Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

profesionalista

Windows 8 - впечатления, проблеми и решения

Препоръчан отговор

Какво гласи заглавието на темата? Windows 8 - впечатления, проблеми и решения. Какво споделям аз? Впечатления, анализи.

впечатленията и анализите ти (както и на другите участници в мини дискусията) останаха 2 страници назад........разбирам че колегите са като навити пружинки и скачат като ужилени на всяко "антиконти", но поне не ги подкукоросвай

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Съгласен съм, че в момента мулти-таскинга в метро подлежи на критика... но се предполага, че ще го оправят ии ще намерят алтернатива..

Мултитаскинга не подлежи на критика, такъв практически няма. Та дори таблетите са с по-добър мултитаскинг. Ще си купя аз компютър с Core i7 и ще му сложа Windows8, за да не мога да ползвам мултитаскинг на една част от операционната система, която ми хвалите, така ли? То хубаво устройства със сензорни екрани, ама поддръжката на такива екрани кацна с Microsoft WindowsXP TabletPC edition, включително и поддръжка за ръкопис. Що иде реч до Windows клавиша - проблемът е, че част от клавишните комбинации си изискват клавиатура с Win бутон. Що иде реч за ъпдейтите - не е умно да прекъсваш ъпдейтите на работещ Windows8, нито да го приспиваш - един път след подобна процедура, понеже се изнервих да го чакам последва чупене на Windows и един още по-дълъг Repair. Ъпдейтите може да са ти смешни, но това е време, без което не можеш да работиш, т.е да вадиш пари. Ако го погледнеш от страна на професионалистите това е. Ъпдейтите нямаше да ги коментирам, ако не бях забелязвал, че спрямо WindowsXP са невероятно по-бавни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мултитаскинга не подлежи на критика, такъв практически няма. Та дори таблетите са с по-добър мултитаскинг. Ще си купя аз компютър с Core i7 и ще му сложа Windows8, за да не мога да ползвам мултитаскинг на една част от операционната система, която ми хвалите, така ли? То хубаво устройства със сензорни екрани, ама поддръжката на такива екрани кацна с Microsoft WindowsXP TabletPC edition, включително и поддръжка за ръкопис. Що иде реч до Windows клавиша - проблемът е, че част от клавишните комбинации си изискват клавиатура с Win бутон. Що иде реч за ъпдейтите - не е умно да прекъсваш ъпдейтите на работещ Windows8, нито да го приспиваш - един път след подобна процедура, понеже се изнервих да го чакам последва чупене на Windows и един още по-дълъг Repair. Ъпдейтите може да са ти смешни, но това е време, без което не можеш да работиш, т.е да вадиш пари. Ако го погледнеш от страна на професионалистите това е. Ъпдейтите нямаше да ги коментирам, ако не бях забелязвал, че спрямо WindowsXP са невероятно по-бавни.

Как ще сравняваш ХР с 8 бря... ти чуваш ли се... ако не се лъжа ХР беше към 1GB  макс 2 след инсталацията... 8 е мин 15ГБ... за какво говорим ... ОС-а се разраства... не можеш да очакваш малки ъпдейти ... поне не и в реалния живот... При затваряне на лаптопа при мен не се гаси а си прави ъпдейта и си продлжава и след което се изключва сам ...

за windows бутона съм съгласен ... в момента няма компютър, който да е произведен в близките 5 години и да няма такъв бутон, като изключение налагаме само и единствено на макове, които си имат еквивалентен бутон, както и тези как бяха измислените .... Chrome Book ама това не знам кой би си купил такова, успех му пожелавам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помисли пак и то много добре. Разходите не са само за копия на Windows, а за обучение на целият обслужващ персонал, включително и лицата, които се занимават с поддръжката. Отделно - всяко ново недоразумие в нова версия, всяка една грешка струва пари и време, докато се отстрани. Хората залагат на това, което работи и не го сменят, освен ако не спре да работи или поддръжката му не спре. За мен лично тази логика е еквивалентно валидна. Всичко останало не е свързано с работата, а с желание за шарения, който и каквото да ми говори. Това е.

И да повторя - имаш ли коментар, че продажбите на Windows8 са едни от най-ниските спрямо всички версии на Windows? Ако беше толкова добър, тия прости глупави хора защо не го купуват, как мислиш?

