет все още се събира,но да кажем 70лв +,_.

N стандарта определя тази скорост... То за момента няма по-голяма скорост от тази в безжичният стандарт...

Тези 300 Мегабита, като ги разделим на 8 = 37,5 МБ/с, което е МегаБайта в секунда. Аз не знам доставчик на интернет да предлага такава скорост за домашни потребители. Може и да има някъде!

Аз лично ползвам около 6 MB/s, което умножено по 8 е 48 Мегабита в секунда.

Надявам се правиш разликата м/у Мегабит и Мегабайт.

Преди време ползвах интернет и исках да си взема рутер. Тогава смятах 54 Мегабита са 6,75 МегаБайта в секунда.. Аз ползвах интернет 6 MB/s и смятах, че ще са ми достатъчни. Ама нямах в предвид, че безжичната карта на лаптопа ми е стандарт G с 54 Mbps паксимална скорост, която е теоретична и напълно научна. Реалната скорост беше около 2,6-2,6 MB/s, което е около 20 Mbps.

Защо ли пиша всичко това???????????????????????????????????

Ами първи си провери твоята връзка каква е (какво ти предоставя интернет доставчика) и за какъве "интернет" плащаш

Провери всеки от компютрите/лаптопите/таблетите/телефоните и сродни устройства каква връзка (и съответно скорост) могат да приемат

Провери възможностите за връзка на твоят рутер и какви изходни скорости може да предостави и каква му е силата на сигнала

И не на последно място, характеристиката на локацията, като метри, стени, разстояние, конструкция, препядствия и очаквани резултати

Поздрави!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

N стандарта определя тази скорост... То за момента няма по-голяма скорост от тази в безжичният стандарт...

Тези 300 Мегабита, като ги разделим на 8 = 37,5 МБ/с, което е МегаБайта в секунда. Аз не знам доставчик на интернет да предлага такава скорост за домашни потребители. Може и да има някъде!

Аз лично ползвам около 6 MB/s, което умножено по 8 е 48 Мегабита в секунда.

Надявам се правиш разликата м/у Мегабит и Мегабайт.

Преди време ползвах интернет и исках да си взема рутер. Тогава смятах 54 Мегабита са 6,75 МегаБайта в секунда.. Аз ползвах интернет 6 MB/s и смятах, че ще са ми достатъчни. Ама нямах в предвид, че безжичната карта на лаптопа ми е стандарт G с 54 Mbps паксимална скорост, която е теоретична и напълно научна. Реалната скорост беше около 2,6-2,6 MB/s, което е около 20 Mbps.

Защо ли пиша всичко това???????????????????????????????????

Ами първи си провери твоята връзка каква е (какво ти предоставя интернет доставчика) и за какъве "интернет" плащаш

Провери всеки от компютрите/лаптопите/таблетите/телефоните и сродни устройства каква връзка (и съответно скорост) могат да приемат

Провери възможностите за връзка на твоят рутер и какви изходни скорости може да предостави и каква му е силата на сигнала

И не на последно място, характеристиката на локацията, като метри, стени, разстояние, конструкция, препядствия и очаквани резултати

Поздрави!!!

Леле,и тук греда.Всичко,което ми се струва простичко излиза доста сложно.От къде да започна-нета,който получавам е кабелен(за сега)50мбпс=около 6мб/с.Компютрите си достигат скоростта,но виж за смартфона въобще не съм наясно,все още го тествам.А колкото до разстоянието на обхват,колкото повече толкова по-добре,дължината на апартамента не е повече от 15м,преградите не са повече от 3 стени(тухла).За друго не се сещам.

П.П.Бре,че е трудно да се избере рутер,не го вярвах,ама........ А оттам ще видя зор с настройките му сигурно,както фърмиуера му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леле,и тук греда.Всичко,което ми се струва простичко излиза доста сложно.От къде да започна-нета,който получавам е кабелен(за сега)50мбпс=около 6мб/с.Компютрите си достигат скоростта,но виж за смартфона въобще не съм наясно,все още го тествам.А колкото до разстоянието на обхват,колкото повече толкова по-добре,дължината на апартамента не е повече от 15м,преградите не са повече от 3 стени(тухла).За друго не се сещам.

П.П.Бре,че е трудно да се избере рутер,не го вярвах,ама........ 

Оооооо....

3 стени (за апартамент обикновено е стоманобетона конструкция, освен ако не е тухлен). Тухлената конструкция е с по-добра пропусклива способност от томанобетона, който създава някакъв минимален ефект на "Фарадаеева клетка". (но не сериозен)

Както и да е, 3 стени по права линия, не е особен проблем.

