Премини към съдържанието
profesionalista

Windows 8 - впечатления, проблеми и решения

Препоръчан отговор

Правила: 1Тази тема е създадена специално за Windows 8! 2Не се допускат мнения от сорта - windows xp дъ бест или windows 7 рулс и тн.! 3 Без обиди и закани между потребителите!

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ще трябва да започнем от microsoft

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет, е не чак толкова рано,само след 10 месеца, а може би и по-рано ще бъде вече факт, въпреки,че доста хора вече си джиткат с Windows 8 Developer Preview. Отзивите са доста обнадеждаващи.

Редактирано от Tihichko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много е рано за такава тема според мен.

Според мен не е ,тъй като както знаеш си има хора за всичко.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето как изглежда експлорера на Windows 8 post-63588-0-28708500-1324599311_thumb.j А така изглежда старт менюто. post-63588-0-54196400-1324599678_thumb.j

Редактирано от Iliyan Georgiev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето как изглежда експлорера на Windows 8

post-63588-0-28708500-1324599311_thumb.j

А така изглежда старт менюто.

post-63588-0-54196400-1324599678_thumb.j

Дано дадат възможност на потребителите да си връщат стартовото меню от 7, защото честно казано аз от 2 дни не мога да се оправя с това старт меню (Имам инсталирана осмицата на една виртуална машина). Знам че имаше възможност да се върне старт менюто през регистрите, но това едва ли е за масовия потребител.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено външинят вид на Windows 8 не ми допада, особено метро интерфейса! Да, има опция да се работи и под нормален облик, но пак няма отърване от банерите, които излизат при повечето операции, които се извършват с операционната система! Също и липсата на функционално старт меню ме дразни доста, а това, което в момента е сложено на мястото на старта е чиста глупост според мен! Дано да не излезе в този си вид, защото според мен ще е голям провал, и потребителите няма да могат да свикнат!

Редактирано от programings (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да бе, колкото не можаха да свикнат с виста, колкото не могат да свикнат и със 7 при все по-масово навлизащи таблети и тъчове подобен "начален екран" е повече от логичен

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

старт менюто си е направено за тъч-скрийн и няма да се хареса на стандартен потребител с клавиатура и мишка

• Харесва ми 14

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нито при вистата, нито при седмицата има банери, изскачащи отвсякъде, когато натиснеш старт менюто! Нека да си го има този интерфейс за таблети, но да се остави и другият, както беше до сега при седмицата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз го бях инсталнал преди около 2 месеца една вечер след хмхмхм...... разпивка с приятели. поиграх си 2-3 дни, но не ми допадна точно старт-менюто. ако беше на телефон как да е, но ми се струва малко завъртяно за компютър. отделно като, че ли ми е слабичък и компа за вин8 или поне аз така си мисля. все пак е бета-версия и даваше и бая бъгове и забиваше. както се казва - още един повод да си преинсталирам компютъра отново. :whist:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен пък ми харесва този интерфейс.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано дадат възможност на потребителите да си връщат стартовото меню от 7, защото честно казано аз от 2 дни не мога да се оправя с това старт меню (Имам инсталирана осмицата на една виртуална машина). Знам че имаше възможност да се върне старт менюто през регистрите, но това едва ли е за масовия потребител.

Tweak за промяна на общия фон и фона на метро старт менюто.....

http://dox.bg/files/dw?a=362ca0c1d6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нови функции в Windows 8

Публикувано изображение

1.Windows to Go

Нова функция, която ви позволява да запишете Windows 8 на USB устройство. След това можете да включите USB-то в почти във всеки компютър ... и той ще стартира Windows 8.

2.Windows App Store

Windows 8 ще включва онлайн магазин за приложения

3.Metro UI Style

Microsoft твърди, че Windows 8 ще „изобрети наново операционната система.“ Следващото поколение Windows запознава потребителите с два интерфейса. Единият е Metro UI – познат още от Windows Phone 7, с неговото лесно и удобно тъч управление, оптимизация за работа на цял екран и т.нар. „tiles” (или буквално „плочки“ с приложения, уиджети и др.). Той е подходящ най-вече за устройства със сензорни повърхности, но може да бъде използван също толкова успешно с мишка и клавиатура. Предназначен е изключително за миговете, когато искате да се забавлявате с мултимедия, сърфиране в интернет, игри, ровене в социалните мрежи....Като цяло Metro е идеалното решение, когато използвате само едно приложение на цял екран. Той обаче поддържа и т.нар. split screen, който ви позволява при минимална резолюция от 1366х768 пиксела да пуснете две приложения, които да работят едновременно на един екран. Една чудесна възможност да се възползвате от тази функция, е когато качвате снимки в някоя социална мрежа или ги изпращате по имейл. В едната половина на екрана ще имате отворена програма за преглед и редакция на изображенията, а в другата – Internet Explorer 10 например.Вместо познатото Start меню в Metro UI ще откриете Charms. Това ще е секция в дясната част на дисплея, която ще ви дава бърз достъп до търсене, настройки, приложения, споделяне на съдържание и др.

Публикувано изображение

4.Better Security

По добра защита на вашият компютър и нова защита срещу пиратство, с която нелегалното копиране ще бъде почти невъзможно.