Някакъв коментар за невъзможността за пълноценен мултитаскинг с MetroUI приложенията имаш ли?

Някакъв коментар за невъзможността потребителят да избере изглежда на системата му и дали иска MetroUI, както и все по-сериозните ограничения, които се налагат имаш ли? Или просто така празни приказки ще си говорим.Времето за обновяване е време, през което седиш и чакаш, т.е не можеш да работиш и не можеш да вадиш пари. Изключително важно е всяко едно време, каквото и да е било то. Всичко трябва да става възможно по-бързо, но Microsoft в последно време като гледам не си го поставят за цел. Мислят си, че все по-бързият хардуер може да им компенсира недоумиците, но излиза, че не напълно.

MetroUI си е бозичка - мултитаскинг с 5 Metro приложения на 1 екран едновременно работещи можеш ли да ми направиш? А дали е нямало нещо подобно? То iPhone от доста време преди Win8 си борави с иконки, на които да натискаш.

Microsoft за момента не мога да говоря по кой път ще тръгне, обаче е факт че ползването на плочки накацали по екрана, без възможност за пълноценен мултитаскинг, па особено концепция, която не работи добре, ако нямаш сензорен екран няма живот на десктоп пазара. Отделно ще се подесетя - Windows8 е един от най-СЛАБО купуваните. Как мислиш, това не говори ли нещо на Microsoft? Microsoft не е благотворително дружество, а корпорация, чиито основни цели са печалбата. Що иде реч до управлението с клавишни комбинации - ами да ти дам един ThinkPad без Win клавиш да видим дали е толкова лесно.Какво гласи заглавието на темата? Windows 8 - впечатления, проблеми и решения. Какво споделям аз? Впечатления, анализи.

И на какво точно трябва да се обучи един човек, вече ползвал ХР и/или 7, че да може пълноценно да работи с 8? Как да натисне една икона за да отиде от Метро в десктоп среда ли?

Людмил(който не харесва Уин8) също спомена, че ако човек за първи път сяда пред компютър с Уиндоус ОС, то ще се научи да я ползва 8 по-бързо отколкото предните версии. Това е и моето мнение. Ако работиш на специализиран софтуер ще ти трябва да пуснеш Уин-а, да си стартираш приложението, което ползваш и... кога ще ти остане време да се ровичкаш в метро и не знам си къде още? Работата с explorer-a е същата като в 7. Заради рибона, който доста беше оплюван още преди да се появи читава версия на 8, прави нещата още по-лесни. Да, потребителите, които отдавна ползват ХП, Виста, 7 най-вероятно си ползват клавишни комбинации за повечето от нещата по преместване, копиране, преименуване и т.н, но има и такива, на които като им кажеш Ctrl+C и Ctrl+V и те питат на какъв език им говориш. От друга страна на обикновените потребители в сериозните коропрации не се дават администраторски права, че да могат да правят каквото си искат, независимо каква ОС ползват. Домашните потребители си дават каквито права си искат, стига да им трябват.

С какво уин8 в десктоп среда е по-шарена от 7,Виста, ХР?

И да повторя - имаш ли коментар, че продажбите на Windows8 са едни от

най-ниските спрямо всички версии на Windows? Ако беше толкова добър, тия

прости глупави хора защо не го купуват, как мислиш?

Някакъв коментар за невъзможността за пълноценен мултитаскинг с MetroUI приложенията имаш ли?

Някакъв

коментар за невъзможността потребителят да избере изглежда на системата

му и дали иска MetroUI, както и все по-сериозните ограничения, които се

налагат имаш ли?

Имам коментари по всички въпроси, които изразяват личното ми мнение. Но съм сигурен, че няма да ги харесаш. :)

Това защо продажбите са едни от най-ниските вече е коментирано във форума, а и навсякъде в нета. Сигурен ли си, че причината е, че уин8 е калпава ОС? АЗ мога да се сетя и за други причини, без да знам коя е най-голямата.

Невъзможността за пълноценен мултитаскинг с метро приложения -  от първият път не винаги нещата се получават както трябва и както на всеки би му се искало. И ХР и 7 започнаха наистина да ги хвалят след сервизните пакети.

Потребителят да избере как да изглежда системата - пак говоря от личен опит - като човек, който пише "приложения" под един или друг вид, които много често имат потребителски интерфейс мога да ти кажа, че съм се убедил в следното - колкото и да се старая да направя интерфейса удобен и да разширя възможностите на приложението, винаги се намират потребители, на които дадено нещо не им харесва, като започнем от големината на бутоните, разположението им, защо един бутон върши две неща вместо да има два бутона и т.н, и стигнем до това какво пише в tooltop-a на бутона. И много често получавам съвети за това какво да добавя или променя и осъзнавам, че съветите са ценни и се съобразявам с тях.  Така е с всеки един софтуер. Винаги има хора,на които нещо не им харесва, защото просто не им харесва или защото са работили на друго приложение, в което нещата стават по друг начин и искат и в това приложение всичко да е както в другото. Угодия на и за всички няма и едва ли някога ще се появи какъвто и да бил сериозен софтуер, който като интерфейс да се хареса на всички.

В ХР, ВИста, 7 имаш ли възможност да избираш как да изглежда системата ти? Не напразно хората правят пари от желанието на други хора да променят и украсят(според разбиранията им за красиво и удобно за работа) ОС-а си. Аз самия ползвам добавки и за ХР, и за Уин7 и за уин8, които ми улесняват работата.

И пак това метро - колко пъти се написа, че никой никого не задължава да го ползва, и че трябват 5 минути за да се прескочи и то без допълнителен софтуер. Ти ползваш ли всичко, което ОС-а ти дава и ако не, то нещата които не ползваш да се премахнат ли?

• Харесване 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

simtech, ако може да направиш едно уточнение. Казваш, че упдейтите са бавни. Да не би да имаш предвид следното:

- уин8 си изтегля ъпдейтите

- гасиш компютъра, започва инсталиране на ъпдейтите и то отнема 50 минути(или колкото там беше посочил).

Ако е така, то в ситуация, в която имаш нов компютър и си решил да инсталираш ъпдейтите и след това да инсталираш софтуер, то да чакаш 50 минути си е неприятно, да не говорим ако клиент те чака за да си получи компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

При затваряне на лаптопа при мен не се гаси а си прави ъпдейта и си продлжава и след което се изключва сам ...

Аз виновен ли съм, че искаш да си повредиш лаптопа, понеже го оставяш работещ затворен в чанта и отгоре на всичкото го пренасяш и изпитва вибрации по време на работата му, което не се отразява добре на твърдият диск?

- гасиш компютъра, започва инсталиране на ъпдейтите и то отнема 50 минути(или колкото там беше посочил).

Точно! Чисто нов лаптоп, донесен директно от магазина. Инсталирам програмите, подключвам го към интернет и след това ми писка, че искало обновяване. Изключвам го - обновяванията почват да се инсталират и отнемат невероятно много време. През това време, понеже съм на място при клиента той постоянно ми виси на главата.

И на какво точно трябва да се обучи един човек, вече ползвал ХР и/или 7, че да може пълноценно да работи с 8? Как да натисне една икона за да отиде от Метро в десктоп среда ли?  И пак това метро - колко пъти се написа, че никой никого не задължава да го ползва, и че трябват 5 минути за да се прескочи и то без допълнителен софтуер. Ти ползваш ли всичко, което ОС-а ти дава и ако не, то нещата които не ползваш да се премахнат ли?

Ако работя на специализирани приложения MetroUI-то ми е излишно, но ме кара да минавам през него за половината функции. Аз може да не искам MetroUI-то. Не е въпросът за единият клик, въпросът е недоумитацата и факта, че има нещо, което не желая да ползвам, а съм задължен да мина през него. За човек с Windows8 трябва да му обясняваш как да стигне до контролният панел, как да отиде в режим десктоп, почват едни въпроси къде е старт менюто, как да си намери листата с инсталираните на компютъра програми... Да, смятам, че продажбите на Win8 са ниски, защото просто тази версия не е спечелила потребителите, нито корпоративните клиенти на своя страна. За това е и провал. Невъзможността за пълноценен мултитаскинг е аспект, над който е трябвало да помислят преди да пуснат новата версия. За какво ми е някакво MetroUI, където не мога да ползвам повече от 1 приложение нормално? XP между сервизните пакети се промени по-скоро откъм стабилност и някои функционалности, отколкото цялостна визия. Добавка на по-добро управление на WLAN, Bluetooth и т.н. Обаче на Win8 изначално му е сбъркана концепцията. Да, в XP можеш да избираш как да излежда система, в 7 също. Мога да ползвам класическа тема или не, в XP мога да избера как да си се логна, мога да настроя автоматичен logon или не и най-различни детайли. Дори login екрана на Windows8 е дразнещ. Що иде реч до Метрото - ами светни как начинаещите потребители без да има настройка в контролният панел, при инсталацията или в GUI-то да прескочат MetroUI? Защо трябва да се принуждават потребителите да пачват системата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз виновен ли съм, че искаш да си повредиш лаптопа, понеже го оставяш работещ затворен в чанта и отгоре на всичкото го пренасяш и изпитва вибрации по време на работата му, което не се отразява добре на твърдият диск?Точно! Чисто нов лаптоп, донесен директно от магазина. Инсталирам програмите, подключвам го към интернет и след това ми писка, че искало обновяване. Изключвам го - обновяванията почват да се инсталират и отнемат невероятно много време. През това време, понеже съм на място при клиента той постоянно ми виси на главата.Ако работя на специализирани приложения MetroUI-то ми е излишно, но ме кара да минавам през него за половината функции. Аз може да не искам MetroUI-то. Не е въпросът за единият клик, въпросът е недоумитацата и факта, че има нещо, което не желая да ползвам, а съм задължен да мина през него.

За човек с Windows8 трябва да му обясняваш как да стигне до контролният панел, как да отиде в режим десктоп, почват едни въпроси къде е старт менюто, как да си намери листата с инсталираните на компютъра програми...

Да, смятам, че продажбите на Win8 са ниски, защото просто тази версия не е спечелила потребителите, нито корпоративните клиенти на своя страна. За това е и провал.

Невъзможността за пълноценен мултитаскинг е аспект, над който е трябвало да помислят преди да пуснат новата версия. За какво ми е някакво MetroUI, където не мога да ползвам повече от 1 приложение нормално? XP между сервизните пакети се промени по-скоро откъм стабилност и някои функционалности, отколкото цялостна визия. Добавка на по-добро управление на WLAN, Bluetooth и т.н. Обаче на Win8 изначално му е сбъркана концепцията.

Да, в XP можеш да избираш как да излежда система, в 7 също. Мога да ползвам класическа тема или не, в XP мога да избера как да си се логна, мога да настроя автоматичен logon или не и най-различни детайли. Дори login екрана на Windows8 е дразнещ.

Що иде реч до Метрото - ами светни как начинаещите потребители без да има настройка в контролният панел, при инсталацията или в GUI-то да прескочат MetroUI? Защо трябва да се принуждават потребителите да пачват системата?

Червеното - все въпроси, на които се отговаря(с показване) за по-малко от минута. Вярно, че аа вече свикнал потребител може да му се стори странно и объркващо, но... ети то един пример - почти 99% от хората, ползващи Maya като минат на 3dsMax(защото им се налага) реват. че навигацията в програмата не е като в Maya. И тук е така. Нещата са променени и или трябва да научим как правилно и пълноценно да ползваме промените или да си останем с по-стара версия на ОС.

Синьото - ами, видно е колко са мислили. В нета излязоха публикации, че Windows Blue ще внесе доста промени, съобразени с желанията на потребителите. Да видим дали ще се окаже истина или не.

Зеленото - стабилност и функционалност е най-важното според мен. Интерфейс на ОС или приложение се учи, но ако то не е стабилно и функционално работата става още по-тегава. И какво й е на визията на Уин8? В началото като излезе, някой се оплакваха, че изглеждала като 95/98.ХР, а трябвало да е като 7 с разните там прозрачности и други шарении.

Жълто - и затова винаги се пускаша пачове и се създаваха теми. Споменах вече, че някой хора си изкарват добри пари, създавайки визуални стилове за уин от ХР насам.

Розово - под начинащ да разбирам такъв, който за първи път ползва Уин ОС, или който ползва Уйн8? А защо принуждават потребителите да пачват системата не знам. Така са решили, така са направили. На мен не ми пречи. На теб ти пречи. Въпрос на вкус. Но това не означава, че уин8 не е добра ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Червеното - все въпроси, на които се отговаря(с показване) за по-малко от минута....

