Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Стъпил на дъното

Дайте мнение на конфигурация, която за моя опит съм си я сглобил.

Препоръчан отговор

Здравейте, искам критики и всичко подробно дали е добре, и за тези пари кое е по - добре и т.н. Да се изразите добре. Та мисля нещо такова да поръчам другата седмица http://nikem-bg.net/cart/46039p1r46649p1r44433p1r46717p1r1005p1r46327p1rf.html разбира се ако частите не са в наличност ще изчакам, та това мисля да взимам главно за игри ще се използва конфигурацията имам си хард диск от старото пц монитор имам 19-ska 1440х900 мишка, клавиатура, но не искам да имам записвачка няма смисъл. Та какво мислите за тези пари? Забравих да, кажа че до 1000 лева ми е границата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е лоша като цяло. Но щом е за игри мисля, че трябва по мощна видео карта.

Обща стойност - 1 006.68 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е лоша като цяло. Но щом е за игри мисля, че трябва по мощна видео карта.

Обща стойност - 1 006.68 лв. с ДДС

Само с една забележка захранването да е това cooler-master-gx-bronze-450w просто за парите си няма по-добро на пазара.

Ако се направи с AMD ще може да се вземе по-добра карта от сорта на 7950 и 8GB RAM, тъй че ако не държиш на Intel замисли се. С i5 няма как да е с 8GB RAM и 7950 до 1000лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам критики и всичко подробно дали е добре, и за тези пари кое е по - добре и т.н. Да се изразите добре. Та мисля нещо такова да поръчам другата седмица http://nikem-bg.net/cart/46039p1r46649p1r44433p1r46717p1r1005p1r46327p1rf.html разбира се ако частите не са в наличност ще изчакам, та това мисля да взимам главно за игри ще се използва конфигурацията имам си хард диск от старото пц монитор имам 19-ska 1440х900 мишка, клавиатура, но не искам да имам записвачка няма смисъл. Та какво мислите за тези пари? Забравих да, кажа че до 1000 лева ми е границата. 

Мислиш ли скоро да сменяш монитора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре си я замислил,но за 229 лв можеш да сложиш HD 7790-2ГБ карта.Смени картата и си канап.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да след време ще се сменя монитора на 22,23 инчов full hd... Сега и аз мисля като вас, че видео картата е слаба за игри, но искам да е от никем не от 1 част от nikem друга от emag и т.н. Значи харесва ми пц-то на party, но дънната платка нещо не ми харесва с 2 слота....  Другия вариант е да поръчам от nikem тази, конфигурация, която съм ви показал и видео картата, която колегата е дал от emag, но отново не ми допада MSI... 

Въпроса ми е това захранване, което съм дал ще издържи ли хубави видео карти като 7870 и нагоре? Държа да е I5 понеже знам, че за игри е по производителен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса ми е това захранване, което съм дал ще издържи ли хубави видео карти като 7870 и нагоре? Държа да е I5 понеже знам, че за игри е по производителен.

Ще издържи, не се притеснявай.

Добре си я замислил,но за 229 лв можеш да сложиш HD 7790-2ГБ карта.Смени картата и си канап.

Може, ама няма смисъл от 2GB с тая 128 bit шина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да след време ще се сменя монитора на 22,23 инчов full hd... Сега и аз мисля като вас, че видео картата е слаба за игри, но искам да е от никем не от 1 част от nikem друга от emag и т.н. Значи харесва ми пц-то на party, но дънната платка нещо не ми харесва с 2 слота....  Другия вариант е да поръчам от nikem тази, конфигурация, която съм ви показал и видео картата, която колегата е дал от emag, но отново не ми допада MSI... 

Щом държиш всичко да е от един магазин тогава аз предлагам следното:

ASROCK H81M, H81, DDR III 1600/1333, DVI, HDMI, SATA III, USB 3.0, GLAN, LGA1150

INTEL CORE i5-4440, 3.10GHz, 6MB, BOX, LGA1150

GEIL 4GB DDR III 1333 VALUE PLUS

SAPPHIRE 2048M HD7870 GHz EDITION DDR5 PCI-E 3.0 /BULK/

COOLER MASTER N200 Black, USB 3.0, w/o PSU

THERMALTAKE PSU Smart SE 530W, Bronze

Общо 999лв.

Дъното е възможно най-евтиното с по-прилично аудио(Риълтейк 892) и за предпочитане ,пред тези на Асус и Гигабайт в ценовия диапазон до 100лв.

Захранването е полумодуларно , напълно достатъчно като качество и мощност!

Кутията е доста прилична за цената си - идва с 2 вентилатора и има място да скриеш кабелите , а с модуларното захранване ще ти бъде доста по-лесно да подредиш нужните кабеляци които ще се позлват!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, в момента за 1000 лева се колебаеш между по - як  процесор или видео, но аз реших така да направя. http://nikem-bg.net/cart/46039p1r46649p1r44433p1r46717p1r1005p1r48171p1rf.html мисля, да добавя още някой лев отгоре, но да цъкам всичко като хората.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, в момента за 1000 лева се колебаеш между по - як  процесор или видео, но аз реших така да направя. http://nikem-bg.net/cart/46039p1r46649p1r44433p1r46717p1r1005p1r48171p1rf.html мисля, да добавя още някой лев отгоре, но да цъкам всичко като хората.

Горе съм ти предложил конфигурация в рамките на бюджета , а ти си готов да дадеш 135лв. за същата производителност!

За тези пари отгоре се взима конфигурация с 760-ка , която е по-добре от всяка 7870, ама както питах по-рано ако смяташ в близката година да останеш с тоя монитор то 7870-ката ще ти е предостатъчна за тази резолюция!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом си решил да е на 1155,имаш още един вариант i5 3470+Z77Pro3,при който да подкараш проца на 4 GHz (нещо подобно е направил playalistic).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казваш,че границата ти е 1000лева,но после увеличаваш сумата с 132лева?Последно,какъв е бюджета?Защото както каза колегата за 100 лева отгоре се взима нещо по-добро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казваш,че границата ти е 1000лева,но после увеличаваш сумата с 132лева?Последно,какъв е бюджета?Защото както каза колегата за 100 лева отгоре се взима нещо по-добро.

Ами имам 1000 лева, но ако е толкова много важно и ще има голям ефект що да не дам още 100 лева? Предложете хубаво захранване за същите пари. Има ли до 100 лева качествено захранване с букси? 

П.П Дайте мнение за промените? http://nikem-bg.net/cart/46039p1r46649p1r48171p1r46377p1r43523p1r46974p1rf.html резнах от рам-а малко и от кутията, та кутията не ми пречи да е тази, понеже исках същата от 100 лева с USB 3, но няма голямо значение като и от преди ма USB3, а на дънната платка си има .... Чудя се дали рам-а е малко за това i5...? И кажете как е захранването, ако за тези пари има по - добра марка и качество давайте. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами имам 1000 лева, но ако е толкова много важно и ще има голям ефект що да не дам още 100 лева? Предложете хубаво захранване за същите пари. Има ли до 100 лева качествено захранване с букси? 

П.П Дайте мнение за промените? http://nikem-bg.net/cart/46039p1r46649p1r48171p1r46377p1r43523p1r46974p1rf.html резнах от рам-а малко и от кутията, та кутията не ми пречи да е тази, понеже исках същата от 100 лева с USB 3, но няма голямо значение като и от преди ма USB3, а на дънната платка си има .... Чудя се дали рам-а е малко за това i5...? И кажете как е захранването, ако за тези пари има по - добра марка и качество давайте. 

Тук си имаш и USB 3.0 и 8GB рам и I5 от ново поколение! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук си имаш и USB 3.0 и 8GB рам и I5 от ново поколение! 

Не е  зле, но дънната платка, както казах не ми харесва....Защото е с 2 слота за рам вярно е, че е според парите, но ... Реших да си поръчам тази конфигурация http://nikem-bg.net/cart/46039p1r46649p1r44433p1r46717p1r1005p1r48171p1rf.html Само ми предложете хубаво захранване на това, което съм сложил, защото го няма в наличност. Също да питам за всеки случай на тази кутия захранването е долу нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е  зле, но дънната платка, както казах не ми харесва....Защото е с 2 слота за рам вярно е, че е според парите, но ... Реших да си поръчам тази конфигурация http://nikem-bg.net/cart/46039p1r46649p1r44433p1r46717p1r1005p1r48171p1rf.html Само ми предложете хубаво захранване на това, което съм сложил, защото го няма в наличност. Също да питам за всеки случай на тази кутия захранването е долу нали?

Corsair 500W Builder Series CX V2

Долу е захранването, да.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Corsair 500W Builder Series CX V2

Долу е захранването, да.

Благодаря ти, а да попитам в тази кутия ще мога да си подредя хубаво кабелите нали? Мога да прекарам от задния панел на кутията повечето? Ще се опитам да си го направя максимално подреден. Благодаря на всички. Това ми е крайното решение. Колко пари ще ми излезе доставката ? И с коя фирма да поръчвам ??

Обща стойност - 1 144.92 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо ти е дъно с 4 слота, като 8гб са предостатъчно за твоите цели? Кутията, която си избрал не си струва парите - понеже няма никякво място да скриеш кабелите! Кутията на КМ н200 е по-добра, по-евтина с 20лв. , идвя с един вентилатор в повече, има място за кабелите и по-добро разположение на местата за вентилаторите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо ти е дъно с 4 слота, като 8гб са предостатъчно за твоите цели? Кутията, която си избрал не си струва парите - понеже няма никякво място да скриеш кабелите! Кутията на КМ н200 е по-добра, по-евтина с 20лв. , идвя с един вентилатор в повече, има място за кабелите и по-добро разположение на местата за вентилаторите!

Не съм съвсем съгласен за кутията, предлагам я, защото я имам и за парите си предлага сносни възможности за подредба на кабелите. Други от този клас са още по-скопени, така че място има, при малко повече желание могат и зад дъното да се скрият и до клетката за устройства по-напред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятел, онази кутия много грозна ми изглежда не ми харесва. Така няма да бързам ще изчакам още 1 седмица да събера 150-то лева и купувам конфигурацията ако до тогава nikem отново имат в наличност тази кутия http://www.youtube.com/watch?v=31c6OyKxIfs ще си я закупя, понеже много ми харесва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятел, онази кутия много грозна ми изглежда не ми харесва. Така няма да бързам ще изчакам още 1 седмица да събера 150-то лева и купувам конфигурацията ако до тогава nikem отново имат в наличност тази кутия http://www.youtube.com/watch?v=31c6OyKxIfs ще си я закупя, понеже много ми харесва. 

Ти компютър ли купуваш или си пуснал тема "конкурс за красота"?

Ми вземи си смени дъното с топ клас такова ,че те са доста по-красиви от избраното от теб , рамта също е много грозна без охладители - вземи смени и нея , предполагам и боксовото охлаждате ще ти дойде леко грозновато!

Частите се взимат да вършат оптимална работа за бюджета с който разполагаш(а не по красота) , от една дървена кутия поне с прилична визия утиде на най-големия дънер!

Ами предлагам да купуваш така или иначе вече си харесал и съветите ти идват леко излишни!

Не съм съвсем съгласен за кутията, предлагам я, защото я имам и за парите си предлага сносни възможности за подредба на кабелите. Други от този клас са още по-скопени, така че място има, при малко повече желание могат и зад дъното да се скрият и до клетката за устройства по-напред.

Колега ще се радвам да покажеш някоя снимка , примерно как си прекарал захранващите кабели за дъното , процесора и видеото под дъното. Като са добре скрити зад клетката на хардовете не ти ли идват някой кабели къси - защото аз с ТТ В4 и модуларно захранване ми идваха къси кабелите и този вариант отпадна.

Да не говоря , че 2 от местата за вентилатори проста станаха неизползваеми едини зареди малак охладител като КМ ТХ3 , другия зареди кабелите от захранването.

Кутията събира доста прах за месец , месец и половина и със всичките кабеляци извътре почистването идва малко терсене(за сметка на това сегашната ми не е чистена от половин година и прах не мога да забелажа!

Който иска да си усложнява работата си е за негова сметка ,"пръчки" вече при мен не виреят!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ТТ-то за парите си е супер. Иска се малко сръчност и нещата се получават. :) Другия вариянт е FD-CORE-3000-USB3-ATX-BLACK

Публикувано изображение

Обаче това на снимката е МС1 , която има все пак някакви отвори за кабелите , докато при коментираната МС3 шасито е друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.