Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Събрах пари и реших да ги вложа в нова мощна машина.

Лимит 1700лв.

Ще се ползва за игри главно.

Имам добър монитор и периферия.Записвачка имам.

Успях да сглобя следното:

AMD FX-9370/4.4G/X8/BOX/AM3+
GB 970A-UD3 / AMD970/ AM3/+
4GB DDR3 1600 A-DATA
1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
PALIT GTX760 JETSTREAM 2GB D5
FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK
Corsair CX500M Modular 500W CP-9020059

Обща стойност - 1 690.34 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам че искаш АМД конфигурация, но ето една идея за размисъл от мен:

ASROCK H87 PRO4 /1150
I5-4670 /3.4G/6MB/BOX/LGA1150
EVGA GTX760 SuperClocked 02G-P4-2765-KR ACX Cooler
1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK
Corsair CX500M Modular 500W CP-9020059
KINGSTON SSD 120GB SV300S37A
2X4G DDR3 1600 A-DATA

Обща стойност - 1 664.06 лв. с ДДС

Количка.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен е грехота да се дадат почти 600 лева за процесор и той да не е например i7-4770K или 4820K - в много случаи сходна производителност при около гигахерц по-ниска честота. И още - 220W TDP се захранват и охлаждат трудно. Така или иначе обаче игрите ще вървят и с по-евтин процесор за сметка на GTX770 да кажем. Конфигурацията ми се струва доста зле балансирана като цяло.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко е изхвърляне с този 9370, ако искаш AMD, един 8350 с Noctua NH-D14 и да кажем GB 990XA-UD3 е по-балансирана и удачна конфигурация, а ако не търсиш клок дори идеята за заключен интелски като че ли е по-добра даже.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Palit видео карта не копувай! Няма по- добри АМД или Интел, Нвидиа или АМД. Конфигурацията наистина е неб*лансирана по- добре да се вземе 8350 с някое водно или обикновено охлаждане. И да сложите 4 ГБ на конфигурация за 1700 лв. за игри е малко малко :Д Идеята на techmaniac ми допада много, като единствено бих заменил хард диска със този :) Поздрави! Едит: Друг вариант е да се вземе 8350 и да го клокнеш :)

Редактирано от AGgolqm (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забрави за 220W процесор на бюджетно дъно. Не се поддържат ако не ти е ясно. И това измислено захранване, пфу. За тия пари по-добре си вземи FSP Raider 750W.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Крайна цена 1 699,44 лв.

След клок на тоя процесор мачкаш всичко наред! А и така си е добре! Мисля, че ти предлагам по-балансирана конфигурация, при която няма да имаш проблеми с игрите! Перфектни дъно, рам, видеокарта! И всичко останало естествено! Процесора който си избрал е добър, но трудно се охлажда и не си заслужава инвестицията!

Поздрави и успех с избора!

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD sucks !!

Запази си обоснованото и компетентно мнение за някой друг форум! Тук само хлапетийте ще ти се вържат на глупостите! И някой и друг  ''специалист''!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Запази си обоснованото и компетентно мнение за някой друг форум! Тук само хлапетийте ще ти се вържат на глупостите! И някой и друг  ''специалист''!

Не се пали толкова ,загорял 220W TDP AMD фен...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се пали толкова ,загорял 220W TDP AMD фен...

Фенщината е при теб, човече! Аз винаги гледам обективно на нещата! И ако мислиш, че се паля от такива смешни изказвания си на грешен път!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фенщината е при теб, човече! Аз винаги гледам обективно на нещата! И ако мислиш, че се паля от такива смешни изказвания си на грешен път!

Обективно,но не и с нужните познания.За да коментираш и предлагаш,трябва да познаваш спецификата не от четене по интернет,а от личен опит (доста постове имаш с предложения на калпав хардуер,надявам се няма да ме караш до ги показвам).

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обективно,но не и с нужните познания.За да коментираш и предлагаш,трябва да познаваш спецификата не от четене по интернет,а от личен опит (доста постове имаш с предложения на калпав хардуер,надявам се няма да ме караш до ги показвам).

Покажи ги! При това човек сглобил 3 компютъра през живота си(1 за него и 2 за дечурлигата) да дава оценки е меко казано несериозно! Опитът ми го оценяват други хора, друже! Не смятам, че твоето мнение е меродавно!

П.П. Извинявам се на автора на темата за офтопиците, но такива индивиди като потребителя ''johny01'' ги предизвикват! Явно са във форума с друга цел, а не да помагат(то и няма как де)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покажи ги! При това човек сглобил 3 компютъра през живота си(1 за него и 2 за дечурлигата) да дава оценки е меко казано несериозно! Опитът ми го оценяват други хора, друже! Не смятам, че твоето мнение е меродавно!

П.П. Извинявам се на автора на темата за офтопиците, но такива индивиди като потребителя ''johny01'' ги предизвикват! Явно са във форума с друга цел, а не да помагат(то и няма как де)!

100% те подкрепям много мразя някойо кат каже "АМД са евтини щото не струват" "Интел са по- добри от АМД щото тати ми купи интел" дори един мой приятел все се правеше на важен че му купили части и си я сглобил за 800 лв. и го питам ква ти е и той: "Много мощна всички игри подкарва интел кор и3 3.1 ГХз, Нвидиа 630 (или 640 не помня) 1 ГБ ДДР3, 220 вата захранване (китайско) и кутия делукс за 20-30 лева... " и му викам че не струва и не е балансирана и му обяснявам друга с амд щото това помнех най- добре тогава :Д и той ми вика "не ми говори за АМД то Нвидиа ГТ 640 1 ГБ ДДР3 е по- добра от всички карти на АМД" тогава аз исках да му забия ритник там дето слънце не огрява ама се сдържах... така че айде пазете си мнението за себе си :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случвало ми се е,макар веднъж,за един ден да сглобя 14 тенекета. На теб колко ти е максимума за ден? :D

пп Няма да ти търся издънките,но всеки четящ раздела,който има опит в сферата,а не тези,които са виждали карантия само на снимка-ги е прочел и те е разгадал.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случвало ми се е,макар веднъж,за един ден да сглобя 14 тенекета. На теб колко ти е максимума за ден? :D

пп Няма да ти търся издънките,но всеки четящ раздела,който има опит в сферата,а не тези,които са виждали карантия само на снимка-ги е прочел и те е разгадал.

Така, понеже ми писна от глупостите ти ще дам едно малко разяснение на потребителите за да не остават в заблуждение относно твоя ''голям опит''! Ето една примерна извадка от друг форум, където си регистриран:

Senior MemberПубликувано изображение Тук е от Mar 2009 Постове 1,361

Актуална компютърна конфигурация

За да си почеша клавиатурата и споделя 

скромния си опит

от наблюдение и четене,ще напиша 

моето виждане

каква би следвало да бъде една гейм конфигурация преди да излязат новите процесори на Intel.Не твърдя,че това е най-доброто,но за толкова пари (до 1600 лв),според мен(уточнявам,че

не съм капацитет

в сферата),си е добре.Също така стафа може да се поръча от едно място,ако погледнем към небето,друго условие да е конкретно този хардуер.

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно така,продължавайте с глупостите си,да видим докъде ще стигнете.Ставате смешни,когато спорите кои са по-добри и кои не....Поне да бяхте обяснили защо,хем щеше да е от полза за автора.

По темата - Ако няма да се клоква,един заключен i5 е доста добър вариант.

Редактирано от Magneto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.