Премини към съдържанието
chichomitko

Филми, които си заслужават!

Препоръчан отговор

Хм, Любо, не споделям ентусиазма ти за "Парфюмът". Лично аз бях леко разочарована, имайки в предвид под чия режисура е филмът - мисля, че тръгнах с прекалено голяма кошница. Може би, защото книгата беше наистина страхотна и не си представях как тази палитра от емоции и миризми може да се пресъздаде на екрана. Лично мен не ми хареса избора за ролята на Жан Батист - в книгата той не е и на 1/3 симпатичен, колкото е представен във филма (говоря за чисто физическа красота). Филмът става, особено ако човек не е чел книгата, но все пак...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търся филма "Коса".В замунда го има,но е или със субтитри,които не тръгват или прекалнео голям.

Моля ви помагайте sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

AciDBurn :wors: , а на мен толкова да ми допадна самият филм и начинът, по който е сниман. Мисля че разминаването идва от там, че не съм чел книгата :wors:. Чувал съм от хора, които са я чели, че всъщност е почти невъзможно да се екранизира. От това,което казваш, най-вероятно щях да имам друго мнение, ако съм я чел, но в случая се радвам, че не съм :wors:. И така изобщо не съм в позиция, за да кажа каквото и да е повече biggrin.gif

Така или иначе добрите филми по книги са изключителна рядкост :)

Редактирано от lpa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

August Rush

http://www.imdb.com/title/tt0426931/

на мен лично много ми хареса филма на фона на повечето бози, които излизат филма блести. Е все пак това е мое мниние :) но го препоръчвам на хората, които харесват жанра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано съм фенка на филми от сорта на "Мементо" или "Боен клуб". Нещо нетрадиционно и различно... Снощи изгледах и "Дони Дарко" - мн оригинален филм - заслужава си наистина! Има ужасно много филми, които трябва да се видят. При мен критерият е един - оригинален сценарий. Не ми харесват интарпретации по книги, екранизации по същите или филми, базирани на исторически факти. Това е твърде комерсиално и някакси търговско ориентирано... Общо взето падам си по стила на Дейвид Финчър, както и на Куентин Тарантино (макар че тук мога да добавя и доста други коментари, ама нейсе! :P )...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз си падам по същия тип филми.Можеш ли да кажеш няколко подобни на Мементо в смисъл такъв да са с оригинален сценарии и неочакван край.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Donnie Dаrko е изключителен филм.

Дейвид Финчър вече си е запазил почетно място в кино историята с филми като Седем, Играта и Боен Клуб. Както и третата част на пришълецът, въпреки че по всеобщо мнение не бе особено добър.

Sapur, можеш да пробваш Седем и играта, ако не си ги гледал. Определено са с неочакван край.

Иначе на мен лично ми направи много силно впечатление Селото M. Night Shyamalan, както и 6то чувство разбира се. Финалните кадри на тези филми са наистина впечатляващи и напълно отговарящи на изискванията за неочакван край :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Donnie Darko се чудех дали да го гледам след коментарите просто е сигурно че няма да го пропусна.Ами точно тях не съм ги гледал но съм чувал добри отзиви за тях и мисля че ще ми допаднат.За Селото доста различни мнения съм чувал едни казват че не струва други че е страхотен и нз на кого да вярвам.Между другото за любителите на филми с неочакван край им предлагам да гледат The Machinist невероятен филм за мен по-добър дори от Мементо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
AciDBurn :cupid: , а на мен толкова да ми допадна самият филм и начинът, по който е сниман. Мисля че разминаването идва от там, че не съм чел книгата ;). Чувал съм от хора, които са я чели, че всъщност е почти невъзможно да се екранизира. От това,което казваш, най-вероятно щях да имам друго мнение, ако съм я чел, но в случая се радвам, че не съм :P. И така изобщо не съм в позиция, за да кажа каквото и да е повече biggrin.gif

Така или иначе добрите филми по книги са изключителна рядкост :P

Прочети книгата ;)

Сериозно. Вместо филм за възхита, ще се сблъскаш с невероятното перо на Зюскинд. ;)

Колкото до Финчер. Няма какво да си говорим - един е и е голям ;). Филмите му (макар и не много) са от гениален, до по-гениален. Няма филм от жанра на "Седем", който да ме е впечатлил толкова - идеята беше оригинална, а изпълнението - уникално. А и няма какво да си говорим - Кевин Спейси направо срази с малкото си, но ужасно силно присъствие на екрана.

А "Играта" на времето си го взех на касетка с ужасно качество. Края на филма ме срази със земята ;)

А "Боен" клуб няма и да го коментирам ;).

Има, има...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са много филмите, които наистина ценя. На челните позиции са "Титаник", "Пърл Харбър", на които съм ревала като за световно (чувствителна съм и това е!)! Имаше един филм за подводница U-..., но какво беше по-нататък ... забравих, но е велик! Има и други, но и тях съм "оплаквала".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Back to the future [Завръщане в бъдещето] 1-3 , който го е гледал, знае за какво става дума ! Уникален филм който бих гледал повече пъти :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Back to the future [Завръщане в бъдещето] 1-3 , който го е гледал, знае за какво става дума ! Уникален филм който бих гледал повече пъти :)

Права си, права си....благодаря, че ми го припомни!

