Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

"Пълни" приказки,спам и бира на тема Сигурност (втора част)

Препоръчан отговор

Ключът от ComputerBild е легален 30 дневен за КАВ. Какво му е нелегалното не разбрах.

Този също.

Що се отнася до ползването на кракове или ресетъри кажи една програма за която да няма такива. Тук няма да споменавам някои при ,които вече години е едно и също. Триал след триал или пък уж платени ама бесплатни за ползване в къщи... :clown:

Free Kaspersky Internet Security 2015 With Crack [3 YEARS] А тази щуротия как ще я коментираш?  

Редактирано от attj (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Free Kaspersky Internet Security 2015 With Crack [3 YEARS] А тази щуротия как ще я коментираш?  

Има ли нужда от коментар изобщо?

Редактирано от luckyboy (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда от допълнителни коментари - беше ми интересно мнението на Ники.   Тези неща са лъжа за зарибени ползватели и фенове. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Другият месец ми изтича едногодишният лиценз на НОД-а, и сега се чудя какво да правя... Снощи си направих един списък - коя програма, колко памет иска препоръчително (по официални данни), защото имайки впредвид, че по-голямата част от програмите вече са доста изравнени, като възможности (+- 2-3% което няма практическо значение), на преден план излиза "тежестта" която програмата оказва на системата. За мен това винаги е било от значение.

Ето какво излезе:

• 1. Аваст - 128 МВ - много време съм я ползвал и вече ми е скучна
2. Панда (безплатната) - 256 МВ

2. Нортон - 256 МВ - продукт на УСА... значи отпада
  • 3. Комодо - 348 МВ - същото като Нортон, а няма и уеб-скенер
4. НОД32 - 512 МВ - сега съм с него, но и той ми омръзна...

4. Киху 360 - 512 МВ - чета на доста места отрицателни отзиви, а и сам го бях слагал за 3-4 дни и ми създаде проблеми
  • 5. Авира - 768 МВ - от едно време я помня, че се "усеща"
6. АВГ - 1 ГВ - имах я преди много време на служебният компютър на предишната ми работа

6. БитДефендер - 1ГВ - опитвал съм се много пъти да я харесам ... и винаги съм я разкарвал...тежи и влияе на машината

6. Касперски - 1ГВ - същото като БитДефендера, но съм я слагал само 2-3 пъти и то за кратко, но нямам пресни впечатления

6. Емсисофт - 1ГВ - това не е ползвано

Имайки впредвид, че като видя искана "заводска"  памет, повече от 512 МВ, директно се отказвам да се занимавам, остават опциите - Аваст, Панда, Нортон, Комодо, НОД32 и Киху.  
Нортон и Комодо отпадат директно (производство УСА), остават - Аваст, Панда, НОД32 и Киху360. Китаеца също май ще отпадне, поради лошите отзиви, които чета навсякъде, а и все пак ... имам "едно на ум" с китайски изпълнения...

Остават май старите играчи - Аваст, НОД 32 и малко по-новият - безплатната Панда

Вашето мнение?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Другият месец ми изтича едногодишният лиценз на НОД-а, и сега се чудя какво да правя... Снощи си направих един списък - коя програма, колко памет иска препоръчително (по официални данни), защото имайки впредвид, че по-голямата част от програмите вече са доста изравнени, като възможности (+- 2-3% което няма практическо значение), на преден план излиза "тежестта" която програмата оказва на системата. За мен това винаги е било от значение.

Ето какво излезе:

• 2. Панда (безплатната) - 256 МВ
  • 4. НОД32 - 512 МВ - сега съм с него, но и той ми омръзна...

Остават май старите играчи - Аваст, НОД 32 и малко по-новият - безплатната Панда

Вашето мнение?

Ако се водя по поста ти сам си си отговорил. Според мене обаче единствено ESET ти приляга от изброените програми. Въпреки,че и той не е хич лек.

Kaspersky не ти предлагам понеже имаш с него специални отношения.  ;)  ама къв 1Гб не разбрах - ако се водиш по данните в сайта ясно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Kaspersky не ти предлагам понеже имаш с него специални отношения.  ;)  

:ph34r:  е какво да направя ....

... ама къв 1Гб не разбрах - ако се водиш по данните в сайта ясно.

е да, имам впредвид "заводските" изисквания...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво излезе:

4. Киху 360 - 512 МВ - чета на доста места отрицателни отзиви, а и сам го бях слагал за 3-4 дни и ми създаде проблеми
6. АВГ - 1 ГВ - имах я преди много време на служебният компютър на предишната ми работа

6. БитДефендер - 1ГВ - опитвал съм се много пъти да я харесам ... и винаги съм я разкарвал...тежи и влияе на машината

6. Касперски - 1ГВ - същото като БитДефендера, но съм я слагал само 2-3 пъти и то за кратко, но нямам пресни впечатления

Имайки впредвид, че като видя искана "заводска"  памет, повече от 512 МВ, директно се отказвам да се занимавам, остават опциите - Аваст, Панда, Нортон, Комодо, НОД32 и Киху.  
Нортон и Комодо отпадат директно (производство УСА), остават - Аваст, Панда, НОД32 и Киху360. Китаеца също май ще отпадне, поради лошите отзиви, които чета навсякъде, а и все пак ... имам "едно на ум" с китайски изпълнения...

Вашето мнение?

А защо го няма великият Outpost?Едно време през ден му се кълнеше във вярност! :D

:D

Нищо ново.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво излезе:

Вашето мнение?

Изобщо не съм съгласен с повечето казани неща, но всеки си решава.

Comodo 5.12 използва доста малко РАМ (ако говорим за Private Memory Set), не за Peak Memory Set, но те повечето ще използват доста голям Peak Memory Set...

Z0iiPeD.png

Това че няма web скенер, хич не ми е проблем...има си стена, сандък, добри насройки на хипса, облак и антивирус... За web-a се грижи Мозилата (с вградените си възможности) + Adblock, Noscript и Malwarebytes Anti-Exploit (която също е лека като перце). А и на система с 8GB РАМ хич не ми дреме дали ще използва малко по-голям Peak set...То една Мозила (с повече отворени табове и добавки) и един Скайп заемат толкова...И аз обичам стегнатите програми с добър код, но за мен е по-важно да няма натоварване на CPU, HDD и GPU...Това че използва повечко рам е простимо...Ако ми потрябва повече рамец по време на видео-обработката например ще изключа всички ненужни програми и ще спра нета (хем да не се разсейвам) така или иначе. :)

Panda не е лоша, но за web филтъра си използва адуера blekko и повечето инструменти като adwcleaner го премахват. Отделно има малко настройки и е леко по-параноична...

avast...не мерси. По-бъгава от нея не знам дали има. Може би само продуктите на Oracle и последната версия на Emsisoft.

При Avira дразни главно препращането към Luke FileWalker. при намиране на зарази в реално време и евентуално досадните изскачащи реклами (които могат да се забранят).

Повечето програми си имат предимства и недостатъци. Не можем така с лека ръка да ги отписваме. Всеки си има предпочитания. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

.....

Повечето програми си имат предимства и недостатъци. Не можем така с лека ръка да ги отписваме. Всеки си има предпочитания. :)

Антивирусните характеристики нали казах, че не ги разглеждам (вече) като приоритететни, понеже всички водещи и масово известни програми, са с практически изравнени възможности, с отклонения +-2-3%, което има някакъв по-голям смисъл само в статистиката. На преден план излиза влиянието върху системата.

Ако производител 1 казва, че програма Х иска да имаш поне 1ГВ памет, а производител 2 казва, че програма У иска да имаш поне 256 МВ памет, коя програма според теб ще се "усеща" повече ?

За предпочитанията си прав, само, че аз вече нямам "заковани" такива ... гледам преди всичко програмата да я има , но да не ми пречи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че аз къде съм казал, че се разчита на антивирусните? В примера ми за Comodo антивирусния модул съм го изброил на последно място. :)

Отделно аз също в момента нямам изявен любимец и казвам директно всичко за всяка една програма без изключения...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Напълно нормално е в днешни дни един комп./лаптоп да бъде с 8 гб рам.Имайки това предвид е смешо да се дъвче старата тема кое колко "тежи".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Внимание! Страница акции может не работать, если у Вас не российский IP-адрес. 

Аз със руско уеб прокси пробвах.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като фен на есет бих те посъветвал да останеш с него, а и не е добре да менкаш програмите. С каква система си? Гледай да има уеб щит, който да анализира обекти по страниците, а не само да се обляга на черни списъци. И зависи какви други защити ползваш. Нортън? Какво като е американска? Между другото тя и есет май не е много словашка... всичките си имат американски офиси. Не съм разглеждал новия Нортън, така че не мога да ти препоръчам нея, но мога нортън интернет секюрити 2013 или 2012, да речем - 2014 на мен леко ми тежеше, но и аз я ползвах малко след като излезе - сега може да са я оптимизирали. А най-лекото и едновременно силно решение - Webroot Secure Anywhere - напълно облачен продукт. минуси = рядко се появяват безплатни промота, а траяла й е едва 15 дена.

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А най-лекото и едновременно силно решение - Webroot Secure Anywhere - напълно облачен продукт. минуси = рядко се появяват безплатни промота, а траяла й е едва 15 дена.

В момента има готина промоция на половин година, който иска да се възползва: http://www.webroot.com/customerSupport/broncosTrial.php?loc=usa

:P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А най-лекото и едновременно силно решение - Webroot Secure Anywhere - напълно облачен продукт. минуси 

Производство - УСА.... ще се въздържа....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А защо? Идеологични принципи? Ами ESET Live Grid? Да не ти пука.

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Производство - УСА.... ще се въздържа....

Уиндоуса на кой е?  На мексиканците ли? А Гугъл и нахапаната ябълка? Ако, опасениета са ти, че антивирусна от САЩ, ще те шпионира, как ползваш продукти на споменатите от мен неща? Че Гугъл с техния Андроид и приложенията им, значт повече за еб, от самия теб. Ми Фейсбук? :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уиндоуса на кой е?  На мексиканците ли? А Гугъл и нахапаната ябълка? Ако, опасениета са ти, че антивирусна от САЩ, ще те шпионира, как ползваш продукти на споменатите от мен неща? Че Гугъл с техния Андроид и приложенията им, значт повече за еб, от самия теб. Ми Фейсбук? :D

• във фейсбука влизам на 3 месеца веднъж и нямам нищо по-особено качено .. пазя се
  • гугъл те следи ... външно
  • АВ програма те следи вътрешно!
  • от джама - не може да се избяга ... поне за сега

В същото време, за последната година излязоха поне 2 дузини статии на тоталната шпиономанска мрежа на УСА. Така, че опасенията, че има вероятност американските АВ програми, да са част от тази мрежа, не са пренебрегване... поне за браузера TOR е сигурно. Така, че ... всякаква превенция в тази посока, считам, че не е излишна!

Редактирано от T-50 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Подобни безпокойства при липса на незаконосъобразна активност за мен са непонятни - дори и безплатния Кихчо съм регистрирал във Фейсбук.  Най-важно е да си направил така, че да липсва какво да ти се открадне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване