Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Филми, които си заслужават!

Препоръчан отговор

Втората серия е доста приятна комедия, ако разбира се харесвате такъв тип (пародии) комедии. На мен специално ми беше доста интересно да наблюдарам К.Рийвс в тази роля. В едно интервю му задават въпрос от какво ви е страх, а той отговаря "Един ден на гроба ми да бъде изписано, Той изигра Тед" (героят му от филма).

:eek:

...

Хахаха, аз специално с тази роля съм го запомнил...

В "Скорост" не се отличаваше с нищо, а "Матрицата" по-добре въобще да не я коментирам...

Точно заради подобни филми съм запомнил и Майк Майърс и Тиа Карере (Wayne's World), както и Джордж Клуни (Военна Академия)...

Човека едва ли не се отрича от филмите, които го направиха звезда...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 739
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Имах по-големи очаквания... някак си прекалено детски ми се стори. Сериозен, без да е натоварващ и с прекрасна актьорска игра ме впечатли този: Опитах да се сетя какъв да е филм и се сетих

Oхх, тази тема съвсем се размъти...както и да е. Ето един филм, които много си заслужава! Das Leben der Anderen(The lives of others) Източна Германия, преди падането на Берлинскат

Само да помогна малко с един офтопик... The Secret Life of Words - в каталога на арена... Субтитри има при юнаците...

Публикувани изображения

Този филм отдавна си го гледам на сървъра и му се каня. Явно е дошло време да го изтегля.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Редник Райън - бойните сцени не са едни от най-добрите,ами са най-добрите! Филмът има много качества.Аз лично си го имам тука.Сценография,костюми,операторско майсторство,режисура! Всично е на ниво.

Причината беше следния коментар към филма:

Само там е показано какво е воина наистина...

С това не съм съгласен,иначе филмът е хубав:

Истината е,че американецът не е участвал aктивно във втората СВ.Единствената война,на която американецът наистина е бил е във Виетнам,и той там е губещият.На война няма такива работи - началството да се интересува коя майка колко сина е загубила и да праща спасителни отряди да спасяват последния оцелял.Ако на това му викаш "реалистично"...не знам просто.Това са утопии.Целият сценарий е изграден на една утопична основа и показва не каква е войната ,а каква би трябвало да бъде войната - човечна,хуманна.Е уви: тя не е такава,макар американецът да се опитва да ни я представи като такава.Войната е хаос!Но има нещо още по-брутално:

ЗА АМЕРИКАНЦИТЕ ТЯ НАИСТИНА Е ТАКАВА!!!За тях няма хаос,те са на два океана разстояние от войната.

Те НАИСТИНА са можели да си позволят такава хуманност!

Докато американецът пращал 5-ма да спасят един,руснакът е стрелял и убивал сънародника си,приятеля си,брат си...Защото отстъпвал от полесражението.

Всичко ,показано във "Враг пред портата" го има на война.

Откъм реализъм Редник Райън диша прахта на почти всички военни филми.В същото време атаката на Нормандския бряг в началото е единственото реалистично нещо за войната.Цялата сцена е наистина впечатляваща...След това филмът се осира.

За втората СВ има и други гледни точки и това,което ме е яд е,че филми като редник Райън се споменават като най-добри: дори на постера на "Враг пред...".Гледали ли сте СТАЛИНГРАД?Ето една друга гледна точка.Ето един реалистичен филм.Един филм,който ще ви представи войната така,както я вижда победения.В същото време много интересен филм,който ще ви държи в напрежение.

Ами нормално е trapped79,когато филма е американска продукция,да има американско знаменце и да се възхвалява американският воиник.

Да,нормално е да има знаменце и възхвали на войника,но не и когато става дума за ИСТОРИЧЕСКИ СЪБИТИЯ,които са изопачени.

Надявам се още се прави разлика между обикновен екшън и исторически филм с претенции за достоверностт,какъвто е "редник Райън".Не говорим за нормално/ненормално,а за коректно/некоректно.Сценаристът може да си пише каквото иска,но:Правейки такива филми продуцентите постъпват некоректно спрямо десетки други народи,дали стотици пъти повече жертви в тая война и със стотици пъти по-големи заслуги за победата над нацистите.