Аз се сещам за "The Big Lebowski" - най-добрия на братя Коен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

One Flew Over the Cuckoo's Nest

Awakenings

Два филма които са ми едни от любимите малко тежки но си заслужават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
One Flew Over the Cuckoo's Nest

Два филма които са ми едни от любимите малко тежки но си заслужават.

Книгата също е прекрасна!

Много добър филм и невероятно изпълнение на Джак Никълсън (един от любимците ми).

А вторият, не съм го гледала, но ще поправя грешката ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що гледах филма August Rush.Господи наистина страхотен филм.

Сърцето ти започва да трепти по различен начин докато го гледаш,наистна си заслужава.линк

Абсолютно !!! Невероятен филм със неуписуем заряд...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като споменахте, August rush, незнайно как се сетих за "Big fish" на Тим Бъртън. Красива приказка...докосна ме много нежно и емоционално.

Препоръчвам го на всеки...даже мисля пак да си го пусна. :)

А от последните неща, който гледах - "Michael Clayton" определено си заслужава, както и "The Big Lebowski" - признавам ги братя Коен, страхотни са!

Както и "Candy", макар, че никога не съм била голяма привърженичка на вече покойният Хийт Леджър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако някой харесва City of God (Cidade de Deus) http://www.imdb.com/title/tt0317248/

със сигурност ще му допадне и Tropa de Elite http://www.imdb.com/title/tt0861739/

И двата филма са бразилски, имат сходен сюжет и много насилие. Общо взето се вижда как в Бразилия човешкия живот не струва и пукната пара, както и че полицията е безсилна и общо взето 99% корумпирана на по-ниските нива. Става дума за бразилските специални части наричани BOPE. Представят ни една по-различна страна от едно от най-красивите градове на света и едновременно градът с най-висока престъпност. Едва ли много хора имат представа каква точно е действителността там. Тези филми дават една доста ясна представа за това. Още повече, че сценаристът на филма (Tropa de Elite) , е служил 12 години в BOPE, като твърди че насилието, мъченията и убийствата са нещо обичайно, но в повечето случаи неизбежни. Имаше доста критики към режисьора, че представя бразилското МВР в много лоша светлина изопачава нещата и прочие, но може би пък той просто показва реалността. Има и обвинения, че тези специални части убиват невинни хора, чието единствено престъпление е, че са били на неподходящото място в неподходящото време, което и най-вероятно е така, но първо гледайте филма и тогава ги съдете. Както и да е филмчетата определено са за тази тема :).

Има един доста интересен цитат от филма, който е нещо подобно:

"Има нещо много изродено в общество,

което одобрява полицията, само когато

полицаите действат като престъпници"

Един цитат на режисьора Хосе Падиля: “Филмът показва насилието. Той излага насилието такова, каквото е, извършено от полицаите в Рио. Така той се превръща в социална критика.”

и нещо по темата: http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=243805

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето още филмчета това са ми любимите:

Романтични:

1.How to Lose a Guy in 10 Days

2.It takes two / Нужни са двама

3.it's a boy-girl thing

4.Raise Your Voice / Не Се Предавай

5..Sydney.White.

6.Дневниците на принцесата -1/2

готини бойни сцени

1.Bulletproof Monk / Бронираният Монах

2.elektra

3.Dead Or Alive

4.Mr.&.Mrs.Smith

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един сериал, който според мен има особена художествена стойност (German language)

Който желае да го изгледа на английски, може да го намерите по чуждестранните торент страници, ако потърсите по ключовите думи "The wonderful years"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

005766859.jpg

The Kite Runner

Последната ми находка :shy11: Режисьорът ("Завръщане в Невърленд"), плаката, рецензиите ме грабнаха още преди да го изтегля. Филмът ме очарова и натъжи.

Ако на някой му се гледа хубав филм ще го намери в Аватар ;)

Редактирано от Erlkönig (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
005766859.jpg

The Kite Runner

Последната ми находка :P Режисьорът ("Завръщане в Невърленд"), плаката, рецензиите ме грабнаха още преди да го изтегля. Филмът ме очарова и натъжи.

Ако на някой му се гледа хубав филм ще го намери в Аватар ;)

Направили са филм по тази невероятна книга ohmy.gif

Боже, ще те разцелувам!

Книгата е невероятна, надявам се и филмът да е на ниво (имайки в предвид режисьора).

В този ред на мисли, много се надявам да екранизират качествено и другата книга на Хосейни - "Хиляда сияйни слънца".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Направили са филм по тази невероятна книга ohmy.gif

Боже, ще те разцелувам!

Книгата е невероятна, надявам се и филмът да е на ниво (имайки в предвид режисьора).

В този ред на мисли, много се надявам да екранизират качествено и другата книга на Хосейни - "Хиляда сияйни слънца".

Ще потърся тези книги и няма да се успокоя, докато не ги намеря. А ти в този ред на мисли може да прочетеш "Сянката на вятъра" на Карлос Руис Сафон. Великолепна е откъм стил на писане, философия, действие - стана ми една от любимите. Ама преставам с рекламата, че сбърках раздела :):down:

П.С. Не отказвам целувка от хубаво момиче kiss.gif Интересно би било и само да поговоря с теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Туко що гледах Feeling Minnesota и останах много доволен доста добър не заангажиращ филм

post-67028-1210807840_thumb.jpg

Редактирано от nameZx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване