Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Моля Ви за помощ относно телефон, който закупих от китайски сайт! Телефона е реплика на Samsung S4, но на практика е неизползваем..постоянно излиза съобщение restricted access changed и не може да се говори и няма обхват постоянно. Моля за помощ, изчетох доста неща из чуждестранни форуми, но решение така и не видях!

Редактирано от dorostol2003 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реплика не реплика, има си производител и някакво собствено наименование на модела. Гадателите никакви ги няма напоследък.. Поне дайте линк към модела, в сайта от който е закупен, ако не можете да се справите с по-подробното даване на данни. И си променете заглавието да не иде темата в коша!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моделът е I9500 , закупен от Dealextreme. Моля за помощ, благодаря предварително!

Напишете кой точно телефон е...Или цената, на която е закупен. Има два пълно размерни модела(съответно на цена $192 и $205 и няколко реплики на I9500 мини.

По-евтиният е с Андроид 4.2.3, по-скъпият с Андроид 4.2

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напишете кой точно телефон е...Или цената, на която е закупен. Има два пълно размерни модела(съответно на цена $192 и $205 и няколко реплики на I9500 мини.

По-евтиният е с Андроид 4.2.3, по-скъпият с Андроид 4.2

http://www.focalprice.com/MH0610W/i9500_50_Android_42_MTK6515_Singlecore_1GHz_Phablet_Smartphone.html

Това е модела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това нещо не може да работи с Андроид 4.2...Дори май въобще не може с Андроид, има едва 256МБ оперативна памет. при изисквани от Андроид 400МБ за нормална работа..Защо посочи Dealextreme, като в този сайт няма такава позиция. Загубих сума време да си играя с филтрите за да го търся.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това нещо не може да работи с Андроид 4.2...Дори май въобще не може с Андроид, има едва 256МБ оперативна памет. при изисквани от Андроид 400МБ за нормална работа..Защо посочи Dealextreme, като в този сайт няма такава позиция. Загубих сума време да си играя с филтрите за да го търся.

Това какво общо има с моя проблем?Моля някой, който се е сблъсквал със същия проблем или има идея за разрешаването му да пише!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твоят проблем е, че си си хвърлил парите за този боклук. Никога няма да заработи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това какво общо има с моя проблем?Моля някой, който се е сблъсквал със същия проблем или има идея за разрешаването му да пише!

Това, което ти казва колегата е, че този телефон не може да работи, защото не покрива минималните изисквания за работа на Андроид. Няма как да ти помогнем. Така схвана ли го?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, което ти казва колегата е, че този телефон не може да работи, защото не покрива минималните изисквания за работа на Андроид. Няма как да ти помогнем. Така схвана ли го?

Телефона си работи перфектно и операционната система върви супер, проблема е с обхвата и съответно съобщението restricted access changed, което се появява постоянно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Написал е тема и при конкуренцията. Аз предлагам, преди затварянето на темата, да си постави машинката в рамка...Като прочетох повечко за андроид пак не открих възможност за комфортна работа на тази ОС при толкова малко оперативна памет. В доста орязан вид ще пали, ще се въртят менютата и ще вървят само най-основните услуги, колкото да се каже че е стартирала ОС, но това се отнася до старите версии. 4.2, за която се твърди, че е телефона с 256МБ памет на едноядрен процесор. Тоя телефон е направен от части струващи общо не повече от $30 от които дислея вероятно струва почти половината и да се вкарва в категорията "смартфон", особено в днешно време, , е прекалено

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че телефона е бавен и няма екстри не ме притеснява. Искам просто да мога да правя изходящи и входящи повиквания. Някой с идея как да разреша проблема с обхвата?

Мерси предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има едва 256МБ оперативна памет. при изисквани от Андроид 400МБ за нормална работа...

Колегата ти обясни, недостатъчният размер оперативна памет води до SWAP-ване, както и прекъсване на работни процеси. Аз лично бих търсил проблема тук, че кой знае кой сървис по кое време ще бъде отрязан, поради недостиг на РАМ памет. Или казано по-просто - купи си нов, свестен, телефон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лесно е да кажеш "купи си нов свестен телефон". Имам приятели, които ползват подобни телефони, единия е точно като моя и няма никакъв проблем. Със сигурност има решение на проблема, моля да пишат само хора, които имат идея и решение ,а не такива, които пишат колкото да се намерят на приказка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лесно е да кажеш "купи си нов свестен телефон". Имам приятели, които ползват подобни телефони, единия е точно като моя и няма никакъв проблем. Със сигурност има решение на проблема, моля да пишат само хора, които имат идея и решение ,а не такива, които пишат колкото да се намерят на приказка.

А защо не попиташ приятелите си? Тук със сигурност няма човек точно с твоя модел...Нищо чудно и приятелите ти да са с различна реплика, или да са я флашнали с орязан вариант  на ОС Андроид. Което обаче никак не е лесно и спокойно може съвсем успешно да убие телефона ти.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е тоя ограничен достъп който ти показва? Изобщо dialer-а работи ли?

Малкото RAM води до постоянно убиване на процеси и услуги от Android. В момента,в който отвориш, например настройките (settings.apk) те заемат например 4MB, които при тая памет трябва да се вземат от някъде. И телефона убива примерно dialer.apk , и не може да се приеме или направи повикване, защото услугата (освен приложение,то е и вградена услуга) просто не работи. И не може.

За комфортна работа се изисква поне 512MB RAM за 2.3 Gingerbread, 256MB са за 1.6-2.0 най-много. ICS изисква поне 768MB RAM (Desire HD,примерно), а JB работи най-добре с 768MB-1GB и нагоре, заради Project Butter, което е свързано с плавноста на менютата. 

Не знам защо си се забъркал с тая реплика. Пиши до продавача за проблема, поискаш някакво приложение или ROM с по-ниска версия на OS (най-малко 4 и надолу, даже колкото надолу-по-добре, примерно 2.2-2.3), или ако няма-поне същата, но с работещ ROM. 

Но при тия 256MB..те дори не са работещи всички, реални са ти 192MB. При 512MB за активни 411,например.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Б*си к'во стана в тоя форум братче!? Уважаеми господа и гурота аре малко да смекчите тона и да се опитваме да помагаме на хората и да мислим заедна, а не само да обясняваме какво не може и как са се прецакали и т.н. На където и да се обърна напоследък във форума, темите са пълни с безсмислени мнения и обяснения как нещо не може и не се прави така и тем подобни. Как потребителите се пращат веднагически към решения, които според авторите на постовете са разумни, но не се отговаря на това, което се пита, дори и опит не се прави. Правят се крайни заключения на секундата. На никому не е полезно и потребителите вече си изоставят темите недовършени... Проблема на автора на темата не е в малкото RAM, а е проблем със свързаността към мрежата на оператора. Към автора, опитай с друга сим карта и като второ, не ми е познат тоя модел телефон, но ако има възможност от опции за мрежата сложи да работи в режим само GSM. Ако това не помага ще се поразровя, преди време си спомням, че се сблъсквах с подобен проблем на едно Nexus, но честно не си спомням какво бърникахме и се оправи...  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Благодаря за мнението. А сега нека прочетем едно друго:

Какъв е тоя ограничен достъп който ти показва? Изобщо dialer-а работи ли? Малкото RAM води до постоянно убиване на процеси и услуги от Android. В момента,в който отвориш, например настройките (settings.apk) те заемат например 4MB, които при тая памет трябва да се вземат от някъде. И телефона убива примерно dialer.apk , и не може да се приеме или направи повикване, защото услугата (освен приложение,то е и вградена услуга) просто не работи. И не може. За комфортна работа се изисква поне 512MB RAM за 2.3 Gingerbread, 256MB са за 1.6-2.0 най-много. ICS изисква поне 768MB RAM (Desire HD,примерно), а JB работи най-добре с 768MB-1GB и нагоре, заради Project Butter, което е свързано с плавноста на менютата.  Не знам защо си се забъркал с тая реплика. Пиши до продавача за проблема, поискаш някакво приложение или ROM с по-ниска версия на OS (най-малко 4 и надолу, даже колкото надолу-по-добре, примерно 2.2-2.3), или ако няма-поне същата, но с работещ ROM.  Но при тия 256MB..те дори не са работещи всички, реални са ти 192MB. При 512MB за активни 411,например.

И да се върнем отново на това защо при 256 MB RAM памет няма как телефона да работи нормално и спиране на основните му функции са очаквано нещо............................

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението. А сега нека прочетем едно друго: И да се върнем отново на това защо при 256 MB RAM памет няма как телефона да работи нормално и спиране на основните му функции са очаквано нещо............................

Това го видях, но лично съм държал подобна реплика (разбирай много китайска)  с 256 мб рам и освен, че бави страшно то поне може да се набира и да се говори. Както казах, преди време имах същия проблем с един Nexus, който е с 2 гб рам и вадеше същата грешка. Ресетвахме го, мъчихме с друга карта и след поредно връщане на заводски телефона тръгна.

