Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

lioton2000

Как мога да се възползвам от безмита зона

Препоръчан отговор

Здравейте.Скоро ще пускат новите карти на амд и желанието ми е да си закупя R9 280x която е споменато че стартовата и цена е около 300$ обаче ние сме в България и съответно цената ще е може би около 900-1000 лева(или поне предполагам),което за мен е малко скъпо и се чудех да си я поръчам от САЩ,но съответно ме стреснаха като ми казаха,че мито и ддс се плащат.Има ли някаква възможност да бъде закупена на нормалната и цена пък ако ще и доставката и да е 50 лева пак ще е по добре от 900??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак изчакай офертите у нас, ако цените са такива, пак ще пишем тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали знаеш, че R9 280x e премаркирана HD7970. A в момента в САЩ има 7970-ки за $300

MSI R7970 TF 3GD5/OC BE Radeon HD 7970 3GB Twin Frozr OC Boost Edition

п.п.

Понеже току ще си изпих кафето и викам да врачувам малко, та показа, че крайноклиентската цена с ДДС в България на R9 280x ще е към 580-590лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Скоро ще пускат новите карти на амд и желанието ми е да си закупя R9 280x която е споменато че стартовата и цена е около 300$ обаче ние сме в България и съответно цената ще е може би около 900-1000 лева(или поне предполагам),което за мен е малко скъпо и се чудех да си я поръчам от САЩ,но съответно ме стреснаха като ми казаха,че мито и ддс се плащат.Има ли някаква възможност да бъде закупена на нормалната и цена пък ако ще и доставката и да е 50 лева пак ще е по добре от 900??

А вие как си я представяте тази безмитна зона?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно като един огромен склад или магазин, откъдето можеш да си купиш всичко, каквото си пожелаеш, без да плащаш мито и ДДС :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е че не съм сигурен какво представлява и дали живущите в тези зони могад да ползват такива преференции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е че не съм сигурен какво представлява и дали живущите в тези зони могад да ползват такива преференции.

Живущи в безмитна зона? Това е място за търговия и рерутване на стоки, не за живеене. В момента в който влезе в някоя държава следват мита, такси и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Живущи в безмитна зона? Това е място за търговия и рерутване на стоки, не за живеене. В момента в който влезе в някоя държава следват мита, такси и т.н.

Мерси за инфото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.