Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
lioton2000

Как мога да се възползвам от безмита зона

Препоръчан отговор

Здравейте.Скоро ще пускат новите карти на амд и желанието ми е да си закупя R9 280x която е споменато че стартовата и цена е около 300$ обаче ние сме в България и съответно цената ще е може би около 900-1000 лева(или поне предполагам),което за мен е малко скъпо и се чудех да си я поръчам от САЩ,но съответно ме стреснаха като ми казаха,че мито и ддс се плащат.Има ли някаква възможност да бъде закупена на нормалната и цена пък ако ще и доставката и да е 50 лева пак ще е по добре от 900??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак изчакай офертите у нас, ако цените са такива, пак ще пишем тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали знаеш, че R9 280x e премаркирана HD7970. A в момента в САЩ има 7970-ки за $300

MSI R7970 TF 3GD5/OC BE Radeon HD 7970 3GB Twin Frozr OC Boost Edition

п.п.

Понеже току ще си изпих кафето и викам да врачувам малко, та показа, че крайноклиентската цена с ДДС в България на R9 280x ще е към 580-590лв.

Редактирано от Людмил (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Скоро ще пускат новите карти на амд и желанието ми е да си закупя R9 280x която е споменато че стартовата и цена е около 300$ обаче ние сме в България и съответно цената ще е може би около 900-1000 лева(или поне предполагам),което за мен е малко скъпо и се чудех да си я поръчам от САЩ,но съответно ме стреснаха като ми казаха,че мито и ддс се плащат.Има ли някаква възможност да бъде закупена на нормалната и цена пък ако ще и доставката и да е 50 лева пак ще е по добре от 900??

А вие как си я представяте тази безмитна зона?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно като един огромен склад или магазин, откъдето можеш да си купиш всичко, каквото си пожелаеш, без да плащаш мито и ДДС :cool:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е че не съм сигурен какво представлява и дали живущите в тези зони могад да ползват такива преференции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е че не съм сигурен какво представлява и дали живущите в тези зони могад да ползват такива преференции.

Живущи в безмитна зона? Това е място за търговия и рерутване на стоки, не за живеене. В момента в който влезе в някоя държава следват мита, такси и т.н.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Живущи в безмитна зона? Това е място за търговия и рерутване на стоки, не за живеене. В момента в който влезе в някоя държава следват мита, такси и т.н.

Мерси за инфото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.