Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

chichomitko

Филми, които си заслужават!

Препоръчан отговор

Току що гледах филма August Rush.Господи наистина страхотен филм.

Сърцето ти започва да трепти по различен начин докато го гледаш,наистна си заслужава.линк

Напълно съм съгласна! Това е филм, който наистина вълнува.

Благодаря тти агни!

Сега и аз ви го препоръчвам ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За пореден път се убеждавам, че по-старите филми са доста по-качествени от съвременните. Ако харесвате интриги и обичате нещата да се разясняват чак накрая, и да има и изненади, това е филмът :help: Препоръчвам го горещо. Кевин Костнър е блестящ Е, аз съм малко пристрастна, когато става дума за него :help wanted3: . Но и Джийн Хекмън показва класата си

6575-70.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За пореден път се убеждавам, че по-старите филми са доста по-качествени от съвременните.

затова им правят `кавъри` :help wanted3: ,а може би това се харесва на новото поколение. аз не харесвам много новия начин на снимане и новите сценарии, в смисъл гледам някой филм но не го схващам. и повечето филми са ми малко психо и все има нещо малко спирит, пък аз предпочитам ясни диалози и дийствие, което мога да проследя и да си обясня. а и по възможност да е с хепи енд, че иначе ми се разваля настроението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето едно доста интересно предложение от мен The Darjeeling Limited- http://www.imdb.com/title/tt0838221/, което всъщност е продължение на 15 минутния Hotel Chevalier - http://www.imdb.com/title/tt1094249/, който пък нашумя с това, че Натали Портман остана съвсем без дрехи в една от сцените :down:

Общо взето тримата братя, които с времето са се отдалечили един от друг решават да предприемат така нареченото от единия "spiritual quest", което пък води до комични, парадоксални и други интересни ситуации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Fur:An Imaginary Portrait of Diane Arbus

Това е от филмите, които все имам чувството, че само аз си ги харесвам.

Визуална приказка. Напомня ми на "Голяма риба" на Бъртън, чисто идейно и визуално. В "Голяма риба" има по-малко приказност и повече силни емоции, докато тук емоцията е лека и едвам доловима. Филм, който се гледа на тишина. Много нестандартен, нежен, историята не движи като поезия. Филм, в който детайлите са от голямо значение, а самата атмосфера на ленатата те кара да потънеш. Хареса ми и мисля, че е филм, който си заслужава :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
The Phantom of the Opera

Повече от романтичен... Само човек, който е обичал може да го разбере!

ohmy.gif Какво ми става? Как може чак сега да го гледам този филм? Досега мюзиклите не ме впечатляваха много. Последния, който гледах, бе "Мулен Руж", не беше лош. Но този ме остави без думи, не можех да откъсна очи, докато го гледах...Това е филм, който си заслужава да се види от всеки, и то не само веднъж. Аз със сигурност ще го гледам пак. Просто нямам думи... ;)

Редактирано от iveta7 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Leon

bd75254a0984be60.jpg

Този филм мисля, че също заслужава да влезне в класацията cool.gif

Редактирано от iveta7
Намален размер на постера (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

The notebook, family man , абе много са..за жалост в днешно време се правят супер бози вече-без никакво съдържание и смисъл само се разчита на зрелището и ефектите. :cheers:

Редактирано от goshetoo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Leon

Този филм мисля, че също заслужава да влезне в класацията cool.gif

Със сигурност е споменаван преди. Класика :baby:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих добавила и филмите с Том Ханкс. Повечето от филмите, в които е участвал са смислени и заинтригуващи, като:

"Форест Гъмп", "Зеленият път", "Спасяването на редник Раян", "Филаделфия", "Аполо 13", "Терминалът"

И да не забравяме сладката анимация....The polar express

2daff3b8e2871993.jpg

Редактирано от iveta7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Requiem for a Dream

61f51380de1e9b12.jpg

Филм който със сигурност ще запомня!!!

Редактирано от iveta7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Requiem for a Dream

Филм който със сигурност ще запомня!!!

И саундът му е запомнящ се :rolleyes:

Love in the time of cholera - http://www.imdb.com/title/tt0484740/?c=1

Една по-различна любовна история и нейното интересно развитие с течение на годините. Хора, чели книгата ми споделиха, че филмът не е особенно сполучлив, та в този случай се радвам, че не съм я чел (все още), блажени са невежите :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И саундът му е запомнящ се :ph34r:

Love in the time of cholera - http://www.imdb.com/title/tt0484740/?c=1

Една по-различна любовна история и нейното интересно развитие с течение на годините. Хора, чели книгата ми споделиха, че филмът не е особенно сполучлив, та в този случай се радвам, че не съм я чел (все още), блажени са невежите :)

:baby:

От един месец се каня да го разкритикувам тоя филм, именно защото съм чела книгата, ама ще си замълча, да не взема да те разстроя, че още ми тежиш на съвестта с "Парфюмът". :lol6:

А иначе, в списъка с филми, които си заслужават, аз добавям Pusher.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че кво не му хареса на филма, финалната любовна сцена ли ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз по си падам по хорър жанра и бих казал, че филми които си заслужава да се гледат са "28 дни по-късно" и продължението "28 седмици по-късно"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък си падам по поредния добър филм с участието на Томи Лий Джоунс, а именно:

In the Valley of Elah - http://www.imdb.com/title/tt0478134/

Отново е засегната темата за Ирак и безмислеността на войната, но от малко по-различна страна. Много силно актьорско присъствие и изключителен финал :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мементо

fd57ec641aa99b9f.jpg

ето го и следващото ми предложение, по принцип не съм фен на криминалетата, но този е доста интересен...бих казал даже зарибяващ, много добър филм като цяло!!!

Редактирано от iveta7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
The Onion Movie

не бих казал че ако не го глеадаш ше изтървеш много, доста семпъл филм! За мен лично не е от филмите които си заслужават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми braveheart /ще го дават по ТВ скоро/. Като се сетя още..

А иначе всички части на:

1. The Fast and the furious /бързи и яросни/

2. star wars

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Еми braveheart /ще го дават по ТВ скоро/. Като се сетя още..

А иначе всички части на:

1. The Fast and the furious /бързи и яросни/

2. star wars

Цялата класика в тях се е събрала.

Лично мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте !!! Аз най-нахално ще се вместя в темата за 2 минути и изчезвам :) Филмът, който ме грабна, стана мой фаворит и на чиито край треперех цялата е Les Miserables по книгата "Клетниците" Наистина една прекрасна книга и един прекрасно режисиран филм

Редактирано от black_lady (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте !!! Аз най-нахално ще се вместя в темата за 2 минути и изчезвам :cheers: Филмът, който ме грабна, стана мой фаворит и на чиито край треперех цялата е Les Miserables по книгата "Клетниците" Наистина една прекрасна книга и един прекрасно режисиран филм

Първата версия ли, с Жан Вължан ? Тя си заслужава дори само заради него да се гледа.

Явно само младежи пишат в темата и липсват по-стари заглавия, например от Италия и Франция, духът на Холивуд е обсебил здраво последните поколения :) Първият филм, който си запази място в моите спомени е Спартак, преди трийсет и няколко години го гледах в лятното кино във Варна и не мога да го забравя. Следващите заглавия, които се наместиха в личната ми колекция бяха свързани с имената на Ив Монтан и Жан Маре. Но младите не ги помнят и знаят. След толкова изписани страници дори веднъж не срещнах нещо от "ширпотребата" като Ален Делон и Луи Дьо Финес :cheers: И кой ли е чувал пък за любимката на баща ми - Анук Еме (Един мъж и една жена) :P От Италия няма да споменавам никого, за да спестя спама.

Прецених, че е редно да се споменат някои имена в подобна тема :angry22:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Първата версия ли, с Жан Вължан ? Тя си заслужава дори само заради него да се гледа.

Бързаш,май ! Във всички версии,героят е Жан Валжан !

Може би имаш предвид,артиста Жан Габен ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...