Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

profesionalista

Windows 8 - впечатления, проблеми и решения

Препоръчан отговор

Нищо не се разбра за тази 8-ца...хайде дайте си мнението де. Колко РАМ заема, след като се зареди? С драйверите, как е? Намира ли си всичко, като 7-цата? С инсталирането на софтуер как е? Самото поведение на програмите върху тази ОС как е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

достатъчно е да кажем че ОС е бета и като за такава се държи подобаващо колко рам заема, при сегашното състояние на компютрите е несериозен въпрос; драйвъри няма - доколкото има те са за 7, което прави коментара излишен - ползва се това което 8 предложи сам (засега) инсталиране и поведение на програми - както обикновенно, с напомянето(отново), че това е БЕТА ос

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

драйвъри няма - доколкото има те са за 7, което прави коментара излишен - ползва се това което 8 предложи сам (засега)

AMD Catalyst™ Drivers Windows® 8 Consumer Preview

Излезна на 29-ти вечерта :) Не е толкова голям проблем с драйвърите.

НО това е бета версия- незавършена, има свойте бъгове, в момента се тества.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих инсталация на Windows 8 Consumer Preview на виртуална машина с VMware Player, Обаче има проблем - няма интернет връзка и звук. Възможно ли е този проблем да се поправи? post-43009-0-89550200-1330862837_thumb.j

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих инсталация на Windows 8 Consumer Preview на виртуална машина с VMware Player,

Обаче има проблем - няма интернет връзка и звук. Възможно ли е този проблем да се поправи?

post-43009-0-89550200-1330862837_thumb.j

А може ли да ползваме вече съществуващите теми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А може ли да ползваме вече съществуващите теми?

Извинявам се,но опитах с търсачката първо и ето резултата

post-43009-0-46490700-1330863533_thumb.j

Може би трябваше да използвам кавичките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих инсталация на Windows 8 Consumer Preview на виртуална машина с VMware Player,

Обаче има проблем - няма интернет връзка и звук. Възможно ли е този проблем да се поправи?

post-43009-0-89550200-1330862837_thumb.j

С каква версия на Windows си и каква версия на Windows 8 си инсталирал на виртуалната машина? Принципно може да се получи проблема, ако версията на хост машината е различна с тази на виртуалната машина, в смисъл хост машината, ако е 32 бита, а виртуалната е 64 бита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен хората са го измислили много добре.Какво се оплаквате че нямало старт мениу.Като че ли ще ви стане нещо да натиснете два три бутона повече, не се излагайте.За всичко друго хората са направили бърз достъп направили са го красиво и т.н.Вие се радвайте,че и това са ви измислили иначе ако го нямаше този апп кадет ви го прави като уин 7 тогава какво щяхте да правите.Не че ви се карам ама така си е.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

полезни клавиши и джвъчки в w8 CP:

1. скрито меню за бърз достъп: дава достъп до често използвани функции и елементи от Control panel: приближете курсора на мишката до долния ляв ъгъл на екрана и кликнете с десния бутон. Същото може да се постигне с новата клавишна комбинация: Win+X

снимка: Публикувано изображение

2. автоматично запазване на screenshots: директно запазва снимка на екрана в Pictures библиотеката с разширение Screenshot.png, Screenshot (2).png, Screenshot (3).png и т.н.; Клавишна комбинация: Win+PrntScr

3. (може би най-важно и за първо място, но така почнах) НОВА клавишна комбинация за зареждане на Safe Mode: Shift+F8

4. Нови клавишни комбинации:

• Win+X - меню за бърз достъп (вж. точка 1)
  • Win+PrntScr - автоматично запазване на screenshot (вж. точка 2)
  • Win+C - автоматично показване на лентата в дясната страна (т. нар. Charm Bar)
  • Win+I - автоматично показване на панел Settings
  • Win+Tab - така познатия ни flip от vista/7 е заменен с панел в лявата част със умалени изображения за достъп до стартираните Metro приложения/работния плот
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето тук има всички клавишни комбинации: http://docs.com/IOLP

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! От няколко дни съм с consumer preview и не съм срещнал и 1 проблем, освен това, че не мога да гледам филми и видео файлове гладко. На всяка минута насичат. Знаете ли как може да се фиксне или ще се чака ъпдейт/финален релийз?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

можем само да предполагаме и гадаем по принцип не го препоръчвам, но инсталирайте стандартни видео драйвъри за 7 в режим на съвместимост (освен ако не сте с някое AMD Radeon от горния списък в бета драйвърите) опитайте и с друг плейър

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз съм с Nvidia. И производителите уж са изкарали драйвери и за win 8. Аз тях сложиш. Но едва ли е от плейъра, защото накъсва при навсякъде, в youtube, .avi файлове и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз съм с Nvidia. И производителите уж са изкарали драйвери и за win 8. Аз тях сложиш. Но едва ли е от плейъра, защото накъсва при навсякъде, в youtube, .avi файлове и т.н.

И при мен има същия проблем от самия драйвър е тъй като съм съм с две видео карти на лаптопа- вградена интелска и външна Nvidia .Вграденатата няма проблеми но Nvidia-та накъсва малко.Явно ще чакаме нов драйвър за 8-цата от Nvidia.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Здравейте приятели и колеги !

Ако искате да премахнете досадния watermark (белият надпис в долния десен ъгъл на

desktop-а) следвайте следните стъпки:

1- От следният сайт цък свалете (от дъното на сайта има линк) RemoveWatermark8250 zip. Файл.

2-Разайхивирайте файла в папка по избор

3-Отворене папката Take Ownership и стартирайте ‘InstallTakeOwnership’ (ако ви пита нещо дайте ок)

4-Отидете в следната директория C:\Windows\System32\en-US\ и намерете файла shell32.dll.mui .

След което дайте десен бутон на файла и изберете Ownership

5-Отидете в C:\Windows\Branding\Basebrd\en-US\ и на файла basebrd.dll.mui и повторете процедурата от стъпка 4.

6.Копирайте файла shell32.dll.mui от папка patched files (сваленият архив от точка 2) в C:\Windows\System32\en-US\ и файла basebrd.dll.mui съответно в в C:\Windows\Branding\Basebrd\en-US\ и ги заместете в съответните директории.

7.Натиснете windows (бутона) + X и от падащото меню изберете- Command Prompt (Admin).

8.След като отворите CMD-то напишете 'mcbuilder' и изчакайте 20 секунди .След това напишете 'exit' и рестартирайте машината (без кавичките).

9.След като сте рестартирали влезте в desktop (надписа все още ще стои) и натиснете десен бутон и съответно Personalize .Там изберете темата Windows Basic и рестартирайте отново.

10.Вече която и тема да дадете досадният надпис ще е изчезнал.

Готови сте!! :)

Редактирано от profesionalista (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има и доста по-лесен начин без да се стига до промяна на системни файлове: http://www.askvg.com/how-to-remove-watermark-build-number-info-from-desktop-in-windows-8-consumer-preview-public-beta/ лошото е че се прави за всяка картинка отделно и изисква малко повече работа при slideshow

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://windows.micro...S/windows-8/iso Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте в регистъра дали в раздела HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop има DWORD величина PaintDesktopVersion ! Ако я има, и стойността и е на 1, променете я на 0, рестартирайте, и надписа в долната част на екрана, показващ номера на билда на Windows 8 ще изчезне!

Не знам дали въобще го има този ключ в регистъра на Windows 8, но в предните версии на Windows този номер се скриваше оттам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.stardock....roducts/start8/

добавено 12.03.2012: http://www.askvg.com/exclusive-customize-new-quick-access-menu-win-x-menu-in-windows-8-add-remove-rename-or-move-shortcuts-and-much-more/

мързи ме да го превеждам и да копирам снимките, а и не сте толкова глупави/зле с ингилизкия (i hope)

Редактирано от Aquaris (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От известно време инсталирах отново 8-цата. Всичко, като програми и драйвери, си работи перфектно. Но от време на време забива цялата система и абсолютно нищо не мога да направя, освен да спра компютъра от бутона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кликнете с десния бутон върху taskbar, като едновременно задържате натиснати Ctrl+Shift ще получите достъп до скритата опция Exit Explorer

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съмнявам се да успея да го направя. Цялата система просто крашва. В момента съм със 7-цата, но в друг форум прочетох, че било заради драйверите на видеокартата, дали е възможно ? Картата ми е GeForce 8200M.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ви е впечатлението от новия boot manager? Лично аз останах разочарован поради факта, че в multiboot система зареждането на избрaната ОС става след рестарт, а не веднага. Това е крайно тъпо и отегчаващо и тайно се надявам само при мен нещо да се е "объркало", за да се получават така нещата. Имам Windows XP и Windows 7 на отделни дялове, а 8-цата я сложих на VHD. След като установих гореописаното, се принудих да си върна boot manager-а на 7-цата и нещата си дойдоха на мястото, примирявайки се със семплия вид на черно-белия екран :wink12: (то и синьо-бял все тая, ама...).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто е отврат, днес реших да си го инсталирам на едната машинка. Няма опции за изтриване на изпитателната версия което е лошо... Трябва ръчно пак :Х. За сега не съм намерил скрити дялчета, но после ще проверя дали са направили нещо подобно на "нова седмица"... Но за сега не съм впечатлен. Много по бавна е в стартирането отколкото Майкрософт бяха обещали. и е ужасна.. Интерфейсът, не е много лош, "старт" менюто е готино с тва плъзгане.... Но като цяло съм разочарован. И отново заема безсмисленно 20 Гб... Защоооооо? Като повечето приложения котио ще използвам надали са толкова големи, и надали ще използвам всичките инсталирани ненужни глупости. Липсата на драйвери е друг проблем, но да видим как ще се справят авто актуализациите на драйвърите и т.н .. Не разбирам и дейността която прави когато от половин час изобщо не го ползвам нито съм зареждал нещо, нито е вързан към интернет, въпреки това той мисли :D :D :D

Редактирано от pipetko (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...