Отговаря се с показване за минута викаш? Сериозно ли си вярваш, че ще обучиш някой едва компютърно грамотен за по-малко от минута да усвои особеностите на новата версия на Windows? На някои да им размениш иконките на десктопа или да преименуваш някоя и няма да знаят къде се намират. Мога да те убедя, че има много хора, на които можеш да им обясняваш с часове и да не възприемат практически нищо. Не, промените не трябва да се учим да ги ползваме правилно, ако промените сами по себе си са просто лишени от здрав разум и измислени по странен и изключително сложен начин за прости неща. Мога да дам примери с MetroUI-то - например списъчето с програмките, които си имал си стои и не можеш да го заличиш, нали? Стабилността и функционалността - още WindowsNT я имаше стабилността. Всички нови Windows са базирани на NT ядрото и честно да ти кажа не съм виждал кой знае колко много сривове, които не са по вина на потребителя или дефектен хардуер. Да, на мен ми пречи когато някой принуждава другиго да върши нещата по определен начин, вместо по този, който той желае - в случая става въпрос за свобода на избора. А продажбите и критиките доказват колко добра е Windows8. Изглежда не чак толкова, колкото я хвалите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отговаря се с показване за минута викаш? Сериозно ли си вярваш, че ще обучиш някой едва компютърно грамотен за по-малко от минута да усвои особеностите на новата версия на Windows? На някои да им размениш иконките на десктопа или да преименуваш някоя и няма да знаят къде се намират. Мога да те убедя, че има много хора, на които можеш да им обясняваш с часове и да не възприемат практически нищо.

Не, промените не трябва да се учим да ги ползваме правилно, ако промените сами по себе си са просто лишени от здрав разум и измислени по странен и изключително сложен начин за прости неща. Мога да дам примери с MetroUI-то - например списъчето с програмките, които си имал си стои и не можеш да го заличиш, нали?

Стабилността и функционалността - още WindowsNT я имаше стабилността. Всички нови Windows са базирани на NT ядрото и честно да ти кажа не съм виждал кой знае колко много сривове, които не са по вина на потребителя или дефектен хардуер.

Да, на мен ми пречи когато някой принуждава другиго да върши нещата по определен начин, вместо по този, който той желае - в случая става въпрос за свобода на избора. А продажбите и критиките доказват колко добра е Windows8. Изглежда не чак толкова, колкото я хвалите.

В ХР, Виста, 7 за да видиш всички програми трябва да натиснеш Старт, след това Програми(да не пиша на английски).

В уин8 - мишката отива в годния десен ъгъл, натиска се Търсене(иконката с лупата) и всички програми са ти пред очите.

Къде е огромната разлика, която да не може да се научи за минута време?

Това, което съм оцветил в синьо - колко от тези хора знаят какво е Контролен панел и как и за какво се ползва?

Зеленото - с такива колеги съм обграден, До някъде им е простено, защото са по над 50 години и за първи път им се налага да работят с компютър. И ми прави впечатление едно нещо - който иска да се научи се старае - пита, записва си, опитва се да осмисли защо и как се случват нещата, който не иска - вдига ръце, клати глава и чака друг да му свърши работата.

Розовото - че има недомислици - има. Къде ги няма? Като излезе Виста всички ревнаха против UAC, ама вече свикнаха и никой не се оплаква.

Кафявото - а от МС от къде да знаят как ти, аз, съседа или някой друг иска да върши нещата? Махнаха традиционното старт меню и сложиха ново. Някой се оплакват, други ползват новото и не се оплакват.

Свободата на избор я имаш - не ползваш съответната ОС, или ако си задължен да я ползваш избираш да я промениш както на теб ти е удобно.

Ти в нета само на критики към Уин8 ли попадаш? Ето ти още една "критика", ако не си я чел вече де.

• Харесване 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

В ХР, Виста, 7 за да видиш всички програми трябва да натиснеш Старт, след това Програми(да не пиша на английски).

Всъщност свобода нямаш - Windows е OS със затворен код и съответната EULA, където има клаузи за модифициране и т.н на кода. Де факто всяко едно пачване си върви по ръба на закона и ако това не е важно за домашният потребител, то други могат и да бъдат засегнати. Някои хора са принудени да ползват Windows от обстоятелствата, а пък променянето на Windows8 в по-нормален вид, без Metrо честно казано е излишно усложнено и няма официален начин - разните пачвания и програмки са нещо съвсем друго. Всъщност аз считам за по-удобен начинът в WindowsXP/7, отколкото това, което е пльоснато в Windows8. Недоумици има - ами защо тогава да ползваме недоумици? А що иде реч за статията - ами общи приказки, нищо конкретно. Нито едно съществено не е изтъкнато, като цяло се приказва ала-бала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност свобода нямаш - Windows е OS със затворен код и съответната EULA, където има клаузи за модифициране и т.н на кода. Де факто всяко едно пачване си върви по ръба на закона и ако това не е важно за домашният потребител, то други могат и да бъдат засегнати. Някои хора са принудени да ползват Windows от обстоятелствата, а пък променянето на Windows8 в по-нормален вид, без Metrо честно казано е излишно усложнено и няма официален начин - разните пачвания и програмки са нещо съвсем друго. Всъщност аз считам за по-удобен начинът в WindowsXP/7, отколкото това, което е пльоснато в Windows8. Недоумици има - ами защо тогава да ползваме недоумици? А що иде реч за статията - ами общи приказки, нищо конкретно. Нито едно съществено не е изтъкнато, като цяло се приказва ала-бала.

В статията човека се отрича от предните си твърдения, че Уин8 била калпава и не знам си каква. Затова няма нищо конкретно. :)

Недоумиците или ги ползваме, или се отърваваме от тях(кой както може и знае), а че ги има не сме виновни ние. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая, не OS-a е виновен, а че хората са тъпи...

Отговаря се с показване за минута викаш? Сериозно ли си вярваш, че ще обучиш някой едва компютърно грамотен за по-малко от минута да усвои особеностите на новата версия на Windows? На някои да им размениш иконките на десктопа или да преименуваш някоя и няма да знаят къде се намират. Мога да те убедя, че има много хора, на които можеш да им обясняваш с часове и да не възприемат практически нищо. Не, промените не трябва да се учим да ги ползваме правилно, ако промените сами по себе си са просто лишени от здрав разум и измислени по странен и изключително сложен начин за прости неща. Мога да дам примери с MetroUI-то - например списъчето с програмките, които си имал си стои и не можеш да го заличиш, нали? Стабилността и функционалността - още WindowsNT я имаше стабилността. Всички нови Windows са базирани на NT ядрото и честно да ти кажа не съм виждал кой знае колко много сривове, които не са по вина на потребителя или дефектен хардуер. Да, на мен ми пречи когато някой принуждава другиго да върши нещата по определен начин, вместо по този, който той желае - в случая става въпрос за свобода на избора. А продажбите и критиките доказват колко добра е Windows8. Изглежда не чак толкова, колкото я хвалите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така човек като ви слуша и остава с впечатление, че windows е супер сложна система дето само вие тука 3-4 големи специалисти можете да разберете а другите са малоумниците които се загубват като им разместят иконите.

Ще трябва малко да ви разочаровам.

Всеки ама ВСЕКИ може да ползва windows, затова е най масов.

Хората на които се подигравате не че не могат да го научат, тях просто не ги интересува не че не могат.

Замисляйте се малко преди да говорите глупости.

Знам, че е приятно да живееш в своя вселена в която ти си супер гений а другите малоумници ама не е баш така.

• Харесване 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, от скоро ползвам 8-цата. Направил съм с програма, при стартиране на Windows, да се подминава метро интерфейса и да се зарежда директно десктоп средата. Свикнах вече без нормалното старт меню. Що се отнася до зареждането: с Windows 7, моя лаптоп зареждаше за минута и половина, а тук зарежда за 30 секунди(благодарение на хибридното зареждане). Рестарта също е бърз, веднага се показва синия екран, че се рестартира операционната система. Просто, този път Microsoft надминаха себе си. Maшината ми е на над две години, Acer 5536G и върви чудно тая 8-ца. Никога няма да се връщам на 7.

PS: Да добавя-на чисто нов лаптоп HP650 не можах да подкарам 7-ца. На финала на инсталацията, тамън да изкара Welcome и се рестартира. Диска който пробвах съм слагал на много машини. Е, сложих 8-ца Enterprise на това HP и всички заспа. Да не говорим, че инсталацията протече за около 30-35 минути. Харесва ми, че можеш да си сложих картинка за фон, като заключиш десктопа. Относно влизането в контрол панел, има пряк начин за влизането му. Вместо да ходите до метро интерфейса, да покажете всички програми и чак тогава да цъкнете на Control Panel, правите следното: влачите мишката в долния ляв ъгъл и цъкате десен клик и се появява едно малко меню. Там може да намерите Run, Control Panel, Desktop и много други опции.

Редактирано от nvidia (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора всякакви и вселените в тях съответно много различни. Хората са забелязали във времето как се развиват различните версии на тази ОС.Една успешна, следваща - не. И това вече традиция. В този ред на мисли сегашната осмица е пробна, точно толкова, колкото и Вистата. Следващата ще е много по-добра. А потребители всякакви. Имам братовчедка, която вече има лаптоп от 3-4 години и все ме пита с коя програма да прехвърли песните от лаптопа на флашката. :eek:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора всякакви и вселените в тях съответно много различни. Хората са забелязали във времето как се развиват различните версии на тази ОС.Една успешна, следваща - не. И това вече традиция. В този ред на мисли сегашната осмица е пробна, точно толкова, колкото и Вистата. Следващата ще е много по-добра. А потребители всякакви. Имам братовчедка, която вече има лаптоп от 3-4 години и все ме пита с коя програма да прехвърли песните от лаптопа на флашката. :eek:

Тази традиция е време да се прекъсне. А случая с бративчедката ти, ами не на всеки му се отдава да работи с операцииона система. Преполагам, че ползва лаптопа за интернет и фейсбук, тук там някой филм или да слуша мп3-ки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази традиция е време да се прекъсне. А случая с бративчедката ти, ами не на всеки му се отдава да работи с операцииона система. Преполагам, че ползва лаптопа за интернет и фейсбук, тук там някой филм или да слуша мп3-ки.

Точно за това го ползва. Но нейният проблем не е ОС, а самата работа с компютър.Значи за 3 години да не научиш как се копират и после поставят на друго място едни файлове, ами извинявай ама...на нея и трябва ОС с гласово управление и изкуствен интелект.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Тази традиция няма да се прекъсне, защото някои от версиите са колкото да се опита почвата. А иначе звучиш като рекламиращ на Microsoft. Това, че ти не си можел да подкараш нещо не показва друго, освен нивото на желание и компютърната грамотност.

В статията човека се отрича от предните си твърдения, че Уин8 била калпава и не знам си каква. Затова няма нищо конкретно.

Аз не мога да отговарям за шизофреничните прояви на един индивид.

Знам, че е приятно да живееш в своя вселена в която ти си супер гений а другите малоумници ама не е баш така.

Има много хора с почти елементарна компютърна грамотност, при които следва задаването на един милион, билион, трилион въпроса за всяка една дребна промяна, с която не са свикнали. Всеки може да натисне копчето на компютъра, да натисне два пъти на Фирефоксето, но много не могат повече от това. Ако си мислиш, че българите все са най-умните и компютърно грамотни люде - залъгваш се. Митове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе то и на мен Win 8 ми зарежда за 10 сек. и се инсталира за 8 мин. Ама на същия компютър и седмицата го прави за същото време. Не засичам с хронометър разбира се, просто щото не ме вълнуват такива неща. Компютъра не го гася, рестартирам само при ъпдейти и инсталирам веднъж в годината или ако си сменям компютъра. Така че, дали ще се стартира за 10 или 11 сек. ми е все тая. 

• Харесване 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази традиция няма да се прекъсне, защото някои от версиите са колкото да се опита почвата. А иначе звучиш като рекламиращ на Microsoft. Това, че ти не си можел да подкараш нещо не показва друго, освен нивото на желание и компютърната грамотност.