5.Internet Explorer 10

Публикувано изображение

IE10 ще се възползва максимално от възможностите на видео картата, ще е с подобрена поддръжка на HTML5, ES5 и CSS3, ще е по-производителен и оптимизиран

6. Faster Booting

Windows 8 ще лети. Или поне така обещават създателите на операционната система. Тя ще стартира в пъти по-бързо от предшествениците си благодарение на нова технология за включване/изключване. По-рано бе демонстрирано, че Windows 8 е готов за работа само за 8 секунди след натискането на бутона за включване.

7. App Always On

Винаги включени приложения без загуба на ресурси и без да се хаби време за включване на приложенията

8.Minimal RAM

За втори път в историята, следваща версия на Windows няма да има по-високи изисквания за памет от предходна такава. За първи път това стана с Windws 7, а сега и Windows 8 също ще запази или дори намали изискванията си от към памет.Разработчиците на майкрософт търсят нови начини да намалят използването на RAM памет. Според информацията, която са публикували разликата между Windows 7 и 8 в използваната памет е следната: 281MB използвана памет за Win 8 и 404MB за 7-цата.Освен стандартните подходи за алокиране на памет, сега се използват някои нови начини за намаляве на нейното използване, като например избягване на записването на вече съществуващи поредици от данни. Вместо това се създава „private copy“ за програмата, вместо да се записва на ново същото нещо. Освен това броя на включените по подразбиране услуги в Windows 8 е намален.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

8.Minimal RAM

За втори път в историята, следваща версия на Windows няма да има по-високи изисквания за памет от предходна такава. За първи път това стана с Windws 7, а сега и Windows 8 също ще запази или дори намали изискванията си от към памет.Разработчиците на майкрософт търсят нови начини да намалят използването на RAM памет. Според информацията, която са публикували разликата между Windows 7 и 8 в използваната памет е следната: 281MB използвана памет за Win 8 и 404MB за 7-цата.Освен стандартните подходи за алокиране на памет, сега се използват някои нови начини за намаляве на нейното използване, като например избягване на записването на вече съществуващи поредици от данни. Вместо това се създава „private copy“ за програмата, вместо да се записва на ново същото нещо. Освен това броя на включените по подразбиране услуги в Windows 8 е намален.

Хм, интересно! Дали Windows 8 ще върви прилично на 512 MB РАМ? :D

А между другото верен ли е слуха, че след Windows 8 щели да се отказват от името, понеже се изтъркало?

Редактирано от programings (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А между другото верен ли е слуха, че след Windows 8 щели да се отказват от името, понеже се изтъркало?

по-скоро биха се отказали от името с рекламна цел - ще предложат същият продукт, но под друго име. точно за такива случаи сърбите имат много добро описание - Исти курац, друго пакованье !

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4.Better Security

По добра защита на вашият компютър и нова защита срещу пиратство, с която нелегалното копиране ще бъде почти невъзможно.

:lol6:

6. Faster Booting

Windows 8 ще лети. Или поне така обещават създателите на операционната система. Тя ще стартира в пъти по-бързо от предшествениците си благодарение на нова технология за включване/изключване. По-рано бе демонстрирано, че Windows 8 е готов за работа само за 8 секунди след натискането на бутона за включване.

Че то и в момента 7-цата ми буутва за 10сек. от натискане на бутон до десктоп (SSD Intel 40GB)...
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За защитата и браузъра им съм скептично настроен, но другите им опции ми допадат! Е още малко остава да видим каква "магия" са направили Microsoft с новото си чедо. :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми допада само и единствено заради пренасянето в облака, което е такава простотия, че няма на къде. Хубаво и удобно е за лапетиите, дето ползват ПК за забавление, но когато имаме намесени електронни подписи, документи и т.н. не мисля че е за предпочитане. А и без това и сега анонимността ни е под въпрос. А за пиратстването, ако трябва да съм честен, смятам че няма да може да се изпиратства на 100% както до сега 7, виста и ХР.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми допада само и единствено заради пренасянето в облака, което е такава простотия, че няма на къде.

Хубаво и удобно е за лапетиите, дето ползват ПК за забавление, но когато имаме намесени електронни подписи, документи и т.н. не мисля че е за предпочитане. А и без това и сега анонимността ни е под въпрос. А за пиратстването, ако трябва да съм честен, смятам че няма да може да се изпиратства на 100% както до сега 7, виста и ХР.

при използване на електронни подписи едва ли бихте си "играли" със стандартната защита която предлага една нищо и никаква ОС пък била тя и такава за 800$

трябва да Ви е пределно ясно че при такива ситуации се плаща и то се плаща солено, ако искате да бъдете сигурни - а това не е проблем нито на настоящата (бъдеща) ОС, нито на настоящата тема

поради което коментара Ви е абсолютно безсмислен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен! Всеки с малък бизнес, не би отделил допълнително пари за хардуерна стена, настройката и поддръжка й, и затова аз виждам в тези услуги заплаха, която ако мога да избегна без гамбит, метрото и бързото стартиране не ги броя за плюсове, то изобщо няма да ми мигне окото, докато не се намери някой да ме обори. П.П. Естествено, че всеки уважаващ притежанието си няма да го остави със защитата по подразбиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.