Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Цветомир Димитров

Буутващо USB с Widnwos 7 под Linux Ubuntu

Препоръчан отговор

Сложих си Линукс - не ми хареса. Сега проблема е как да направя буутващ уиндоус исо образ на флашката ми през линукса, за да си инсталирам отново добрия стар уиндоус? Един час се лутах и гугъл без успех и това, което намерих беше следната информация:

Под Linux наяма инструмент, който да е в състояние да създаде инсталационен USB Flash drive за Windows 7. Всички стъпки се изпълняват под терминал. Подготовката за създаване на устройството започва с инсталиране на ms-sys. Това е програма за Linux, която се използва за създаване на Microsoft boot записи под Linux. Ако програмата не е налична в хранилищата на Вашата линукс дистрибуция, можете да я свалите от линка по-горе. След това ще се наложи да я компилирате и инсталирате.

Аз ли съм в грешка или иначе толкова прехваления и либерален линукс има вграден исо бърнер само за своите си дистрибуции, но не и за останалите ОС? Свалих въпросния ms-sys, но това е просто някаква папка с някакви файлове вътре. Едва от ден съм с линукс и нямам идея как работи. Ако може някой да ми обясни или да ми каже някоя алтернативна програма ще съм благодарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва от ден съм с линукс и нямам идея как работи.

С Линукс,щом си на един ден,ще загубиш много време да направиш желаната БУТ флашка.По лесно ще ти е да я направиш на друг компютър,под уиндоус.Когато започне инсталацията,трябва да изтриеш всички налични дялове и да създадеш един нов за С (системен,поне 50гб.),който ще форматираш и инсталираш в него.Това е необходимо,защото файловата система на Линукс е различна от тази на уиндоус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разполагам с друг компютър под уиндоус така че ще трябва да се справям под линукс. Ако може да ми дадеш линк към някоя тема или туториал как да стане това няма да е зле. Може и да ми обясниш ако имаш желание и време. Иначе много подло ми се вижда това, че добрата свободна, безплатна, безвирусна линукс ОС, стремяща се да улесни максимално потребителите, идваща с всички необходими безплатни инструменти, възпрепядства потребителите, които искат да се преминат към лошия, тромав, тежък и платен уиндоус, на който за 2 минути може да си буутнете линукс образ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ubuntu 13.10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложих си Линукс - не ми хареса. Сега проблема е как да направя буутващ уиндоус исо образ на флашката ми през линукса, за да си инсталирам отново добрия стар уиндоус? Един час се лутах и гугъл без успех и това, което намерих беше следната информация:

Под Linux наяма инструмент, който да е в състояние да създаде инсталационен USB Flash drive за Windows 7. Всички стъпки се изпълняват под терминал. Подготовката за създаване на устройството започва с инсталиране на ms-sys. Това е програма за Linux, която се използва за създаване на Microsoft boot записи под Linux. Ако програмата не е налична в хранилищата на Вашата линукс дистрибуция, можете да я свалите от линка по-горе. След това ще се наложи да я компилирате и инсталирате.

Аз ли съм в грешка или иначе толкова прехваления и либерален линукс има вграден исо бърнер само за своите си дистрибуции, но не и за останалите ОС? Свалих въпросния ms-sys, но това е просто някаква папка с някакви файлове вътре. Едва от ден съм с линукс и нямам идея как работи. Ако може някой да ми обясни или да ми каже някоя алтернативна програма ще съм благодарен.

И какво сте търсил в интернет? Аз го намерих за секунди:

http://www.webupd8.org/2010/10/create-bootable-windows-7-usb-drive.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за линка, но абсолютно нищо не разбрах от темата. Пълно зеро. Свалих UNetbootin, но ми изписа, че нямам програма с която да го отворя, съгласих се и системата изтели PyPar2. След като я отворя с нея ми излиза cmd прозорец с някакви действия, които изобщо не разбирам. GParted изобщо не я намирам с вградената търсачка в приложенията. И какви са тези команди sudo apt-get install ntfs-3g и къде трябва да се пишат? Не може ли да форматирам флашката просто с дясното на мишката върху нея като при уиндоус? Пак казвам, от ден съм с Луникс и вече горчиво съжалявам. Ако може по като за нууб да ми обясните стъпка по стъпка ще съм ви много благодарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за линка, но абсолютно нищо не разбрах от темата. Пълно зеро. Свалих UNetbootin, но ми изписа, че нямам програма с която да го отворя, съгласих се и системата изтели PyPar2. След като я отворя с нея ми излиза cmd прозорец с някакви действия, които изобщо не разбирам. GParted изобщо не я намирам с вградената търсачка в приложенията. И какви са тези команди sudo apt-get install ntfs-3g и къде трябва да се пишат? Не може ли да форматирам флашката просто с дясното на мишката върху нея като при уиндоус? Пак казвам, от ден съм с Луникс и вече горчиво съжалявам. Ако може по като за нууб да ми обясните стъпка по стъпка ще съм ви много благодарен.

Започнете с основни неща, научете се как се правят прости действия и т.н. Едва след това можете да навлезете по надълбоко. И спрете да мислите за действия в метафорите на Windows!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз просто искам да махна час по скоро тази операционна система. Това е. Не искам изобщо да си намокря пръстите, камоли да навлизам на по дълбоко. Нормално ли е една толкова хвалена и обичана ОС, да не позволи на обикновенния потребител за 5 минути да я смени с друга, без да започва с основни неща, прости действия и т.н.? Аз не искам, нямам време и не мога да я изучавам. Просто искам някой да ми каже, 'цъкни тук, после цъкни там, изчакай това, изчакай онова, и си готов'.  Изключително лошо първо впечатление ми прави Линукс. Няма как да бъде по-лошо. За мен нещата изглеждат така: Махнете стария Уиндоус, сложете невероятния Линукс и забравете за проблемите. Ако обаче не сте професионалист или никога не сте се докосвали до Линукс тежко ви горко, няма отърване!

Щом преминаването от Уиндоус към Линукс е толкова лесно защо това не така и в обратния случай?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз просто искам да махна час по скоро тази операционна система. Това е. Не искам изобщо да си намокря пръстите, камоли да навлизам на по дълбоко. Нормално ли е една толкова хвалена и обичана ОС, да не позволи на обикновенния потребител за 5 минути да я смени с друга, без да започва с основни неща, прости действия и т.н.? Аз не искам и не мога да я изучавам. Просто искам някой да ми каже, 'цъкни тук, после цъкни там, изчакай това, изчакай онова, и си готов'.  Изключително лошо първо впечатление ми прави Линукс. Няма как да бъде по-лошо. За мен нещата изглеждат така: Махнете стария Уиндоус, сложете невероятния Линукс и забравете за проблемите. Ако обаче не сте професионалист или никога не сте се докосвали до Линукс тежко ви горко, няма отърване!

Намерете някой приятел. И не обвинявайте нещо, което не разбирате и с което не сте се срещал до сега!

П.П. И ако и след горното видео не можете да се справите то не знам защо си хабя енергията да пиша!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено не мога. Когато стигна до unetbootin и му сложа тикчето да може да се отваря като програма, просто не ми дава да го отворя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено не мога. Когато стигна до unetbootin и му сложа тикчето да може да се отваря като програма, просто не ми дава да го отворя.

инсталираи си я

http://www.unixmen.com/how-to-install-unetbootin-on-ubuntu-13-04-raring-ringtail/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много камарашки. Може би последен напън, когато цъкна ОК да запиша ИСО-то ми излиза следния прозорец: Не беше намерено УСБ устройство. Ако устройството вече е включено, пробвайте да го форматирате във FAT32 файлова система.

Нали досега правих чакмаци да го форматирам във NTFS? Защо ме подказва отново да го връщам във FAT32?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много камарашки. Може би последен напън, когато цъкна ОК да запиша ИСО-то ми излиза следния прозорец: Не беше намерено УСБ устройство. Ако устройството вече е включено, пробвайте да го форматирате във FAT32 файлова система.

Нали досега правих чакмаци да го форматирам във NTFS? Защо ме подказва отново да го връщам във FAT32?

където пише "Drive" посочил ли си флашката ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах, но не ми дава да посоча нищо. Стои празно, а флашката е включена.

в момента съм на windows , и няма как да пробвам. а ако маркираш"show all drives" . дали ще се види

или нека някои по запознат да каже

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От диск не може ли да се инсталира и как толкова ли нямаш някой приятел с компютър за 5 мин ще стане флашката или ще ти запише диск и си готов?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На моята версия нямам такава опция.  До колкото разбрах от тази тема http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1879022 проблема е от версията на програмата и трябва да сваля по старата версия. С флашката опитах първо да я сложа и после да пусна програмата, както и обратното. Пробвах също и останалите портове по компа.

Свалих по-старата версия, но когато я стартирам ми отваря някакви файлове в нея, все едно съм отворил някоя папка. Идеи ?

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, ето къде е проблема http://www.linuxandlife.com/2012/12/unetbootin-create-bootable-usb-windows-7.html Може ли само някой да ми обясни как да отворя тоя глупав терминал във папка? Когато просто го отворя и напиша командата ми казва, че няма такъв файл в директорията?

Open the terminal in the downloading folder and run the following command: - See more at: http://www.linuxandlife.com/2012/12/unetbootin-create-bootable-usb-windows-7.html#sthash.SKFNRjnB.dpuf
sudo chmod +x unetbootin-linux-494

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, ето къде е проблема http://www.linuxandlife.com/2012/12/unetbootin-create-bootable-usb-windows-7.html Може ли само някой да ми обясни как да отворя тоя глупав терминал във папка? Когато просто го отворя и напиша командата ми казва, че няма такъв файл в директорията?

Open the terminal in the downloading folder and run the following command: - See more at: http://www.linuxandlife.com/2012/12/unetbootin-create-bootable-usb-windows-7.html#sthash.SKFNRjnB.dpuf
sudo chmod +x unetbootin-linux-494

Десен бутон в папката и "Open in terminal".

P.S. само не съм сигурен дали това съществува в Ubuntu 13.04, но вероятно може и да го има.  Иначе ако го няма като влезеш в терминал пишеш:

cd "пътя/до/папката"

където "пътя/до/папката" е мястото където ти е запаметен файла (напр. /home/user/Downloads) или нещо такова. И само да отбележа, че пътя се пише без кавичките ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Winusb - може да прави единствено бутващ Уйн-флаш(требе исо-файла/немонтиран виртуално или диска) . http://en.congelli.eu/prog_info_winusb.html

Може да се инсталира gparted(ако я няма), за да се форматира флашката преди това .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.