Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

profesionalista

Windows 8 - впечатления, проблеми и решения

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Привет и от мен може да е малко в страни от темата но ... Все лак е за 8-ца : ) Понеже вече си инсталирах Windows 8 Release Preview и впечатленията ми са добри, много по бърз по опростен и обновен, но както и да е по темата: Може ли да си инсталирам и др операционна система след като имам 8ца например сега да сложа и 7ца или не. Не мога да си инсталирам драйвери за Принтера не ми е за друто, но пише не работи с тази операционна система ? Моля кажете нещо по ?-са :)

Редактирано от exhibit (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет и от мен може да е малко в страни от темата но ... Все лак е за 8-ца : )

Понеже вече си инсталирах Windows 8 Release Preview и впечатленията ми са добри, много по бърз по опростен и обновен, но както и да е по темата: Може ли да си инсталирам и др операционна система след като имам 8ца например сега да сложа и 7ца или не.

Не мога да си инсталирам драйвери за Принтера не ми е за друто, но пише не работи с тази операционна система ? Моля кажете нещо по ?-са :)

Можеш, но първо трябва да инсталираш Windows7 след това Windows8, по принцип осмицата си присвоява правата при стартирането на компютъра, но това можеш да оправиш лесно като стартираш Run - msconfig - Boot и там трябва да сложиш отметката на Windows7 след това ще имаш възможността да избираш с кой Windows да влезеш.

Редактирано от Tihichko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

при подобни идентични bootloader-и последователността на инсталиране няма особено значение всъщност а и винаги има EasyBCD каква марка е принтера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

при подобни идентични bootloader-и последователността на инсталиране няма особено значение всъщност

а и винаги има EasyBCD

каква марка е принтера?

Принтерът ми е HP Deskjet 2050A J510 series

Редактирано от exhibit (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и аз така си мислех...само те правят така ако ти е спешен стартирай драйвъра за 7 в режим за съвместимост (десен клик > properties>compatibility mode и избираш 7) и run as administrator в общия случай ще се инсталира и ще работи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление приятелю не се получиха нещата. направих всичко както си написал ето и снимка дори пак не иска да се инсталират драйверите, не се лъже че е win7. :eek:

post-212573-0-79258000-1342842637_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление приятелю не се получиха нещата. направих всичко както си написал ето и снимка дори пак не иска да се инсталират драйверите, не се лъже че е win7. :eek:

След като 8 е все още в тестов стадий и производителя не е пуснал драйвери за нея трудно можете да очаквате нещо друго

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е все пак опитахме наесен с песен, както се казва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Ще ви задам един глупав въпрос - когато се инсталира Windows 8 Release Preview той завинаги ли може да се използва или е само пробна версия със срок ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

16 януари 2013 иначе не е интересно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, реших да си инсталирам Windows 8 Release Preview на виртуална машина, но нещо не се получава.

Ето какво ми излиза като пробвам да го инсталирам:

Публикувано изображение

Някой знае ли от какво може да е проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много е вероятно Аваст-а да се "меши" в работата на виртуалната машина...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих се, трябваше да включа в биоса Intel XD bit. А относно Windows 8: Нищо впечатляващо според мен. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем. Лаптопа работеше ама след рестарт боотва до automatic repair и след това седи вече 2 дена на attempting repairs. Моля помогнете, че лаптопа ми трябва спешно!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем. Лаптопа работеше ама след рестарт боотва до automatic repair и след това седи вече 2 дена на attempting repairs. Моля помогнете, че лаптопа ми трябва спешно!!!

Изписва ти „опитване на поправка„...щом за два дни не се е поправил няма как да стане дори и след още толкова.Не си ли го рестартирал през това време, а като го направиш да не му зададеш пак automatic repair (автоматична поправка).Ще минеш през функцията стартиране нормално!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам опции само си се пуска, а преди тези 2 дена пак беше така и постоянно го рестартирах и накрая реших да го оставя така и вече 2 дена си цикли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой ли не може да ми помогне?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

бутнете от диска, изберете repair и от там system restore и върнете до момента в който е работил с толкова информация, толкова помощ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, малко ми е малоумен въпроса, но не мисля пък, че е сложен. :P Както знаете всеки windows си има вградени игри (тези които са си по дефоут в Старт-бутона). Интересува ме кои са игрите в 8-цата и имат ли безплатни игри в новия им store (който е като функция в 8)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в developer preview-то бяха solitaire и още една май

в consumer preview или аз съм ги изтрил по невнимание, или няма - по-вероятно е първото

иначе да, има безплатни игри в store-то

добавено: RTM още не съм качвал, но като гледам Чич' Gошо има пак solitaire, pinball minesweeper и Mahjong

Редактирано от Aquaris (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в developer preview-то бяха solitaire и още една май

в consumer preview или аз съм ги изтрил по невнимание, или няма - по-вероятно е първото

иначе да, има безплатни игри в store-то

добавено: RTM още не съм качвал, но като гледам Чич' Gошо има пак solitaire, pinball minesweeper и Mahjong

Благодаря. А за съвместимостта за игрите нещо да кажете? Игрите от последните 4-5 години имат ли проблеми със съвместимостта, а Counter-strike?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой инсталира ли вече това чудо:

MICROSOFT.WINDOWS.8.ENTERPRISE.RTM.X64.VOLUME.ENGLISH.DVD-WZT

BUILD: 6.2.9200.16384.WIN8_RTM.120725-1247

FILE: 9200.16384.120725-1247_x64frev_Enterprise_VL_HRM_CENA_X64FREV_EN-US_DVD.iso

SIZE: 3,490,912,256 byte

SHA-1: 73DF20A98D8CDF52E70FBFFECBEBA63F2A242322

MD5: 73CE7A432BA94AFC2C7A4F05B507D8F1

CRC: C5BF29FF

Интересува ме какви са ограниченията на нерегистрираната версия. Може ли да се работи нормално ако не се активира. Блокирани ли са някои от функциите на системата и кои.

П.П. Сега разбрах че нерегистрираната версия има 1000 бр. rearm. Ми то на практика излиза че от Майкрософт подаряват операционната система. С тези 1000 реарм-а ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря. А за съвместимостта за игрите нещо да кажете? Игрите от последните 4-5 години имат ли проблеми със съвместимостта, а Counter-strike?

всичко което е работило на windows 7 (ще) работи и на windows 8 - игри от последните 4-5 години дори не се поставят под въпрос

CS имаше проблем (ако това въобще е проблем) с opengl под win7, ако се вярва на съобщенията на "професионалните" геймърчета ;), иначе играта си върви - не я играя вече и нямам данниза 8, но предполагам че няма никакви проблеми

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...