Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

chichomitko

Филми, които си заслужават!

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Този път ще отговоря така: ще гледам от 22 ч тази вечер по AXN Legends of the Fall

legendsofthefall.gif

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

School ties Не знам дали някой го е споменавал,но наистина е много хубав филм!! :wors:

post-230374-1241385946_thumb.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
School ties Не знам дали някой го е споменавал,но наистина е много хубав филм!! :blink:

ако искаш гледай и With Honors \"С отличие"

51CBJK9Y97L._SL500_AA240_.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
леле колко бози,колко комерсиални shits се изписаха тука.за ценителите пробвайте тези:

waking life-2001

Yeopgijeogin Geunyeo-2001

доколкото се сещам темата беше за по малко популярни филми, а не за titanic и the notebook(ужаст)

Добре казано и добре дошъл във форума. Няма да се разсърдя/дим ако споделиш още някое добро заглавие :)

Че наистина аман от бозички и еФтини сълзливо-сополиви историйки sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Значи идеята ми да споделяме некомерсиални и малко известни филми, които наистина си заслужават гледането (по ваша преценка). Знам че има доста добри и качествени филми, но поради една или друга причина не знаем нищо за тях. Няма значение година, жанр, националност идеята е да са интересни и заслужаващи внимание. Филми като Мисията невъзможна и Смело сърце например няма нужда да се споменават, тъй като се предполага че всеки ги е гледал, а и качествата им са безспорни.

Абе темата що годе държи фронта :speak:

Вижте по другите теми хората кви филми търсят, и ще осъзнаете, че тук е направо раят на хубавото кино biggrin.gif

Три изключителни бразилски филма, които препоръчвам:

Central do Brasil - http://www.imdb.com/title/tt0140888/

Tropa de Elite - http://www.imdb.com/title/tt0861739/

Cidade de Deus - http://www.imdb.com/title/tt0317248/

Редактирано от lpa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

много бози и комерсиални филми се изписаха тука.

аз препоръчвам: oldboy (2003)

на почитателите на transformers може и да не се хареса :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Мелъди" на Алан Паркър - велик е :-) Също и "Ангелско сърце", ама той май е по-известен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Veer-Zaara

veerzaara_800_1.jpg

Това е един невероятен филм! Препоръчвам на всеки да го гледа няма да съжалявате.

Може да си го свалите от тук или от тук

Редактирано от lanplayer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На бой отиват само "старците"

Филмът е посветен на съветските летци от Великата Отечествена Война. Във Втора ''пееща'' ескадрила капитан Титаренко подбира своите новобранци по музикалните им умения и талант. Защото той така или иначе ще ги научи да се бият, но на музикален талант да ги учи не може. И защото "войната е нещо преходно, а музиката е вечна". Неговите ''стари кучета'' са на около 20 години, а новобранците - свежото попълнение от училищата за пилоти, не се допускат до истинските сражения. На тях им предстои още много да научат и почувстват - и тръпката на боя, и радостта от първата победа над врага, и могъществото на приятелството, споено с кръв, и първата любов, и болката от загубата... Но ще дойде ден, когато и новобранците ще ''остареят'''...

торент:

http://zadruga.ru/forum/download.php?id=72

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Fata Morgana (1971)

намирам го труден за гледане, но....Вернер Херцог. Чак сега разбрах какво означава Фата Моргана - мираж насред Сахара, хора се появяват и изчезват, усещаш горещината насред нищото, библейският текст ти припомня мълчаливата красота на престарата земя. Всичко това плюс музиката на Моцарт, Ленърд Коен. Поетичен филм, който няма за цел нито да забавлява и поучава, а да показва красота. Ето цитат от филма: "В рая, човекът е роден мъртвец. Докато спите, отровна газ разяжда и просмуква рибата. Докато сънувате, ябълка от дървото пада върху челото ви. Докато чакате, влак се разбива на две. Дишате леко, мислейки, че вече сте мъртви. Докато почивате, безгрижно разстланите звезди гледат в космоса. Докато спите, Господ се разхожда леко из полетата си, заедно с Мария."

И все пак, филма, който ме е докоснал най-много на Херцог е Woyzeck (1979) с Клаус Кински - тепърва ще се наслаждавам на таланта и на двамата.

woyzeck2pm.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

комедия - Boat Trip

2 китайски :

1.Warriors of Heaven and Hell - по-голям от тоя филм НЕМА!!!

2.Painted Skin - мистъри трепач

147_Painted_Skin_Poster001.jpg

1 японски - Cyborg girl - хай-тек романс

сериал - FARSCAPE - Sci-Fi

и 1 корейски- обаче не му помня името - драма

Редактирано от prepinatelen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

500x2000-v-for-vendetta-movie-poster.jpg

Кой е човекът, който крие страшното си лице зад маска? Герой или безумец? Освободител или потисник? Кой е „V” и кой ще се присъедини към него в дръзкия му заговор за събаряне на тоталитарния режим, властващ над нацията?

Създателите на трилогията „Матрицата” ни предлагат своето завладяващо и безкомпромисно виждане за бъдещето, базирано на оригиналната графична новела. Натали Портман е в ролята на Иви, момиче от работническата класа, което трябва да реши дали нейният герой не се е превърнал в същото зло, срещу което се бори. Хюго Уийвинг е в ролята на „V” – дързък и харизматичен борец за свобода, жадуващ да отмъсти на тези, които са го обезобразили. А Стивън Риа играе детектива, който ръководи отчаяната акция по залавянето на „V”, преди той да е подпалил огъня на революцията. Залозите се вдигат. Гневът експлодира. На чия страна сте? В света на „V” няма неутрални зони.

Наистина си заслужава хора !!!!!! :help::wors: :wors: :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам за другите но аз харесвам по задълбочени филми..... Затова бих препоръчал следните:

1. The Secret (Тайната) a.k.a. Si j'étais toi (оригиналното заглавие на френски). Филма е с Дейвид Духовни и Лили Тейлър.... От 2007 година е.... иединственото, което мога да кажа още е, че няма да съжалявате ако го изгледате :yanim: :yanim: :yanim:;)

2. Crash (2004) (Сблъсъци мисля, че е официалния превод) Той е по-популярен (с 3 награди Оскар) - също много интересен. :):clap:

3. Die Welle (2008) - (Вълната). Немски филм... Не мисля да го описвам... Трябва да го гледате ..... ;) ;)

4. The Shawshank Redemption (1994) - (Изкуплението Шоушенк). Също много популярен... Но аз си мисля, че всеки трябва да го е гледал... Страхотен филм! :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Crossing over

1e7b9fed119d30a89d520644f82e99ded4548e7b.jpg

Не искам да говоря много за него. Трогателен е и си заслужава определено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми хора според мен ако сте фенове на старите кунг фу класики на Брус лий то за вас определено ще си заслужава да гледате филма Kill bill volume 1. Даже има препратки към тея филми. biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако някои наистина иска да гледа стойностен филм то това е The Pianisт. Лично мое мнение, е че филмите, които си заслужават са направени по деиствйтелен случай или са исторически. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

карипски пирати на всяка цена си струва да се гледа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Arizona dream,

Shine, Big fish

The pianist, 7

Hair, Conversations with Other Women

The life is beautiful, Leon

One million baby, House of spirits

Requiem for a dream,

Вчера ,

Sense of woman,

The Devil's Advocate,

The hours.

Hair.

The life of david gale,

goya`s ghosts,

The silence of the lambs,

The Dead Poet Society,

Brave heart,

Pride and prejudice,

Benny&June,

Great Dictator,

One Flew Over the Cuckoo's Nest,

Sin City,

Legends of the fall,

American Beauty,

Dangerous Liaisons,

A Beautiful Mind,

Eternal Sunshine of the Spotless Mind,

Girl, Interrupted,

V for Vendetta,

Thelma and Louise

Todo sobre mi madre, Al di la delle nuvole, Mar adentro,

Crna macka, beli macor,

Catch Me If You Can ,

Good Morning, Vietnam,

Memento, Phone Booth

Corpse Bride

Interstate 60

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mr. Brooks / Мистър Брукс (2007)

Жанр:Трилър, Криминален

mrbro414141.jpg

Уникален...отдавна не бях гледама добър филм.Просто си заслужава :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Oхх, тази тема съвсем се размъти...както и да е.

Ето един филм, които много си заслужава!

Das Leben der Anderen(The lives of others)

lives_of_others_ver2.jpg

Източна Германия, преди падането на Берлинската стена. Артисти, драматурзи, писатели, са заклещени в клетката на режима - режим диктуващ им какво да пишат, нареждащ им какво да четат. Режим, който взима най-ценното от един творец - свободата.

Централните герои са известен немск драматург, млада преуспяваща актриса и агент на държавна сигурност, които ги наблюдава и подслушва всеки техен разговор, движение и дори стон.

Принципно никога не съм била привърженичка на немското кино, но този филм е поредното доказателство за истинско кино майсторство.

Заслужава си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Oхх, тази тема съвсем се размъти...както и да е.

Ето един филм, които много си заслужава!

Das Leben der Anderen(The lives of others)

lives_of_others_ver2.jpg

Принципно никога не съм била привърженичка на немското кино, но този филм е поредното доказателство за истинско кино майсторство.

Заслужава си.

Срещнах заглавието му преди години, в блога на една фея. Гледах го. Останах очарован.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Срещнах заглавието му преди години, в блога на една фея. Гледах го. Останах очарован.

Невероятен филм!

Особено трансформацията на агента беше уникална...

Много въздействащ филм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тютюн (1962)

tutun.jpg

По едноименния роман на Димитър Димов.

Като малка, след като прочетох книгата, бях се "влюбила" в Борис Морев, а Ирина не я понасях.

Сега, като гледах филма, точно обратното - възхищавам се на Ирина, а Борис ми се струва от онези хора, за които малкият принц на Екзюпери казва "Хората се пъхат в бързите влакове, но вече не знаят какво търсят. И затова започват да се движат, но се въртят в кръг…"...

Да, филмът наистина си заслужава!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Le violon rouge" - "Червената цигулка" (1998)

Не знам дали е писано и какво е коментирано за този филм тука, но мисля, че е един филм, който трябва да се види от всеки себеуважаващ киноман. Напоследък се интересувам много от филмова музика, та се сетих за този филм, който съм го гледала преди много време. Филмът е носител на Оскар за най-добра оригинална музика. Невероятна музика, наистина! Ако не сте го гледали, препоръчвам го горещо! ;)

violin_p.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...