Относно мнението просто се изказах без да целя да засягам. Въпроса обаче е в подхода към новите потребители във форума. Хапнахте го момчето, а той пита съвсем нормално. Не че ви давам акъл, не ме разбирай грешно, просто и ти като мод сам можеш да видиш как се променя форума и колко теми има ей такива висящи, щото всички сме се нахвърлили в/у някой, който пита щото си няма и грам представа от това, което пита. Преди време това беше по-рядко. И да, форума не е тясно специализиран, за това ще има всякакви индивиди... Я си спомни на времето как беше, съдя по себе си колко win 95 потроших и как ме беше страх да пипна клавиатурата да не оплескам нещо. Всеки започва от някъде....  Принципно не ми е работа да се меся и да давам акъл и рядко даже никога не го правя, а и лично не ме засяга грам, но форума ми харесва за това и го посещавам, ако не беше така ич немаше и да влизам. Естествено никой нямаше да реве за мен, а пък на мен грам не би ми пукало за нещо, което не харесвам, за това изказвам мнение, което естествено, не е задължително да се взема под внимание. И м/у другото от 3 г. за пръв път изобщо си позволявам да спомена нещо във връзка с форума. Както и да е спирам със спама. Нека момчето пробва нещата, по-зле нямам как да стане и ако не сработи да го връща или да го мята у кофата и да си знае за напред, че когато се купува някаква джаджа, която не е известна винаги се проучва преди това, к'во и защо.

Редактирано от exwol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз самият останах изненадан от агресивното посрещане, което ми устроиха двамата господа :)  Но, няма проблем, не се обиждам, може би въпроса ми е малоумен, може би наистина съм се прецакал, но до момента всичко, което съм купил от този сайт работи безпроблемно.

Извинявам се ако съм ви изнервил с нещо и благодаря на отзовалите се!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То не е до прецакване или до това,което купуваш от въпросния сайт. Няма значение от кой сайт се купува-продавачите са различни,

една стока може да е ОК, друга да не е. Само защото прилича на някоя голяма марка или неши друго, не ознчава, че е качествен.

Аз не виждам смисъла в предложенията на китайците-четриядрен 1.5Ghz процесор в комплект със 256MB RAM. Това е като компютър с 4-ядрен 4GHz i7

в комплект с 512MB RAM и Windows Vista. Жива глупост. Те самите предложения са неадекватни.

После с тия резистивни тъчове-е бива ли да е копие на S4 и да е резистивно?! И което е по-лошо, ставал съм свидетел на капацитивни тъчове,

които са по-зян от резистивки-то трябва така да натиснеш,че едва ли не дупка да направиш в стъклото,за да заработи. И то в топло.

Камерите им по 12-13MP пък са интерполирани-на практика са 2-3MP,които после се раздърпват и се получава едно голямо нищо. Същото е с 1080P 

видеото, което е не повече от 640x480 в разпънат вариант. 

Процесорите от по 4 ядра са A5, т.е. доста неефективни, но поне стават за музика,facebook и основни игри-т.е. за базов смартфон е идеално.

И накрая като тикнат последната версия на Android върху едни мизерни 256MB RAM и нещата стават чудесни. ROM също гледам масово да е по 256MB,

който като се запълни със стоковите приложения остава едно нищо. А кеша на бразуера къде ще се запазва?! 

Изобщо бягайте от такива глупости, или поне гледайте да е с най-малко 512MB RAM и ROM, най-малко! 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Донесоха ми телефон за разучаване на, който под батерията пише "I9500". Телефона е с 2 SIM карти и слот за MSD - карта памет.

Влязох в интернет и ми се показа, че е "Samsung I9500 Galaxy S4". На предният панел нямаше никакъв надпис, че е "Samsung". На кутията в която бе поставен, снимката на телефона бе разположена под наклон така, че дори и да има някакъв надпис той се пада извън страната на кутията.

Първото нещо за което ме помоли собственика бе дали може да се постави Българско меню. Разгледах всички настройки и забелязах, че липсват опции за GPS, магнитния датчик и още много други неща, които на задната страна на кутията пишеше, че ги има.

Реших да вкарам малко програми, които работят с много от датчиците на телефона: "BackCountry Navigator PRO GPS v4.6.4.apk", "GPS_Status_amp_Toolbox_4_3_78.apk", "Smart tools-v1.6.0 kr.aboy.tools-59-v1.6.0_if.apk".

Резултатът бе, че има грешка в датчиците.

Телефонът е закупен нов с много по ниска цена от оригинала. Зная, че може да се закупят подобни телефони от Китайски сайтове, но не предполагах, че ще бъдат толкова осакатени от вътре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.