Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте! Търся си лаптоп (защото ми е невъзможно в момента настолен) с подходяща конфигурация за Maya, CAD програми, Flash, Photoshop и подобни. Бих искал да се справя и сносно с игрите и да издържи на здрава манипулация следващите 4+ години. Не по-малък от 15". Бюджетът е максимум 2000 но се надявам да не удари тавана, да е около 1500-1800 ама ако се налага... Ram 8gb и нагоре и по възможност SSD, не знам дали си заслужава i7-3630 и 4700MQ заради това оставям на вас. Разглеждах супер много модели и накрая съвсем останах без мнение, но за марки бих предпочел ASUS, Lenovo или Dell. Нямам си и на представа дали Turbo-x си заслужава, имат хубави параметри, но доколкото разбрах като разпитах, не са особено надеждни. Моля дайте някой и друг съвет! Мерси предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста описателно си си казал всичко :)

Ето ти няколко варианта:

- Lenovo IdeaPad Y510p 59-388756 - определено много мощен вариант, с хубав екран и резолюция, макар че няма ССД ( а и няма къде да се сложи, освен ако не замениш наличният хард-диск )

- Asus N76VB-T4022D - също много хубав вариант, който има легло за втори диск и може да добавиш ССД, като с малко ще надскочиш бюджета ( ССД–то е около 200 лв. за 120GB )

- HP ProBook 450 H6P53EA - ако избягаме от Full HD резолюцията и се лишиш от DVD-то - тук може да имах хем хард, хем SSD, хем 16GB RAM и никак не лоши параметри и ниво на здравина на корпуса ( предлагам го т.к е удачно решение нищо, че не си споменал НР )

- Dell Vostro 3560 - същото като горното, но с по-добра резолюция и малко по-здрав и надежден корпус + по-голяма гаранция ( SSD-то отново е опция, но на мястото на DVD–то, както при моделът на НР )

Редактирано от soulless.id (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За твоите нужди този: acer-Aspire_V5! Отговаря на всичките ти изисквания и е с IPS дисплей, което смятам ще го оцениш!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, че моделът е много хубав, НО ме учудва, т.к той няма по подразбиране оптика - къде са сложили хем ССД-то хем харда? Вариант е да е на m-sata, но срещам по форумите противоречиви мнения, дали го има или не ( на сайта на Acer не пише - т.е. може да е опция и я го има - я не ). Демек и хубаво да се провери :) ( Леново имат подобен дерт с Y510p сериите си - къде го има слота и къде не и доста народ се интересува от това, пък инфо - никъде )

Да предположим че го има - тогава определено варианта е добър, но това е двуядрена i7-ца, и макарот 4-то поколение - не може да се мери с 4-ядрените и вариант, а човека по-горе спомена, че все пак иска дългосрочност на инвестицията :)

- Acer Aspire V3-571G NX.M7EEX.044 - иначе ако е за IPS екран с Full HD - това е предишното поколение, което има оптика, която може да се жертва в името на SSD-то, и ще ти дойде на по-ниска цена. Отделно на това корпусът не е толкова тънък, така че и охлаждането ще да е на ниво - доколкото можеш да очакваш това от мултимедиен модел :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кеф ти за работа кеф ти за игри. Ако говорим сериозно по темата лаптопите за работа  нямат много общо с лаптопите за игри и са две съвършено различни неща. Има си мобилни работни станции но те са много далеко от бюджетат ти  принципно.Пример за една такава е  на колегата soulless.id

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря :)

Във връзка с казаното от AlkatrazBG - ето ти примерно най-близкото ( следващо поколение ) до моето ( но без модификациите: SSD, RAM и 9-клетъчна батерия ):

- HP EliteBook 8470w LY542EA

Ако добавиш и тях, отиваш на към 3000 + лв. ( не знам колко му струва батерията на това нещо, но е поне 150-200 лв., който като добавиш към 200-те кинта за SSD-то и около 200-250 лв. за паметта ... цифрата става голяма )

Така че според мен се насочи към безнес модели с хубава графика - така хем работата ще си вършиш, хем някоя игра ще цъкаш. От предложените по-горе от мен - това са НР-то и Дел-а, като Асус-а е с малко по здав корпус от стандартна мултимедийна машина, а и е 17-ка, така че също заслужава внимание.

