Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Вече от две седмици ми го прави този номер. Когато си реши изпилква 3 пъти, странното е че се чува сякаш се рестартира, шумът от вентилаторите намалява и след като изпилка се увеличава пак. Като го изключвам преди да се спре пак изпилква 3 пъти. Четох в интернет че това е проблем от РАМ-а. ОК... отворих го почистих го (слотовете, и самата рам), е да ама не проблема си продължава. Реших също и да проверя градусите как са, те са добре. И понеже нямам друга рам и не знам какво да правя. Моля на тези които им се е случвало или знаят как се оправя този проблем да пиши. Благодаря ви предварително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продължителността на трите пъти и интервала от време е добре да ни укажете, както и с какви компоненти(най-вече модела на дънната платка) е машината. Иначе има различни варианти в зависимост от типа БИОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е това изпилкване - ако може го запиши :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продължителността на трите пъти и интервала от време е добре да ни укажете, както и с какви компоненти(най-вече модела на дънната платка) е машината. Иначе има различни варианти в зависимост от типа БИОС.

Ами къси изпилквания са. Ето и компонентите Дъно: Asrcok G41M-GS3 Bios: AMI BIOS Рам: 2 гб Процесор: Intel Celeron 2.60 DualCore  

Какво е това изпилкване - ако може го запиши :)

Както казах изпилква си когато си поиска може да се чуе 2-3 пъти на ден а може и по 10-12.

Редактирано от toni012899 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако бийп-а, е с три кратки сигнала правилно Сте се ориентирал. Може да се пробва с изваждане и зачистване на контактните клеми на пръчките памет. Извършва се при изключен от мрежата компютър, на който след изключването се натиска два-три пъти бутона за включване, с цел да се разреди токът от кондензаторите в захранващият блок и тези на дънната платка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако бийп-а, е с три кратки сигнала правилно Сте се ориентирал. Може да се пробва с изваждане и зачистване на контактните клеми на пръчките памет. Извършва се при изключен от мрежата компютър, на който след изключването се натиска два-три пъти бутона за включване, с цел да се разреди токът от кондензаторите в захранващият блок и тези на дънната платка.

Днес го бях чистил специално с четка почистих слотовете и с прахосмукачката. После и самата рам. Но това с бутона не съм го правил. Ще го пробвам.

Вече и това направих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес го бях чистил специално с четка почистих слотовете и с прахосмукачката. После и самата рам. Но това с бутона не съм го правил. Ще го пробвам.

Хм, ако вече е правено и преди, без да е извършвана правилно процедурата, е възможно именно поради това да е възникнал проблема :( Вече и да се направи както е указано няма да има особено значение...Ако все пак чиповете памет са изправни, почистването на клемите само с четка не е достатъчно. Може да става  въпрос не само за прах, а и за евентуална корозия(клеясване).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, ако вече е правено и преди, без да е извършвана правилно процедурата, е възможно именно поради това да е възникнал проблема :( Вече и да се направи както е указано няма да има особено значение...Ако все пак чиповете памет са изправни, почистването на клемите само с четка не е достатъчно. Може да става  въпрос не само за прах, а и за евентуална корозия(клеясване).

Как да разбера дали са клеясали ? Понеже за първи път чувам този начин с разреждането и не знаех.

Редактирано от toni012899 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да разбера дали са клеясали ? Понеже за първи път чувам този начин с разреждането и не знаех.

Ако имаш нови памети, или можеш да видиш такива у познат, ще видиш разликата в цвета на контактните клеми. По начало, те са покрити с много тънък златен слой. Когато се слагат и вадят от DIMM слота, от триенето той се износва, появяват се пространства с лош контакт, където клемите не опират и се получава миниатюрни волтови дъги(които с просто око няма как да се видят,  има нагар, който е кафеникав...При наличната влага във въздуха, пък надраните места медният слой, който е под слоя злато, може леко да придобие зеленикав или синкав цвят.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.