Нещо взех да звуча като учителя Йода,тъпо,а:в крайна сметка - гледайте и харесвайте каквото си искате,но мислете! Защото най големите ла**а се продават в най-лъскавите опаковки.

Редактирано от trapped79 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отдавна се каня да гледам Враг пред портата, т.к. го имам на сървъра и май му дойде времето.

1. Кънки с остър връх 2

2. Опасен ум - гледах го наскоро за втори път, след като бях гледала преди доста години. Който го е пропуснал преди, да не го прави и сега.

3. Блулени хълмове също - Wuthering Heights (ама с Ралф Файнс и Жулиет Бинош)

4. Поверително и лично (Up Close & Personal)-Mишел Пфайфър и Робърт Редфорд

5. Един прекрасен ден (One Fine Day) - Мишел и Джордж Клуни

6. Любов и война (In Love & War) - Сандра Бълок и Крис О`Донъл - много хубав филм (За Първа световна, малко боиграфичен пада за Ърнест Хемингуей)

7. Ангелски шепот (Talk of Angels) - Венсан Перез, Пенелопе Крус

Редактирано от GABRIELA (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скоро гледах "Хаос",наистина добър филм-доста заплетен.Препоръчвам ви го.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LA confidential

Training day

Identity

House of flying daggers (Летящи кинжали)

Hero

Crouching Tiger, Hidden Dragon

Редактирано от lpa (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега се сещам за един много стар филм с Пол Нюмън, който наистина си заслужава да бъде гледан. Казва се Непокорният Люк от 1978 г. :)

Това е един от най-добрите му филми, да не кажа най-добрият. cool.gif

Аз съм превърженичка на класиката, но много трудно я откривам. sad.gif

Този филм го намерих в www.find-bg.com и горещо ви го препоръчвам! ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първо място разбира се трилогията: Lord of the rings - харесван и мразен почти по равно спор няма (разни хора - разни идеали)

Road to Perdition - стар филм с Том Ханкс, но е направен перфектно и няма слаби страни.

Catch me if you can - пак с Том Ханкс и Лео Дикаприо приятно филмче според мен.

The Butterfly Effect - филм който малко трудно се осмисля от първия път (този филм ако някой го е гледал да си каже мнението)

За запалените по Японска анимация сериите на The Final Fantasy аз съм гледал само Advent Children & Spirits Within (някой ако може да ми препоръча някоя Manga).

И накрая разтърсваща комедия която повечето сигурно сте я гледали, но който не е задължително да се поправи. Говоря за The Longest Yard.

Мисля, че може много да се говори за тези филми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
The Butterfly Effect - филм който малко трудно се осмисля от първия път (този филм ако някой го е гледал да си каже мнението

Филмчето съм го гледала не един път и ми е останало в сърцето.Чрез прости неща са изразени сума ти сложни...Просто е...върховно...

Първия път наистина имаше много неща, които не схванах...но после вече...Заслужава да се нареди в класацията на филмите, които си заслужават...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Rambo I (First Blood).

II и III са чист екшън, и я няма философията (което е ценното във филма, наред с всичко останало) от Rambo I.

Не на последно място - Слай е сценарист в този филм (Rambo I)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Star Wars- всички части са добри!! :)

Lord of the Rings-пак всички части!! :)

Scary Movie- само "Страшен филм" 1 ми харесва от 4-те излезнали

Goal !!

Pay Check- с Бен Афлек, много добър филм!! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Отдавна се каня да гледам Враг пред портата, т.к. го имам на сървъра и май му дойде времето.

Враг пред портата е страшен филм, задължително да го гледаш!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Being John Malkovich - Да бъдеш Джон Малкович

Fabuleux destin d'Amelie Poulain - Невероятната съдба на Амели Пулен

Ничия земя - No man's land - сръбски

МЪЛХОЛАНД ДРАЙВ - MULHOLLAND DRIVE - режисьор Дейвид Линч

по късно още :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За малко да ме няма и се изписват 4 страници. :P

Колкото и да съм съгласен с някои предложения, темата е все пак за сравнително по-малко известни филми. Поне така беше в началото, де.

