Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Windows 8 - впечатления, проблеми и решения


profesionalista

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам следния проблем: появява ми се прозорец с някаква грешка свързана с dwm.exe, че въпросното нещо не работи. Нямам идея какво е, но ми се отварят почти постоянно много такива прозорци. Windows8.1.

Ако въпроса ми не е за тук, моля да ме извините!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Щракни с десен бутон по Старт бутона и избер Command Prompt (Run as administrator) в черния прозорец напиши
sfc /scannow

и натисни Enter.

Като свърши сканирането, копирай текста на изходното съобщение. Публикувай го тук. Рестартирай компютъра!

Архивирай следните два файла:

C:\windows\System32\Winevt\Logs\System.evtx
C:\windows\System32\Winevt\Logs\Application.evtx

и качи архива на http://dox.abv.bg/files/share

Дай линк към качения файл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте, имам Win 8.1 oригинален от Acer  комп...

Нещо детето му е върнало заводките настройки и сега е на английска весия и не мога да го направя на БГ.

Не е активен бутона за друг език...:(

Да не би да трябва да му сложа вички ъпдейти на ново и там да е езиковия пакет?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Купих на дъщеря си нов лаптоп - HP (не знам точно модела, защото е при нея в друг град). С инсталиран от Технополис уиндоус 8.1 е. До третия ден - добре! На третия ден се получи следния проблем - при опит да го включи сутринта излиза черен екран, кръгчето върти и има надпис "Изключване". Къде е проблемът? Надявам се, че някой ще ни помогне шибаната щайга да потегли, за да и се радва детето.

Благодаря на хората, които ще ни кажат какво да направим.

Любомир

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само с толкова информация, само врачките могат да помогнат. Постоянно ли така се държи? Т.е. при стартиране се самогаси?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро е счупен Windows, ама авторът го няма нещо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 2 седмици по-късно...

ДА, има вероятност да е инсталиран някой проблемен ъпдейт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Скоро инсталирах осмицата и сега ми се появи един проблем. Вечерта го сложих да заспи и докато си легна около час никакви грижи, но като станах сутринта вентилаторът на процесора работеше, а мониторът беше изключен. Имате ли някакъв съвет, понеже менюто за повера в контролния панел е страшно омотано. На лан картата в девайс мениджър и в биоса съм и забранил да се буди. На усб устройствата също съм забранил да събуждат и сега като го пробвам, щом е заспал се буди само от големия бутон на кутията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

При стартиране на Уиндоус 8.1 винаги ми иска да си пиша паролата - как мога да премахна тази опция?

Ако акаунтът е обикновен/локален, тогава паролата може да се премахне, като преместиш курсора в горния или долния десен ъгъл -> Settings (Настройки) -> Change PC Settings (Настройки на компютъра) -> Accounts (Акаунти) -> Sign-in Options (Опции за влизане). Там кликни бутона за промяна на парола, въведи текущата парола, за нова парола остави полетата празни и потвърди.

 

Инструкции от Night_Raven

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-бързият вариант:

Щрак с десен бутон по бутона Start избира се Run написва се netplwiz и се щраква на OK

Като се  отвори прозореца, се маха отметката на "User must...". Ще се появи прозорец за въвеждане на паролата с потвърждение. След което се  щраква на ОК.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой преминал ми е към Windows 10?

Сега 8-цата предлага безплатно преминаване... Чудя се дали да upgrade-вам...  :shock11:

 

След месец и половина става. До тогава чудене.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам проблем с една актуализация. Всички други (20 на брой) се инсталираха, само тази не иска и стои на 0%. А същевременно, Windows Module Installer Worker не спира да товари компютъра - HDD-то не пада под 75%, а RAM-а стои 60%. Сама по себе си,  Windows Module Installer Worker използва 200 Mb. И затова като пусна компютъра едвам работи, а актуализацията не тръгва и аз нищо не мога да направя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Hi all,

I'm posting this as it may be of some help to others having high CPU usage with the Windows Modules Installer Worker. 

 

My problem started with a clean Win 8.1 install and after all the Windows updates were applied.

Follow the steps given below (From Microsoft support engineer PranavMishra5582)

  • Press and hold the “Windows” button and the “W” button on the keyboard.
  • In the search box situated in the upper right corner we need to write “Troubleshooting”
  • Click(left click) on the “Troubleshooting” icon.
  • On the upper left corner of the Troubleshooting window we need to click(left click) on “View All
  • Click (left click) on “WINDOWS UPDATE
  • ParanavMishra5582 suggests performing the “System Maintenance” troubleshoot as well.
  • Click (left click) on “Next” and follow the steps presented on the screen.
I rebooted my notebook and the problem appears to be solved.

 

Good luck!

 

 

 

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows8_1-performance/windows-modules-installer-worker-high-cpu-usage/bf3dc73e-0b05-4935-920c-22409323f258

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой има ли проблеми с най-новите драйвъри на Nvidia с GTA V , под windows 8.1 Ultimate 64 bit . Под проблеми разбирайте някакъв лаг . Докато бях на 7-ца Ultimate 64 , с GTA V driver нямах такъв лаг сигурен съм .

С драйвър 353.06 съм в момента . 31 май 2015 .

Също така имам проблеми с Firefox , дъпнат преди 2 дена , тоест последната му версия . Постоянно увисва , за по няколко секунди когато правя мултитаскинг в браузъра , също има проблеми с клипчета от youtube и vbox7 , при switch между fullscreen и нормален екран ми засича за кратко. При Chrome нямам такива проблеми . 

Надявам се да не съм само аз , а да е бъгав драйвъра и съответно последната версия на firefox  , в противен случай ще downgrade-вам към добрата стара 7-ца

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой има ли проблеми с най-новите драйвъри на Nvidia с GTA V , под windows 8.1 Ultimate 64 bit . Под проблеми разбирайте някакъв лаг . Докато бях на 7-ца Ultimate 64 , с GTA V driver нямах такъв лаг сигурен съм .

С драйвър 353.06 съм в момента . 31 май 2015 .

Също така имам проблеми с Firefox , дъпнат преди 2 дена , тоест последната му версия . Постоянно увисва , за по няколко секунди когато правя мултитаскинг в браузъра , също има проблеми с клипчета от youtube и vbox7 , при switch между fullscreen и нормален екран ми засича за кратко. При Chrome нямам такива проблеми . 

Надявам се да не съм само аз , а да е бъгав драйвъра и съответно последната версия на firefox  , в противен случай ще downgrade-вам към добрата стара 7-ца

За GTA 5 го оправих проблема с Алт+таб и отново в играта. Не бях много доволен от 8.1 зарад това че след 3 минути харда стържеше на 100%.Като имаш проблеми с firefox минавай на chrome все пак комповете трябва да служат на нас, а не ние на тях. :D 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Windows 8.1- след неправилно рестартиране са спрели USB-тата. Мисля, че нищо, което е на USB не се разпознава (не съм си вкъщи и това е информацията от дъщеря ми). В BIOS обаче мишката работи- т.е. портовете явно са здрави. Какво мога да я посъветвам да направи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Windows 8.1- след неправилно рестартиране са спрели USB-тата. Мисля, че нищо, което е на USB не се разпознава (не съм си вкъщи и това е информацията от дъщеря ми). В BIOS обаче мишката работи- т.е. портовете явно са здрави. Какво мога да я посъветвам да направи?

F8 -> Last known good configuration (advanced) -> Enter

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

×
×
  • Добави ново...