Поздрави,

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въобще не ти препоръчвам i7 в тия пластмаси, да не говорим ако е в комбинация с мощна видеокарта. Dell Vostro 3560  Това е моето предложение, не виждам по-добро на пазара, което да покрива споменатите изисквания. Ето и един мултимедиен пластмасак, поне е по-евтин от останалите такива : Samsung NP670Z5E

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо благодаря на всички за отговорите!

Така, знам че има мобилни work station-и въпреки че "знам" не означава че особено ги разбирам, плюс трябва много по-надълбоко да се бръкна да си взема машина от тази категория. Сега започвам и не съм навътре в тези неща, за което моля да ме извините, смятам да си направя своето проучване и в тази категория по-нататък.

Това HP Elite Book е супер, но за жалост ще ми е твърде множко като бюджет.

Най-много до сега ми харесаха ASUS-а и Dell Vostro-то предложено от souless.id и daduradam. Тях ги разглеждах и на място и корпусите им ми харесват. Леновото също е вариант. Също така си мислех и за това

Lenovo - G510 Няма SSD и не пише дали изобщо има място да се сложи, нито пък Full HD но цената е добра за каквото предлага.

Доколкото за Acer-ите, извинете ме обаче не искам нито Acer нито Samsung. В момента съм на едно 8 годишно HP така че да, време е за пенсиониране.

И да поясня, не искам да играя най-новите и най-тежките нали, просто от време на време да си имам някакво RPG за развлечение, не е над това фокуса.

Та, за Asus-а ако поръчвам (и за останалите всъщност) си мислих да е от laptopzona без OC, един приятел ще ми качи win7 pro лицензиран (и ще си платя за това така или иначе), не искам особено win8 да си призная.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реално Асус-а, кйто съм ти показал е без ОС :)

Иначе по отношение на моделите, които са от среден към висок бизнес клас ( Востро-то например ), има и модели без ОС, но в повечето случаи идват с такава - нещо, което и да ти харесва и не - няма как да се избегне, т.к идват така асемблирани от производителя.

G510-ката е слаба ракия ( конструкция, иначе като параметри е ОК - няма слот за ССД - на мястото на ДВД ще да се слага ) - в смисъл тове е все едно да си вземеш Ейсъра - на фона на другите машини, които дискутирахме, така че не те съветвам да се насочваш натам.

По отношение на покупката - лично аз от тях не съм пазарувал и нямам впечатления, но повечето големи фирми ( както не веднъж сме дискутирали тук ), ако им го покажеш нейде на по-ниска цена - обикновено ти я дават, така че можеш да разпиташ навсякъде какво е положението. Ако има колега който е пазарувал от там - да сподели опит, кое как е при тях ( би било полезно на всички ни )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не можеш да се напънеш да събереш за Елитбук-а, взимай Вострото.Асуса е калпав, не ти го препоръчвам.За Самсунг сериозно си се объркал, правят доста хубави машинки. Леново G серията е яко дърво, повярвай ми, не ти трябва.Ето едно Леново, което е доста приемливо като цена, а и много качествено, единственият недостатък е гаранцията : Lenovo ThinkPad Edge E530c

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той реално като ще дава тези пари за старото шаси, да даде за новото направо ( E531 ):

- Lenovo ThinkPad Edge E531 N4I8JBM

- Lenovo Thinkpad Edge E531 N4I6WBM 6GB

Така хем по-готин дизайн получава, хем гаранцията си е 24 месеца и ако е учащ - 5% надолу в цената :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези от PC store нямат SSD, но пък наистина получаваш 24 месеца гаранция.Тук вече той сам трябва да прецени от кое да се лиши. Поздрави, надявам се сме помогнали :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да му се добави SSD си е най-малкият проблем :)

Пък и ако няма парите сега - спокойно може да инвестира в това по-късно. Лично мнение, на фона на следващото поколение ТинкПад-ове все пак. А и доколкото четох - "C"-то са някакви орязани версии, които Леново са пуснали след анонса на Е531 - един вид бюджетни машини ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптоп ASUS N550JV-CN237D

Никак не е лош модела . А daduradam да има много здраве от мене  относно модела на Асус . Целия е алуминиев  и това с греенето не знам кой му го е казал но не отговаря на истината. Като ми намериш IPS  панел  матов с потсветка на клавиатурата и  целия алуминиев с  такъв звук  ела да ми  се обадиш колега . Работя с  предния модел вече 4 месеца в работата си  и ти гарантирам ,че си в голяма грешка.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за пожеланията ;) Къде съм написал, че Асус-а греел, а и не ме интересува твоя опит откъде идва, но на мен не ми трябва някой да ми казва кой лаптоп е качествен и кой не.Кьопав опит за заяждане, пробвай пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя опит идва от реална употреба на конкретния модел  и не се заяждам изобщо а предлагам нещо което съм ползвал и ползвам и в момента . Когато се дава мнение за нещо не е лошо да си го и пипвал с ръцете си  и виждал с очите си .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кога съм казал, че Асус-ът грее . Ама конкретно Асус-ът.Как разбра, че не съм пипал въпросните модели ? Ползвай си го, пожелавам му дълъг живот. Ако ще дава 2к за него е по-добре да събере още 200 за елитбука или да го купи на лизинг с голяма първоначална вноска ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от даниел павелов
      Здравейте! Имам един проблем. След много разговори с майка ми се отказах от рисуването и сега се чудя с какво да следвам след 12-и клас, аз сега съм 11 - и клас. Дайте ми съвет. Търся някоя специалност, след завършването, на която да имам реализация и добро заплащане....
      По български съм добре
      По история брилянтен
      По английски живот и здраве ще държа изпит този септември за c1, но като цяло не ми вървят езиците
      По география съм добре.....
    • от Viktoria Petrova
      Здравейте, дойде време да подменя стария си лаптоп и моля за малко помощ. Според Вас този модел добър ли е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-HP-PAVILION-15-CB005NU-2LD03EA/p/527950 Нямам възможност да дам повече от 1500лв. Интересува ме добър ли е за игри, понеже брат ми иска да го ползва да си играе новите игри, които не тръгват на неговия лаптоп ? Аз ще го ползвам за ровене в интернет, гледане на филми и програми за обработка (някои са доста тежки), когато съм в университета. Знам, че за игри е по-добре настолен компютър да се вземе, но на мен задължително ми трябва да мога да го нося в университета. Другият модел на тази цена е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-ACER-ASPIRE-7-A717-71G-50GG-BK/p/518213 На мен ми изглеждат напълно еднакви (като изключим големината на екрана). Моля за сериозни мнения, защото не съм запозната, а искам да зарадвам брат ми, понеже като не съм на лекции предимно той ще го ползва за игри. Отворена съм и за предложения, стига да са до 1500лв. Благодаря предварително! 
    • от Кристиян Ангелов
      Счупи ми се кутииката на колонката на  лаптопа и остана само говорителчето което има магнит голям, колкото като си свиеш палеца и показалеца!Сложих го отпред отстрани на екрана на дисплея и се оказа, че нещо въздеиства на магнита и той се залепи за капака отпред до самия дисплей!Е може ли това нещо-този магнит да ми прецака лаптопа-Моля отговорете-ВАЖНО МИ Е ДА ЗНАМ!

• от canko99
      Здравейте! Почнах да правя дървен модел на една лодка от дърво, няма да я пускам във вода само ще си я гледам. Та мисълта ми е бихте ли ми предложили материал, от който да го направя? Мисля сърцевината на кабината да я направя от фибран, да ви попитам има ли пяна по-твърда от фибрана, или тя е най-твърдата. После фибрана ще го покрия с епоксидна или полиестерна смола, коя от тези смоли е по - здрава и надеждна, т.е. няма да се напука и моделът ще издържи вовек и веков.  другият ми вариант е да облепя фибрановата кабина с глина и да я грундирам и после боядисам и   лакирам ще ползвам такава глина, ще се напука ли  кой от посочените начини е по-удачен с глината или с смолата? Благодаря ви предварително!

• от asdfj
      Здравейте.На път съм да си закупя Samsung galaxy j5 ,интересува ме добър ли е като модел,батерията издържа ли ? Тъй като от известно време наблюдението ми е,че това е единствената марка която се е задържала на пазара.Имам Lenovo A536 и не съм доволен кой знае колко.Досега не съм имал Samsung и се интересувам дали си заслужава точно този модел.Благодаря!
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.