Забавен човек си. Радваш ме. Това, че ти звуча, като човек рекламиращ  MS, си е изцяло твой проблем. А това, че не съм успял да сложа Win 7 на въпросния лаптоп,  не е до компютърна грамотност или желание, а до хардуер, господин все знайко, глупавата седмица, просто не е разпознала хардуера. Повтарам за пръв и за  последен път: с въпросния диск съм инсталирал различни машини без никакъв проблем.

Абе то и на мен Win 8 ми зарежда за 10 сек. и се инсталира за 8 мин. Ама на същия компютър и седмицата го прави за същото време. Не засичам с хронометър разбира се, просто щото не ме вълнуват такива неща. Компютъра не го гася, рестартирам само при ъпдейти и инсталирам веднъж в годината или ако си сменям компютъра. Така че, дали ще се стартира за 10 или 11 сек. ми е все тая. 

Ти имаш SSD, не ми го хвали. Аз ти говоря за лаптоп на над две години. Между 30 секунди и минута и половина има разлика.

Точно за това го ползва. Но нейният проблем не е ОС, а самата работа с компютър.Значи за 3 години да не научиш как се копират и после поставят на друго място едни файлове, ами извинявай ама...на нея и трябва ОС с гласово управление и изкуствен интелект.

Ами значи някой трябва да я научи. Е, трябва си и желание.

Редактирано от Касперски (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

А това, че не съм успял да сложа Win 7 на въпросния лаптоп,  не е до компютърна грамотност или желание, а до хардуер, господин все знайко, глупавата седмица, просто не е разпознала хардуера.

Да не разпознае хардуера до невъзможност въобще да тръгне е много малко вероятно. Windows има стандартни драйвери за основният хардуер, с които поне би трябвало да зареди, за да може да достигнеш до десктопа и да инсталираш конкретните драйвери. А и този рестарт да не би да е предшестван от конкретен син екран с определено съдържание, където проблемът го описва операционната система?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не разпознае хардуера до невъзможност въобще да тръгне е много малко вероятно. Windows има стандартни драйвери за основният хардуер, с които поне би трябвало да зареди, за да може да достигнеш до десктопа и да инсталираш конкретните драйвери. А и този рестарт да не би да е предшестван от конкретен син екран с определено съдържание, където проблемът го описва операционната система?

Mалко вероятно, но факт. Не, нямаше никакви сини екрани или грешки. Просто на финала на инсталацията изписва "Adjusting your video options for better performance" или нещо от сорта(финалните стъпки) и се рестартира. После се показва пост терминала, показва се една хоризонтална мигаща чертичка за няколко секунди и пак се рестартора и така до безкрайност.

PS: Говорим за чисто нов лаптоп. Забравих да кажа, че тествах и рам паметта за грешки с memtest, но не откри такива. Имаше преди това сложен Suse linux11. Аз форматирах диска, създадох си два дяла, форматирах ги и след това инсталацията под 7 тръгна нормално докато не се случи рестарта.

Редактирано от Касперски (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази традиция няма да се прекъсне, защото някои от версиите са колкото да се опита почвата. А иначе звучиш като рекламиращ на Microsoft. Това, че ти не си можел да подкараш нещо не показва друго, освен нивото на желание и компютърната грамотност.Аз не мога да отговарям за шизофреничните прояви на един индивид.Има много хора с почти елементарна компютърна грамотност, при които следва задаването на един милион, билион, трилион въпроса за всяка една дребна промяна, с която не са свикнали. Всеки може да натисне копчето на компютъра, да натисне два пъти на Фирефоксето, но много не могат повече от това. Ако си мислиш, че българите все са най-умните и компютърно грамотни люде - залъгваш се. Митове.

ОТ: Няма да Ви казвам колко пъти се е налагало да сменям името на хром, ФФ, ИЕ, Опера и да пише с големи букви ИНТЕРНЕТ та хората да знаят, че там се натиска за да се влезе в нета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОТ: Няма да Ви казвам колко пъти се е налагало да сменям името на хром, ФФ, ИЕ, Опера и да пише с големи букви ИНТЕРНЕТ та хората да знаят, че там се натиска за да се влезе в нета.

На такива хора е силно препоръчително да не доближават до PC, под каквато и да е било форма. :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На такива хора е силно препоръчително да не доближават до PC, под каквато и да е било форма. :no-no:

Все от някъде трябва да се започне. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...