Премини към съдържанието
profesionalista

Windows 8 - впечатления, проблеми и решения

Препоръчан отговор

http://support.amd.c...iewDrivers.aspx

честито на печелившите, останалите като мен явно ще почакаме до октомври месец или докато си вземем нов компютър

Всъщност и аз много се ядосах от липсата на официална поддръжка на AMD HD4000, но пък пробвах елементарно решение и взе, че се получи.

Свалих си Catalyst 12.6, зададох на инсталатора Compatible mode - Windows 7 и всичко се инсталира от раз.

Хардуерното ускорение бачка във видео плеърите и браузърите (html5 + flash), бачка и във Photoshop, контрол панела също пали от раз.

Въпреки, че се получи, не прави евала на AMD, че цакат така яко потребителите си и то точно със серията (HD4000), която преди време отново ги вкара в играта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

90-дневна пробна (trial) версия на 8 RTM, с няколко езика (бг няма) https://profile.microsoft.com/RegSysProfileCenter/wizard.aspx?wizid=30172D0F-3A8E-4E7D-9AC5-35CA5BA0DCCC&lcid=1033&ci=393 - 32 бита https://profile.microsoft.com/RegSysProfileCenter/wizard.aspx?wizid=518B9627-D97E-4AB5-8126-B50862B8CC8A&lcid=1033&ci=393 - 64 бита след 90 дни единствения начин, да имате работещ windows 8 е нова инсталация на ДРУГА версия, която не е пробна (trial)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

90-дневна пробна (trial) версия на 8 RTM, с няколко езика (бг няма)

https://profile.micr...cid=1033&ci=393 - 32 бита

https://profile.micr...cid=1033&ci=393 - 64 бита

след 90 дни единствения начин, да имате работещ windows 8 е нова инсталация на ДРУГА версия, която не е пробна (trial)

Поне е от официалния сайт,а не някакво магерено копие от неизвестно къде и кого правено.
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://support.amd.c...iewDrivers.aspx

честито на печелившите, останалите като мен явно ще почакаме до октомври месец или докато си вземем нов компютър

Този излезе доста отдавна, но както писах по-горе е само за HD5xxx и нагоре. Може да инсталираш 12,6 драйвера за 7 - аз съм с него и няма никакъв проблем. Друго, хората с 10" нетбуци с резолюция по-малка от 1024х768 не могат да ползват Метро интерфейса заради ограничение наложено от МС. Е, и там има врътка за пускане, та който иска може да пробва Осмицата на нетбук. Държи се доста по-пъргаво от 7.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да, ама това е драйвера за HD5000 и по-нови. Някой от новинарите е спал като е публикувал новината. http://support.amd.c...leaseNotes.aspx

По-долу в линка пише кои са поддържаните десктоп и мобилни GPU, a версията за 7 може да се инсталира и на 8.

А, оправили са информацията. ;)

Редактирано от Людмил (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах 8-цата x64 RTM, инсталирах я на друг диск на лаптопа. Наистина много бързо работи, от включването до "влизането в Метрото" 8,5сек. А за изключването какво да кажа - от цъкането на "изключване" до изгасването на лаптопа 2,5сек. Направо невероятно! :shock11:

Но, след като го коментирахме с разни мои познати стигнахме до извода, че проблема е в "моя телевизор" защото диска на който я инсталирах е 120Gb OCZ Agility 3 SSD !!! Общото мнение е че основната бързина идва от него, а 8-цата не е кой знае колко много по-бърза от 7-цата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, мисля, че тук е мястото за въпроса ми. Ще мога ли да направя паралелна инсталация на 8цата заедно с моето XP? Правил съм го със 7цата и нямаше проблеми, но все пак да попитам. Имам свободен чист дял на баракудата и мисля да го врътна за обща култура. Притеснявам се единствено да не завземе системата и да не изкара избор за система при стартиране. Благодаря предварително!

Редактирано от Bacho Kocho (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дори и да стане (да, има минимален шанс) това се оправя с две кликвания на мишката инсталирайте спокойно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компа ми е слабичък, но мисля да мина на Windows 8-Та коя версия да избера-Еnterprise/RTM/Pro?? Искам да има всички възможни функции-четох, че Enterprise е за разработчици? Кво ще рече това? Аз ще се занимавам с програмиране на /microsoft/ приложения и тнт-дали това имат предвид? Мисля, че няма да имам проблеми и се надявам на по-голямо бързодействие, спрямо 7-цата-компа ще го използвам предимно за програмиране и интернет /продукти на Adobe, музика и HD филми от време на време/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е пак да върна малко лентата назад, и да възнегодувам от действията на AMD относно HD4-та серия. Така и не разбирам, защо няма да има официални драйвери за 8, след като примерно 4890 е равна по производителност на 7770 и бие голяма част от картите 5-та и 6-та серия ?! Надали е заради екологията и голямата им енергоконсумация...

