Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Glenarvan

Кой от двата Лаптопа да избера?

Препоръчан отговор

Преди около месец се бях запалил много и исках да си купя таблет. Като се замисля обаче няма смисъл да купувам нещо за 200 или 300 лв(толкова бях предвидил, повече за такава играчка не ми се дават) , защото няма да е кой знае какъв... за още малко парички ще мога да си взема Лаптопче с параметри МНОГО над тези на таблета и ще ми вършо почти същата работа като настолният ми компютър... си казах... преносим компютър по-добре. 

И.. падна голямото търсене...

Двата на който съм се спрял са:

http://www.emag.bg/l...2/pd/EFQ4NBBBM/

и този:

http://stantek.com/?i=58234

Знам... разликите бият на очи веднага...

Първият лап топ е с параметри - процесор Intel® Celeron® 1000M 1.80GHz, 2GB, 320GB, Intel® HD Graphics, Linux, + Подарък външен Харддиск - Цена 580 лв.

Вторият е с параметри Intel 1000M Dual-Core 1.80 GHz, 4GB 1600MHz DDR3 Dual Channel, 750GB 5400rpm SATA, Intel Graphics Media Accelerator 3000 PCI Express 2D/3D integrated up to 1696MB

Първият предлага външен харддиск, но е с малко Рам (според мен) със слабичък процесор и малък Харддиск...

Вторият е по-скъп с 20, 30 лв, но е с по-добър процесор, 4ГБ Рам и 750ГБ харддиск и като цяло ми се струва по-добър.

Въпроса ми е кой да избера? 

Бюджет около 600 лв...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорите са еднакви... И за какво ще се ползва...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предимно за филми, интернет, музика и от време на време по някоя класика ще разцъквам от рода на CS, Gta San Adnreas или NFS Most Wanted... и някои по-леки програми...

И като удобство по-скоро... за тук и там като ходя :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни и тези модели - според мен са по-добри малко или много от посочените от теб:

- Toshiba Satellite C855-1CT - застраховка + антивирус за една година безплатно - Lenovo G580 59-366670 - доста голям хард - Asus X55A-SX163DU - лек и готин дизайн + голям хард

В случай разбира се, че малкото надскачане на границата от 600 лв. не ти е проблем :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.