Трябва ти рутер с N стандарт с поне една, препоръчително 2 външни антени.

И не трябва да очакваш максимална скорост на всякъде в апартамента, защото зависи от устройството, интернета и маршрутизатора, но представянето би било близко до максималното, напълно задоволително.

Ако имаш 40-50 лв. за рутер, то TP-Link биха те задоволили напълно нормално.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш 40-50 лв. за рутер, то TP-Link биха те задоволили напълно нормално.

Поздрави!

Ок,доверявам ти се,че ми се вижда голяма ода.Само ме насочи към модел на ТП-линк и да приключваме(ще питаме вече за настройките му ако не се оправя сам),или не е от толкова голямо значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахххх, не ме улесняваш особено... Аз ползвам TP-LINK TL-WR1043ND Но за апартамент руер като TP-LINK TL-WR842ND 300Mbps би бил чудесен. Да, минава 50 лв... Но е чудесен бюджетен рутер. Ако и това ти е много, то този рутер TP-LINK TL-WR740N 150Mbps би трябвало да ти свърши работа. Поздрави и лека вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахххх, не ме улесняваш особено... Аз ползвам TP-LINK TL-WR1043ND Но за апартамент руер като TP-LINK TL-WR842ND 300Mbps би бил чудесен. Да, минава 50 лв... Но е чудесен бюджетен рутер. Ако и това ти е много, то този рутер TP-LINK TL-WR740N 150Mbps би трябвало да ти свърши работа. Поздрави и лека вечер!

Да бе изказах се прибързано,ще погледна първите ти две предложения.Мерси и лека вечер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай,че ще те тормозя още малко,но можеш ли да изкажеш мнение и за тези два рутера спрямо твоите предложения-TP-Link WR841,TP-Link WR940?Мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цирк. ;)

:nono:  Както и да е,не беше много полезен,но пък си отбеляза пост.

По темата,избора е  TL-WR841N

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

:nono:  Както и да е,не беше много полезен,но пък си отбеляза пост.

По темата,избора е  TL-WR841N

Да помогна на "Бързият Джо". Посоченият от Вас модел ще Ви върши чудесна работа. И не е скъп модел.Тестван е от мен и е важно да му намерите правилното място в апартамента така, че да го "виждате" задоволително в която и стая да се намирате.Ако евентуално решите да съберете още някой лев, препоръчвам Ви неговият модел /TP-Link 1043ND/от който наистина ще сте очарован от работата му и допълнителните екстри, вградени в него. Често ще го срещнете на промоция за около 75-80 лева. Това за сега е най- доброто от тази серия на TP-Link. Казвам от тази серия за тези, които не обръщат внимание какво пиша а се излагат с глупостите си ./не се отнася за Вас/ Вие решавате.Успех от мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някой знае ли изобщо, и иска ли да обясни как може да се подаде интернет от компютър (лаптоп) към смартфон с Андроид, без рутер ,и по възможност не с Connectify Pro?

Интернетът ми е на Max telecom, и доколкото знам, единственият рутер, който е съвместим с 4G USB устройството ми, се продава от оператора, мобилен е, и струва към 160 лв. Не ми се дават толкова пари. Има ли друг начин?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някой знае ли изобщо, и иска ли да обясни как може да се подаде интернет от компютър (лаптоп) към смартфон с Андроид, без рутер ,и по възможност не с Connectify Pro?

Интернетът ми е на Max telecom, и доколкото знам, единственият рутер, който е съвместим с 4G USB устройството ми, се продава от оператора, мобилен е, и струва към 160 лв. Не ми се дават толкова пари. Има ли друг начин?

Ами аз се отказах и минавам на рутер,но ето какво намерих на английски обаче:1. First setup your mobile go to Settings >> Applications >>Development >> USB Debugging and check. Your phone should be rooted and has Superuser installed. Just uncheck notification in Superuser app from Preferences >> Notifications and uncheck.

2. Now install your mobile ADB driver. Just take out your phone battery and put it back and turn on your phone and connect to pc. But don’t mount your SD card. It will auto detect your mobile ADB driver if it’s not installed before. If your pc can’t recognize your ADB mobile driver just download and browse manuallyusb_driver.zip.

3. Download Reverse Tethering 3.0.8 and Extract it.

4. Run AndroidTool.exe and select device and DNS. If device not appears just click refresh. it will visible.

5. Now click connect.

Automatically usbtunnel app will be installed in your mobile and Superuser will ask permission just allow it and enjoy internet.

Ако ти се занимава,пробвай.Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.