Редактирано от baikolio95 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те AMD обещават поне един официален драйвер за Windows 8 за HD4xxx серията, но като цяло няма да я има поддръжката с ежемесечни версии както за HD5xxx серията и нагоре. Аз успях на време да пенсионирам ХД4850 на десктопа и взех 6850, но на лаптопа няма как и си карам с 4570, която между другото ми върши страхотна работа за гледане на HD видео и игране на стари игри. Добре, че може да се ползват драйверите за Win 7. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://store.picbg.net/pubpic/91/39/f3f20d946c529139.jpg http://store.picbg.net/pubpic/8D/2C/0614be41fa4c8d2c.jpg Това е 64 битова ос на лаптопа съм сложил 86битова със включен скайп и хром ми заема около 850мб рам . Ама аз имам проблем с драйвера намирам приложението CCC давам десен бутон съвместимост и ми изкарва това http://store.picbg.net/pubpic/C8/6A/691392ed1cb6c86a.jpg Как може да си изкарам иконка на Моя Компютър ама да не е пряк път. Редактирано от kokata99 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

A това с драйвера, ако си с HD4000 или по-стара направи ли го както съм обяснил в пост #206 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD скоро обявиха, че спират поддръжката на HD4000 и по-старите серии видеокарти, но обещават поне един драйвер за Windows 8. За сега обаче такива няма, а драйвера за Windows 7 отказва да се инсталира по нормалния начин. И понеже вчера най-накрая намерих време и желание да инсталирам 8 като основна ос, а не на виртуална машина, разбира се срещнах проблем с инсталирането на драйвера на видеокартата на лаптопа, понеже е от старата 4-та серия. По точно HD4570 512MB DDR3. Все пак се оказа, че има начин да се инсталират драйверите за Windows 7, но с някои условия. Първо, от Контол панел-а, Programs and Features, Turn Windows Features on and off, се инсталира .NET Framework 3.5(включва 3.0 и 2.0), понеже 8 идва само с 4,0, а CCC иска и по-стара версия. После от дивайс мениджъра избирате Update Driver за видеокартата, browse my computer for drivers, let me pickup a list... и от появилия се прозорец се избира Microsoft Basic Display Adapter, инсталирате го и видеокартата става все едно неразпозната. Сваляте(ако вече не сте свалили) последния драйвер за Window 7 от сайта на AMD(в момента 12.6 x64 и 12.6 x86) стартирате инсталатора по нормалния начин, но след като драйвера се разархивира(по подразбиране в C:AMD) прекъсвате инсталацията. Отивате в папката където драйвера е разархивиран, по подразбиране C:AMDSupport12-6-legacy_vista_win7_64_dd_ccc_whql и пускате setup.exe като администратор в Windows 7 Compatabily mode. Тоест първо с десен бутон върху файла, properties, compatability, Run this program in compatibility mode и избирате Windows 7 от падащото меню. После с отново десен клик върху setup.exe и натискате върху Run as administrator.. После инсталацията протича по обичайния начин, рестартирате и volia! имате работещи CCC и AMD драйвери за HD4xxx.

А ето и оценката на лаптопа(Dual core T4300, 4GB DDR2 800, HDD 320GB 7200rpm, Radeon HD4570) от Windows 8 x64:

Публикувано изображение

Стана пич варви кат пушка каталиста .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,някой би ли ми помогнал с проблема който имам с Windows 8?От 2 месеца се опитвам да наперя отговор на това което се случва с лаптопа ми по време на работа с Windows 8.По време на работа, работи идеално, но след извесно време на работа windows-a забива,"змръзва" и не може да се оправи, единственото решение е да задържа power бутона и да го изключа.След стартирането, отново всичко върви до известно време и отново забива.Благодаря ви предварително, дано някой има решение на проблема ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"от два месеца" показва единствено че сте с НЕфинална версия (да се чете "не сте с RTM") - нормално е да има проблеми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързи отговор, но последно пробвах с тази версия "Microsoft Windows 8 RTM x64 (64-bit) MSDN/TechNet (Core and Pro)" от Замунда и тук пише, че е RTM или не е така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да проверите със сигурност дали ви е оригинално копието на Windows, трябва да проверите, сравните hash (sha1, Md5) номерата на ico-то.

Това става като си направите акаунт в login.live.com и след това влезете с него в сайта на MSDN, където са публикувани всички актуални дистрибуции.

Намирате вашия уиндоус - например този: Публикувано изображение

След това си инсталирате Hash Tab for Windows, и проверявате дали съвпадат хаш номерата с изтегленото от Вас исо ( от замунда и откъдето и да е)....

П.П. Или обратното - първо проверявате номерата на вашето исо, и след това го търсите в сайта дали е публикувано...

Редактирано от viperdick (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма нужда, вече е ясно че хешовете съвпадат (е или поне на мен ми е ясно) както и да е, липсата на отговор (поне от моя страна) е поради липса на идеи, не поради нещо друго

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.От няколко дни съм с последната версия на Windows 8.Като тръгна да инсталирам някои програми ми изписва това съобщение:NSIS error-Error launnching istaler:Моля за помощ.Исталирам си програми,но на някои показва това съобщение..Сканирах за вируси с NIS 2012 нищо.Опитах всичко но нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.