Премини към съдържанието
Glenarvan

Кой от двата Лаптопа да избера?

Препоръчан отговор

Преди около месец се бях запалил много и исках да си купя таблет. Като се замисля обаче няма смисъл да купувам нещо за 200 или 300 лв(толкова бях предвидил, повече за такава играчка не ми се дават) , защото няма да е кой знае какъв... за още малко парички ще мога да си взема Лаптопче с параметри МНОГО над тези на таблета и ще ми вършо почти същата работа като настолният ми компютър... си казах... преносим компютър по-добре. 

И.. падна голямото търсене...

Двата на който съм се спрял са:

http://www.emag.bg/l...2/pd/EFQ4NBBBM/

и този:

http://stantek.com/?i=58234

Знам... разликите бият на очи веднага...

Първият лап топ е с параметри - процесор Intel® Celeron® 1000M 1.80GHz, 2GB, 320GB, Intel® HD Graphics, Linux, + Подарък външен Харддиск - Цена 580 лв.

Вторият е с параметри Intel 1000M Dual-Core 1.80 GHz, 4GB 1600MHz DDR3 Dual Channel, 750GB 5400rpm SATA, Intel Graphics Media Accelerator 3000 PCI Express 2D/3D integrated up to 1696MB

Първият предлага външен харддиск, но е с малко Рам (според мен) със слабичък процесор и малък Харддиск...

Вторият е по-скъп с 20, 30 лв, но е с по-добър процесор, 4ГБ Рам и 750ГБ харддиск и като цяло ми се струва по-добър.

Въпроса ми е кой да избера? 

Бюджет около 600 лв...

Редактирано от baner4ooo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорите са еднакви... И за какво ще се ползва...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предимно за филми, интернет, музика и от време на време по някоя класика ще разцъквам от рода на CS, Gta San Adnreas или NFS Most Wanted... и някои по-леки програми...

И като удобство по-скоро... за тук и там като ходя :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни и тези модели - според мен са по-добри малко или много от посочените от теб:

- Toshiba Satellite C855-1CT - застраховка + антивирус за една година безплатно - Lenovo G580 59-366670 - доста голям хард - Asus X55A-SX163DU - лек и готин дизайн + голям хард

В случай разбира се, че малкото надскачане на границата от 600 лв. не ти е проблем :)

Редактирано от soulless.id (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.