Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

miriami

Проблем със светещ бутон F11

Препоръчан отговор

Здравейте!

Става дума за лаптоп HP Pavilion, модел 6dv, с Уиндоус7.

Въпросът ми е на какво би могло да се дължи светенето в червено на F11, което е непрекъснато. Проверявано е в сервиз- самият бутон работи, както и драйверите, но причината не е в тях.

Трудно е да се определи дали проблемът е софтуерен или хардуерен, което е причина да се извиня предварително, ако въпросът ми не е в подходящия раздел.

Благодаря на отзовалите се!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се занимавам с лаптопи и тука не мога да разбера същината на проблема. На F11 (ако не греша) по стандарт е зададен клавиша за изключване/включване на Wi-Fi драйвера с Function бутон. Да разбирам, че Wi-Fi има, но LED'а продължава да подава червена светлина, вместо синя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се занимавам с лаптопи и тука не мога да разбера същината на проблема. На F11 (ако не греша) по стандарт е зададен клавиша за изключване/включване на Wi-Fi драйвера с Function бутон. Да разбирам, че Wi-Fi има, но LED'а продължава да подава червена светлина, вместо синя?

Съжалявам, че и на мен ми е трудно да обясня точно, понеже не става дума за моя лаптоп. Просто ме помолиха. Доколкото разбрах, на конкретния модел клавишът за включване и изключване на Wi-Fi е F12 (знаем, че при различните модели е различно) и той си е ок. Та, става дума за съседния на този клавиш. И да- вероятно, би трябвало да свети в синьо. Не зная какво е LED, но мога да предположа, че касае осветлението или екрана (нали има подобни телевизори вече)... Откъде би могло да се превключи- евентуално през софтуера? По проста логика излиза, че функцията е изключена в момента, щом свети в червено. Самият светодиод не бил повреден- поне така твърдели от сервиза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LED идва от "Light-emitting diode". Вие използвате българското име - светодиод.

Това е клавиатурата на посочения горе модел : HP PAVILION DV6 (като изключим подсериите)

Да, Wi-Fi бутона е на F12, но на F11 реално няма нищо освен символа за спиране на звук. Най-важното е - няма никакви светодиоди. Обаче ако случая реално е такъв, няма да имаме тази тема.

Така че след малко повече търсене попаднах на това :

Публикувано изображение

Това ли е случаят, който наблюдаваме при вас ? Т.е светодиода по някаква причина вместо на F12 е сложен на F11, въпреки че F12 си остава за Wi-Fi?

Ако да, може да намерите същата тема със същият проблем тук на английски : wifi/sound led Mixed up on pavilion dv6-6c55

Не знам какво се е опитвал да направи един от "HP експертите" там. Аз далеч не съм 'експерт' но за мен това си е просто хардуерен дефект. На теория не би трябвало да има светодиод, който да е свързан с клавиш за спиране на звук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

елементарен тест (по елементарен от live linux диск)

пуска с компютъра в SAVE MODE ако не свети е софтуерно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LED идва от "Light-emitting diode". Вие използвате българското име - светодиод.

Това е клавиатурата на посочения горе модел : HP PAVILION DV6 (като изключим подсериите)

Да, Wi-Fi бутона е на F12, но на F11 реално няма нищо освен символа за спиране на звук. Най-важното е - няма никакви светодиоди. Обаче ако случая реално е такъв, няма да имаме тази тема.

Така че след малко повече търсене попаднах на това :

Публикувано изображение

Това ли е случаят, който наблюдаваме при вас ? Т.е светодиода по някаква причина вместо на F12 е сложен на F11, въпреки че F12 си остава за Wi-Fi?

Ако да, може да намерите същата тема със същият проблем тук на английски : wifi/sound led Mixed up on pavilion dv6-6c55

Не знам какво се е опитвал да направи един от "HP експертите" там. Аз далеч не съм 'експерт' но за мен това си е просто хардуерен дефект. На теория не би трябвало да има светодиод, който да е свързан с клавиш за спиране на звук.

Благодаря сърдечно за отговора! Звучи напълно логично. Но при това положение остава въпросът защо свети в червено, след като няма проблем с интернет връзката, ако и да е свързан погрешно? Надявам се, въпросът ми не е глупав.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря сърдечно за отговора! Звучи напълно логично. Но при това положение остава въпросът защо свети в червено, след като няма проблем с интернет връзката, ако и да е свързан погрешно? Надявам се, въпросът ми не е глупав.

А изобщо светил ли е някога в друг цвят?

При някой лаптопи диода за WiFi свети в синьо/червено или включено изключено а при други свети или не свети и цвета не е критерии.

Ако се изключи WiFi-а спира ли да свети и ако е така нищо притеснително няма.

Ако случая на вашата приятелка е като този даден от снимката от колегата то има смисъл на бутова за МЮТВАНЕ на звука да има диод който показва че звука е спрян от там и вероятно в момента на светене звук няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А изобщо светил ли е някога в друг цвят?

При някой лаптопи диода за WiFi свети в синьо/червено или включено изключено а при други свети или не свети и цвета не е критерии.

Ако се изключи WiFi-а спира ли да свети и ако е така нищо притеснително няма.

Ако случая на вашата приятелка е като този даден от снимката от колегата то има смисъл на бутова за МЮТВАНЕ на звука да има диод който показва че звука е спрян от там и вероятно в момента на светене звук няма.

Благодаря и на Вас. Лаптопът е служебен и, изглежда, никой не е обърнал внимание в какъв цвят е светел диодът преди- забелязали са го отскоро. Притеснило ги е, понеже в повечето случаи светлината, която е показател, че дадена функция работи, е синя, а в случая е червена. Аз също сега разбирам, че това не е показател. За останалото ще трябва да се пробва- това няма как да направя аз в момента. Въпросът е, че все пак положението се поизясни и има насока. Благодаря отново! Дано сме полезни и за други с подобно чудене по такъв въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оказа се, че моделът лаптоп е такъв, че е снабден със светодиоди и на F11, и на F12. И звукът, и Wi-Fi връзката работят безпроблемно. При това, единственото обяснение е, че цветът на светлината не е показател за функционалността на клавиша.

Благодаря на всички за помощта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Landser77
      Здравейте, искам да сваля един pdf фаил от сайт, когато кликна в дясно на прозорчето зарежда и след това ми дава грешка! 
      Моля ако някой може да го свали и да ми го прати това е сайта:
      https://parallelworlds-bg.blogspot.com/2014/01/blog-post_5.html?m=1
      Файла е най-отдолу преди коментара, ще съм адски благодарен ако някой го свали, трябва ми спешно! 
      Благодаря! 
    • от AngryChichko
      Здравейте,
      За първи път ми се случи нещо толкова нелепо като настоящатата яростна битка, която водя за да си върна обратно звука на машината. Всичко започна след като Windows "подобри" аудио драйверите ми довеждайки до тотална загуба на звука; независимо дали ще да е колони или слушалки свързани с преден / заден аудио жак, резултатът е все същия - тишина.  Опитах какво ли не:
      Писах във форумите на Windows  Инсталирах най-новите Realtek драйвери Върнах старата версия на драйверите Рестартирах драйверите от диспечъра на устройства Проверих дали някъде звукът не е mute-нат Махнах подобренията на звука Направих Realtek High Definition Audio по подразбиране в панела "Звук" Активирах Stereo Mix Резултатът е все един и същ. След гореспоменатия troubleshooting, единствено и само ако махна Realtek драйверите имам звук но само от задния аудио жак. Преди всичко си работеше както трябва и сега не знам какво да предприема за да се преборя с този проблем.
      ПП: За да отхвърля всички питанки дали има проблем със слушалките / колоните - тествах на друга машина  и работят идеално. Няколко скрийншота направих за всеки случай. Ако ви интересува какво е дъното, то е ASUS PRIME H270-PRO. Ще съм ви много благодарен за съдействието!

• от iliqn marinovvv
      Проблема с моя Акаунт е следния: Добавях хора в моята Група в Фейсбук, и след около 2 мин. Сесията ви изтече. Изхвърли ме от Фейсбука, след това ми изискваше разпознаване на приятели, направих го. И стигнах до стъпка която ми изискваше. Смяна на парола ок! след това името ми в фейсбук. дава ми 2 имена но аз не съм нито с едното нито с другото. Писах на супорт в фейсбук но уви. от 26.11.2018 съм без Фейсбук и немога да си го възстановя. Моля кажете какво да направя? Ще пробвам да кача и снимки с проблема. Благодаря предварително!!!

• от Klin411
      Здравейте имам рутер TP-LINK Archer C2 AC900. Тази сутрин ми светна лампичката за интернета в оранжево и няма интернет... какво означава като светне в оранжево?

• от Valentin Monov
      Здравейте , купих си нов фотоапарат nikon colop и ми прави проблеми. Като направя снимка на някакъв обект, ръбовете на обекта са назъбени когато се гледа отдалечено снимката във Photoshop. Някой може ли да ми помогне. Благодаря предварително!

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.