Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

profesionalista

Windows 8 - впечатления, проблеми и решения

Препоръчан отговор

Здравейте колеги искам да попитам защо на windows 8 не тръгва cs 1.6?
A изписва ето това Публикувано изображение ?

И когато натисна "ок" излиза ???

а ето и компонентите на лаптопа: Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да си сигурен може да пуснеш една тема тук - Премахване на зловреден софтуер - HiJackThis логове

А MSE е Microsoft Security Essentials и според Microsoft наистина Windows Defender изпълнява функциите на MSE в Windows 8, ама аз го спирам така или иначе, та Адмирала и Вайййпър са прави, че си е вграден. :)

Ще питам и там,но определено не е вирус . Дори днес открих какво го причинява - някой от щитовете на Avast  - свалих ги за 10 минути ( знаете, че има такава опция ) и task menager си се появи и пак се скри след 10 минути. Потвърдиха се съмненията ми, че Аваста нещо не е съвсем съвместим с Windows 8 Pro и стъпва на места където пречи на други програми!  Забавя ми и utorrent- а и скоростта на теглене става доста неравномерна. Махнах го и се върнах на Defender - a и сега компа работи и пее ......  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще питам и там,но определено не е вирус . Дори днес открих какво го причинява - някой от щитовете на Avast  - свалих ги за 10 минути ( знаете, че има такава опция ) и task menager си се появи и пак се скри след 10 минути. Потвърдиха се съмненията ми, че Аваста нещо не е съвсем съвместим с Windows 8 Pro и стъпва на места където пречи на други програми!  Забавя ми и utorrent- а и скоростта на теглене става доста неравномерна. Махнах го и се върнах на Defender - a и сега компа работи и пее ......  

Пусни една тема с проблема ти в форума на Аваст тогава, след като си сигурен, че проблема е в него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 8 е най-гадната издънка на Microsoft, по зле е даже от Вистата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 8 е най-гадната издънка на Microsoft, по зле е даже от Вистата

По презумпция наистина 8-та би трябвало да е калпава ОС, поради доказалото се с времето неписано правило, че Майкрософт имат читава ОС през издание. Дали ще като Вистата не знам, но определено поне във визията ще напомни на нея. От ХР на Виста имаше голяма промяна в облика, сега с навлизането на Метро се получава същият ефект.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги искам да попитам защо на windows 8 не тръгва cs 1.6?

A изписва ето това Публикувано изображение ?

И когато натисна "ок" излиза ???

а ето и компонентите на лаптопа: Публикувано изображение

Пробвай да смениш съвместимостта опидай да го подкараш като win xp или win 7 и би трябвало да тръгне :)

Редактирано от Данислав Димитров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми като не Ви харесва Windows UI - сложете си stardock8 start menu и готово... Windows 8 е перфектен и размазва 7-цата!

По презумпция наистина 8-та би трябвало да е калпава ОС, поради доказалото се с времето неписано правило, че Майкрософт имат читава ОС през издание. Дали ще като Вистата не знам, но определено поне във визията ще напомни на нея. От ХР на Виста имаше голяма промяна в облика, сега с навлизането на Метро се получава същият ефект.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми като не Ви харесва Windows UI - сложете си stardock8 start menu и готово... Windows 8 е перфектен и размазва 7-цата!

Послушайте го. Преди време и той твърдеше, че заради ModernUI(и разни други дреболии и шарении) Уин8 е калпава ОС, ама сега е на друго мнение. Поработете повече от 2-3 часа и ще видите, че Viiipeer не лъже. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не си инсталирал случайно виртуална машина: wmi provider host би трябвало да е процес след създаване на такова устройство. Гугъл показва, че може да е и от McAfee. Така че, ако не ти трябва виртуалната машина или McAfee, може да ги премахнеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нов съм тук и доста незапознат.Искам да попитам въпрос относно таблет,дали линдолс 8 е по добрият вариант пред ОС Андройд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и двете ОС са добри - коя ще ползвате зависи от бюджета ви.и личните ви предпочитания

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте

Та имам един Acer Aspire one D255.Използвах по едно време отделна мишка и клавиатура и след известно време  забелязъх, че част от клавитурата са се променили бутоните.Смисъл част от буквите станаха  цифри(вместо букви пише цифри).Можете ли да помогнете?Проблема е както при кирилица така и при латиница.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Сериозно? За това се налага да пачвам Windows8 на всеки клиент с тази OS, за да може да влиза Windows8 направо в десктоп режим, а не в MetroUI и за да може да има нормално старт меню? Знаеш ли колко часа отнема, ако тръгнеш да обясняваш на някого с почти липсваща компютърна грамотност как от МетроUI да си излезе на десктопа, че да цъкне иконката на Мозилата, за да влезе в Гуглето и как после да го изгаси? Знаеш ли колко по-бързо си включвах командният прозорец, за да си напиша каквото ми трябва, когато интуитивно можех да цъкна на няколко клавиша, без дори да мърдам мишката, за да го извадя? Де факто с всички хора, които съм работил тази OS беше пачната, за да влиза директно в режим Десктоп и за да може да има стандартно Старт Меню. Но не, чакай. Ако искаш да добавиш блутуут устройство, трябва на половина да минеш през Метрото или да се чудиш как да извикаш класическият шел. Тоя бъркоч колкото пъти съм се сблъсквал с него с нищо не ме е впечатлявал. Моето мнение е, че Windows8 е експериментална OS, каквато беше и Vista - да видят какво ще стане, ако променят GUI-то. Ами извинявайте, но аз на десктоп с плочките няма да работя - намирам го за нелепо. ------------ Ето това описва част от моите "сблъсъци" с Windows8. Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо трябва да се обезобразява Осмицата?На който не му харесва интерфейса й да си седи на ХР,Виста или 7.Алтернативи бол.Никой никого насила не кара да ползва новата ОС.

То по тази логика не трябваше да се измислят и смартфоните.Мъка,мъка...Как ли се оправят с тях хората,които ги купуват насила?!Друго си е да си с обикновен телефон.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

И защо трябва да се обезобразява Осмицата?На който не му харесва интерфейса й да си седи на ХР,Виста или 7.Алтернативи бол.Никой никого насила не кара да ползва новата ОС. То по тази логика не трябваше да се измислят и смартфоните.Мъка,мъка...Как ли се оправят с тях хората,които ги купуват насила?!Друго си е да си с обикновен телефон.

Защото новите лаптопи идват с Windows8, а хората не знаят какво купуват. Влизането директно на десктоп, както и старт менюто, от което ползвам най-много командата RUN не виждам как си е обезобразяване, а дори обратното - някои елементи очевидно липсват, а са необходими. Плочките на МетроUI-то са недомислица. Опитвала ли си с лаптопски тъпчад да работиш из 3 страници с плочки? Страшно неуднобно е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При Вас очевидно присъства синдрома на задклавиатурното устройство... Дали, ако не се натисне "Win+X" няма да се появи въпросното меню, или дори по-лесно - директно пишеш "run" и се извиква командата...

Защото новите лаптопи идват с Windows8, а хората не знаят какво купуват. Влизането директно на десктоп, както и старт менюто, от което ползвам най-много командата RUN не виждам как си е обезобразяване, а дори обратното - някои елементи очевидно липсват, а са необходими. Плочките на МетроUI-то са недомислица. Опитвала ли си с лаптопски тъпчад да работиш из 3 страници с плочки? Страшно неуднобно е.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

При Вас очевидно присъства синдрома на задклавиатурното устройство... Дали, ако не се натисне "Win+X" няма да се появи въпросното меню, или дори по-лесно - директно пишеш "run" и се извиква командата...

Много ThinkPad-ове нямат бутон Win. Моят също няма подобно "копче" на клавиатурата - да ти го снимам ли да се увериш? Във всеки случай Метрото с тъчпад е неудобно за работа, с мишка също не е кой знае какво и повечето хора са свикнали и си искат десктопа и си пускат десктоп, а не Метро приложения и макар вече да пробутват всички нови компютри с Windows8 - далеч не са подготвени да работят с него. Извод - премахването на Start Menu и невъзможността директно да се влиза в режим Десктоп без да се минава през MetroUI според мен си е абсолютна чиста недомислица. По никакъв начин не може да се нарече удобно. Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много по-удобно е, само че първо трябва да му свикнеш, за да го осъзнаеш! 

Много ThinkPad-ове нямат бутон Win. Моят също няма подобно "копче" на клавиатурата - да ти го снимам ли да се увериш? Във всеки случай Метрото с тъчпад е неудобно за работа, с мишка също не е кой знае какво и повечето хора са свикнали и си искат десктопа и си пускат десктоп, а не Метро приложения и макар вече да пробутват всички нови компютри с Windows8 - далеч не са подготвени да работят с него. Извод - премахването на Start Menu и невъзможността директно да се влиза в режим Десктоп без да се минава през MetroUI според мен си е абсолютна чиста недомислица. По никакъв начин не може да се нарече удобно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ThinkPad-ове нямат бутон Win. Моят също няма подобно "копче" на клавиатурата - да ти го снимам ли да се увериш? Във всеки случай Метрото с тъчпад е неудобно за работа, с мишка също не е кой знае какво и повечето хора са свикнали и си искат десктопа и си пускат десктоп, а не Метро приложения и макар вече да пробутват всички нови компютри с Windows8 - далеч не са подготвени да работят с него. Извод - премахването на Start Menu и невъзможността директно да се влиза в режим Десктоп без да се минава през MetroUI според мен си е абсолютна чиста недомислица. По никакъв начин не може да се нарече удобно.

Хм,може би тогава по-добре да бяха направили обратното - от Десктоп среда да се качваш на "Метрото",за да не хванат мазоли пръстетата,докато натискат плочката за влизане в режим десктоп.  :computer2:

Редактирано от geneviev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Viiipeer, на 08 Фев 2013 - 21:10, написа: Много по-удобно е, само че първо трябва да му свикнеш, за да го осъзнаеш!

Не виждам нищо удобно в местенето на плочки или меню изскачащо отдясно.

geneviev, на 08 Фев 2013 - 21:38, написа: Хм,може би тогава по-добре да бяха направили обратното - от Десктоп среда да се качваш на "Метрото",за да не хванат мазоли пръстетата,докато натискат плочката за влизане в режим десктоп.

Хората го наричат модулност - кеф ти метро - избираш Метро в инсталатора и си цъкаш метро. Искаш old school Десктоп - избираш си в инсталатора. Поради безмислието на Метрото за мен и усложнението да цъкам от Метрото, за да изляза на Десктопа ми е абсолютно безсмислено. Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо - не знам какво имаш предвид под "местене" и второ - въпросното меню излиза само и единствено, ако "плъзнеш" мишката в горен ляв или долен десен ъгъл... 

Не виждам нищо удобно в местенето на плочки или меню изскачащо отдясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само един клик! Това е много сложно! Извинявам се колега, но аргументите ти не са стойностни.

Поздрави!

Не виждам нищо удобно в местенето на плочки или меню изскачащо отдясно.Хората го наричат модулност - кеф ти метро - избираш Метро в инсталатора и си цъкаш метро. Искаш old school Десктоп - избираш си в инсталатора. Поради безмислието на Метрото за мен и усложнението да цъкам от Метрото, за да изляза на Десктопа ми е абсолютно безсмислено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Само един клик! Това е много сложно! Извинявам се колега, но аргументите ти не са стойностни.

За мен са достатъчно стойностни да пачна Windows-а с класическо старт меню и да минава директно от стартирането си в режим Десктоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...