Както и да е. Извинявам се, но не се сдържам да не коментирам Армагедон и Пърл Харбър. В първият филм се зарадвах на 3 неща: Лив Тейлър, Стив Бушеми (който винаги докарва задоволство у мен с тази си психарска физиономия) и музиката на Тревор Рейбин, която е просто страхотна. Останалото си беше бозаджийска история. Да бе, знам, че американци правят филма и е редно същите да спасят света, ама все пак ми се стори пресилено. Като добавим нелогичността, която лъха стабилно от филма и абсолютно нереалната физика (да, знам че е филм, ама тя си беше твърде оплескана и за филм), направо се чувствам обиден.

За Пърл Харбър: музиката отново е на страхотно ниво, Ханс Цимер не е вчерашен. Беше приятно да мерна Куба Гудинг Мл., макар и за ужасно малко време. Джон Войт беше също светлина в тъмнината, но този сценарии...

Няма да забравя репликата на японеца (не помня ранга му): "Мисля, че събудохме спящия гигант." Е, не! Като я чух и си затиснах главата с най-близката възглавница. Нека прибавим тоталното изопачаване на фактите, което trapped79 спомена, отново лошата физика и абсолютната стерилност на филма към списъка. Не, не казвам, че трябва да има реки от кръв, но при все факта, че умират стотици хора и да няма една капка, ами не мога да го възприема. Разбирам, че г-н Брукхамър и г-н Бей са искали да смъкнат летвата на аудиторията за да изкарат повече пари, но от това е пострадало много въздействието на филма.

Иначе мисля да добавя и Пурпурните реки към филмите, които си заслужават. Ако не е споменат вече, де.

Редактирано от Night_Raven (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Night_Raven, та темата наистина хукна в друга посока с някой странни предложения, но се надявам с дружни усилия да я върнем в правия път :P

1.Три цвята: Синьо

2.Относно Шмид (About Smith)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдамм , много добри филми има изредени в темата , както и доста слаби , по моите критерии разбира се.

Да добавя - Списъка на Шиндлер http://imdb.com/title/tt0108052/

Филаделфия http://imdb.com/title/tt0107818/

Един не особенно известен филм на Де Ниро Awakenings http://imdb.com/title/tt0099077/

Добрия Уил Хънтинг http://imdb.com/title/tt0119217/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дворец на илюзии

По темата има направен друг филм,който аз споменах "Return to Paradise" a.k.a Forcemajore

http://www.find-bg.com/catalog/index.php?page=1000&id=4462

С Винс Вон,Ан Хечи и Хоакин Финикс. Филмът е брутален.

Тръпки ще ви побият,докато гледате финалната сцена.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
По темата има направен друг филм,който аз споменах "Return to Paradise" a.k.a Forcemajore

http://www.find-bg.com/catalog/index.php?page=1000&id=4462

С Винс Вон,Ан Хечи и Хоакин Финикс. Филмът е брутален.

Тръпки ще ви побият,докато гледате финалната сцена.

задължително ще го преслушам.

Можеш ли да ми кажеш защо не мога да свалям от www.find-bg.com и то от различни провайдари?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Торент линка,който е там го свалих и тръгна с доста добра скорост специално за този филм.Нямам представа защо,но проблемът наистина не е в сайта засега.

Иначе филмът го има и в арена и на други места.Струва си.За мен лично е в топ 10.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://imdb.com/title/tt0112579/

Мостовете на Медисън

http://imdb.com/title/tt0079417/

Крамър срещу Крамър

http://imdb.com/title/tt0098273/

Море от любов

http://imdb.com/title/tt0083598/

Автора! Автора!

И всъщност още филми както с Мерил СТрийп, така и с Ал Пачино... Това не са нови неща, но който не ги е гледал, нека ги види! Мисля че си струва!

Приятно гледане :whist:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях се претиснила,че никой не споменава моят фафорит, но накрая на коментариите го има.Това е "Списъкът на Шиндлер".Гледайте го.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване