Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

"Пълни" приказки,спам и бира на тема Сигурност (втора част)

Препоръчан отговор

По-добре, ползвай AVG, гледам че в темата за тази антивирусна, си я представил.

Да , де ! Харесва ми....

Ама на последък и AVG стана тежка , пък и модул за малваре няма и трябва да се "донажда".

И "чистачка" някаква трябва от време на време....И става много!...

Пък тези предлагат общо решение ......за това питам !

На мен , като обикновен потребител ми трябва "слагаш-забравяш"....

Иначе ми е ясно , че "нашето магаре е най-хубаво"...! :)

Но търся мнение от повече знаещи и можещи с бацилите....

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Хм... въпреки че го бях "обучил", хипса на нод не ми позволи да разположа на една флашка едно линукс дистро...

Иначе, не знам защо стана също, на предишното ми бачкане, всички колеги - около 30 - си пъхаха флашките в компютрите. И аз не само, че не пробвах мойта, ми предположих, че и други неща да не правя - като да не се регвам в официалната си пощенска кутия. Това, което не разбрах впоследствие е спама, който почна да пристига в пощата ми. Не съм я давал на никой колега. Давах им странична поща. В самата странична поща, която принадлежи на mail.бг - няма спам. Откъде разбрах, че е свързано с бачкането ми? В полето "до" присъстваха имената на пет-шест колеги. Така и не разбрах как стана тая врътка... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам другите ама  аз нищо не разбрах. :eek:  Каква флашка , не я разпознава или блокира софтуера? Спама каква връзка има с настройките на  Хипса също не разбрах... Много объркано пишеш. Честно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...

Вероятно си имаш потенциално опасно приложение на гости - я в системата, я във флашката.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам другите ама  аз нищо не разбрах. :eek:  Каква флашка , не я разпознава или блокира софтуера? Спама каква връзка има с настройките на  Хипса също не разбрах... Много объркано пишеш. Честно.

Да, сори...

1. Тръгвам да "горя" едно дистро на флашка със специална програма "Live USB Creator", хипса на НОД не ми позволи да я burn-на, пък уж я "познава". Не, че не позволи стартирането на програмата.  Бях го сложил на "Базиран на правила" режим. Промених режима, и ми позволи.

2. Нямащо общо с първото. На бачкане като бях, всеки ден колегите мушкат флашки в двата служебни компа, което ме наведе на мисълта, че едва ли са читави, щото ги "защитава" единствено Майкрософтския нтивир, най-вероятно... Па и те се влачиха като костенурки. Ето защо, не само не си пъхах флашката в тях (така и не убедих една колежка какво му било лошото - същата ми снесе баш с флашката си някаква гадория на компа вкъщи, която нод блокна). Не ползвах и официалния си мейл, а страничната ми поща - в mail.bg. След един-два месеца в официалната поща - във фастмейл -  почнах да получавам спам, в който в полето "до", между другите имена, имаше и такива на пощите на мои колеги. А в mail.bg. спам нямах. Та се зачудих де... Може и да не е свързано със служебния комп, но и на колеги не съм пращал писма, нито те на мен - на официалния ми мейл. Това е.

Вероятно си имаш потенциално опасно приложение на гости - я в системата, я във флашката.

Не, нямам спам в другите си пощи - само във фастмейл акаунта ми. Според мен спам филтъра им е по-слаб от mail.bg вероятно, не знам...

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, сори...

1. Тръгвам да "горя" едно дистро на флашка със специална програма "Live USB Creator", хипса на НОД не ми позволи да я burn-на, пък уж я "познава". Не, че не позволи стартирането на програмата.  Бях го сложил на "Базиран на правила" режим. Промених режима, и ми позволи.

1. След като мине обучението по-принцип се минава около ден два в интерактивен режим и после се минава в режим блокиране.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. След като мине обучението по-принцип се минава около ден два в интерактивен режим и после се минава в режим блокиране.

Не го знаех.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не го знаех.

И аз докато не се сблъсках с подобен проблем. Само,че с безжичната връзка. Включвам блокиращият режим и рестартирам и ми изчезваше безжичната  мрежа. Минавам в интерактивен или на автомат и всичко си е тип топ.

Накрая намерих решението. Обучение - Интерактивен режим два три дни с пускане на всички програми и последвали операции с тях. После в настройките си коригирах правилата и накрая ударих катинара. Но с тези разхвърляни правила е страшно обемна работа.

Например за дадено приложение:

- имаме разрешение за четене - едно правило

- имаме разрешение/забрана са запис - второ

- имаме разрешение/забрана за промяна - трето

А в правилата на приложението има налични всички правила,само дето не ги обновява ами ги реди правило след правило. За това казвам,че хипса му е дървен. Не,че е лош. При Комодо подобни номера...баси тръгвам да гася компа и хипса изкача с прозорец и докато прочета какво пише компа вече се е изключил. Накрая с четене във форума на Комодо разбрах причината и я коригирах. На всяка програма се случват подобни неща. Няма как нов модул да се тества при всички възможни конфигурации защото голямо значение има и човешкият фактор. Пък и чарковете нали знаеш остаряват... ;)

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да и за мен е дървен, и по-скоро, де да знам, сложен - и няма и едно-едничко официално ръководство за работа с хипса на есет - то това "уча и ключа" - ок, ма... При хипса на Комодо пък ми се е случило 100 пъти да ме пита едни и същи въпроси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да и за мен е дървен, и по-скоро, де да знам, сложен - и няма и едно-едничко официално ръководство за работа с хипса на есет. При хипса на Комодо пък ми се е случило 100 пъти да ме пита едни и същи въпроси.

В сайта на космонавтите има доста писано по въпроса. А за Комодо не съм имал подобен проблем но хайде да не коментираме  .... :halloween10:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кой е сайта на космонавтите? :ohmy:

comss.ru :D  ти не знаеш ли,че тъй им викат? На тия http://kadets.info/ пък им викат кадетите. Преди време май беше преди четири или пет години част от кадетите се отцепиха и направиха нов форум SafetyGate.ru

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес,освен всичко друго, е неофициален празник на програмиста!На 14 Февруари 1946 година е пуснат първия, реално работещ компютър ENIAC. Честит Празник!

2369.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я от програмиране не вдявам, ма честит да им е - на онея "добрите", на онея от тъмната страна... не. Утре по улиците ще е пълно с пияни гийкове...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

comss.ru :D  ти не знаеш ли,че тъй им викат? На тия http://kadets.info/ пък им викат кадетите. Преди време май беше преди четири или пет години част от кадетите се отцепиха и направиха нов форум SafetyGate.ru

Редно е да се спомене все пак,че комуникацията м/у двата сайта е на достойно,взаимоуважаващо ниво.....

7923185T.png

Ако това се случи с Бг сайт....Да не споменавам замундите...какъв цирк беше...

Редактирано от NIKISHARK (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Редно е да се спомене все пак,че комуникацията м/у двата сайта е на достойно,взаимоуважаващо ниво.....

7923185T.png

Ако това се случи с Бг сайт....Да не споменавам замундите...какъв цирк беше...

Ники става въпрос за Кадетите и Космонавтите. Не за тези двата. В началото като пуснаха форума нямаха договорни отношения с comss.ru

Ама това хич не е важно вече. Впрочем ние също сме свидетели на едно разцепление ... калдейта и другият форум на Гарвана :clown:

И ... Ники, а честито за днес и за в бъдеще :ph34r:

Тоя форум толкова е бъгав,че думи нямам. :mad:  ама цензорите иначе могат да трият постове. :mad:

След мъчителна редакция

Днес,освен всичко друго, е неофициален празник на програмиста!На 14 Февруари 1946 година е пуснат първия, реално работещ компютър ENIAC. Честит Празник!

2369.jpg

Абе Трифон Зарезан на калъп с Валентина е ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

... калдейта и другият форум на Гарвана :clown:

И ... Ники, а честито за днес и за в бъдеще :ph34r:

и там има какво да се прочете..... :)

p.s.схванах намека...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Facebook блокира акаунтите на индианците  :indian:  Ееееее за това ли от две години ми блокирате профилите тук в Калдата :clown: , ей осъзнайте се да не мрънкате после че сте оплешивели на младини :giggle1:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет cxzv, защо продължават да ти премахват акаунта?

Заради провокации от няколко мекерета. Имаше гениална идея да не може да се прави профил с поща от abv.bg , но като видяха че и това не е решение да ме спрат се отказаха. Заради тях mail.ru щяха да ядат пилето.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.epochtimes-bg.com/201501/14176240.html

Еми това е!Тук в Paris вече не се диша..пълно е и продължават да идват все повече и повече.Мизерия по улиците,пикае се...има предимно мъже араби по улиците kато минеш покрай тях не те оставят на мира.Има улици които напълно избягвам да минавам като Barbes:

http://www.lexpress.fr/pictures/334/171056_des-musulmans-en-priere-le-8-avril-2011-dans-le-quartier-de-barbes-a-paris.jpg

http://www.metronews.fr/_internal/gxml!0/r0dc21o2f3vste5s7ezej9x3a10rp3w$glo3zsjbeji7fyj931sn1pckv74yyru/BZceNh-IgAArjJl.jpeg

(в центъра е дрyго,но минеш ли центъра има само това)това очаква България!Да обичаш страната си не е расизъм!

Редактирано от Exhibit A (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.epochtimes-bg.com/201501/14176240.html

Еми това е!Тук в Paris вече не се диша..пълно е и продължават да идват все повече и повече.Мизерия по улиците,пикае се...има предимно мъже араби по улиците kато минеш покрай тях не те оставят на мира.Има улици които напълно избягвам да минавам като Barbes:

http://www.lexpress.fr/pictures/334/171056_des-musulmans-en-priere-le-8-avril-2011-dans-le-quartier-de-barbes-a-paris.jpg

http://www.metronews.fr/_internal/gxml!0/r0dc21o2f3vste5s7ezej9x3a10rp3w$glo3zsjbeji7fyj931sn1pckv74yyru/BZceNh-IgAArjJl.jpeg

(в центъра е дрyго,но минеш ли центъра има само това)това очаква България!

Шъъът да те не чуе algor , че веднага ще привика гвардията да те оборят колко не си права и колко нищо не знаеш. :ph34r:

Иначе права си това е някакъв кошмар. Само като си помисля какво ще е след 20 години и тръпки ме побиват. :mad:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване