Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

"Пълни" приказки,спам и бира на тема Сигурност (втора част)

Препоръчан отговор

Подобни безпокойства при липса на незаконосъобразна активност за мен са непонятни - дори и безплатния Кихчо съм регистрирал във Фейсбук.  Най-важно е да си направил така, че да липсва какво да ти се открадне.

Не бих го нарекъл безпокойство, а просто превенция.... която новините, които излизат в последно време, показват, че не е безпочвена... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• във фейсбука влизам на 3 месеца веднъж и нямам нищо по-особено качено .. пазя се
  • гугъл те следи ... външно
  • АВ програма те следи вътрешно!
  • от джама - не може да се избяга ... поне за сега

В същото време, за последната година излязоха поне 2 дузини статии на тоталната шпиономанска мрежа на УСА. Така, че опасенията, че има вероятност американските АВ програми, да са част от тази мрежа, не са пренебрегване... поне за браузера TOR е сигурно. Така, че ... всякаква превенция в тази посока, считам, че не е излишна!

Гугъл и фейсбук, знаят всичко за теб. Андроид, Gmail, Календар. Фейсбук пази всичко което си написал, гледал, споделил, приятели, познати. На един добър аналитик, от някоя служба /не от нашите, ние нямаме/, му е достатъчно да види какви, сайтове посещаваш, приятелите ти и каква ти е активността в нета, и ще ти направи профил. ;)  Тъй че, антивирусните са ти последна грижа. А и самата ОС /Уиндоус/, не можеш да се скриеш от нея.

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гугъл и фейсбук, знаят всичко за теб. Андроид, Gmail, Календар. Фейсбук пази всичко което си написал, гледал, споделил, приятели, познати. На един добър аналитик, от някоя служба /не от нашите, ние нямаме/, му е достатъчно да види какви, сайтове посещаваш, приятелите ти и каква ти е активността в нета, и ще ти направи профил. ;)  Тъй че, антивирусните са ти последна грижа. А и самата ОС /Уиндоус/, не можеш да се скриеш от нея.

За втори път повтарям, вече написаното:

• фейсбук практически не ползвам и реално там нямам нищо
  • андроид не ползвам - смартфона го използвам като обикновен gsm- обаждания и смс, нямам активиран интернет
  • "календар" - не знам какво е това
  • за джама вече говорих

Така, че практически единствено "гугъла" знае за мен. А след като мога да елиминирам използването на американска ав-програма, защо да не го направя , при положение, че както казах - освен джама, само ав-програма има достъп до компютъра!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така, че практически единствено "гугъла" знае за мен. А след като мога да елиминирам използването на американска ав-програма, защо да не го направя , при положение, че както казах - освен джама, само ав-програма има достъп до компютъра!

Е какво толкова важно има на твоя комп.Скицата на градът на бъдещето?Ти си архитекта и я пазиш. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е какво толкова важно има на твоя комп.Скицата на градът на бъдещето?Ти си архитекта и я пазиш. :D

Нужно ли да имам "нещо важно", за да не искам да ползвам американски ав-програми? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За втори път повтарям, вече написаното:

• фейсбук практически не ползвам и реално там нямам нищо
  • андроид не ползвам - смартфона го използвам като обикновен gsm- обаждания и смс, нямам активиран интернет
  • "календар" - не знам какво е това
  • за джама вече говорих

Ама твойте приятели ползват фейсбук. Така че, може да се направи връзка между теб, и приятелите ти. Щом имаш смартфон, не си го свързвал с нета нито един път ли? Айде бе. ;)  Пак ти казвам, антивирусните са ти последна грижа. Единствения начин, да не те следят и там каквото се опасяваш, е да не ползваш компютри и телефони. И ако обърна внимание, казах че добър аналитик, ще ти направи профил само като види приятелите ти и каква ти е активността в нета. Календар, това е Гугъл календара.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е ли време да се въведе и бутон "нехаресване" в сайта!?Ако трябва ще се обоснова и защо....

Редактирано от NIKISHARK (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Google отбелязва дейността ти само, ако си логнат в профила си (за десктоп, за Андроид не знам как е). @T-50,еми мини тогава на някой от БитДефендър клонингите (F-Secure - Финландия, GDATA - Германия, Emsisoft - Австрия) или направо на БитДефендър. Добрите показатели на разни сравнителни тестове може би не са случайни. Лично аз не разбирам какво те дразни в ЕСЕТ, че я махаш, ма ти си знаеш... Мога да те посъветвам тогава да не слагаш един не-американски антивир - QuickHeal (Индия).

А може и да пробваш на виртуалка или направо с дуал-буут Trisquel - дистро на хората на Ричард Столман, което уважава правото ти да си защитен и в същото време инфото ти да си остане за твое ползване само. Той може да е американец, но е един от най-яростните анти-следене, анти-комерс борци. 

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Google отбелязва дейността ти само, ако си логнат в профила си (за десктоп, за Андроид не знам как е).

Вярвай ти, на тези неща. :D  И да не си логнат, пак отбелязват дейността.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз не разбирам какво те дразни в ЕСЕТ, че я махаш, ма ти си знаеш... 

Не ме дразни, напротив - ненатрапчив е...просто ми омръзна и ми се иска с нещо да разнообразя. А и другият месец ми изтича ми едногодишният лиценз, пък не ми се рови през 3-4 дена за нов лиценз, след като намерените ("на килограм") лицензи от нета, бъдат блокирани. Най-лесното е да си купя лиценз, още повече, че до 15-и октомври има 50% отстъпка на цената, но както казах - искам да разнообразя...  Май все повече клоня да пробвам малката Панда, въпреки, че имам известни резерви - до колко е стабилна.

Вярвай ти, на тези неща. :D  И да не си логнат, пак отбелязват дейността.

Защо мислиш, че тези "велики" истини, които казваш 2-3 поста по-горе, не са известни ? Ако знаеш, че "трима те следят", но можеш единия да го елиминираш - защо да не го направиш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ме дразни, напротив - ненатрапчив е...просто ми омръзна и ми се иска с нещо да разнообразя. А и другият месец ми изтича ми едногодишният лиценз, пък не ми се рови през 3-4 дена за нов лиценз, след като намерените ("на килограм") лицензи от нета, бъдат блокирани. Най-лесното е да си купя лиценз, още повече, че до 15-и октомври има 50% отстъпка на цената, но както казах - искам да разнообразя...  Май все повече клоня да пробвам малката Панда, въпреки, че имам известни резерви - до колко е стабилна.

Защо мислиш, че тези "велики" истини, които казваш 2-3 поста по-горе, не са известни ? Ако знаеш, че "трима те следят", но можеш единия да го елиминираш - защо да не го направиш?

Защото файда няма. Както казваш, пак те следят. И пак нещата отиват, на едно място. Така че, дали 3 или 30 човека те следят, се отчитат на едно място. Това за американските  и европейските продукти.

И честно казано, предпочитам китаец или руснак да ме 'следи', от колкото хамериканец. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А, да сте се замисляли за немски продукт ? Авира ? Лично сега на двете си машини ползвам КИС и Авира нямам забележки.
Що се отнася до американските продукти по тази логика, махай прозореца !

Редактирано от hUstle (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

@T-50: Нали знаеш, че ЕСЕТ не са сложили все още ограничение за безкраен траял. Трябват ти точно десет минути за деинстал и инстал, за да имаш още месец защитата, а междувременно може и някоя половингодишна лицензия да излезе. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@T-50: Нали знаеш, че ЕСЕТ не са сложили все още ограничение за безкраен траял. Трябват ти точно десет минути за деинстал и инстал, за да имаш още месец защитата, а междувременно може и някоя половингодишна лицензия да излезе. ;)

Не ми се занимава с инсталации и деинсталации , така се омазва уиндоуса.

След 11 месеца използване на НОД32 v6, без никакви забележки и проблеми, от 4 дни съм вече с безплатната Панда. Към момента съм доволен и се покрива с предварителните ми очаквания. Простите и ясни настройки, лекота и добра ефективност, определено мога да кажа, че ще я изтласкат доста нагоре в безплатният сегмент

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами, щом вече си избрал, хубаво. То както казваш няма чак такава разлика между отделните антивири... М... стига да спазваш основни правила...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кажете хубав банер блокер под андроид?

За това ли питаш? https://sufficientlysecure.org/index.php/adaway/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно изследване са направили тук -    http://safezone.cc/threads/x-test-on-demand-skanirovanie.24419/

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"0 потребители, 0 гости, 0 анонимни"  -  това Ви очаква след като триете и мое мнение.  Премислете, моля - форумът или е интересен или става безсмислен.  Остро критикувам модератор - нека се замисли...  Мога и нищо да не пиша точно в тази тема. Няма проблеми.

Последните ти постове аз съм докладвал на модератор.

Темата е за мнения по настройките и помощ при проблем с продукта а не за откровен спам и повтаряне едно и също N пъти.

Като автор на темата следя да не се задръства с безсмислени постове,както и по-възможност да помагам с каквото мога.

На въпроса ти ще отговоря така. Да прави се нещо по-въпроса със защитата на лицензните права. И това е ясно на всички с изключение на тебе.

Сега понеже ме караш да пиша толкова дълъг пост ще питам:

- Есет как защитава техните лицензионни права?

- Симантек как защитава техните линзионни права?

- Битдефендер как защитава техните лицензионни права?

- АВГ как защитава техните лицензионни права?

- Аваст ами Авира ами дори Емсисофт :D

Да продължавам ли? Стига дрънка и стига пя едно и също.

Не е задължително да купуваш дадена платена програма. Има промоции има и други легални начини. В краен случай пък има безплатни възможности.

Що се отнася до форрума. Ами кажи ми колко хора тук имат нерви да спорят с радио?

Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След няколко ракии ставам много откровен ...

Сега нали чаткаш,че с радио трудно се спори !!!

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мен радиостанциите с години не могат да ме убедят, че програмите на Касперски са най-добрите... С никои не ми се спори - защото всички програми се борят за място под слънцето и няма идеални...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване