Премини към съдържанието
profesionalista

Windows 8 - впечатления, проблеми и решения

Препоръчан отговор

Това беше в преносен смисъл, а не буквален. А твоя лаптоп- проблема със сигурност е бил хардуерен. Lenovo-то добре се е поопържил.

IBM-a си ми е наред, това беше черен хумор. Като онзи черен виц - Група израелци се връщат у дома след екскурзия в България и ги питат как е било там, а те отговарят - "Избухнахме още от автобуса!". п.п Смятай ако Windows7 може да докара лаптоп до това състояние, Windows8 какво може? Сигурно ще направи кратер в диаметър от 200 метра и ще последва интензивно алфа/бета/гама излъчване. Не, благодаря! XP-то не е бомба, не гърми и за това е по-добре :D

Никой не те кара, стой си с Ubuntu, или Windows 95... Иначе аз съм си активирал Windows-a по телефона и сега е без разни там кракове и съм много доволен!

То новото Тъпунто да не мислиш, че е по-леко? Пък Windows95 е леко спрян от поддръжка. Аз ползвам легално лицензирано копие, какви са вашите активации без да плащате - ударили сте кьоравото. Или просто Микромеките усещат каква катастрофа са направили, да са решили да раздават безплатни лицензи, за да "зарибяват". От Свин8 можеше да излезе нещо, ако интерфейсът не беше по-катастрофален дори от този на Windows7. Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво му е катастрофалното? С какво е по-различен от Windows 7?

Modern UI е много по-удобен, но ако не ти трябва, минаваш в Desktop режим.... Отделно 7-цата може ли да зарежда ISO без допълнителни програми, отделно Ribbon интерфейса е също много удобен, когато ти потрябва... Ами активацията по телефона си е легална.

Това, че отричате все новото, си е Ваш проблем. Безпорен факт е, че 8-цата е по-бърза от 7!

P.S. С каква OS си?

IBM-a си ми е наред, това беше черен хумор. Като онзи черен виц - Група израелци се връщат у дома след екскурзия в България и ги питат как е било там, а те отговарят - "Избухнахме още от автобуса!". То новото Тъпунто да не мислиш, че е по-леко? Пък Windows95 е леко спрян от поддръжка. Аз ползвам легално лицензирано копие, какви са вашите активации без да плащате - ударили сте кьоравото. Или просто Микромеките усещат каква катастрофа са направили, да са решили да раздават безплатни лицензи, за да "зарибяват". От Свин8 можеше да излезе нещо, ако интерфейсът не беше по-катастрофален дори от този на Windows7.

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо е ужасно смешно, 100 години ще защитаваме XP, защото нямаме хардуер за новите операционни системи?? И след 5 години ли ще си на XP?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

п.п Смятай ако Windows7 може да докара лаптоп до това състояние, Windows8 какво може?

Една операционна система, не може да докара лаптоп или каквото и да било, до такова състояние. Както написах в предния кометар, това се дължи на хардуерен проблем. Вероятно е дало нещо на късо и си е заминало.

Какво му е катастрофалното? С какво е по-различен от Windows 7?

Modern UI е много по-удобен, но ако не ти трябва, минаваш в Desktop режим.... Отделно 7-цата може ли да зарежда ISO без допълнителни програми, отделно Ribbon интерфейса е също много удобен, когато ти потрябва... Ами активацията по телефона си е легална.

Това, че отричате все новото, си е Ваш проблем. Безпорен факт е, че 8-цата е по-бърза от 7!

P.S. С каква OS си?

ModernUI има смисъл, само ако имаш сензорен екран или от тия новите хибридни машини - ултрабуци. Но така или иначе тоя интефейс е супер грозен. С идеята да е просто, както е направил Стив Джобс, MS са се осрали.

Редактирано от Касперски (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това си е твое твърдение...

Една операционна система, не може да докара лаптоп или каквото и да било, до такова състояние. Както написах в предния кометар, това се дължи на хардуерен проблем. Вероятно е дало нещо на късо и си е заминало.

ModernUI има смисъл, само ако имаш сензорен екран или от тия новите хибридни машини - ултрабуци. Но така или иначе тоя интефейс е супер грозен. С идеята да е просто, както е направил Стив Джобс, MS са се осрали.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
До момента бях с Windows 8.0. Свалих новата 8.1. Дискът тръгва да зарежда и стига до момента когато трябва да покаже първото меню за избор на езика. Точно в този момент изписва в левия горен ъгъл на екрана - "restarting" и компютъра се рестартира. Свалих съвсем друга версия и отново същото. С дисковете на 8.0 и 7 няма проблеми. Зареждат си нормално. Пробвах двете версии на 8.1 на друг компютър - няма проблеми - зареждат си нормално.
Някакви идеи? Възможно ли е 8.1 да не иска да се качва върху 8.0 като чиста инсталация или има друг проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До момента бях с Windows 8.0. Свалих новата 8.1. Дискът тръгва да зарежда и стига до момента когато трябва да покаже първото меню за избор на езика. Точно в този момент изписва в левия горен ъгъл на екрана - "restarting" и компютъра се рестартира. Свалих съвсем друга версия и отново същото. С дисковете на 8.0 и 7 няма проблеми. Зареждат си нормално. Пробвах двете версии на 8.1 на друг компютър - няма проблеми - зареждат си нормално.
Някакви идеи? Възможно ли е 8.1 да не иска да се качва върху 8.0 като чиста инсталация или има друг проблем.

Ъпгрейда излиза ноември месец, това тук е за чиста инсталция.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво му е катастрофалното? С какво е по-различен от Windows 7?Modern UI е много по-удобен, но ако не ти трябва, минаваш в Desktop режим.... Отделно 7-цата може ли да зарежда ISO без допълнителни програми, отделно Ribbon интерфейса е също много удобен, когато ти потрябва... Ами активацията по телефона си е легална. Това, че отричате все новото, си е Ваш проблем. Безпорен факт е, че 8-цата е по-бърза от 7! P.S. С каква OS си?

Факт е, че осмицата орязва изоставя половината хардуер, защото има няколко поколения мобилни процесори като PentiuM, Intel Core Duo не поддържат всички изисквания на Windows8, по-специално PAE. Честно да ти кажа, седмицата сега я тествам въобще, чак след първият й сервизен пакет. Рибон интерфейса е такава гадория, че сменях версията си на аутокад, само за да се отърва от него генерално. ISO може да маунтнеш с 2MB програмка като VirtualCloneDrive или да го отвориш с практически всеки архиватор като IZarC и WinRAR. ModernUI с мишка и клавиатура е от глупаво до безполезно. Искам да виждам повече информация на по-малко място, за това си взех латпоп с 1400х1050, а не лигавите 12хх/13хх резолюции. А ModernUI е точно обратното - големи плочки, които заемат много място, а казват малко. Аз до оня ден бях с XP лицензиран, сега пробвам тука някаква супер-дупер-ултра-мега лайт едишън на Windows7. Моето правило е - не се занимавам с алфи, бети и подобни глупости, както и с Windows операционни системи без поне един излязъл сервизен пакет.

Направо е ужасно смешно, 100 години ще защитаваме XP, защото нямаме хардуер за новите операционни системи?? И след 5 години ли ще си на XP?

Ами не е рационално да орязваш относително съвременни системи от поддръжка. И какво, трябва всяка година да си вземам хардуер заради операционната система ли? Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво, трябва всяка година да си вземам хардуер заради операционната система ли?

Да, горе долу се отнася и за игрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъпгрейда излиза ноември месец, това тук е за чиста инсталция.

Аз искам да е чиста инсталация, но не става - рестартира се при зареждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я го качи на флашка. Използвай тази програма: http://images2.store.microsoft.com/prod/clustera/framework/w7udt/1.0/en-us/Windows7-USB-DVD-tool.exe Флашка трябва да е поне  4 гб.  

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търся съвет как да се измъкна от Guest account в Уин 8 и да се прехвърля на Администратор. Непрекъснато получавам съобщения че нямам достъп до инсталиране, копиране, правене на настройки т.н. Когато отида в настройките за да си сменя акаунта ми иска парола, каквато не съм задавал. Прочетох че Гост акаунта не изисква парола за да се смени с друг акаунт, но се получава точно обратното. Имах и Microsoft account, но го  изтрих  защото и той искаше непрекъснато да пиша парола. Предварително си бях направил една буут флашка, но и с нея не се получи. Нямам и диск направен с Acer eRecovery. В User account на контрол панела ми дава че Guest account ми е Local и password protected. В компютър мениджмънт Администратор и Гост акаунтите са описани като "built-in account for administering the computer/domein". И сега се питам дали няма да се стигне до форматиране на диска и нова инсталация на Уиндоуса. Пробвах доста неща взети от различни форуми, но навсякъде стигам до там че не съм Администратор. Ако някой е изпадал в подобна ситуация моля да сподели мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти знаеш ли паролата за администратор?

Нямам парола за администратор, защото не съм задавал предварително, както и за Госта. Нямам какво да крия за да работя с пароли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търся съвет как да се измъкна от Guest account в Уин 8 и да се прехвърля на Администратор. Непрекъснато получавам съобщения че нямам достъп до инсталиране, копиране, правене на настройки т.н. Когато отида в настройките за да си сменя акаунта ми иска парола, каквато не съм задавал. Прочетох че Гост акаунта не изисква парола за да се смени с друг акаунт, но се получава точно обратното. Имах и Microsoft account, но го  изтрих  защото и той искаше непрекъснато да пиша парола. Предварително си бях направил една буут флашка, но и с нея не се получи. Нямам и диск направен с Acer eRecovery. В User account на контрол панела ми дава че Guest account ми е Local и password protected. В компютър мениджмънт Администратор и Гост акаунтите са описани като "built-in account for administering the computer/domein". И сега се питам дали няма да се стигне до форматиране на диска и нова инсталация на Уиндоуса. Пробвах доста неща взети от различни форуми, но навсякъде стигам до там че не съм Администратор. Ако някой е изпадал в подобна ситуация моля да сподели мнение.

1. Изтрийте гост акаунта.

Натиснете Windows клавиша + R или поставете курсора на мишката най-долу вляво и с десен бутон изберете Run

2. В полето напишете netplwiz и натиснете OK.

3. В появилия се прозорец махнете отметката на Users must enter username and password to use this computer - /Потребителите трябва да въвежда име и парола за да използват компютъра/

4.Изберете акаунта  с който желаете да се логвате без парола.

5.Потвърдете като кликнете върху бутона  приложи ако сте  въвеждали парола въведете я в двете полета, ако не сте въвеждали парола някаква,  потвърдете с бутон ОК и сте готови.

Публикувано изображение

Редактирано от Myhito (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Изтрийте гост акаунта.

Натиснете Windows клавиша + R или поставете курсора на мишката най-долу вляво и с десен бутон изберете Run
2. В полето напишете netplwiz и натиснете OK.
3. В появилия се прозорец махнете отметката на Users must enter username and password to use this computer - /Потребителите трябва да въвежда име и парола за да използват компютъра/

4.Изберете акаунта  с който желаете да се логвате без парола.

5.Потвърдете като кликнете върху бутона  приложи ако сте  въвеждали парола въведете я в двете полета, ако не сте въвеждали парола някаква,  потвърдете с бутон ОК и сте готови.

Публикувано изображение

За съжаление и тук ме отряза. Започвам да си мисля, че нещо в копието на Уиндоуса или инсталацията му не са в ред. Още като се опитах да си сменя картинката на десктопа се оказа че всички опции са неактивни. Със снимката на акаунта също се борих доста време. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е. По скоро може ДВД-то да неможе да прочете някой файлове. Опитайте да го инсталирате от флашка, ако разбира се, дъното Ви дава тази възможност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я го качи на флашка. Използвай тази програма: http://images2.store.microsoft.com/prod/clustera/framework/w7udt/1.0/en-us/Windows7-USB-DVD-tool.exe Флашка трябва да е поне  4 гб.  

Пробвал съм и с флашка, пак същия резултат. Заснех видео и видях точните кодове които изписва:

Your PC needs to restart.
Please hold down the power button.
Error Code: 0x0000005D
Parameters:
0x00000000178BFBF
0x00000000E3D3FBF
0x000000000000003
0x000000

Четох, че 0x0000005D е за някои функции на процесора, но пък на 8-та нямам проблем.

Процесорът ми подържа PAE NX SSE2.
Редактирано от KTT (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със същия Уиндоус няма да стане, ако разбира се проблемът е в него.

Препоръчвам проверка на харда за лоши сектори със специализирана прграма и преинсталация на Уиндоуса,но друг...да не е същия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Имам следния проблем донесоха 1 лаптоп с линдолс 8 но има потребителска парола и немога да вляза.Четох на няколко места но това което беше написано там не ми помогна ако някой знае как мога да я премахна или поне да я сменя, ако може да ми каже. П.С. Благодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам следния проблем. При стартиране и написване на паролата вместо да стартира старт менюто, ми се отваря черен екран. Давайки таск мениджъра мога да стартирам някои приложения, но въпреки това не успявам да стартирам explorer.exe. Дадох System Restorе и 1 седмица рестартирах и стартирах без проблем, но след това отново на 2 стартирания, при едното се случва това. Бих се радвал ако някой ме посъветва на какво може да се дължи и да даде съвет за оправянето на проблема, който явно е софтуерен. 

Преинсталирах уиндоуса, така че едва ли това е решение. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Имам следния проблем донесоха 1 лаптоп с линдолс 8 но има потребителска парола и немога да вляза.Четох на няколко места но това което беше написано там не ми помогна ако някой знае как мога да я премахна или поне да я сменя, ако може да ми каже. П.С. Благодаря предварително :)

Краден лаптоп са ти донесли! Или пък си откраднал.

Редактирано от Касперски (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.